PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rodaj için beLLi aralıklarla bazı yollar kapatıLsa..?

kaizeN188
04 Nisan 2010, 00:02
Evet arkadaşlar okulda proje dersimizde nasıl bir proje üretebilirim derken birden aklıma şu geldi; Yaşadığım yerde bir motorcu sürat motorununu açmaya çalışırken yaptığı kaza sonucu ölmüştü.. sürat motorları çok yüksek hızlara ulaşıyor bu hızları trafiğe açık şehirler arası yollarda yapmalarının tehlikeli olabilceğini düşünüyorum bu yüzden mesela ilkbahar yaz başlarında şehirler arası uzun yollarda belli bir hafta belirli saatlerle yollar motorculara ayrılabilir... acaba yanılıyor muyum gereksiz bir proje midir sizce üstünde çalışılabilir mi ? Bu sadece fikir görüşlerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkürler

KUVVETMİRA
04 Nisan 2010, 00:06
hevesini kırmak gibi olmasında..

kaizeN188
04 Nisan 2010, 00:07
xD anladım.. bi anda aklıma geldi belki olursa güzel olur diye düşünmüştm..

mondial50tt
04 Nisan 2010, 00:07
eğer ss leri düşünerek bunu söylüyorsan bence gereksiz çünkü ss ler rodaj da yaptıkları hızları rodaj bittikten sonrada yapıyor, ayrıca yeni nesil motorlarda eskisi kadar önemli değil rodaj.. benim kişisel fikrim bu yönde

alkadras
04 Nisan 2010, 00:08
rodaj dediğimiz şey motor yeniyken motoru zorlamadan belli bir km'yi doldurmak demek değil midir? Yanlış mı biliyorum. örneğin 1000 km belli bir devirin üstüne çıkmadan kullanırsın. Motoru açma muhabbetleri sanıldığı gibi yepyeni aracın anasını ağlatarak olmuyor zannımca.. Bu halk arasındaki bir yanılgıdan ibaret.

alp_tunay
04 Nisan 2010, 00:11
Belki marsta olur bu dediğin..Ama burası dünya... :P

kaizeN188
04 Nisan 2010, 00:14
rodaj dediğimiz şey motor yeniyken motoru zorlamadan belli bir km'yi doldurmak demek değil midir? Yanlış mı biliyorum. örneğin 1000 km belli bir devirin üstüne çıkmadan kullanırsın. Motoru açma muhabbetleri sanıldığı gibi yepyeni aracın anasını ağlatarak olmuyor zannımca.. Bu halk arasındaki bir yanılgıdan ibaret.

bende bu yanılgıya dahilim sanırım xD rodajdan sonra hani motor açılır ya onu kastetmek istemiştim ben aslında

Alperto
04 Nisan 2010, 00:15
hevesini kırmak gibi olmasında..

Olsun olsun

alkadras
04 Nisan 2010, 00:16
bende bu yanılgıya dahilim sanırım xD rodajdan sonra hani motor açılır ya onu kastetmek istemiştim ben aslında

Belki ben öyle sanıyorumdur. Ama bugüne kadar gerek MT'de gerek başka yerlerde okuduklarımdan bu sonuca varıyorum. Daha bilgili kişiler daha sağlıklı bilgi vereceklerdir bu başlıkta.

Osbourne
04 Nisan 2010, 00:17
xD derken??

KUVVETMİRA
04 Nisan 2010, 00:18
xD derken??

gözlerini kısarak gülen adam silüeti.

bak bunuda ben buldum, bıyıklı :[l

Osbourne
04 Nisan 2010, 00:24
gözlerini kısarak gülen adam silüeti.

bak bunuda ben buldum, bıyıklı :[l

Yok artık...Heheheh..

Zıçan adam smiley si isterik..

KUVVETMİRA
04 Nisan 2010, 00:27
fatih smiley iml. ith. ltd. şti.
"isteyin yapalım"

3-

kaizeN188
04 Nisan 2010, 00:27
xD başka bi proje bulmam lazm xD

alp_tunay
04 Nisan 2010, 00:29
Yok artık...Heheheh..

Zıçan adam smiley si isterik..

:ß- :queen::queen::queen::queen::queen: Pek benzemedi.... :queen::queen:

aYe
04 Nisan 2010, 00:31
tıh tıh tıhh.:mrgreen:

by_dengesiz
04 Nisan 2010, 00:35
bir anda Türkiye de yaşadığımın tekrar farkına vardım,hiç olur mu öyle şey?burası Türkiye...

Sinan Aksu
04 Nisan 2010, 00:35
Rodajin ne oldugunu tam olarak araştirirsan herhangi bir proje bulmana gerek kalmaz.

kaizeN188
04 Nisan 2010, 00:40
tamam arkadaşlar xD hakLısınız yinede teşekkür ederim ilgilendiğiniz için..

Osbourne
04 Nisan 2010, 00:49
Tamam arkadaşım iks D sana da..

Rodaj için bakınız: http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/67261-rodaj-hakkinda-bilinmesi-gereken-gercekler.html

barok34
04 Nisan 2010, 00:52
Evet arkadaşlar okulda proje dersimizde nasıl bir proje üretebilirim derken birden aklıma şu geldi; Yaşadığım yerde bir motorcu sürat motorununu açmaya çalışırken yaptığı kaza sonucu ölmüştü.. sürat motorları çok yüksek hızlara ulaşıyor bu hızları trafiğe açık şehirler arası yollarda yapmalarının tehlikeli olabilceğini düşünüyorum bu yüzden mesela ilkbahar yaz başlarında şehirler arası uzun yollarda belli bir hafta belirli saatlerle yollar motorculara ayrılabilir... acaba yanılıyor muyum gereksiz bir proje midir sizce üstünde çalışılabilir mi ? Bu sadece fikir görüşlerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkürler

piste gitsin açsın kardeş devletin yolu kapanırmı amanın amanın

Sinan Aksu
04 Nisan 2010, 00:52
Tamam arkadaşım iks D sana da..

Rodaj için bakınız: http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/67261-rodaj-hakkinda-bilinmesi-gereken-gercekler.html

Engin abi herkez bi smily buluyor. sende ''iks D'' imi buldun :)

hıı.. Yukarida muhabbeti olmuş zaten pardon yeni gördüm :)

Osbourne
04 Nisan 2010, 00:53
Engin abi herkez bi smily buluyor. sende ''iks D'' imi buldun :)

Gözleri kısık adam şeysi yaptım işte, beğenmedin sende :)
xD

Sinan Aksu
04 Nisan 2010, 00:54
Gözleri kısık adam şeysi yaptım işte, beğenmedin sende :)
xD

Muhabbeti olmuş yukarda abi yeni fark ettim :)

yürekçe
04 Nisan 2010, 00:59
sen, "motosikletin ülkemizde saygı görmesi için neler yapılabilir" başlıklı birkonuyu araştır bence. ve internet siteleriin bu işe katkısındaki oranı koy ortaya. bilişim çağında hangi iletişim araçları hangi oranda sempati veya antipati uyandırıyor?

mesela tüm film ve dizilerde motorcular serseridir
ama motosikletle dünya turuna çıkan adam özgürükçüdür ( özgür müdür o ayrı )
pistlerde yarışan ve derece alan adam kahramandır
kurye kardeşlerimiz ekmek parası için canlarını tehlikeye atandır/kurallara uymayandr.
işe yağmur altında bile motorla gitmek zorunda kalan adam
soğuk havada çocuğunu kaynanasına bırakmak için mecburen bindiren adam
heves olsun diye süren adam
eksozu açan adam
kaskı takmayan adam
sakat kalan adam
ölen adam
motordan korkan adam
motorsuz yaşayamaz olan adam

motosiklet satan adam
yedek parçacı
tamirci

konu çok bu işte, yeter ki bulmak iste

8:o) gözlüklü ve sakallı adam ağzında pipetle karşıya bakıyor smileysi

Sinan Aksu
04 Nisan 2010, 01:03
sen, "motosikletin ülkemizde saygı görmesi için neler yapılabilir" başlıklı birkonuyu araştır bence. ve internet siteleriin bu işe katkısındaki oranı koy ortaya. bilişim çağında hangi iletişim araçları hangi oranda sempati veya antipati uyandırıyor?

mesela tüm film ve dizilerde motorcular serseridir
ama motosikletle dünya turuna çıkan adam özgürükçüdür ( özgür müdür o ayrı )
pistlerde yarışan ve derece alan adam kahramandır
kurye kardeşlerimiz ekmek parası için canlarını tehlikeye atandır/kurallara uymayandr.
işe yağmur altında bile motorla gitmek zorunda kalan adam
soğuk havada çocuğunu kaynanasına bırakmak için mecburen bindiren adam
heves olsun diye süren adam
eksozu açan adam
kaskı takmayan adam
sakat kalan adam
ölen adam
motordan korkan adam
motorsuz yaşayamaz olan adam

motosiklet satan adam
yedek parçacı
tamirci

konu çok bu işte, yeter ki bulmak iste

8:o) gözlüklü ve sakallı adam ağzında pipetle karşıya bakıyor smileysi

Sencer abi konudan daha çok yaptığın yorum ilgimi çekti, gerçekten güzel bi yorum yaptın, Bravo :cat: :rendeer:

yürekçe
04 Nisan 2010, 01:12
Sencer abi konudan daha çok yaptığın yorum ilgimi çekti, gerçekten güzel bi yorum yaptın, Bravo :cat: :rendeer:

hepimizin bildiği ama cümlesini kurmadığı satırlardı. sen de sağol kardeşim :wiinkk:

bur-k@
04 Nisan 2010, 01:22
iyi de şehirler arası yolu kullanmak zorunda olan tırlar otobüsler kamyonlar ne olacak ? :) millet sana rodaj hikayesi anlatıyo rodajı modajı boşver sen projeni geliştirme yollarını düşün ya da başka proje düşün ;)
ha bide ilköğretim performans ödevi mi bu :P