PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 numara başlangıç motoru 600f?

Sayfa : [1] 2 3

Alper41
02 Nisan 2010, 20:05
http://www.sahibinden.com/on_numara_baslangic_motoru_-34WQQaXQQ23136827WQQpXQQdisplayitem
Arkadaşlar sizcede 600f başlangıç motoru olabilirmi olabilir diyenlerde var olmaz diyenlerde çevremde birkaç tanıdıgım var 600f ile başlayan sizce dikkatli kullanıldıgı süreç içinde 600f başlangıç motoru olabilirmi ?:)

ufuktan
02 Nisan 2010, 20:07
:) :) :) :) :) :pr:

kanucan
02 Nisan 2010, 20:09
En güzel sakat kalma motoru.

eftelya
02 Nisan 2010, 20:10
helvaaaa:queen:

hell_rideRR
02 Nisan 2010, 20:12
bence olur :bounce: neden olmasin yahu:P

çavuşoğlu
02 Nisan 2010, 20:12
direk bunla da başlamak pek sorun olmaz o zmn
http://www.sahibinden.com/2007_model_zzr_1400_full_full_hatasiz-30WQQaXQQ16136972WQQpXQQdisplayitem

Terrorizer
02 Nisan 2010, 20:13
"beginning of the end" demek istiyorum ben buna.

eftelya
http://www.sahibinden.com/2007_model_zzr_1400_full_full_hatasiz-30WQQaXQQ16136972WQQpXQQdisplayitem

fıstıklı helvaaa:queen:

Alper41

alay edin diye konu açmadım kendim içinde açmadım tek düşüncem gt 250r o yüzden alaycı mesajarınızı kendinize saklayın benim ihtiyacım yok ;)

aykan
02 Nisan 2010, 20:23
Kardeşim bize artık daral geldi bu topiklerden:pr: 600 f den başlangıç motoru olur neden olmasın, kafanı gözünü dağıtmak için son derece iyi bir başalangıç ve son motoru olabilir...artık 125 ile başla 250 ile başla diye tavsiye verip durmasın kimse anlamıyor bu millet...işin ciddiyetini.

tuyra
02 Nisan 2010, 20:29
alay edin diye konu açmadım kendim içinde açmadım tek düşüncem gt 250r o yüzden alaycı mesajarınızı kendinize saklayın benim ihtiyacım yok ;)

Alay eden sizsiniz. Motosiklet camiasında, köşe yazarlarından tutun da yorumculara dek herkes milyon kere tekrarladı başlangıç motorunun nasıl olacağını.

sergiowanni
02 Nisan 2010, 20:36
al al sen 600 f mezarın nasıl olsun?

kanucan
02 Nisan 2010, 20:37
Şahsen ''hangi motorla başlamalıyım?'' gibi başlıkların kitlenmesi lazım foruma yeni üye olan biri ufak bir araştırma yaparak niçin küçük cc,ne kadar yakar gibi soruların cevaplarını bulabilir.

onur35
02 Nisan 2010, 20:37
Alay eden sizsiniz. Motosiklet camiasında, köşe yazarlarından tutun da yorumculara dek herkes milyon kere tekrarladı başlangıç motorunun nasıl olacağını.

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

alioyanik
02 Nisan 2010, 20:42
Kardeşim bize artık daral geldi bu topiklerden:pr: 600 f den başlangıç motoru olur neden olmasın, kafanı gözünü dağıtmak için son derece iyi bir başalangıç ve son motoru olabilir...artık 125 ile başla 250 ile başla diye tavsiye verip durmasın kimse anlamıyor bu millet...işin ciddiyetini.

Katılıyorum bucumlene arkadaşım ninja 250 ile başladı ve yaklaşık 2 ay şonra patladı ben ile apache 150 ile başladm 4 ay sonra patladım ve 3 aydır yatıyorum bacagım kırık bi şekilde arkadaşım 2 kolu bir bacagı kırıldı ben bacakla kurtardım ve suç benimde deyildi gerisini sen süşün artık kardeşim bu arada önceden bmx kullanıyodum ortamdan 1 arkadaşım 600 rr aldı 1 hafta sonra patladı 3 ay komada kaldı vefaad etti ...:pale::pale::pale:

HAZER
02 Nisan 2010, 20:43
başlar başlamaz bırakmak için en uygun motor

hell_rideRR
02 Nisan 2010, 20:43
birazda yetenek işi

Akileos
02 Nisan 2010, 20:44
kişisine bağlı diyorum......,,

ErTech
02 Nisan 2010, 20:45
El clasicco başlıyor.....

Neye başladığına bağlı... Stunt'a başlamak için 10 numara olabilir....

alioyanik
02 Nisan 2010, 20:46
nekadar yetenekli olusan ol karşıdaki insan dikkatsiz ve yeteneksiz oldugu sürece bu kazalar olur ister 600 cc kullan ister 50 cc

Kumsal41
02 Nisan 2010, 21:00
olabilir fakat ben bunu alıcağına suzuki gsr 600 öneririm aynı para ve modelli eski modelleri bi kenara bırakalım arkadaşlar.... hea bunuda kötülemeyelim her malın alıcısı vardır....

ahmet şimşek
02 Nisan 2010, 21:12
Bu tür topıclerı anlamıs deyılım adam resmen dıyorkı 600 f baslayabılırmıyım.Acaba benmi yanlıs dusunuyorum bu makınalar mı cok basıt gelıyor ınsanlara heralde bısıklet felan kullanmak gıbı bısey sanılıyor. Caddelerde motor sesını duyunca aa tmm bende kullanırım der gıbı...Ama tabı zevk meselesı bence en iyİ sakat kalma makınası ilk baslangıc icin...

amele
02 Nisan 2010, 21:15
abim 600 f le başladı çiziksiz devam ediyor çok şükür bütün iş kendini kontrol etmekten ve gaza gelmemekten geçiyo efendi olacaksın hayatta kalacaksın haaaa diceksiniz ki karşıdaki hata yapar. o açıdan bakarsanız motora binmemesi lazım çünkü ozman motorun kaç cc olduğunun zaten önemi yok bisiklette olsa ölürsün.

fernando
02 Nisan 2010, 21:18
ss motora başlangıç olur,
ilk motora başlangıç olmaz...!!!

m.s
02 Nisan 2010, 21:19
Motordan çok binici tehlikedir sanırım :) tabiki 600 başlangıç motoru değil ama bilinçli bir binici ise neden olmasın.

korkut 250
02 Nisan 2010, 21:19
kişisine bağlı diyorum......,,

Nasıl yani.:silent:

t.madde
02 Nisan 2010, 21:23
al al sen 600 f mezarın nasıl olsun?

mezarımı derinde kazın dar olsun yar yar dar olsun :queen: :queen: :queen:

@rd@
02 Nisan 2010, 21:32
neye başlayacağına bağlı hacu :)
...

iptaluyelik02
02 Nisan 2010, 21:36
bence başlangıç 650 olsun:)
Bis 650 var mesela. Çok idealdir.

Dostum bu" başlangıç motoru küçük olsun" diyenler fesatlıktan söylemiyor;
binlerce kazanın,giden yüzlerce motorcunun öğrettiği bir tecrübe bu
Herkesin Amerika'yı keşfetmesine gerek yok,koordinatlar belli artık.

aggressive
02 Nisan 2010, 21:57
motorsiklet asla yetenek işi kabiliyet işi değildir anamızın karnında öğrenmiyoruz kullandıkça tecrübeyle öğreniyoruz başlamak istiyorsan motora önce mobylette motorcusu olmak lazım bir babadan değil ama amcadan böyle gördük hoş artık mobylette kalmadı ama başlamak istiyorsan olabildiğince küçük cc ile başlayınız tecrübeni artırdıkça cc artır motorundan bıkınca yada motorun sana yetmez olunca değil kimse üzerine alınıp kızmasın bana bu iş böyle çok yüksek cc ile başlayan çok arkadaşım kaza geçirdi.şükür hiç kazam yok 70.000km den fazla istanbul da yol yaptım 30000km si anadolu avrupa arası işe git gel kurye değilim zevk ve işe git gel yolculuğu.

aklına yatan hayabusayla başlasın başlamadan önce bir topik açsında cenazesinin hangi camiden kalkıp nereye defnedileceğinide yazıversin bir zahmet.

qsTah
02 Nisan 2010, 22:18
125 scoodan inip 2 gün 250ninja kullandım 3.günü r6 aldım... yaşım 17ydi bir kere devirmişliğim yok... şimdi r1im var... bu sana gaz olmasın ama adamlar çok ileri geri konuşuyorlar... denilenler doğru ama insan beynine hükmedebiliyorsa, yapmayacağına güveniyorsa denemeli....:cat:

barok34
02 Nisan 2010, 22:23
istanbulda kullanacaksan yetenekli de olsan tecrube yoksa olmaz diyorum ama sakin bir şehirde yaşıyorsan olabilir kişiye göre değişir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 ----------

125 scoodan inip 2 gün 250ninja kullandım 3.günü r6 aldım... yaşım 17ydi bir kere devirmişliğim yok... şimdi r1im var... bu sana gaz olmasın ama adamlar çok ileri geri konuşuyorlar... denilenler doğru ama insan beynine hükmedebiliyorsa, yapmayacağına güveniyorsa denemeli....:cat:

ankarada jet motorlusuna bine binerim beah rahatlıkla trafik yok millet arabayı kağnı gibi kullanıyor

ozaktasi
02 Nisan 2010, 23:11
Kesinlikle tecrübe..hemde çok iyi tecrübe...

Alper41
02 Nisan 2010, 23:14

bencede beynine hükmetmelisin gaza gelmemelisin

eagle65
02 Nisan 2010, 23:25
Valla hocam kim ne derse desin iyi mi ettim, kötü mü ettim bilmem ama ben bugün bi cbr600f aldım. motor tecrübem sadece 6 aylık scooter ile sınırlıydı. motorla bugün bi tur attım, çok iyi değilim ama çokta kötü de değilim.

Ben yaptım oldu demiyorum ama kişiye göre değişir, kendine güvenin tam ise sabırlı bir insansan neden olmasın??

Alper41
02 Nisan 2010, 23:29
Valla hocam kim ne derse desin iyi mi ettim, kötü mü ettim bilmem ama ben bugün bi cbr600f aldım. motor tecrübem sadece 6 aylık scooter ile sınırlıydı. motorla bugün bi tur attım, çok iyi değilim ama çokta kötü de değilim.

Ben yaptım oldu demiyorum ama kişiye göre değişir, kendine güvenin tam ise sabırlı bir insansan neden olmasın??

bende 3 sene scooter kullandım aslında hyo düşünüyorum ama 600f le başlanır diyenlerde aklımı kurcalıyor cünkü dikkatli bi sürücüyüm vede sakin bi trafikte sadece gece şehir içinde 1 kaç tur atmak için alıcam tecrübe kazanana kadar böyle olacak :)

eagle65
02 Nisan 2010, 23:40
bende 3 sene scooter kullandım aslında hyo düşünüyorum ama 600f le başlanır diyenlerde aklımı kurcalıyor cünkü dikkatli bi sürücüyüm vede sakin bi trafikte sadece gece şehir içinde 1 kaç tur atmak için alıcam tecrübe kazanana kadar böyle olacak :)

Bende başladım oldu diyemiyorum, çünkü daha bugün aldım motoru :) Benim düşüncem istenildiği takdirde herşeyin altından kalkılınabilir. Aynen bende trafikte sakinim, tecrübe kazanmak için bu hafta sonu trafiğe kapalı bir yerde çalışıcam :)

vk1956
02 Nisan 2010, 23:41
valla hiç iyi yapmamışsın henüz acemisin

eagle65
02 Nisan 2010, 23:47
valla hiç iyi yapmamışsın henüz acemisin

Evt haklısın ama umarım acemiliği üzerimden çabuk atarım. Motora hakim olmada bi sorunum yok ama şu debriyaj işi biraz işi bozuyor.

Alper41
02 Nisan 2010, 23:50
Evt haklısın ama umarım acemiliği üzerimden çabuk atarım. Motora hakim olmada bi sorunum yok ama şu debriyaj işi biraz işi bozuyor.

kardeş sanırım kaderimiz aynı olacak 600f alacak gibiyim kafaya taktım bana biraz yardımcı olabilirmisin motora hakim olmada bende sorun yaşamam cünkü fizik olarak yapılıyım cok zor mu kullanmak biraz anlatırmsn

vk1956
02 Nisan 2010, 23:51
50 yaşımdan sonra ekonomik sıkıntılardan dolayı motor kullanmaya başladım
1 sene 150.lik mondial skoter 2 senedirde 150 lik kanuni seyhan kullanıyorum her gün
100 km işe gitgel mesafem var buna rağmen artık ustalaştım deyip motoru büyütemiyorum
acemi ve yeni başlayan arkadaşların dikkatine.herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler

motorhocası
03 Nisan 2010, 00:01
:queen: İlk defa bir bakayım dedim harfiyat devam ediyormuş.:P

aggressive
03 Nisan 2010, 00:03
bebeklerde ayaklarının üzerine basmayı öğrenince,

hemen koşmak isterler ama yere düşünce anlarlar önce emeklemeleri gerektiğini.

önce emekleyin sonra koşun,ardınızdan ağlayan olmasın.

Alper41
03 Nisan 2010, 00:06
bebeklerde ayaklarının üzerine basmayı öğrenince,

hemen koşmak isterler ama yere düşünce anlarlar önce emeklemeleri gerektiğini.

önce emekleyin sonra koşun,ardınızdan ağlayan olmasın.

ya sanırım ben anlatamıyorum tamam anlıyorum bu yazdıklarınızın hepsini benim iyiliğim için yazıyorsunuz ama ben asfaltada cıkmıyacam sadece geceleri 1 kaç saatlik alıştırma yapacagım 1-2 ay kadar 30-40km hızla yan yattıgımda ölecek değilimya ?

auditer
03 Nisan 2010, 00:07
Kendini biliyosan sorun yok.
Benim başlangıç motorum 600F idi 3 sene kullandım çok şükür bişey olmadı inşallah bundan sonrada bişey olmaz:)

RAZOR1903
03 Nisan 2010, 00:08
moloz ? aramızda herhangi bir samimiyet mi var acaba ? başlayan nasıl başlıyor antreman yapacam diyorum alıştırıcam kendimi diyorum ama siz sadece başlığı okuyarak yorum yapıyorsunuz ?

arkadaşım başlayan başlıyor ama 3.aydan sonra kesin kaza yapıor bizim abilerden 1 taneside dilimiz damamız kurudu anlata anlata adam inat etti gitti R6 ile başladı 3. ayda bi kaza yaptı 5 milyar masraf çıktı tmm adamda bişi yok şükürler olsunda malda canın yongası sonuçta moloz dedigim içinde kusura bakma biraz gerginim ama kimsenin üzülmesinide istemiorum bendede 125 cc ybr var kaplan gibi maşallah şehiriçinde çok kullanışlı şahsen şehiriçinde bna tüm ss makinaları dizseler gene gider ybr alırdım şehiriçinde kullanışlı pratik ss uzun yol makinası bna göre alırsan da illa race varsada kafanda 1 kere bile olsa er-5 bin gez çünkü onda yarı race gücü var az çok hissedersin şahsen ben kısmetse er-5 alcam 50hp çift karbüratör aklına başına devşir şahsen ben tecrübemle hava atma taraftarıyım çünkü yaşayıp görmek bilmek daha havalı gelior bna ;)

eagle65
03 Nisan 2010, 00:10
kardeş sanırım kaderimiz aynı olacak 600f alacak gibiyim kafaya taktım bana biraz yardımcı olabilirmisin motora hakim olmada bende sorun yaşamam cünkü fizik olarak yapılıyım cok zor mu kullanmak biraz anlatırmsn

Valla hocam ne yalan söyliyim biraz zor, dediğim gibi bayağı bi pratik yapmam lazım. Zaten zırt diye bir anda da trafiğe dalmam. Eğer çok zorlanacağımı hissedersem bir kursa yazılabiirim. Yarın biraz sürüş yapayım, o zaman daha iyi bilgi verebilirim

Alper41
03 Nisan 2010, 00:11
arkadaşım başlayan başlıyor ama 3.aydan sonra kesin kaza yapıor bizim abilerden 1 taneside dilimiz damamız kurudu anlata anlata adam inat etti gitti R6 ile başladı 3. ayda bi kaza yaptı 5 milyar masraf çıktı tmm adamda bişi yok şükürler olsunda malda canın yongası sonuçta moloz dedigim içinde kusura bakma biraz gerginim ama kimsenin üzülmesinide istemiorum bendede 125 cc ybr var kaplan gibi maşallah şehiriçinde çok kullanışlı şahsen şehiriçinde bna tüm ss makinaları dizseler gene gider ybr alırdım şehiriçinde kullanışlı pratik ss uzun yol makinası bna göre alırsan da illa race varsada kafanda 1 kere bile olsa er-5 bin gez çünkü onda yarı race gücü var az çok hissedersin şahsen ben kısmetse er-5 alcam 50hp çift karbüratör aklına başına devşir şahsen ben tecrübemle hava atma taraftarıyım çünkü yaşayıp görmek bilmek daha havalı gelior bna ;)

tamam önemli değil tahmin ettim gergin olduğunu zaten er-5 tavsiyenide düşünücem bu arada :)
3 senelik scooter tecrübem var ama tabi bu 600-f e binmeye benzemez

mevlutgs
03 Nisan 2010, 00:13
Sen hiç 600 F in üstüne oturdunmu bi otur o zaman anlarsın neyin ne olduğunu saçmalama ya hiç motor sürmemiş birine 600F demek ne demek yaa Sayın kenan sofuoğlunun bir videoda sözü vardı aynen şöyle buyurur ki;

600 lük klasmanından 1000 lik klasmana geçtim 600 lükten inip 1000 liğe geçince dedimki kendi kendime bisikletten inip motora bindiğimi gördüm dedi düşün ya şimdi sende öyle bisikletten inip 600 CC supersport makinaya bineceksin oda güzel..

Alper41
03 Nisan 2010, 00:15
Sen hiç 600 F in üstüne oturdunmu bi otur o zaman anlarsın neyin ne olduğunu saçmalama ya hiç motor sürmemiş birine 600F demek ne demek yaa Sayın kenan sofuoğlunun bir videoda sözü vardı aynen şöyle buyurur ki;

600 lük klasmanından 1000 lik klasmana geçtim 600 lükten inip 1000 liğe geçince dedimki kendi kendime bisikletten inip motora bindiğimi gördüm dedi düşün ya şimdi sende öyle bisikletten inip 600 CC supersport makinaya bineceksin oda güzel..

ben hiç motor sürmedim diye birşey dedimmi Allahınız aşkına okumadan yorum yapmayın lütfen 3 sene scooter kullandım yaşım 17 , 14 yaşından beri scooter kullanıyorum !!!!!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 ----------

bu arada 600-f in üstüne oturmadım dogru ama hayabusanında üstüne oturdum zx-12r ında