PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8-9 Aydır Yatan Yamaha 100 Bws

serdaruma
02 Nisan 2010, 02:07
Motor 8-9 aydır yatmakta. Aküsü falan herşeyi bitik. Marş yaptığımda çalışmamıştı üstemememiştim motorum var diye. Şimdi çalıştırmak istiyorum. Aküsünü şarj edeceğim. Motorun Bujisini, Yağını, Daha neyini değiştirmem gerekiyor. Çünkü malzemeleri burdan alıp gideceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bur-k@
02 Nisan 2010, 02:10
buji yağ şanzıman yağı belki değiştirmen gerekir. başka bişeye gerek yok bi de akü götür takviye yap marşa bas çalışsın ben 1 sene yatmış bws yi böyle çalıştırdım.

satoyama
02 Nisan 2010, 02:32
buji yağ şanzıman yağı belki değiştirmen gerekir. başka bişeye gerek yok bi de akü götür takviye yap marşa bas çalışsın ben 1 sene yatmış bws yi böyle çalıştırdım.

şanzıman yağımı :silent: onunla ne alakası var?

motoru kick start ayak marşı ile çalıştırmayı denemişsindir haliyle boğulmuştur bujiyi sök açmışken bi temizle sonra tekrar bağla kick start ile denemeye devam et bu arada yağınıda kontrol et gerçi ışığı yanar ama çalışması lazım

bur-k@
02 Nisan 2010, 02:40

motoru kick start ayak marşı ile çalıştırmayı denemişsindir haliyle boğulmuştur bujiyi sök açmışken bi temizle sonra tekrar bağla kick start ile denemeye devam et bu arada yağınıda kontrol et gerçi ışığı yanar ama çalışması lazım

satoyama birazcık titizse onu da değiştiriversin canım :) ha nerdeyse unutuyodum ayakmarşı mekanizması var kapakta orayada gress sür kütük gibi olmuştur geri atmıyordur.

satoyama ben activa topluyom bana yedekparça konusunda yardımcı olurmusun :rendeer:

mücahit_89
02 Nisan 2010, 02:42

yağ değiştirdiğin zaman şanjıman yagıda akmıyomu yanlışmı biliyorum?

serdaruma
02 Nisan 2010, 02:53
Buji tamam, 2 zamanlı motor yağıda tamam. bunlarada 800ml koyuyoruz sanırım?

Şanzuman yağının nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Ne yağ kullanılır ve ben değiştirebilirmiyim. Resimli anlatım falan varmı. Araştırdıma bulamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:49 ----------

Kick start sanırım el marşı? 0 buji alıcam, Yağını değiştiricem, buji 5 lira yağ 8 lira. Daha bir şeye gerek kalmıyor sanırım.

mterayes26
02 Nisan 2010, 03:10

dostum motor 2 zamanlı

serdaruma
02 Nisan 2010, 03:55
Bunun bi anlatımı yokmu resimli falan ? araştırdımda bulamadım.

satoyama
02 Nisan 2010, 04:00

motor 2 zamanlı karterinde yağ bulunmaz, farklı bir yağlama metodu vardır :wiinkk:

Buji tamam, 2 zamanlı motor yağıda tamam. bunlarada 800ml koyuyoruz sanırım?

Şanzuman yağının nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. Ne yağ kullanılır ve ben değiştirebilirmiyim. Resimli anlatım falan varmı. Araştırdıma bulamadım.

Kick start sanırım el marşı? 0 buji alıcam, Yağını değiştiricem, buji 5 lira yağ 8 lira. Daha bir şeye gerek kalmıyor sanırım.

yağ haznesi 1litre 2 zamanlı motor yağını tam bittiği zaman alır ama tam bitmediği için 700-800gr alıyor doğrudur

şansuzman yağına dokunma! hatlar karıştı yanılma olmasın:) o kalsın dokunma, değişmesinede gerek yok :cat:

kick start (ayaka marşı) hemen varyatör kapağında olan pedal

serdaruma
02 Nisan 2010, 04:24
Ayak marşı sanırım çalışmıyor. Çalışıyosa ayak marşı çalışmıyosa mecbur el marşı sorun olurmu?

satoyama
02 Nisan 2010, 05:01
Ayak marşı sanırım çalışmıyor. Çalışıyosa ayak marşı çalışmıyosa mecbur el marşı sorun olurmu?

akü varsa sorun olmaz ama çalışmazsa fazla inat etme marş motoruna zarar verebilir

serdaruma
02 Nisan 2010, 13:35
Evet Akü var. Büyük olasılıkla buji yağlanmıştır. Değiştiririm çalışır inş.