PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kenan ile ilgili tek yorum bu kadarcık mı olmalıydı bu ülkede...yazık

johnny_rook
01 Nisan 2010, 14:04
Seveni vardır, sevmeyeni vardır....çok da önemli değil, geçen hafta Kenan ile ilgili gazetelerde okudugum tek yorum Hıncal Uluç'unki oldu........birde vatan internet'de küçük bir haber görmüştüm ertesi gün
o gün bugündür hala gs - fb yorumları devam ediyor, hala televizyonlar abuk sabuk ülke liglerinin maçlarını naklen yayınlıyor,
ne bitmez heyecanmış arakadaş, daha öncede yazmıştım Kenan motosikleti bıraksın futbolcu olsun, eminim daha iyi oynar....
daha çok taktir görür bu garip memlekette

Hıncal Uluç_Sabah_31.03.2010
Eurosport!..
EurosportTurk'e bir kez daha teşekkür.. Onlar olmasa bu muhteşem sahnelerden haberimiz bile olmayacaktı..
Yani o yayın saatini de bilerek ayarladılarsa, pes yani..
Lig TV'de derbinin devre arasında 15 dakika reklam izleme gerzekliğine kapılmadan hemen Eurosport'a kaydık. Bir baktık, SüperSport motosiklet grandprixi, Portekiz ayağı koşuluyor.. Son üç tura girilmiş. En önde de Kenan Sofuoğlu.. Müthiş Türk!..
Sondan ikinci turda, onu yarışın başından beri ensesinde izlediğini öğrendiğimiz ikinci, bir atakla öne atladı.. "Artık böyle biter" diyorduk ki, son turda, finişten önceki son virajda Kenan nasıl içerden yılan gibi sıyrılıp öne geçti, nasıl kazandı inanılmaz..
Hele bir de elinde Türk bayrağı ile şeref turu yapınca dakikalarca, maçı izlemek için bizde toplanmış, Fenerli, Galatasaraylı hepimiz derbiyi unutup ayaklara fırladık, gözlerimiz yaşlı, birbirimize sarılarak.. "Eurosport olmasa" dediğim işte bu muhteşem sahne.. Ve de tam derbinin devre arasına yerleşmiş ki, bütün ülke izlesin.. Bin alkış..
Bir de soru..
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, spor servisine bir sorsun bakalım.. SuperSport nedir?. Kenan Sofuoğlu kimdir, bilen var mı, içlerinde?.
Ve bu muhteşem Türk Zaferini Türkiye Radyo Televizyon Kurumu seyircisinden niye kaçırır da, Wolfsburg- bilmem ne Alman Lig maçını eşek yükü para ödeyip canlı yayınlar?..
Söyle bakalım Sayın Genel Müdür, söyle?..
Bu halkın parasını kime, niye dağıttığını söyle!..

onur35
01 Nisan 2010, 14:11
çok yerinde bir yorum yapmış ama ne yazık ki Kenan gibi arka plan milli sporcularıda var,pek haberlerini alamadığımız ama madalyalarınla gururlandığımız bir ülkedeyiz ne yazık ki:pr:

muratgün
01 Nisan 2010, 15:08
çok güzel bir söz vardır ya TÜRKİYEDE hiç bir başarı cezasız kalmaz diye işte o yüzden sagolsunlar yayınlamıyorlar kendılerı ama ınatla araştırıp bulup izliyorum ve izliycem

songiden
01 Nisan 2010, 15:11
Aynı şekilde Kemal Merkit, Dakar'ı birinci bitirdi. Dakar tek bir yarış am adünyanın en zor rallisi. Onun hakkında da çok az haber çıktı.

Hadi biz bir camiayız. Bu insanlara en azından sahip çıkmaya çalışıyoruz. Peki ya diğer amatör spor dallarında yarışan sporcuların başarısına ne demeli?

Şunu da kabul ediyorum: Futbolun yeri ayrı. Futbol çok özel bir oyun. Memleketin bir numaralı spor dalının futbol olmasına diyeceğim yok. Ben de bir futbol hastasıyım ve ne yalan söyleyeyim, MotoGP seyretmek bile, bir Beşiktaş maçı seyretmekten daha fazla keyif vermiyor. Ama her gün de baklava yenmez. İnsn biraz çeşit istiyor ve mutfağı güçlü yapan bu çeşitlilik. Farklı yemekleri de sunmak gerek ki, bu yemekleri yapan ahçı sayısı artsın:)

ci_han
01 Nisan 2010, 16:21
ülkemizde spor, sadece futboldan ibaret olduğu için bu tip önemli haberlere yer verilmiyor. Alıştık artık, zaten ilgili kişiler bir yolunu bulup haber ediniyor.

Kenpachi
01 Nisan 2010, 17:05
Neye önem verildi ki buna verilsin. Varsa yoksa futbol.

babası
01 Nisan 2010, 17:20
Belki de bilindiği üzere 'bol' yada 'ball' ile biten tüm aktiviteler yabancılar ( Avrupa güruhü ) tarafından 'oyun' statüsündedir.Yani spor değildir.Sadece çok ilgi görmesi nedeni ile futbol oyunu da bizim spor programları ve kanallarında öne çıkar.
Kenan Sofuoğlu muzun muhteşem başarıları ertesi gün Cumhuriyet gazetesinde ( genelde çeşitli spor haberleri veriliyor ) ama o da 3 cm. e 3 cm. lik bir köşecikte yer aldı.
Hesap bilmememiz nedeni ile, trilyon $ ların döndüğü futbol oyunu kadar; motor sporlarında da trilyon $ lar döndüğünü görmüyoruz ( ki popüler olsun ! ).Yani, basın sadece $$ döngüsünün gücüne göre haber pompalıyor derim.

ahmet şimşek
01 Nisan 2010, 17:26
çok güzel bir söz vardır ya TÜRKİYEDE hiç bir başarı cezasız kalmaz diye işte o yüzden sagolsunlar yayınlamıyorlar kendılerı ama ınatla araştırıp bulup izliyorum ve izliycem

:cat::cat::cat::rendeer:

ergün1968
01 Nisan 2010, 17:27
Bir ülkede yaşayan insanların futboldan başka bir spora eğilimi yoksa,diğer spor dalları ile alakaları yoksa o ülkenin medyasında başka bir spor aktivitesi görebilirmisiniz? Biraz aynaya bakmamız lazım.Bırakın Motor sporlarını diğer hiçbir spor dalı ile alakamız yok.olimpiyat madalyası kazanan sporcularımız açlıkla savaşıyor.Geçin bunları gitmeyin maçlara seyretmeyin tv deki futbol maçlarını raitingle düşsün bakın bakalım ne olacak ? Önce aynaya.

gold
01 Nisan 2010, 17:33
ülkemizde oynanan futbol cahilce oynanıyor teknik, oyuncu kalitesi 0. zaten ülkedeki insanların % 80 i cahil olduğu için güzel geliyor onlara kim naapsın motoru ralliyi millet motorlara üstünde kızlar var diye bakıyor sadece .

VALEO
01 Nisan 2010, 17:45
hadi naklen yayını geçtimde.
akşam ana haber bülteninde veya spor haberlerinde yer verilse keşke böyle bir dünya şampiyonumuzun yarış kazandığına.
ana haber bülteninde .bilmem hangi santçının ayağına papatya battı diye saçma sapan haberler yapacaklarına
yazık.............

mertka
01 Nisan 2010, 17:49
spormu oda nesi futbol işte haa öyle söylesene aynen böyle işte gidişat... :farao:

acemi2009
01 Nisan 2010, 21:06
tebrik ederim çok yerinde bir tepki , gerçekten trt bu yarışları verse ne güzel olur ..::biggrinn

remzi_39
02 Nisan 2010, 05:06
Yahu yine duygusal yaklasiyorsunuz herseye...
Buradada durum ayni..

Futbol,Formel1,Boks,Tennis vs vs hersey radyoda gazetede TV de cikar..
Ama Motor buradada nanay...

Onun icin hic sinirlenmeyin..
Motor genelde az bir kitleyi ilgilendiren konu ve onun icin durum da aynen bu..

Sakin olun

avare rulman
02 Nisan 2010, 09:17
Neye önem verildi ki buna verilsin. Varsa yoksa futbol.

bir de şu var, futbol naylon top alacak herkesin kıyısından bulaşabildiği bir disiplin.

motosiklet kültürünün bu kadar büyük kitleye ulaşamaması normal.

johnny_rook
02 Nisan 2010, 10:24
Yahu yine duygusal yaklasiyorsunuz herseye...
Buradada durum ayni..

Futbol,Formel1,Boks,Tennis vs vs hersey radyoda gazetede TV de cikar..
Ama Motor buradada nanay...

Onun icin hic sinirlenmeyin..
Motor genelde az bir kitleyi ilgilendiren konu ve onun icin durum da aynen bu..

Sakin olun

doğrudur...arkadaş yazmış zaten Türkiyede hiç bir başarı cezasız kalmaz diye....
ama bir şey var, kazanılan başarı küçük bir kitleyi aşıyor, bir ülkenin başarısı'ndan bahsediyoruz...
motoru sevmek yada motorcu olmak gerekmiyor Kenan'ın başarısını alkışlamak için...
Şimdi jimnastikten hiç anlamam ama Avrupa üçüncüsü, dünya şampiyonu olan bir sprocumuz var
ama haber'i okuyana kadar bu kişi hakkında en ufak bir bilgim yoktu, yazık değil mi,
bizimde gurulanmaya, sportif başarılarda mutlu olmaya hakkımız yok mu, herşey medya işte.....
bilmem ne totosu kupasında bir tur atlamak bize yetiyor işte, yada yetmesi gerektigi öğretiliyor, neyse.....
aynen sakin olmak lazım :cat:

Ümit Şamiloğlu haberi.....
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/12148215.asp?gid=59

siyahatmaca
02 Nisan 2010, 10:38
Seveni az, düşmanı çok olan bir ülkedeyiz. Amma;

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

flying hellfish
02 Nisan 2010, 10:52
Arkadaslar bu durumda basinin sucu yok. Suclu ariyorsakda bu halkimizdir zira onlarinda sucu yok  Zevkler ve renkler tartisilmaz…

Paranin dudugu calar. Bu malasef bu kadar basit. Para ise en cok insanlarin ilgisini ceken organizasyonlarda, sporlarda vslerde vardir. Sonucta kac kisi o anda yayinlanan bir motor yarisini izler ? Kac kisi bir Ingitere 1. Lig macini izliyor ?

Bizde futbol yayimlanir, Kanada’da futbol yayini olmaz, Buz Hokeyi olur vs vs..

Bence kizacak birsey yok, dunya boyle donuyor.

askon
02 Nisan 2010, 11:23
dün bır kanalda iki yabancı bayan izledım oda rast geldı tamırcıdeydım o sıra tv sesı bıle acık değildi dikkatımı cektı motorsporu olunca tabı uzun uzun ropartaj yaptılar bır kaç sahne gösterdıler ve hemen aklıma kenan sofuoğlu geldı .böyle bır yayın onun için yapılmış olsa ne kadar gencımız cocuğumuz gönullüsü olur ama yok gelecekteki rantlarını bırakırlarmı sorsan dışardaki cocuğa en az 15 futbolcu ismı sorsan bılır .Ama kenanı bılmem bılırlermı yada bır güreşçimizi hadı futbolla daha yakın olan basketı sanmıyorum haa bana sorsan bende bılmem çünki mıdem bulandı yıllare öncesınden futboldan yorumlarından yoprumcularından bı dahada seyrtmıyorum zaten başka seyredecekte bır sey yok

korkut 250
02 Nisan 2010, 11:40
Seveni vardır, sevmeyeni vardır....çok da önemli değil, geçen hafta Kenan ile ilgili gazetelerde okudugum tek yorum Hıncal Uluç'unki oldu........birde vatan internet'de küçük bir haber görmüştüm ertesi gün
o gün bugündür hala gs - fb yorumları devam ediyor, hala televizyonlar abuk sabuk ülke liglerinin maçlarını naklen yayınlıyor,
ne bitmez heyecanmış arakadaş, daha öncede yazmıştım Kenan motosikleti bıraksın futbolcu olsun, eminim daha iyi oynar....
daha çok taktir görür bu garip memlekette

Hıncal Uluç_Sabah_31.03.2010
Eurosport!..
EurosportTurk'e bir kez daha teşekkür.. Onlar olmasa bu muhteşem sahnelerden haberimiz bile olmayacaktı..
Yani o yayın saatini de bilerek ayarladılarsa, pes yani..
Lig TV'de derbinin devre arasında 15 dakika reklam izleme gerzekliğine kapılmadan hemen Eurosport'a kaydık. Bir baktık, SüperSport motosiklet grandprixi, Portekiz ayağı koşuluyor.. Son üç tura girilmiş. En önde de Kenan Sofuoğlu.. Müthiş Türk!..
Sondan ikinci turda, onu yarışın başından beri ensesinde izlediğini öğrendiğimiz ikinci, bir atakla öne atladı.. "Artık böyle biter" diyorduk ki, son turda, finişten önceki son virajda Kenan nasıl içerden yılan gibi sıyrılıp öne geçti, nasıl kazandı inanılmaz..
Hele bir de elinde Türk bayrağı ile şeref turu yapınca dakikalarca, maçı izlemek için bizde toplanmış, Fenerli, Galatasaraylı hepimiz derbiyi unutup ayaklara fırladık, gözlerimiz yaşlı, birbirimize sarılarak.. "Eurosport olmasa" dediğim işte bu muhteşem sahne.. Ve de tam derbinin devre arasına yerleşmiş ki, bütün ülke izlesin.. Bin alkış..
Bir de soru..
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, spor servisine bir sorsun bakalım.. SuperSport nedir?. Kenan Sofuoğlu kimdir, bilen var mı, içlerinde?.
Ve bu muhteşem Türk Zaferini Türkiye Radyo Televizyon Kurumu seyircisinden niye kaçırır da, Wolfsburg- bilmem ne Alman Lig maçını eşek yükü para ödeyip canlı yayınlar?..
Söyle bakalım Sayın Genel Müdür, söyle?..
Bu halkın parasını kime, niye dağıttığını söyle!..

Süper söylemişsin ilave etmeye bilek gerek yok.:cat::rendeer: