PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her türlü modifiye yardim mi yapilir

Sayfa : [1] 2

serseri1986
31 Mart 2010, 05:07
MONDİAL modifiye show roj_128@hotmail.com yapamadıgnz bir şey olursa bana yzn

Deli Çerkes
31 Mart 2010, 14:04
Çok iddialı bir başlık olmuş.mondialim yok anck olanlar fikir verebilmek için neler yapabiliyorsunuz.bununla alakalı bilgi ve resim verirseniz , açtığınız başlık mondial sahiplerine daha yardımcı bir konu başlığı olacaktır.

-----------
Not: Modifiye diye bir kelime yoktur. kelimenin doğu yazılımı , modifikasyondur.Türkiyede kelime yuvarlatılıp modifiye diye söylenir olmuştur. ( aynen rektifikasyonun , rektifiye şeklinde telaffuz edilmesi gibi )

storm150_mmk
31 Mart 2010, 14:06
Çok iddialı bir başlık olmuş.mondialim yok anck olanlar fikir verebilmek için neler yapabiliyorsunuz.bununla alakalı bilgi ve resim verirseniz , açtığınız başlık mondial sahiplerine daha yardımcı bir konu başlığı olacaktır.

-----------
Not: Modifiye diye bir kelime yoktur. kelimenin doğu yazılımı , modifikasyondur.Türkiyede kelime yuvarlatılıp modifiye diye söylenir olmuştur. ( aynen rektifikasyonun , rektifiye şeklinde telaffuz edilmesi gibi )

:cat:

üstada katılıyorum.

ufuktan
31 Mart 2010, 14:08
söylenecek bir şey bırakılmamış :cat:

zeda3000
31 Mart 2010, 14:24
Modifikasyonda her turlu bilgiye sahipsiniz oylemi:) Sanirim makina muhendisligi okudunuz eh bir de onun ustune endustriyel tasarim master yapildi. Referanslarinizda hayli kuvvetli ki boyle genissssss capli bir sey diyorsunuz.

Peki al sana yapamadigim bir modifikasyon

Simdi benim motor Desmo due sistemli. Simdi ben Kevlar Triger kayis kullandim, kevlarin isi degerleri yuksek ve esnemesi dusuktur. (Kevlari sana anlatmiyorum kesin biliyorsundur)Bu durumda benim desmo ayarin daha saglikli olmasi adina kitaba gore belirtilenden 1mm daha mi sikmam lazim sizce?

Bu sorunun cevabini bilmiyor isen bence basliktaki her turlu kelimesini kaldirmayi dusun derim:)

babaçi
31 Mart 2010, 14:30
Modifikasyonda her turlu bilgiye sahipsiniz oylemi:) Sanirim makina muhendisligi okudunuz eh bir de onun ustune endustriyel tasarim master yapildi. Referanslarinizda hayli kuvvetli ki boyle genissssss capli bir sey diyorsunuz.

Simdi benim motor Desmo due sistemli. Simdi ben Kevlar Triger kayis kullandim, kevlarin isi degerleri yuksek ve esnemesi dusuktur. (Kevlari sana anlatmiyorum kesin biliyorsundur)Bu durumda benim desmo ayarin daha saglikli olmasi adina kitaba gore belirtilenden 1mm daha mi sikmam lazim sizce?

Bu sorunun cevabini bilmiyor isen bence basliktaki her turlu kelimesini kaldirmayi dusun derim:)

Ben soracaktım benden önce davranmışsın:)

huska
31 Mart 2010, 14:33
arkadasım 5 yıldan berı mondıal kullanıorum cocuklugumdan berı motor kullanırım bu motorlara modıfıye falan gıtmez yapanlarda herzaman husrana ugramıstır.nıye boyle motorlara yapıorsun zaten en fazla ne yapılabılırki yaptıgın seylerı bi açıkla bızde eger gercekten yapılıorsa yapmaya calısalım:rendeer:

takendy
31 Mart 2010, 18:06
modifiyeleri yaparken gösterdiğiniz özen isim seçerkende gösterilmiş olduğundan sizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum...

The Gent
31 Mart 2010, 18:12
MONDİAL modifiye show roj_128@hotmail.com yapamadıgnz bir şey olursa bana yzn

ok ozman arkadşımda 151 RS var ama biz buna güzel bir modifikasyonla R1 Motoru takmak istiyoruz yardımcı olabilirmisiniz ?

:pr::pr::pr::pr:

Emrah.ark
31 Mart 2010, 18:15
modifiye dediğin;
-2 ışık takıp
-aynaları çıkarıp
-ekzoz' u açtırmak değildir umarım..

motorhocası
31 Mart 2010, 18:33
Hertürlü yardıma hazırım demiş, mondiali gören de hücum etmiş ,gönülden yardım edecek işte isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz.:P

Deli Çerkes
31 Mart 2010, 20:30
Beyler , olayı bence başka yerlere çekmeyelim, net açıklama zaten yapılmış, konuyu açan arkadaş mondial modifikasyonu hakkında yardımcı olabileceğiniz hatta show yapılacak kadarda iyi olduğunu belirtmiş. mondiali olalar için iyi bir konu başlığı olabilir.

En bilinen ve ustalık gerektirmeyen , son kullanıcıların rahatlıla yapabileceği ,Hava filitresi değişimi , buji ve egzost harici bir modifikasyon bilgisi varsa ve paylaşırsa , mondiali olanlara yardımcı olabilir.

GOKHAN42
31 Mart 2010, 20:34

+1:):):cat::cat:

sysroot
31 Mart 2010, 21:17
Komedi :mrgreen:

motordelisi_
31 Mart 2010, 21:25
Benim bisikletede 120 yaptırabilirmiyiz:mrgreen:

Kenpachi
31 Mart 2010, 22:05
Beyler , olayı bence başka yerlere çekmeyelim, net açıklama zaten yapılmış, konuyu açan arkadaş mondial modifikasyonu hakkında yardımcı olabileceğiniz hatta show yapılacak kadarda iyi olduğunu belirtmiş. mondiali olalar için iyi bir konu başlığı olabilir.

En bilinen ve ustalık gerektirmeyen , son kullanıcıların rahatlıla yapabileceği ,Hava filitresi değişimi , buji ve egzost harici bir modifikasyon bilgisi varsa ve paylaşırsa , mondiali olanlara yardımcı olabilir.

Katılıyorum. Biliyorsanız bildiğinizle kalın. Bilmeyenler bu arkadaştan yardım isteyebilir. Oda elinden geldiğince yardım eder. Yukardan bakmayı bırakın artık.

storm150_mmk
31 Mart 2010, 22:17
arkadaslar bise sorcam :queen:

kusura bakmayın ama simdi benim arkadasım 150zc yle kaza yaptı butun parcalarını aldık bunların vidalarının tutması icin kücük sac parcaları var teneke gibi. onları nereden buluruz :queen:

alın size modifiye acılımı.. ( soru gercektir ) :queen:

eren874
31 Mart 2010, 22:18
http://img682.imageshack.us/img682/9596/img0615ar.jpg (http://img682.imageshack.us/i/img0615ar.jpg/)
böylemi yoksa böylemi motorlara en iyi yapılcak modifiye iridyum buji eksoz hava filitresi dişlilerle oynanır bide karbürötör
URL=http://img262.imageshack.us/i/sdc15856.jpg/]http://img262.imageshack.us/img262/8780/sdc15856.jpg[/URL]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:17 ----------

http://www.sahibinden.com/guncel_ilan_takas_olur_kesin_bakin_cros_endro-96WQQaXQQ23256422WQQpXQQdisplayitem

serseri1986
01 Nisan 2010, 01:13
arkadaşlar ben size kalkın ucak yapalm mı dedim bensadece mondial die özellıkle
dedim size karbon fiberli eksoz enzimli turbo mu dedim isteyen olursa yardim ederim dedim kimse bana işimi ögretmesin isteyen ucak motoru takar isteyen nitro o beni alakadar etmez lütfen saygı sadece mondiallar dedim o kayışla ilgili sorusu olan arkadaşa sesleniorum sesleniorum sen aydın kuşadasına getir motorunu ben sana f16 motoru bile bulur takarım rahat ol sen

gkhncokunlu
01 Nisan 2010, 01:33
mondial1oo kh orjinal ön dişli boyutu nedir ? küçültürsem daha hızlı gider dahamı az yakar ? kaç diş küçültmeliyim ?

eren874
01 Nisan 2010, 01:36
küçültürsen teker yapar

hızlı gitmez seri yapar gkhn

gkhncokunlu
01 Nisan 2010, 01:38
Titreşimi azaltmak ve vites aralıklarını uzatmak için ne yapmak gerekir ?

serseri1986
01 Nisan 2010, 01:47
acaba motor hangi model

satoyama
01 Nisan 2010, 01:51
arkadaşlar ben size kalkın ucak yapalm mı dedim bensadece mondial die özellıkle
dedim size karbon fiberli eksoz enzimli turbo mu dedim isteyen olursa yardim ederim dedim kimse bana işimi ögretmesin isteyen ucak motoru takar isteyen nitro o beni alakadar etmez lütfen saygı sadece mondiallar dedim o kayışla ilgili sorusu olan arkadaşa sesleniorum sesleniorum sen aydın kuşadasına getir motorunu ben sana f16 motoru bile bulur takarım rahat ol sen

modifikasyonla apaçizm arasında ince bir çizgi vardır dostum, ya profesyonel olursun yada modilalerle uğraşan bir apaçi olursun:cat:

bkz: apaçizm ekşi sözlük

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 ----------

Titreşimi azaltmak ve vites aralıklarını uzatmak için ne yapmak gerekir ?

kymco cub da bile böyle artık mondiale laf etmem, bu durum bence normal:cat:

serseri1986
01 Nisan 2010, 01:56
eger öndeki dişliyi büyütür arkayı kücük takarsan hızlı gider kalkş biraz seri kalkmaz ama yolda uzar eger ön kücük arka büyük olursada tam tersi olr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 ----------

kardeşim senin paran coktur harcayacak yer ararsin bizim türk insanı herşeyin ucuzunu ister ben yaparım her motora ayar rahat ol sen

eren874
01 Nisan 2010, 02:02
zevk bu arkadaşlar titreşim için her vidaya bi tane conta yapman lazım baya azalır dişlisini bilmiyoum ama hızmı istiyosun serilikmi

satoyama
01 Nisan 2010, 02:03
eger öndeki dişliyi büyütür arkayı kücük takarsan hızlı gider kalkş biraz seri kalkmaz ama yolda uzar eger ön kücük arka büyük olursada tam tersi olr

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 ----------

kardeşim senin paran coktur harcayacak yer ararsin bizim türk insanı herşeyin ucuzunu ister ben yaparım her motora ayar rahat ol sen

ben rahatım abicim merak etme :cat: paramda çok değil ayrıca bende türk insanıyım :wiinkk: bende

mterayes26
01 Nisan 2010, 02:11
Katılıyorum. Biliyorsanız bildiğinizle kalın. Bilmeyenler bu arkadaştan yardım isteyebilir. Oda elinden geldiğince yardım eder. Yukardan bakmayı bırakın artık.

mt deki üyelerinin büyük bir bölümünün asla vazgeçemeyeceği bir huydur bu , alay etmek

biride modifiye de gösterdiğin özeni isim secımınde de göster demıs , sankı imkanı oldugu halde sılwerwıng yerıne rs 151 alıyor

eren874
01 Nisan 2010, 02:16
bencede haklısın bütceye göre motor yoksa herkez makina alır forumda kapanır bence arkdaşlar zevkin veresiyesi olmaz işi olmayan girmesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

gkhan ordamsın sen

asfalt meleği
01 Nisan 2010, 02:19
Benim bisikletede 120 yaptırabilirmiyiz:mrgreen:

bu avatarı sevdim :)

eren874
01 Nisan 2010, 02:24
:)

sendemi modiiyecisin yoksa:)

gkhncokunlu
01 Nisan 2010, 02:25
Burdayım burdayım :) benim isteediğim son hız değil.. 80 km hız ile titreşimsiz ilerlemek.. sanki ortadan ikiye ayrılacak kadar titriyor motorun içinde bişeyler dağılıyo gibi..

serkanADH13
01 Nisan 2010, 02:35
arkadaşlar modifikasyonun sınıfları var,
GÖRSEL,
MEKANİK,
olarak ikiye ayrılır,
ve dahada artabılır,
hepside imkan doğrultusunda gerçekleşir,
kimse kimseye bişiy kanıtlamak zorunda değil,
paraya kıyan güzel bişiyler çıkartabilir,
elinden iş gelen dahada güzel şeyler yapabilir.

arkadaşta kendi çapında yardımcı olmaya çalışmış,
Saygı duymak gerek.

ama piyasada sadece aynayı söküp kamyon egzosu takıp MODİFİYE ETTİM diyen o kadar çok kişi varki...

satoyama
01 Nisan 2010, 02:41
işte anlakmak istediğim olayın canlı şahidi de geldi :) olay budur.. konu sahibi arkadaş bu adamı iyi takip et:cat:

arkadaşlar modifikasyonun sınıfları var,
GÖRSEL,
MEKANİK,
olarak ikiye ayrılır,
ve dahada artabılır,
hepside imkan doğrultusunda gerçekleşir,
kimse kimseye bişiy kanıtlamak zorunda değil,
paraya kıyan güzel bişiyler çıkartabilir,
elinden iş gelen dahada güzel şeyler yapabilir.

arkadaşta kendi çapında yardımcı olmaya çalışmış,
Saygı duymak gerek.

ama piyasada sadece aynayı söküp kamyon egzosu takıp MODİFİYE ETTİM diyen o kadar çok kişi varki...

serkanADH13
01 Nisan 2010, 02:46
işte anlatmak istediğim olayın canlı şahidi de geldi :) olay budur.. konu sahibi arkadaş bu adamı iyi takip et:cat:

:rendeer: Teşekkürler...

dediğim gibi ama sadece imkan doğrultusunda yapılabılecek modifikasyonlar vardır. 5 liraya 3,5 stıcker yapıştırılıp modifiye deniliyor,

birde yeterince harcamaların yapılabıldıği mod'lar oluşabiliyor.

arkadaşta kendi çapında ve sadece kendi motorunda (Mondial'inde) yaptıklarını önermek istemiş satocuğum.
__________________________________________________ __________________
ben kaçar iyi geceler herkese

bikerboy35
01 Nisan 2010, 03:38
rahat ol sen

ben yaparım her motora ayar rahat ol sen

Rahatlığa nekadar düşkün bi adamsın sen öyle ??

Tarzın bi garip konuşma biçiminde hiç hoş değil bırak sen motorları ıvırı zıvırıda biraz konuşmanı modifiye et :cat:

Kenpachi
01 Nisan 2010, 03:41
Rahatlığa nekadar düşkün bi adamsın sen öyle ??

Tarzın bi garip konuşma biçiminde hiç hoş değil bırak sen motorları ıvırı zıvırıda biraz konuşmanı modifiye et :cat:

Hoş. :cat:

Arjantinli69
01 Nisan 2010, 04:17
serkan arkadaşa katılıyorum güzel yazmış.insanlar ceplerindeki para ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyor.kimi parasını konuşturur kimiside el becerisini.hem parası olup hemde el becerisi olanın zaten değme keyfine.herkes herşeyi bilicek diyede bir kanun yok zaten zaten bilmiyorda biliyorum diye ahkam kesiyor.okuyor ordan burdan gelip burda bilmişlik taslıyor.eline anahtarı vericeksin bakalım ne kadar anlıyor motordan görmek isterim.... bence eli anahtar tutan bir şeyler paylaşmak isteyen arkadaşlarla dalga geçmemeli forum özelliği bilgi alışverişi yapmalı,belki bilmediğimiz bir konu olur ondan öğreniriz,hiç belli olmaz.sonuçta herkesin belli bıranşlarda illaki bir bilgisi vardır.çalışmaya devam kolay gelsin :P

bikerboy35
01 Nisan 2010, 04:19
Güzel yazmışsın Arjantinli69 rahat ol sen :P (serseri1986 usülü):queen::queen:

Arjantinli69
01 Nisan 2010, 04:27
Güzel yazmışsın Arjantinli69 rahat ol sen :P (serseri1986 usülü):queen::queen:

valla birşeyler elinden gelene helal olsun derim,paylaşmak güzeldir her daim.:P

bikerboy35
01 Nisan 2010, 04:31
Paylaşımına bişey demiyorum konuşma tarzı hoşuma gitmedi...

Liseye giderken oradaki bebelerin kullandığı kelimelerden bi farkı yok rahat ol sen - ayıkıyonmu - amcaoooğlu - biladerrr - ayık ol
ıvır zıvır mahalle arası psikopat ayağa yapan serseri tayfasının uslubu..

remzi_39
01 Nisan 2010, 04:40
Ama arkadasin cok üzerine gidiyorsunuz yani..
Olmazki bukadar...
Ayip...

Benim 600 cc yi gecen gün birinci viteste 80km/h cikarttim..
Ilk olarak..
Ve tirsmadim desem yalan olur..
Motorun önü kalkti kalkacak...
CBF 600 un birinci viteste son sürati nedir bilen varsa cevap versin ne olur...
Cünki drehzahlbegrenzer e(devirkesici diyorsunuz siz sanirim) girmedi
100 km/h falan yapicak galiba bu meret 1. viteste

bikerboy35
01 Nisan 2010, 04:44
Boş bir yolda dene en fazle tekere kalkar kontrolünüde sağlarsın herhalde :cherry:

remzi_39
01 Nisan 2010, 04:48
Boş bir yolda dene en fazle tekere kalkar kontrolünüde sağlarsın herhalde :cherry:

Yahu bos yol cok ama ya önü kalkarsa ne yapicam ben?????
Sorun bu...
Nasil indiricem sonra bu meretin ön tarafini... :cherry:
Allah yardimcim olsun..
Kalkicak birgünya hangi gün bakalim...
Sonra indiricem diye ugras dur...
Keske hic baslamasaydim bu motor isine... :pr::pr:

bikerboy35
01 Nisan 2010, 04:51
Başlarsın okumaya motorun önü inene kadar sende bi hatim indirirsin artık :P:queen:

remzi_39
01 Nisan 2010, 04:57
Başlarsın okumaya motorun önü inene kadar sende bi hatim indirirsin artık :P:queen:

iste bu sakat....
isim hatim indirmeye kalmissa hic sansim yok.. :pale:

bikerboy35
01 Nisan 2010, 05:00
iste bu sakat....
isim hatim indirmeye kalmissa hic sansim yok.. :pale:

Benimde o konularda pek bi tecrübem yoktur ama sıkışınca hepsi bikerede çıkıyo ya baya baya küfür ediyosun yada baya baya okumaya başlıyosun ikisinin ortasını daha görmedim :queen::queen::queen:

remzi_39
01 Nisan 2010, 05:07
Benimde o konularda pek bi tecrübem yoktur ama sıkışınca hepsi bikerede çıkıyo ya baya baya küfür ediyosun yada baya baya okumaya başlıyosun ikisinin ortasını daha görmedim :queen::queen::queen:

Ozaman ben küfür edeyim derim...
Bu daha kolay benim icin... :cherry:
Hatim indirmek falan benim isim degil...
Motoruma bol bol ana avrat küfür ederim o zaman...
Neden tek tekere kalkiyon adi honda ......................... falan iste..
Sülale boyu selamlar benden Honda ya artik... :queen:

satoyama
01 Nisan 2010, 06:02
şaka maka eleman kaçtı haa :queen:

bikerboy35
01 Nisan 2010, 06:04
Yok yok burada yazar şimdi :)