PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden hayabusa? Neden fireblade değil?

WOLKANWOLKAN
30 Mart 2010, 16:46
Sevgili arkadaşlar,

Bugün için sahibinden.com web sayfasından yeni kasa fireblade fiyatlarına bakarken incelemek için seçtiğim ilanlardan 3 tanesinde yeni kasa fireblade sahipleri "sadece yeni kasa hayabusa ile takas koşulu ile" şerhini düşmüşler.

Benim bilmediğim, anlayamadığım fireblade ve yeni kasa neden hayabusa'ya geçmek istesin? Arada pek bir fark yok (bence ! aman diyim agresifleşmeyin). Üstelik makina yeni kasa 5000-10000 km civarı.

Eh, diğer taraftan yeni kasa hayabusa neden bu talepte bulunsunki?

Yoksa sadece tüketim çılgınlığı mı?

Acaba biz de de bu hastalık nükseder mi?

NOT: HONDA CB 1000R neden Turkiye'de satışa sunulmadı? :salut:

:cherry::cherry::cherry::cherry::cherry::cherry::c herry:

aSuBaYaH
30 Mart 2010, 16:56
çok mükemmel motosiklet kullanan insanlar kendini geliştirdikçe daha yüksek cc lere geçme isteği duyar, bundan olsa gerek

zeda3000
30 Mart 2010, 16:57
Iki motorun da son hizi hayli tatmin edici fakat Hayabusa daha uzun kasasi ile biraz daha rahat kullanim sunuyor olabilir. Heleki bu 3 motoru satan arkadasin esleri var ise ve onlarda motora binmek istiyor ise , hayabusa daha dogru bir tercih olabilir arka sele icinde. Bence ac ilani koyanin kendisine direk sor. Devlet sirri degil ya:)

WOLKANWOLKAN
30 Mart 2010, 17:02
Iki motorun da son hizi hayli tatmin edici fakat Hayabusa daha uzun kasasi ile biraz daha rahat kullanim sunuyor olabilir. Heleki bu 3 motoru satan arkadasin esleri var ise ve onlarda motora binmek istiyor ise , hayabusa daha dogru bir tercih olabilir arka sele icinde. Bence ac ilani koyanin kendisine direk sor. Devlet sirri degil ya:)

kasa uzun ve yol-sürücü konforu, arka sele rahatlığı

bunlar önemli farklar tabii -tercihlerin değişmesi içişn fark gerekliydi bunlar yeterli

teşekkürler

chopperrider
30 Mart 2010, 17:02
hayabusa supersporttan daha ziyada sport touring yakın bi makinedir. (hemen zıplayan olmasın, bu güçsüz demek olmuyo). sürüş pozisyonunun 1000 lik ss lere göre rahat olmasının yanısıra, düşük devirde verdiği torkla sadece 6000 rpm bandında bile tatminkar sürüşler sağlar, selesi rahattır, artçı koltuğu daha da rahattır, süspansiyonu ss ler kadar sert değildir biraz daha konforlu sürüş sağlar. belki bi binlik kadar viraj kabiliyeti ya da hafiflik avantajı nedeniyle yönlendirilebiliriği yoktur ama zaten aradaki nüansı yakalayacak sürücü sayısı da azdır. bu nedenler bile hayabusanın ya da segmentindeki diğer modellerin neden ss lere tercih edilebileceğini açıklar...

motorhocası
30 Mart 2010, 17:11
Agresif,virajı bol sürüş için 1000RR.
Uzun yol konforu,otoban sürüşü - yüksek hız için Hayabusa.

edii
30 Mart 2010, 17:20
fireblade ler için fabrika hatası var diyolardı ne kadar doğru.

WOLKANWOLKAN
30 Mart 2010, 17:25
fireblade ler için fabrika hatası var diyolardı ne kadar doğru.

ilanlarda satıcısı

"aman benimkisi yağ yakmıyor" diyor,

kimi "x yıl-modelinde söz konusuydu benimkinin dahil olduğu yıllar için böyle bir şey söz konusu değil" diyor,

bir diğeri de "hız yaparsan hepsi yakar" diyor.

ilginç bir konu (konu da hep alıp başını gidiyor ama önemli-sal gitsin:cherry:)

edii
30 Mart 2010, 17:31
ilanlarda satıcısı

"aman benimkisi yağ yakmıyor" diyor,

kimi "x yıl-modelinde söz konusuydu benimkinin dahil olduğu yıllar için böyle bir şey söz konusu değil" diyor,

bir diğeri de "hız yaparsan hepsi yakar" diyor.

ilginç bir konu (konu da hep alıp başını gidiyor ama önemli-sal gitsin:cherry:)

Bende belli bi yılda yağ yakıyor diye biliyorum ama sadece kulaktan duyma.

aSuBaYaH
30 Mart 2010, 17:49
hondanın yeni kasası gerçekten çok güzel ve iyi gidiyor, yakın zamanda bir gazlama organizasyonunda bir arkadaşım yeni kasa kullanıyordu ciddi anlamda sıkı gidiyor 2005 model 1000rr la yanına yaklaşamadım, düz yolda arayı açıp gidiyor:cat:
ben hondanın son kasa 1000rr larında yağ camı olmamasına anlam veremedim yağ çubuğu var 125lik motor gibi çok saçma olmuş. yetkili servis sahibi arkadaşımdan 2008 ve 2009 ların yağ eksilttiğini duymuştum, ama sürücüleri daha doğru cevap verecektir.

oktay299
30 Mart 2010, 17:55
bir soruda ben sorayım.Neden gsx-r1000 gsx-1300r(hayabusa)dan daha pahalı:silent:

chopperrider
30 Mart 2010, 18:40
bir soruda ben sorayım.Neden gsx-r1000 gsx-1300r(hayabusa)dan daha pahalı:silent:

güzel soru benim de merak ettiğim bi konudur. %100 fikrim yok ama tahminim gsxr1000 daha teknolojik yenilikler içeren bi motor kullanıyor. hayabusa da ise model yıllarına göre ve de yeni kasada aman aman teknolojilk çığır açan bi gelişme yok. sonuçta küçük makyaj ve renk seçenekleri değişikliği dışında 2008'e kadar aynı kasayla üretilmiş bi makine.

__sArSıLmAz__
30 Mart 2010, 19:30
motordan anlamayan birisiyle gidin motor muhabbeti yapın hemen dayımın veya amcamın veya kuzenimin veya arkadaşımın hayabusası vardı der,hayabusaya bindim der,hayabusam vardı der ama sorsan hayabusanın markası ne desen sana honda veya yamaha der:cherry: suzukinin motoru olduğunu bile bilmez,tabiki 1000rr ve hayabusanın sınıfları farklı,1000rr ve hayabusa kullanan arkadaşlarım kendilerini hayabusanın üzerinde daha güvende olduklarını hissettiklerini söylüyolar ben ikisinide kullanmadığım için bilemem,ama hangisini alırsın derseniz hondayı alırım çünkü heryerde servisi var,suzuki alıpda özel servislerle uğraşamam