PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz neden takılı kalıyor

mahkum33
28 Mart 2010, 18:46
arkadaslar daha once basınıza geldımı bılmıyorum ama benım motorun gazı takılı kalıyor halatlarına bakıyorum hıc bır sorun yok yolda gıderken anınden gaz takılı kaldı halatlarda sorun yok neden olur acaba motor 150 kn mondıal:silent:

DeaD_Rider
28 Mart 2010, 19:01
telin içini yağlayabilirsin karbüratör mandalınada aynı işlemi uygula soru çözülecektir.

motorhocası
28 Mart 2010, 19:10
Gaz kolunun tel sarma makarası aşınmış veya kırılmıştır,telin geçtiği kablo ezilmiştir veya gaz telinin karbüratöre bağlandığı piston takılıyordur...

otopsici
28 Mart 2010, 21:11
arkadaşım aynı sorun bende de oluyodu gaz halatı yaklaşık 20 küsür telin birbirine sarmasıyla oluşur bunun 10 teli filan kopunca halat muhafazasına takılıp kalıyo
bence hemen halatını değiştir 10 tl civarı bişeydir benim gibi yolda kalmazsın inşallah ben yolda kaldım o yüzden

pinkkuvars
29 Mart 2010, 00:39
arkadaşım aynı sorun bende de oluyodu gaz halatı yaklaşık 20 küsür telin birbirine sarmasıyla oluşur bunun 10 teli filan kopunca halat muhafazasına takılıp kalıyo
bence hemen halatını değiştir 10 tl civarı bişeydir benim gibi yolda kalmazsın inşallah ben yolda kaldım o yüzden

Ben dün aldım motoru sıfır ben de de oluyor Farklı bi sebebi olabilir yağlama işi fena fikir değil jikle ve karbüratoru kontrol etmişsindir.
Birde elcikleri kontrol et çok sıkılmış olabilir kolay gelsin .

gold
29 Mart 2010, 00:48
ben eliniz yorulmasın diye sabit kalıyor diye biliyorum .hani uzun yolda sürekli elini gazı aşşada tutarak geçirmeyin diye yüksek hızda aşşa çekmek zorunda kalmıyosunuz sadece tutarak gidiyorsunuz . ammavelakin bu benim bilgim . sonradan olduysa bişi diyemem .

rider48
30 Mart 2010, 16:57
Gaz kolunun tel sarma makarası aşınmış veya kırılmıştır,telin geçtiği kablo ezilmiştir veya gaz telinin karbüratöre bağlandığı piston takılıyordur...

tek kelimeyle katılıyorum:rendeer:

velizrsln
16 Mayıs 2016, 23:58
tek kelimeyle katılıyorum:rendeer:

peki ne yapıcaz? kendimiz yapabilir miyiz

KaskReis
17 Mayıs 2016, 00:38

6 yıllık konuyu sağlam hortlatmışsım hocam :)

Levent
17 Mayıs 2016, 00:42
6 yıllık konuyu sağlam hortlatmışsım hocam :)

Hadi konu 6 yıllık, aynı problem hasıl ise gündeme getirilebilir ama, soruyu sorduğu adam foruma en son 6 sene önce girmiş :) sanırım cevap için bi 6 sene daha beklenebilir :)

gungenir
17 Mayıs 2016, 01:10

Bisikletle uzun yola çıkanın yanında birkaç tane tel sürekli bulunur. Fren teli koparsa adam kenara çeker, bir pense bir tornavidayla 10 dakikada değiştirir. Motosiklette de pek farklı değil.
Teli alt ve üst bağlantı yerlerinden çıkarın. Telin borunun içinde rahat hareket edip etmediğini kontrol edin. Kalbüratör bağlantısındaki oynar parçaları elinizle kontrol edin, elciği çıkartıp içindeki parçaları kontrol edin.
Çoğunlukla telde problem oluyor.

velizrsln
17 Mayıs 2016, 11:14
Bisikletle uzun yola çıkanın yanında birkaç tane tel sürekli bulunur. Fren teli koparsa adam kenara çeker, bir pense bir tornavidayla 10 dakikada değiştirir. Motosiklette de pek farklı değil.
Teli alt ve üst bağlantı yerlerinden çıkarın. Telin borunun içinde rahat hareket edip etmediğini kontrol edin. Kalbüratör bağlantısındaki oynar parçaları elinizle kontrol edin, elciği çıkartıp içindeki parçaları kontrol edin.
Çoğunlukla telde problem oluyor.

tamamdır bugün bir bakıcam bakalım kolay bişey sanırım dediğinize göre

kahraman1
17 Mayıs 2016, 11:46
tamamdır bugün bir bakıcam bakalım kolay bişey sanırım dediğinize göre

Senin motorun gt250 idi sanirim,enjeksiyonluysa eğer kurcalamamani öneririm.

velizrsln
17 Mayıs 2016, 12:18
Senin motorun gt250 idi sanirim,enjeksiyonluysa eğer kurcalamamani öneririm.

Yok karburatorlu simdi biraz baktimda gazda hic bosluk yok, gaz telini sokmek icinde sag kumandayi komple sokmek gerekiyor gibi gozukuyo ve drgisik alet edevat lazim 6 gen mi 8gen mi ney lazim ben en iyisi bunun icin tamirciye mi goturim?

kahraman1
17 Mayıs 2016, 13:13
Yok karburatorlu simdi biraz baktimda gazda hic bosluk yok, gaz telini sokmek icinde sag kumandayi komple sokmek gerekiyor gibi gozukuyo ve drgisik alet edevat lazim 6 gen mi 8gen mi ney lazim ben en iyisi bunun icin tamirciye mi goturim?

Sağ kumandayi sökmek için yildiz tornavida gerekli,2adet vidayı sökeceksin ilk olarak.Km çerçevesinide sökersen daha rahat olur.Sonra sağlı sollu kelebekler var blok yanlarında takip edersen görürsün gaztelinin diğer uçlari oraya bağlı. Bunlarda yanliş hatirlamiyorsam 12 anahtardı,gevşetip cikaracaksin,sonra ayni şekilde yenisini takacaksin.Toplamda km çerçevesi - kumandadan 2 vida ve diğer uçtan 2 somun gevşetmen gerekli.Granaj varsa granaj,nakedsa açıkta zaten.Enjeksiyonlu da ince ayar istiyor beyin ayarlayamiyor bazen,eskisiyle ayni şekilde takmak gerekiyor o yüzden kurcalama dedim.

velizrsln
20 Mayıs 2016, 19:43
Sağ kumandayi sökmek için yildiz tornavida gerekli,2adet vidayı sökeceksin ilk olarak.Km çerçevesinide sökersen daha rahat olur.Sonra sağlı sollu kelebekler var blok yanlarında takip edersen görürsün gaztelinin diğer uçlari oraya bağlı. Bunlarda yanliş hatirlamiyorsam 12 anahtardı,gevşetip cikaracaksin,sonra ayni şekilde yenisini takacaksin.Toplamda km çerçevesi - kumandadan 2 vida ve diğer uçtan 2 somun gevşetmen gerekli.Granaj varsa granaj,nakedsa açıkta zaten.Enjeksiyonlu da ince ayar istiyor beyin ayarlayamiyor bazen,eskisiyle ayni şekilde takmak gerekiyor o yüzden kurcalama dedim.

peki gaz telinin yenisini nerden alabilirim ortalama fiyatları nedir, birde dışıyla birlikte komple mi değiştiricem yoksa sadece içini mi? bizim motor için olanı olması şart mı

etarhan
20 Mayıs 2016, 21:12
peki gaz telinin yenisini nerden alabilirim ortalama fiyatları nedir, birde dışıyla birlikte komple mi değiştiricem yoksa sadece içini mi? bizim motor için olanı olması şart mı

Böyle mektupla tamircilik eğitimi maceraları genellikle çok tuzlu sonuçlanıyor, gerçek tamirci mecburen iki misli para alıyor. Benden söylemesi.