PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sayın mt üyeleri trafikte sıkıştırılma ile ilgili okuyalım

Sayfa : [1] 2 3

BLACK_ICE
28 Mart 2010, 14:53
trafikte sıkıştırıldınızmı yada sıkıştırılmak üzeremisiniz en yakın uygun noktada güvenli bir şekilde sağa çekiyoruz direk 155 i arıyoruz ve diyoruz ki şu plakalı şu renk mark model araç ile sürekli sıkıştırılmak sureti ile trafikdte seyredemediğimden dolayı şuarda motorumu sağa çektim araçtn şikayetçiyim ekiplere plaka anında yayılır ve cezası kesilir noldu bir magandayı yakalatmış olduk biz bu işi sıkı tutarsak sıkıştırılmaları ve başımız gelcek oln olylrı azami olarak önlemeye başlamış oluruz lütfen üşenmeyelim yapalım bi yerden başlamış olalım ben artık sıkıştırılmadan dolayı kaza yapma korkusu ile motorsürmek istemiyorum yha siz sayın üyeler

muvattali
28 Mart 2010, 14:58
Sahi işe yarıyor mu? Özellikle hanım motosikletçiler için çok önemli.

RunemagicK
28 Mart 2010, 15:03
polisler bize ters davranıp iyice sinirimizi bozmasınlar

zargana_21
28 Mart 2010, 15:05
trafikte önemsenmeyen motor sürücülerinin yunusları bilmem ama polislerinde pek önemseyecegini sanmıyorum

Osbourne
28 Mart 2010, 15:43
Ciddi bir şekilde telefon ederek arkadaşın yazdığı gibi şikayette bulunursak polisin cevap vermeme ya da tepki vermeme gibi bir lüksü yok..

Yeterki sistemi işletelim..

Çok yerinde bir paylaşım :cat:

okanco
28 Mart 2010, 16:28
İşe yararsa anında dediğini yaparım ararım hemen ;)

Cem 1958
28 Mart 2010, 16:43
Bu ihbardan sonra GEREGININ YAPILDIGINI NASIL KONTROL EDEBILECEGIZ ?

oguzhan6161
28 Mart 2010, 16:46
trafikte sıkıştırıldınızmı yada sıkıştırılmak üzeremisiniz en yakın uygun noktada güvenli bir şekilde sağa çekiyoruz direk 155 i arıyoruz ve diyoruz ki şu plakalı şu renk mark model araç ile sürekli sıkıştırılmak sureti ile trafikdte seyredemediğimden dolayı şuarda motorumu sağa çektim araçtn şikayetçiyim ekiplere plaka anında yayılır ve cezası kesilir noldu bir magandayı yakalatmış olduk biz bu işi sıkı tutarsak sıkıştırılmaları ve başımız gelcek oln olylrı azami olarak önlemeye başlamış oluruz lütfen üşenmeyelim yapalım bi yerden başlamış olalım ben artık sıkıştırılmadan dolayı kaza yapma korkusu ile motorsürmek istemiyorum yha siz sayın üyeler

çok doğru söylüyosun birdahada aynı şeye cürret edemez.

csem66
28 Mart 2010, 17:05
Arkadaşlar bazı üyelerimizin bilmiyorum artık ya kasıtlı yada şartlı bir yaklaşımını görüyorum. Burada değerli arkadaşımız çok önemli bir konuya temas etmiş bakıyorum bazı arkadaşlarımız hemen polis ters davranmasın şöyle böyle yapmasın gibi şeyler yazıyor. Yok böyle birşey sizin arayıp yardım istediğiniz telefon 155 polis imdat hattı. Buraya yapılan tüm ihbarlar eksiksiz kayıt altına alınıyor. 155 polis imdat görevlileri o ilin En büyük Amiri adına görev yapıyor ve her aldığı ihbar ile ilgili polise telsizle ihbarı bildirip neticeden de bilgi istiyor. İşin savsaklanması gibi bir durum söz konusu dahi olamıyor böylece. İhbarın sonucunu da öğrenmek istiyorsan bilgi edinme kanunu dahiline e-mail ile bilgi istiyorsunuz ve sizin gönerdiğiniz isteğe cevap veriliyor. Tabiki sonuç alıyorsunuz. Hern trafikte zor durumda kalan arkadaşlarımız neme lazımcılık yapmasın ve arkadaşımızın belirttiği gibi çeksin sağa ve telefon etsin bence. yoksa bu gibi insanlar artacak azalmayacak. Hergün örnek,10 kişi motor alıyorsa 100 kişide araba alıyor. maganda yüzde olasılığı daha fazla ancak bu şekilde engelleyebiliriz bence. tşk

t.madde
28 Mart 2010, 17:05
k.bakma ama işe yaramaz ya he deyip geçerler yada başka işinmi yok derler telefonum çalındı iki dükkan yanımda ekip otosu vardı gittim çalan kişinin ismini bile verdim adam telsizle anos bile etmedi etseydi 5 mahale ötede yakalanırdı çalan kişi

satoyama
28 Mart 2010, 17:27
geçen gün taksim dolmuşu abuk sabuk hareketlerle (bende önde yolcuyum) artistlik yaparak gece gece yüreğimizi defalarca ağzımıza getirdi iner inmez polisi aradım plakayı verdim polis sağolsun ilglilendi ve detaylı sorular sordu sonrasını tahmin edebiliyorum..::144::

trafikte kimse kimsenin hayatını tehlikeye atamaz, 1 sapağı kaçırdıysan ileridekinden gireceksin. en sağdan en sola dalmayacaksın yolu bilmiyorsan direksiyona geçmeyeceksin !!!!

Özer
28 Mart 2010, 17:29
Polis ve diğer güvenlik kuvvetlerinden ya iyi tanımadığımız ya da kulaktan dolma hadise ve abartılar nedeni ile hep uzak durmaya gayret ederiz...ön yargılı olmayın arkadaşlar.Ben işe yaradığını biliyorum:cat:
Fırsat buldukça muhabbet bile edin onlarla gerçekten çok şey öğrenebilirsiniz:wiinkk:

RunemagicK
28 Mart 2010, 17:32
Arkadaşlar bazı üyelerimizin bilmiyorum artık ya kasıtlı yada şartlı bir yaklaşımını görüyorum. Burada değerli arkadaşımız çok önemli bir konuya temas etmiş bakıyorum bazı arkadaşlarımız hemen polis ters davranmasın şöyle böyle yapmasın gibi şeyler yazıyor. Yok böyle birşey sizin arayıp yardım istediğiniz telefon 155 polis imdat hattı. Buraya yapılan tüm ihbarlar eksiksiz kayıt altına alınıyor. 155 polis imdat görevlileri o ilin En büyük Amiri adına görev yapıyor ve her aldığı ihbar ile ilgili polise telsizle ihbarı bildirip neticeden de bilgi istiyor. İşin savsaklanması gibi bir durum söz konusu dahi olamıyor böylece. İhbarın sonucunu da öğrenmek istiyorsan bilgi edinme kanunu dahiline e-mail ile bilgi istiyorsunuz ve sizin gönerdiğiniz isteğe cevap veriliyor. Tabiki sonuç alıyorsunuz. Hern trafikte zor durumda kalan arkadaşlarımız neme lazımcılık yapmasın ve arkadaşımızın belirttiği gibi çeksin sağa ve telefon etsin bence. yoksa bu gibi insanlar artacak azalmayacak. Hergün örnek,10 kişi motor alıyorsa 100 kişide araba alıyor. maganda yüzde olasılığı daha fazla ancak bu şekilde engelleyebiliriz bence. tşk

misafirliğe gittiğimiz anneannemde iken saçma bir sebepten mahalledeki çingeneler ellerine ne geldiyse toplayıp bizim eve saldırıyolardı, korktum haliyle, 155i aradım hemen, sonuç : kimse gelmedi. dünya iyisi anneannem bile bulduğu tuğlayı birinin kafasında kırmak zorunda kaldı canını kurtarmak için, dayımın oğlu birini bıçakladı, vsvs
bu sadece başımdan geçen bir örnek, olumsuz düşünmem normal sanırım

(karakol eve yürüyerek 3dakika uzaklıktaydı birde)

satoyama
28 Mart 2010, 17:33
Polis ve diğer güvenlik kuvvetlerinden ya iyi tanımadığımız ya da kulaktan dolma hadise ve abartılar nedeni ile hep uzak durmaya gayret ederiz...ön yargılı olmayın arkadaşlar.Ben işe yaradığını biliyorum:cat:
Fırsat buldukça muhabbet bile edin onlarla gerçekten çok şey öğrenebilirsiniz:wiinkk:

+1:cat: ........

komando,,
28 Mart 2010, 17:35
csem66 nikli arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum

Özer
28 Mart 2010, 17:36
k.bakma ama işe yaramaz ya he deyip geçerler yada başka işinmi yok derler telefonum çalındı iki dükkan yanımda ekip otosu vardı gittim çalan kişinin ismini bile verdim adam telsizle anos bile etmedi etseydi 5 mahale ötede yakalanırdı çalan kişi

Kusura bakma ama buna kesinlikle i nan mı yo rum Hırsızlık ihbar edeceksin hatta hırsızın adını vereceksin ve Polis hareket etmeyecek:bounce: ya yalan söylüyorsun ya da olay anlattını gibi cereyan etmedi ve Polisi ikna edemedin telefonun çalındığına.

Benim arkadşımın telefonu çalındığında (hırsız belli değil) hemen tutanak altına aldılar:wiinkk:

onuray
28 Mart 2010, 17:38
Valla istisnai örnekler olabilir ama genel olarak polisler zamanında geliyorlar. Bizim mahallede bir sapkın çocuk, neredeyse babasını bıçaklıyordu. Polisi çağırdık. 2-3 dakikada geldiler. Arkadaşın sunduğu öneri bence çok mantıklı.

raven71
28 Mart 2010, 17:41
155 arayalım, işe yarama ihtimali var. 155 e açılan telefonlar telefonu açan polisin ikna olup olmamasına göre değerlendiriliyor. adamın kafasına yatarsa ihbarı değerlendiriyorlar. yoksa sallıyorlar. denemesi bedava. telefona çıkan polisin insafına kalıyorsunuz. bunu da deneyebilirsiniz. :cat:

RunemagicK
28 Mart 2010, 17:47
155 arayalım, işe yarama ihtimali var. 155 e açılan telefonlar telefonu açan polisin ikna olup olmamasına göre değerlendiriliyor. adamın kafasına yatarsa ihbarı değerlendiriyorlar. yoksa sallıyorlar. denemesi bedava. telefona çıkan polisin insafına kalıyorsunuz. bunu da deneyebilirsiniz. :cat:

işte bu yüzden sinir oluyorum. polisin insafına neden kalıyor bu iş. adamı ikna etmeyemi çalışıcaz birde. her ihbarı gerekli yerlere ulaştırmak zorunda değilmi bunlar.

Ante
28 Mart 2010, 17:47
Şimdiye kadar her zaman uyguladığım yöntemdir. Her seferinde polis ilgilenmiştir. Özellikle olay olur olmaz aramanızda fayda var. Aracın hangi yöne gittiğini sorar ve "tamam beyefendi aracın gittiği yöndeki ekiplere bildireceğiz deyip kapatırlar" Ama sonrasında ne olur bilemem. Hatta eğer araç şirket aracıysa şirketin e-mail'ini bulup olayı anlatan email atarım. Bir kez böyle bir email sonucunda bizzat firma sahibi tarafından aranmıştım. Kendi araç gps kayıtları ile anlattıklarımın uyuştuğunu, sürücüyü uyardıklarını söylemiş ve özür dilemişti.

Lancelot
28 Mart 2010, 18:05
Kıl bir sürücüyümdür. Trafikte abuk subuk davranan birini gördüğümde direkt ihbar ederim. Her seferinde de teşekkür edip ilgileneceklerini söylerler.

Bir gün otomobilimle seyir halinde iken yanımdan geçen arabanın içinde şoför dahil olmak üzere bira içtiklerini gördüm. Şoför içmiyor olsa idi, sadece diğerleri içse idi umrum olmayacaktı. Ama şoför de içtiği için direkt 155 i aradım. Marka model, plaka hepsini verdim. Bir ekip otosunun yanından geçerken hah dedim durduracaklar baktım ne durduran var ne ses eden. ben de merakımdan takip etmeye basladım. izmiri bilenler için sölüyorum, karataş dan bostanlıya kadar kimse durdurmadı bunları. 155 i de 3 kere daha aradım. aracı takipteyim şu an şu mevkideler diye. En sonunda lanet olsun dedim ve vazgeçtim. Kısacası ben 155 in böyle bir konuda aktif birşeyler yapacağına hiç mi hiç inanmıyorum

AYBERK
28 Mart 2010, 18:18
ben bağdat caddesinde; 06 plakalı büyük belediye servis otobüsünü yol üstündeki ekiplere şikyet ettim.

1-egzost'tan siyah duman atıyor,bana ve çevreye zarar veriyor...
2-devamlı kontrolsüz şerit değiştirip trafiği riske sokuyor...
3-anlık aşırı hız yapıp,ani frenleme yapıp arkasındaki araçları tehlikeye sokuyor...

dedim.

polis hemen ilgilendi ve otobüsü çevirdi!!! o günden sonra,2-2,5 aydır devamlı karşılaştığım ve lanet okuduğum otobüsle bir daha karşılaşmadım!!!!

bunun gibi,3 tanede otomobili anında şikayet ettim ve polisler hemen yolun ortasından aracı durdurdular...
E-5 Karayoluna da gri doblo beni bariyerlere kasti sıkıştırdı,adamlarla yüzyüze geldim resmen... olay bostancı köprü altında olmuştu ve ben pendiğe gidiyrdum. maltepe carreforsa'nın önünde polis aracı çevirmiş olarak gördüm,buda benim çok hoşuma gitti.

unutulmamalı ki aynı şikayet olayları bizler içinde yapılabilinir!!!

Birkannn
28 Mart 2010, 18:22
Ben bu konuda yunus polisleri çok severim ...bir gün giderken magandanın biri sıkıştırıyor..
Korna filan öttürdüm yunuslarda arkamdaymış gördüler hemen durdurdular ceza falan varmı bilmiorum onu yapmasıda iyiydi bana göre ...

eren874
28 Mart 2010, 18:53
paylaşım süper işe yarıycanı düşünüyorum

BLACK_ICE
28 Mart 2010, 19:55
sayın üyeler işe yarıyor aynen dediğim gibi yapıyorsunuz hem bu magandaları soğutmuş hemde ceza almalarını sağlamış oluyoruz belki 10 dk sonra veya bir gün sonra birimizin canına kast etmekten alıkoyarız lütfen dediğim gibi bu konuya çok dikkat edelim olurmu alo 155 ücretsiz arkadaşlar kaç dakkanızı alır bir magandayı ihar etmek kendi hayatnızı yada arkadaşınızın hayatını kurtarmak veya başjka bir vatandaşın

bygkhn
28 Mart 2010, 23:11
sahsen uygulmayı uygulayıp ve karsılıgında olumlu bı sonuc almıs ınsanm artık yunuslarda bızım yanımızda.sız cekın saga genede bı arayın emınım anons gecceklerdır telsizden ve yakınınızda yunus varsa sizin yanınıza gelıp destek vercektir buna ınanıyorum

t.madde
28 Mart 2010, 23:49
Kusura bakma ama buna kesinlikle i nan mı yo rum Hırsızlık ihbar edeceksin hatta hırsızın adını vereceksin ve Polis hareket etmeyecek:bounce: ya yalan söylüyorsun ya da olay anlattını gibi cereyan etmedi ve Polisi ikna edemedin telefonun çalındığına.

Benim arkadşımın telefonu çalındığında (hırsız belli değil) hemen tutanak altına aldılar:wiinkk:

valla ister inan ister inanma polisler bizi biliyor az çok tanıyorlar bende esnafım bizim dükkanın iki dükkan ilerisindeki dükkanın önündeydiler gittim söyledim telsizden anos yapın hemen yakalarsınız dedim yapmadılar madem tanıyosun yarın gider alırsın telefonunu dediler bende burda oturmuyo dedim telefonun faturası varmı dediler var dedim iyi yarın sabah git karakola bildir burdaki kaldığı yeride söyle dediler adamlar resmen başlarından sağdı....bucadaki çoğu polis böyle torbacıyı görüyo biliyo torbacı olduğunu onu durdurmuyo vatandaşa görev yapıyo gibi gözükmek için normal insanları durduruyo....adamlar cup motora araba egsozu takıyor plaka yok kask yok bişey demiyolar ben su servisi yapıyorum kaskımıda takıyorum plakam ruhsatım var a2 ehliyetimi parasızlıktan çıkartamamıştım ev dükkan kira diye bi sefer durdular söyledim abi dosyam var parasızlıktan çıkartamıyom die adam bidaha karşıma ehliyetsiz çıkma diyip yetersiz ehliyetten bastı cezayı....hayatım boyunca polisin iyi yüzünü birkez gördüm oda torbalıda kaskım olmasaydı belki o poliste ceza yazardı

BLACK_ICE
28 Mart 2010, 23:52
sayın mt ailesi önemli olan bizim trafikteki tehditlerden bir nebze yüzde birde olsa bir magandada olsa azaltabilmektir o gün sizi sıkıştıran magandayı şikayet etmedinizye 10 dk sonra başka bir mt üyesini sıkıştırmıcağını hatta daha kötüde yapmıcağını nerden bilebilirsin ki emniyetimiz gerekli ilgiyi göstereceğinden gayet eminim aradınız dedinizki şu plakalı şu marka araç tarafında sürekli sıkıştırlmaktayım az önce sıkıştırmasından dolayı sağa çektim ve trafiğe çıkamıyorum .....

gerisini siz düşünün ....

Shrieker
28 Mart 2010, 23:54
Polisi aradın, tamam güzel.

Sıkıştırıldığını söyledin, o da güzel.

Plakayı da verdin, o da tamam.

Hani kanıt ? Madem böyle bir şikayet üzerine polis araştırmadan, soruşturmadan ceza kesiyor, sırf kıl olduğum adamın plakasını vereyim "sıkıştırdı beni" diyeyim, ceza yazsın polis ?

Oldu mu ? Olmadı bence...

BLACK_ICE
28 Mart 2010, 23:58
Polisi aradın, tamam güzel.

Sıkıştırıldığını söyledin, o da güzel.

Plakayı da verdin, o da tamam.

Hani kanıt ? Madem böyle bir şikayet üzerine polis araştırmadan, soruşturmadan ceza kesiyor, sırf kıl olduğum adamın plakasını vereyim "sıkıştırdı beni" diyeyim, ceza yazsın polis ?

Oldu mu ? Olmadı bence...

dimi ama bencede olmadı bildirelim diyoruz gözlerini korkutalım diyoruz artık daha fazla kaybetmiyelim can diyoruz 155 aramak şikayet etmek çok mu zor diyoruz bir telefon lütfen bu kadar art nietli arkdaşlarımızın mt ailendide barınmadığını biliyoruz lütfen ..........

apasna
29 Mart 2010, 00:37
Arkadaşlar konuyu açan arkadaşımız haklı ben daha önce birkaç kere denedim sonuç veriyor hatta bir keresinde Turgutlu'dan İzmir'e dönüyordum sıkıştırdılar polisi aradım (genelde o yolda çevirme oluyor zaten) ilerde durdurdular arabayı bende gıcıklık olsun diye yanından geçerken korna çaldım :) :)

osmanba
29 Mart 2010, 00:40
Herkes başından geçen olayları özetlemiş.
14 Şubat Pazar akşamı Büyükçekmece'den Küçükçekmece istikametine Şükrübey mevkiinde E-5 karayolu üzerinde eşimin arabası ile seyahat ederken (Yaklaşık Akşam 19,30 sıraları) sağ şeritte ilerleyen bir araç bana arka sağdan sert bir darbe ile vurdu. Direksiyon hakimiyetini kaybetmeden arabamızı arıza şeridine çektim ve arabadan indim. Çarpan araç da arkamda durmuştü. Kendisinin aracından inmeye niyetı olmadığı için ben kapısını açarak aracından inmesini söyledim. Kapısını sert bir tavırla kapatarak bana el kol sallamaya başladı. İşte orada sıgortam attı ve ortalık karışti.Arabadan inen alkollu üç vatandaş bana dayılanırken eşim 155' i arayarak durumu izah etmiş ve "eşim deli. Kan akmasına saniyeler kaldı" demiş ve acıl yardım istemiş. Okadar uzun uzadiye sorular ve adres tarifi istenmiş ki kadıncağız cinnet getirip telefonu kapatmış.
Tabi benim bu durumlardan hiç haberim olmadı. Kişiler alkollu oldukları için uzlaşmaya da yanaşmadılar. Yaklaşık yarım saatlık mücadeleden sonra ben tutulmaz olunca ceplerinde ne çıktı ise ödeyerek anlaşmaya varmak zorunda kaldık. Olayın başından sonuna kadar ihbar edilmiş olmasına karşın ne gelen ne de giden oldu.
Sonuçta ihbar eden ve yardim iştiyen bir bayandi. Eşim telefonu kapatıktan sonra polis olayın doğruluğunu anlamak için de olsa geriye arama yapabilirdi.
Buna benzer sebeplerden dolayı ben 155 e de güvenmiyorum...

BLACK_ICE
29 Mart 2010, 01:23
Herkes başından geçen olayları özetlemiş.
14 Şubat Pazar akşamı Büyükçekmece'den Küçükçekmece istikametine Şükrübey mevkiinde E-5 karayolu üzerinde eşimin arabası ile seyahat ederken (Yaklaşık Akşam 19,30 sıraları) sağ şeritte ilerleyen bir araç bana arka sağdan sert bir darbe ile vurdu. Direksiyon hakimiyetini kaybetmeden arabamızı arıza şeridine çektim ve arabadan indim. Çarpan araç da arkamda durmuştü. Kendisinin aracından inmeye niyetı olmadığı için ben kapısını açarak aracından inmesini söyledim. Kapısını sert bir tavırla kapatarak bana el kol sallamaya başladı. İşte orada sıgortam attı ve ortalık karışti.Arabadan inen alkollu üç vatandaş bana dayılanırken eşim 155' i arayarak durumu izah etmiş ve "eşim deli. Kan akmasına saniyeler kaldı" demiş ve acıl yardım istemiş. Okadar uzun uzadiye sorular ve adres tarifi istenmiş ki kadıncağız cinnet getirip telefonu kapatmış.
Tabi benim bu durumlardan hiç haberim olmadı. Kişiler alkollu oldukları için uzlaşmaya da yanaşmadılar. Yaklaşık yarım saatlık mücadeleden sonra ben tutulmaz olunca ceplerinde ne çıktı ise ödeyerek anlaşmaya varmak zorunda kaldık. Olayın başından sonuna kadar ihbar edilmiş olmasına karşın ne gelen ne de giden oldu.
Sonuçta ihbar eden ve yardim iştiyen bir bayandi. Eşim telefonu kapatıktan sonra polis olayın doğruluğunu anlamak için de olsa geriye arama yapabilirdi.
Buna benzer sebeplerden dolayı ben 155 e de güvenmiyorum...

değerli büyüğüm bu konuda bazen bu tür şeyler olabiliyor biz yinede aramızı yapalım ne kaybedicezki belki bişeyler kazanabiliriz belki bu kdar ihbardan sonra emniyet bazı şeyleri anlayabilir lütfen alo 155

osmanba
29 Mart 2010, 01:36
değerli büyüğüm bu konuda bazen bu tür şeyler olabiliyor biz yinede aramızı yapalım ne kaybedicezki belki bişeyler kazanabiliriz belki bu kdar ihbardan sonra emniyet bazı şeyleri anlayabilir lütfen alo 155

Güzel kardeşim; Ben sizin düşüncelerinize karşı çıkmadım. Çok güzel bir konuya giriş yapmışsınız. Ayrıca gösterdiğiniz nezaketten dolayı teşekkür ederim..Benim yaşadığım bu ve buna benzer birkaç olumsuzluktan sonra bende hasıl olan fikrimi ortaya koydum. Tabi ki tacizlere sessiz kalırsak bu işin sonu gelmez. Sesini duyurmak sessiz kalmaktan çok defa iyidir. Herşeye rağmen ben size katılıyorum.

E-M-R-E
29 Mart 2010, 01:41
ben sıkıştırılacak kadar bi arada kalmıyorum aga :mrgreen:

canercamalan
29 Mart 2010, 01:43
yapmazmıyız ya yaparız tabi yeterki polisler yardımcı olsunlar

by_dengesiz
29 Mart 2010, 02:10
polisler bize ters davranıp iyice sinirimizi bozmasınlar

sen derdini adam gibi anlat da.......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

anonsta isim verilmez arkadaşım,gidip polis merkezine ifade vereceksin,madem hırsızlık oldu,sözle olmaz bu işler,ifade verip altına imza atacaksan konuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:03 ----------

işte bu yüzden sinir oluyorum. polisin insafına neden kalıyor bu iş. adamı ikna etmeyemi çalışıcaz birde. her ihbarı gerekli yerlere ulaştırmak zorunda değilmi bunlar.

o kadar biliyosan bu işi sen geç telefonun,telsizin başına,ayrıca bunlar değil arkadaşım Türk Polisi anladınmı,sen anlatım kabiliyetine haiz değilsen polis napsın:farao::farao::farao:

bobber
29 Mart 2010, 02:19
sen derdini adam gibi anlat da.......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

anonsta isim verilmez arkadaşım,gidip polis merkezine ifade vereceksin,madem hırsızlık oldu,sözle olmaz bu işler,ifade verip altına imza atacaksan konuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:03 ----------

o kadar biliyosan bu işi sen geç telefonun,telsizin başına,ayrıca bunlar değil arkadaşım Türk Polisi anladınmı,sen anlatım kabiliyetine haiz değilsen polis napsın:farao::farao::farao:

Aynen dediğiniz gibi, gidip polis mekezine imzalı ifade vermeniz gerekiyor. Ben bunu şöyle öğrendim:

Araba aldık, bayiden evin önüneyola paralel park ettik. (Pendik). Karşıdan gelen Şahin model otomobil, yaklaşınca (beni korkutmak için diye düşünüyorum) çok yakın geçmek istedi ve hızla aynama çarptı. Ayna kaput. Hemen kontağı çevirdim ve arkasından takip ettim. Bir kavşağa geldiğimizde polis otosunu gördüm hemen yanlarına gidip "şu giden araç çarpıp kaçtı, şikayetçiyim, plakası şudur" diye şikayette bulundum.

Ekip otosu ne yaptı sizce??

"Beyefendi merkez karakolu sahildedir. Gidip şikayetinizi iletebilirsiniz"

Nası ya??? Adamlar kaçıyor, neden yakalamıyorsun, en azından neden anons etmiyorsun. Yalan söylesem o hışımla yanlarına gitmem heralde. Aynamdaki beyaz boya da kanıtı. (Benim araç siyah) Daha ne??

Yani arkadaşlar hristiyanların bir sözü var; "Dua etmeye devam edin, tanrı bütün dualarınızı duyar, bazen cevapvermese bile"

Bizim polislerimiz de o hesap: 155 aramaya devem edin arkadaşlar. Hepsini duyuyorlar, bazen cevap vermeseler bile..

by_dengesiz
29 Mart 2010, 02:20
misafirliğe gittiğimiz anneannemde iken saçma bir sebepten mahalledeki çingeneler ellerine ne geldiyse toplayıp bizim eve saldırıyolardı, korktum haliyle, 155i aradım hemen, sonuç : kimse gelmedi. dünya iyisi anneannem bile bulduğu tuğlayı birinin kafasında kırmak zorunda kaldı canını kurtarmak için, dayımın oğlu birini bıçakladı, vsvs
bu sadece başımdan geçen bir örnek, olumsuz düşünmem normal sanırım

(karakol eve yürüyerek 3dakika uzaklıktaydı birde)

biz trafikte sıkıştırılmadan bahsediyoruuuuuuuz,sen neden bahsediyorsun,konuyla ne alakası var sen trafikte sıkıştırıldın mı ondan bahset yoksa sus Allah aşkına yaa senin maksadın polise b.k atmak afedersin,şikayetin varsa polisten git savcılığa bu forum polisi şikayet mercii değil,bak foruma vatandaş polisten gayet memnun,senin gibi 1-2 tane daha polis yani devlet düşmanı var,onları da seni de kaale alan yok zaten:farao:

Osbourne
29 Mart 2010, 02:31
biz trafikte sıkıştırılmadan bahsediyoruuuuuuuz,sen neden bahsediyorsun,konuyla ne alakası var sen trafikte sıkıştırıldın mı ondan bahset yoksa sus Allah aşkına yaa senin maksadın polise b.k atmak afedersin,şikayetin varsa polisten git savcılığa bu forum polisi şikayet mercii değil,bak foruma vatandaş polisten gayet memnun,senin gibi 1-2 tane daha polis yani devlet düşmanı var,onları da seni de kaale alan yok zaten:farao:

Sen polismisin arkadaşım?

Taner YILMAZ
29 Mart 2010, 02:33

Aynen dediğin gibi burası forum..
Herkez fikrini söylemekte sonuna kadar serbest..
Sen başkasına, "devlet düşmanı yada polis düşmanı" iftirasını atarken ne kadar özgürsen, o arkadaşlarda bildikleri şeyleri, başından geçen olayları yada düşüncelerini söylemekte o kadar özgürlerdir..

by_dengesiz
29 Mart 2010, 02:46
Aynen dediğin gibi burası forum..
Herkez fikrini söylemekte sonuna kadar serbest..
Sen başkasına, "devlet düşmanı yada polis düşmanı" iftirasını atarken ne kadar özgürsen, o arkadaşlarda bildikleri şeyleri, başından geçen olayları yada düşüncelerini söylemekte o kadar özgürlerdir..

niye yalanmı atıp tutması kolaylarına geliyo beylerin,ben diyorumki şikayet yeri değil burası,iftira da atmıyorum ayrıca adam resmen kendini belli ediyo herşey kabak gibi ortada,bana bunları savunma hoca gözünü seveyim,polisi vatandaşa şikayet etmek özgürlükmü sence??ne biçim özgürlükmüş o öyle??ben kimin ne olduğunu biliyorum ayrıca,forumda kimin pis işlerle uğraştığını da biliyorum ama herşeyin bir zamanı var,millet atıp tutmaya devam etsin,yarın bigün onlarında kapısını çalarlar,kimse polise laf söyleyemez tamammı,herkes önce kendine baksın hepinize hayırlı traşlar.......devamı gelecek

Osbourne
29 Mart 2010, 02:55
neyse tutayım kendimi...

Ante
29 Mart 2010, 02:55
Aynen dediğiniz gibi, gidip polis mekezine imzalı ifade vermeniz gerekiyor. Ben bunu şöyle öğrendim:

Araba aldık, bayiden evin önüneyola paralel park ettik. (Pendik). Karşıdan gelen Şahin model otomobil, yaklaşınca (beni korkutmak için diye düşünüyorum) çok yakın geçmek istedi ve hızla aynama çarptı. Ayna kaput. Hemen kontağı çevirdim ve arkasından takip ettim. Bir kavşağa geldiğimizde polis otosunu gördüm hemen yanlarına gidip "şu giden araç çarpıp kaçtı, şikayetçiyim, plakası şudur" diye şikayette bulundum.

Ekip otosu ne yaptı sizce??

"Beyefendi merkez karakolu sahildedir. Gidip şikayetinizi iletebilirsiniz"

Nası ya??? Adamlar kaçıyor, neden yakalamıyorsun, en azından neden anons etmiyorsun. Yalan söylesem o hışımla yanlarına gitmem heralde. Aynamdaki beyaz boya da kanıtı. (Benim araç siyah) Daha ne??

Yani arkadaşlar hristiyanların bir sözü var; "Dua etmeye devam edin, tanrı bütün dualarınızı duyar, bazen cevapvermese bile"

Bizim polislerimiz de o hesap: 155 aramaya devem edin arkadaşlar. Hepsini duyuyorlar, bazen cevap vermeseler bile..

Aslında buradan da anlaşıldığı üzere polise kızgınlık sanırım biraz da bilgisizlikten kaynaklanıyor.

Türkiye'de vurup kaçma olaylarında polis kaza tutanağı tutamaz. Aslında karakol da tutamaz. karakola gitseydiniz sizi büyük ihtimalle savcılığa ya da hukuk mahkemesine gönderecekti. Ama size çarpan adam dursaydı ve kaza tutanağı konusunda anlaşamasaydınız işte ancak o zaman o polis olaya müdahil olabilirdi.

by_dengesiz
29 Mart 2010, 02:57

profilime bak anlarsın

BLACK_ICE
29 Mart 2010, 03:09
arkdaşlar birbirimizi üzmeye gerek yok bizim bu topic altında paylaşmak istediğimiz çalınan ceptelefonu veya kavgayı ayırmaya çağrılan gelmeyen polis değil asıl istediğimiz trafikte sıkıştırılınca sessiz kalmamak sadece yapılcak olan olay 155 i arayıp olayı intikal ettirmek ;) ki poliste sesimizi duysun desin ki yha kardeşim ne bu motorsiklet sürücülerinin arabalardan magandalardan çektiği ve bizi sıkıştıran hayatımızla kumar oynayanların cezalarını bulmaları

Birkannn
29 Mart 2010, 03:20

Bir şeyleri savunmak için o mesleği yapıyo olmak önemli değil bence..
Hepimizin yakını akrabası abisi hatta (ablası) babası polis olan vardır ...
Her polise kötü gözüyle yorum atılırsa tabiki gücünmekte haklı...
Bu arada arkadaşın başına gelen olaydaki polisi haklı buluyorum demiyorum..
Bazıları keyfe göre iş yapıyor burda ne deseniz haklısınız.
Ama her polis değil!!

remzi_39
29 Mart 2010, 03:36
Yorumlari biraz okudum..
Polis isini yapiyor diyenler var yapmiyor diyenler var..
O konu beni ilgilendirmez..
Türkiye de polisle pek isim olmadi birkackere ceza yemekten baska.. :P

Ama söyle bir durum var..
Sadece biri polis i arayip bu plaka beni SIKISTIRDI demeyle olmaz bu is sanirim..
Bunun icin ispat, kanit yada en güzeli birkac sahit gerek..

Polisi arayan SIKISTIRDI diyor..
Ötekisi hayir yok böyle birsey diyor..

Siz ücüncü kisi olarak ne yaparsiniz bu durumda???

BLACK_ICE
29 Mart 2010, 04:03
Yorumlari biraz okudum..
Polis isini yapiyor diyenler var yapmiyor diyenler var..
O konu beni ilgilendirmez..
Türkiye de polisle pek isim olmadi birkackere ceza yemekten baska.. :P

Ama söyle bir durum var..
Sadece biri polis i arayip bu plaka beni SIKISTIRDI demeyle olmaz bu is sanirim..
Bunun icin ispat, kanit yada en güzeli birkac sahit gerek..

Polisi arayan SIKISTIRDI diyor..
Ötekisi hayir yok böyle birsey diyor..

Siz ücüncü kisi olarak ne yaparsiniz bu durumda???

artık hemen hemen nerdeyse tüm şehirler mobese ile kuşatıldı siz şikayetinizi yapın mobeseden incelenir bulunur yha 155 i arayıp durumu izzah etmek bu kadar zor bişey mi anlam veremiyorum

sapmura
29 Mart 2010, 04:08

Polisler yasayı koyan değilde uygulayan kişiler olduğunu hatıladıkları sürece sorun yok, birde kendilerini yasa sanan kişiler var ki bu arkadaşlar tahminimce Polis camiasının en azından yarısını oluşturuyor. Kalan %50 nin yarısıda yasadan habersiz zaten, işinin ne olduğundan haberleri yok tamamen keyfi uygulamalar. Elbetteki vatandaşla çok iligili olan ve ne yaptığından haberi olan birçok Polis memuruylada karşılaştım, ama kahvenin önünden geçerken sevmediği bir parçayı dinleyen temizlik işçisinin kafasında telsiz parçalayan Polisler yok anlamınada gelmez. Vatandaş şikayet ediyorsa vardır bir sebebi, şikayet illaha Savcıya yapılmaz. Sen bile bir Polis olarak şu an bu forumda insanların sesini kısıp susturma çabasındasın ve insanlara bir Polis olarak hiç iyi bir örnek olmuyorsun. Elbetteki Polissin diye bir ön yargım yok sana, fakat sende yasayı uygulamak hariç normal bir vatandaş olduğunu hatırla ve insanlara bir gün seninde kapına gelirler tarzı üstü kapalı tehditlerde bulunma. Kapıma gelmek isteyen olursada herzaman sonuna kadar açıktır.