PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisler çevirdi acil yardım!!

teshkiartist
28 Mart 2010, 05:56
arkadaslar sabah motorla işe giderken polis ekibi çevirdi(trafik polisi değil)motoru sıfır almıştım. Ruhsatı çıkarmadım. ehliyetde yok plaka zati yok.Kimliğimi aldılar takıp et dediler. otoparkta bağladılar. motorun şase nosundan trafiğe herhangi bir kayıt bulunamadığını tespit ettiler.Neyse tutanak tuttular ehliyetsiz ruhsatsız vs.vs gibi yazılar yazılı bir tutanak imzaladım.Bana ruhsatını çıkar motorunu al dediler.En son bana bir kağıt verdiler. ARAC TRAFIKTEN MEN TUTANAĞI yazılı bir kağıt.Pazartesi bu kağıtla adliyeye git ceza kesecekler dediler.Saldılar beni.Ben şimdi motordan umudu kestim almasamda olur pahalı bişe deil zaten.Tek derdim ceza yememek adliyeye gitmesem sıkıntı yaşarmıyım? Lutfen yardım edin arkadaslar.

Ante
28 Mart 2010, 06:14
Sıfır aldığınız motordan vazgeçiyorsunuz yani? :silent:
Ruhsat yok: 548 tl
Ehliyet yok: 270 tl
1 ay hapis(paraya çevrilir): 30x20=600 TL
toplam: 1418 TL Ceza

Mahkemeye katılmazsanız ya gıyapta yargılayıp cezanızı keserler ya da polis nezaretinde getirilmeniz yönünde karar çıkartırlar. Polis bir akşam alıp gelir alır sizi mahkemeye kadar birde nezarette yatarsınız. Ceza yememek gibi durumunuz yok yani.

ozrace
28 Mart 2010, 06:17
eee ama sende haketmişsin yani.kesin kask ta yoktur.cezada yersin tabi ehliyetin yok.yani seve seve gideceksin....

anilxx92
28 Mart 2010, 06:41
Of,of,of zaten ehliyetin yok birde buna rağmen altındaki motorun ruhsatı,plakasıda yok ve bunlara rağmen trafiğe çıkıyorsun:pr::pr::pr:
Yahu ne cesaret arkadaş:farao::farao::farao:

satoyama
28 Mart 2010, 06:54
nerde oluyor bu olay? herşey tamam yer mekan il ilçe köy kasaba mechul :silent:

mavibuz
28 Mart 2010, 07:03
hocam ne kullanıyorsun ? :cyclopsan

babaçi
28 Mart 2010, 10:33
Savunulacak yada tutunacak hiçbir dalın yok.

Açıkçası üzüldüğümü söyleyemeyeceğim

speirs
28 Mart 2010, 13:02
ehliyet yok, ruhsat yok, plaka yok. Böyle konunun da yok olması lazım.

serhan123
28 Mart 2010, 13:16
geçmiş olsun cezayı 15 gün içerisinde ödemeye bak cezanın %15 gbi bişi iniyor borçmu alıcan napçan kesinlikle bi an önce öde

jonturq
28 Mart 2010, 13:47
yazik, yazik..

serdarmert
28 Mart 2010, 13:52
Burda bahsi geçen olay ve kişi gerçek dışıdır.. der ya filmlerin başında..

Haketmişsin ama..

istila
28 Mart 2010, 15:06
bende motoru yenı aldım 2. el plakası filan değişti . ruhsatı yaptırdım bana öyle bir gün verdılerklı 10 gun sonra gel ruhsatı al dedıler ben sımdı 10 gun boyunca napım işemi gitmim ? plaka muhurlenmedı ruhsat alırken muhurlenıcekmıs . ? mecburen ben biniyorum ama sadece işe gidip geliyorum onun dısında kullanmıyorum ruhsatı teslım alana kadar gezmicez artık . plakayı deldırmedım muhurlenıcek dıe birde devletin yaptıgı böle bişi var :(

RunemagicK
28 Mart 2010, 15:20
bende motoru yenı aldım 2. el plakası filan değişti . ruhsatı yaptırdım bana öyle bir gün verdılerklı 10 gun sonra gel ruhsatı al dedıler ben sımdı 10 gun boyunca napım işemi gitmim ? plaka muhurlenmedı ruhsat alırken muhurlenıcekmıs . ? mecburen ben biniyorum ama sadece işe gidip geliyorum onun dısında kullanmıyorum ruhsatı teslım alana kadar gezmicez artık . plakayı deldırmedım muhurlenıcek dıe birde devletin yaptıgı böle bişi var :(

devletimiz böyle işte.

izmitteyken ehliyetimi aldıktan sonra hemen istanbula gidip motoru alıcaktım.
trafiğe gittim, normalde aynı gün veriyolarmış ehliyeti ama hedehödö oldu dediler, 2 gün sonra gel dediler, ailemin yanına ve motoru almaya istanbula gidiceğime 2 gün boşboş izmitte kaldım, neyse ehliyeti aldım, hemen otobüse bindim istanbula gittim, noter satışını yaptık, bu seferde ruhsatı çıkarma işlemi için bekle dur. saçma sapan bir şekilde dünyanın masrafını yaptırıyolar, oraya buraya para ödetiyorlar ama yinede hakettiğin halde aracına binemiyosun, yakalanıncada suçlu oluyorsun. illa o formalite kağıtlarını alıcaksın. ülkem niye böyle iğrenç bir yer anlamıyorum

istila
28 Mart 2010, 15:23
devletimiz böyle işte.

izmitteyken ehliyetimi aldıktan sonra hemen istanbula gidip motoru alıcaktım.
trafiğe gittim, normalde aynı gün veriyolarmış ehliyeti ama hedehödö oldu dediler, 2 gün sonra gel dediler, ailemin yanına ve motoru almaya istanbula gidiceğime 2 gün boşboş izmitte kaldım, neyse ehliyeti aldım, hemen otobüse bindim istanbula gittim, noter satışını yaptık, bu seferde ruhsatı çıkarma işlemi için bekle dur. saçma sapan bir şekilde dünyanın masrafını yaptırıyolar, oraya buraya para ödetiyorlar ama yinede hakettiğin halde aracına binemiyosun, yakalanıncada suçlu oluyorsun. illa o formalite kağıtlarını alıcaksın. ülkem niye böyle iğrenç bir yer anlamıyorum

birde öyle bir durumki trafik tesçilde her bölüme 3 er vezne vermısler ama sadce 1 er tanesı calısıyor ve gunde 200 kısının işlemını yapıyorlar . numara alamayan bir sürü kişide evine geri dönüyor .

satoyama
28 Mart 2010, 16:06
adam yazıp kaçmış aga eminim şifresinide unutmuştur

Özer
28 Mart 2010, 17:07
Valla hiç üzülmedim:bounce: bilakis iyi olmuş.
Olayın sevindirici yanı ise;
Genelde sürücü belgesi olan birini çağır motosikleti götürsün der polis memurları ancak görüyorum ki direk çekmişler bu durumda...çok iyi.
Uygun sürücü belgesi ve araç evrakları olmadan trafikte bulunma hakkı olmayan herkese bu uygulama yapılmalı...
Bakın nasıl arınacak trafik akılsızlardan:rendeer:

davids
28 Mart 2010, 17:34
Genelde sürücü belgesi olan birini çağır motosikleti götürsün der polis memurları ancak görüyorum ki direk çekmişler bu durumda...çok iyi.
Uygun sürücü belgesi ve araç evrakları olmadan trafikte bulunma hakkı olmayan herkese bu uygulama yapılmalı...

o dediğin a2 ehliyeti yoksa oluyor.adamın plakası ruhasatı yok.Bu şekilde çağır alsın birini diyen polisten şüphe edilir asıl :silent:

Özer
28 Mart 2010, 17:47
o dediğin a2 ehliyeti yoksa oluyor.adamın plakası ruhasatı yok.Bu şekilde çağır alsın birini diyen polisten şüphe edilir asıl :silent:

Pardon ben kendimi pek iyi ifade edememişim:wiinkk:
Doğru yazmışsın,sürücü belgesinin yetersiz olması halinde yetkin birinin gelerek almasını söylerler...aynen katılıyorum..teşekkürler:rendeer:

Sinan Aksu
28 Mart 2010, 19:34
Geçmiş olsun. Yapicak pekbişey yok. Hatta hiçbişey yok.. Kusura bakma ama cezani ödeyeceksin

okan4037
28 Mart 2010, 19:43
geçmiş olsun.. eminim pişmansındır, yapacak birey yok bence o cezay verirler.
eminimki akıl veren arkadşlarımızdan başka bu olaylar hakkında bilgisi olan arkadaşlarda yazacaktır..
tekrar geçmiş olsun..

anilxx92
28 Mart 2010, 19:48

İşin başka bir rezil tarafıda o zaten.
Yahu arkadaş bu adamın ehliyeti yok sen nasıl bu adama bizi takip et garaja kadar diyebiliyorsun.
Benim bildiğim ehliyetsizbir sürücü yakalandığında ya çekici gelip aracı alır yada ehliyetli bir polis götürür.
Hadi o adam sizi takip ederken bir adama çarpıp öldürse ne olacak?
Rezillik vallahi başka birşe demiyorum.

kurubuz
28 Mart 2010, 20:43
Demek bu memlekette hala kanunları uygulayan memurlar var. Haketmişsin, hiçüzülmedim.

Sinan Aksu
28 Mart 2010, 21:19
Demek bu memlekette hala kanunları uygulayan memurlar var. Haketmişsin, hiçüzülmedim.

:queen::queen::queen::queen: :cat::cat::cat::cat: :rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

strangedenial
28 Mart 2010, 22:05

Ben de gerçekten çok sevindim. Zira daha önce de söylemiştim, çalınan motorumu bulduktan sonra çalıntı ihbarı daha silinmeden emniyete giderken 3 çevirmeden geçmiştim. Ne plaka var ne de başka bir şey. Üstelik motor çalıntı görünüyor.
Demek ki artık işler yolunda gidiyor