PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizinde canınız acıyor mu?

atmaca_35
28 Mart 2010, 01:52
arkadaşlar bugün motorumdan ses geldiği için kontrol amaçlı da olsa motoru indik ustayla beraber.hayatımda ilk defa böyle bi durumla karşılaştım sökülen her vida da her parçada adeta gözlerim doldu...gözüm gibi baktığım motorum onlarca parcaya ayrılırken sanki benden bi parca sökülüyomuş gibi oldum.resmen canım acıdı moralim bozuldu keyfim kaçtı sabahtan beri ne yediğimden bişey anladım ne de içtiğimden..merak ediyorum benımle aynı duyguları paylaşan var mı ? :salut:

motorcu48
28 Mart 2010, 01:57
kardeş sen öncedende motoru satılık edip motorculuğu bırakıyorum yazmadın mı? şimdi bu kadar nasıl üzülüyorsunki

yürekçe
28 Mart 2010, 01:57
ilk başlarda öyle oluyordu. ama sonra çok ciddi bir kaza atlattım. motosikletimi her gördüğümde ondan utanıyordum, dokunurken de öyleydi.
ama sonra baktım ki, benim de kaburgam kırldı, ayağım kırıldı, bileğim kırıldı. onun poarçalarını yine ben çalışarak alıyorum.
dedim ki, mal canın yongasıdır ama malı kazanan candan olunca, yonga yerine yorgan iğnesiyle kefen dikiyorlar...

sevdamız sadakat şerefimizdir ama yaşamayanların sadakatini toprak örter :)

eskisi gibi olursunuz yine... geçmiş olsun :)

atmaca_35
28 Mart 2010, 03:07
kardeş sen öncedende motoru satılık edip motorculuğu bırakıyorum yazmadın mı? şimdi bu kadar nasıl üzülüyorsunki

motoru satmakla nasıl bi alaka kurdun anlamadım...ben motorumla aramdaki duygusal bağdan bahsetmek istedim ama pek anlayamadın sanırım...

motorcu48
28 Mart 2010, 03:19
kardeşim cbr125 yerinde sen bunu yazmadın mı?

arkadaslar motorumu satıyorum motorculuğuda bırakıyorum ilgilenen olursa
http://www.sahibinden.com/2005_repsol-42WQQaXQQ23296571WQQpXQQdisplayitem

sonraki yazılarında da motorun aksamlarını yaptırıp satıyorum demişsin belliki motoru gözden çıkartmışsın ha genede üzülürsün o ayrı. şimdi bağlantı demişsin bu kadar üzülüyorsan satma ozman ben nasıl bağlantı kurmam.bir insan satacağı motorunun yasını tutarmı e be kardeşim

storm150_mmk
28 Mart 2010, 03:22
abi pardonda yuh dicem =)) altı üstü motorlu tasıt ya tama bi ton para döküp alıyouz ama ölmüyo sonucta bakım. dedeniz neneniz check up yaptırdığında da böylemi oluyosunuz ? =))

Toqi
28 Mart 2010, 03:40
aslında bu duygusal bağ meselesini çok motorcudan duymak isterim , bende aynı duyguları besliyorum kendi motorum için , kimisi sat şu koca şeyi amma kaba bu antikacı mısın diyenlere hiç kulak asmıyorum ben onu o haliyle seviyorum :queen:

atmaca_35
28 Mart 2010, 04:47
abi pardonda yuh dicem =)) altı üstü motorlu tasıt ya tama bi ton para döküp alıyouz ama ölmüyo sonucta bakım. Dedeniz neneniz check up yaptırdığında da böylemi oluyosunuz ? =))

senin için alt tarafı taşıt olabilir ama benim için çok şey ifade ediyo..dedeyle nineyle ne alakası var..klavyesi olan yorum yapıyo arkadas.. Her konuyA yorum yapmak zorunda değilsiniz ben sadece benım gibi düşünenleri öğrenmek istedim

sapmura
28 Mart 2010, 05:25
Ben aksine daha iyi duygular içerisinde oluyorum, daha iyi, daha düzgün, daha güzel ve düzenli çalışacağını düşünüyorum. :mrgreen:

storm150_mmk
28 Mart 2010, 11:47
senin için alt tarafı taşıt olabilir ama benim için çok şey ifade ediyo..dedeyle nineyle ne alakası var..klavyesi olan yorum yapıyo arkadas.. Her konuyA yorum yapmak zorunda değilsiniz ben sadece benım gibi düşünenleri öğrenmek istedim

hmm.. ozaman sen bu siteye bosuna üyesin be ... herkes kararını acıkca verebilir sonucta kişisel bir sey deil burası. sen konu acarsın yorum yapar yada yapmam buna yorum yapmak istedim yaptım sen bu yorum iyide olsa kötüde olsa iyi karsılamak zorundasın. cok problemin varsa sikayet et .. kapito???

atmaca_35
28 Mart 2010, 12:15
tamam kusura bakma çinli scooterla nasıl duygusal bağ kurulabilirki ben bunu düşünemedim kaliteli bi japon makinen olursa ilerde bi gün sen ona aşık bile olursun meraklanma :bounce:

storm150_mmk
28 Mart 2010, 12:36
:queen: ..... ne alaka? bisiklet te olsa suzuki hayabusa da olsa 2 teker 2 tekerdir . tek farkı kalitesidir. unutma nekadar çinkli kullansakta ne sen benden üstünsün nede ben senden. önemli olan insanlık iki teker kardeşliği ama siz bunları ya unutmussunuz yada icinizde hic olmamıs. çinliside bizden japonuda vitesliside scooter uda bisikletide.. önemli olan insanlık kardeş...

atmaca_35
28 Mart 2010, 12:53
dostum sen benım yazdıklarımı anlamıyomusun anlamak mı istemiyosun? ben çin malı kullananlara motorcu değilsiniz mi dedim? bence sen konuyu baştan bi daha oku ben ilk yazımdan itibaren motorla aramızdaki duygusal bağdan bahsediyorum sen nelerden bahsediyosun dededen nineden check up tan bahsediyosun.. okuduğun şeylere yorum yazmadan önce idrak etmeye çalış

aykan
28 Mart 2010, 13:01
Bir iki kere adamakıllı düştükten sonra duygusal bağ falan kalmaz merak etme :Punutmaki en ufak hatanda o sana acımaz teneke değilmi deyip geçmek en iyisi cana gelmesin..ilk başlarda aynı şeyleri hissetmiştim 5 inci motorumu da sattıktan sonra duygusuzun teki oldum:cherry:

storm150_mmk
28 Mart 2010, 13:04
arkadasım check up nedir genel bakım dır bi problemin varsa muayene olur sorunu giderirsin. sende motorunu indirmissin parcalara ayrılmıs . yni biri mekanik dieri iman gücüyle calısan bise. çinli scooter la nasıl duygusal bağ kurula bilirki demişsin . cinli motor sahipleri de insan bağ kurcak kurmicak onlara kalmıs bise ama demek istediğim ailendekiler hastaneye kontrole gittiğinde üzlüyormusun yani motosiklete üzülyosun onu demek istedim konu buralara geldi neyse eywlh yolunuz acık olsun kazasız sürüsler dileğiyle

Ahmet Orhan
28 Mart 2010, 13:21
Arkadaşlar bu sitede buluşmamızın sebebi motor kardeşliğidir. Marka meselesinin tartışmasını bırakalım firmalar yapsın. Bizi yedek parça bolluğu, fiyatlar ve servisler olarak ikna etmeyeçalışsınlar. Onlar ticari müessese, biz ise kullanıcılarız. Bu sitede dostluklar kurup birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

bariscingiz
28 Mart 2010, 14:19
Yahu en nihayetinde önemli olan duygularını düşüncelerimi deneyimlerini paylaşmak :) atmaca_35'in damarına denk geldi herhalde ondan öyle dedi :) Bu arada daha motoru almadan foruma üye olup okumaya başladım yazıları falan. Heyecan hepten kocaman oldu içimde :D Daha motor sahibi olmadan aşık oldum tüm potansiyel motorlarıma :D Allah sonumuzu hayır eylesin :)

muvattali
28 Mart 2010, 14:34
Ben geçirdiğim bir kaza sırasında motorla birlikte uçup yere düştüğümüzde çok fena hırpalanmama karşın önümde sürüklenen motorum için üzüldüğümü hatırlıyorum, 'eyvah gitti motor!' diye :mrgreen:

Gerçekten de kazadan sonra ikimize baktığımda benim yaralar, burkulmalar hiç önemli gelmedi ama motorun çiziklerle dolu hali her baktığımda canımı fena yaktı :salut:

Ö.Z.€.R
28 Mart 2010, 14:38
Valla benim için en duygusal an tamir sonrası karşıma çıkan faturadır. pek gözlerim dolmaz ama yinede fatura kabarıksa canım acıyabilir. :mrgreen:

RunemagicK
28 Mart 2010, 14:40
canım sıkıldımı motorumu 1000parçaya ayırıyorum, hiçte üzülmüyorum. psikopatmıyım yoksa(:

atmaca_35
28 Mart 2010, 14:43
Ben geçirdiğim bir kaza sırasında motorla birlikte uçup yere düştüğümüzde çok fena hırpalanmama karşın önümde sürüklenen motorum için üzüldüğümü hatırlıyorum, 'eyvah gitti motor!' diye :mrgreen:

Gerçekten de kazadan sonra ikimize baktığımda benim yaralar, burkulmalar hiç önemli gelmedi ama motorun çiziklerle dolu hali her baktığımda canımı fena yaktı :salut:

sonunda benim kafadan birini bulabildim...:)

muvattali
28 Mart 2010, 14:56
sonunda benim kafadan birini bulabildim...:)

İnan bana bizden burada çok fazla var :rendeer:

Valla benim için en duygusal an tamir sonrası karşıma çıkan faturadır. pek gözlerim dolmaz ama yinede fatura kabarıksa canım acıyabilir. :mrgreen:

O da var tabii, orası ayrı can yakıcı bir hikaye :mrgreen:

sapmura
28 Mart 2010, 16:12
Bence sürücü ile motosiklet arasındaki duygusal bağ, motosikletin nereli yada ne kadar olduğuyla ölçülemez. :)

csem66
28 Mart 2010, 16:48
Yakın olan bir kaç arkadaş toplanıp geçmiş olsuna yada Allah şifa versin'e gitse iyi olacak kardeşimizle motor arasında eşya-sahip ilişkisini de aşan bir aşk başlamış bence. Ama bide merak ediyorum akşam sen sıcak yatağında mışıııll mışııııl uyurken o garibim motorun dışarda, dışarda değilse merdiven altına yada karanlık bir garaj ya da otopark köşesinde öylece narin kaportasının çetin doğa şartları ile mücadele ederek, uzzuuun ve karanlık bir geceyi tek başına geçirmesine vicdanen nasıl tahammül ediyorsun şaşıyorum :mrgreen::pr: :pr::queen::bounce::queen:

eftelya
29 Mart 2010, 11:42
arkadaşlar bugün motorumdan ses geldiği için kontrol amaçlı da olsa motoru indik ustayla beraber.hayatımda ilk defa böyle bi durumla karşılaştım sökülen her vida da her parçada adeta gözlerim doldu...gözüm gibi baktığım motorum onlarca parcaya ayrılırken sanki benden bi parca sökülüyomuş gibi oldum.resmen canım acıdı moralim bozuldu keyfim kaçtı sabahtan beri ne yediğimden bişey anladım ne de içtiğimden..merak ediyorum benımle aynı duyguları paylaşan var mı ? :salut:

ee yuh :mrgreen: muhtemelen sırtında taşıyorsundur sen onu :mrgreen: kaç cc'sin ? :P

Doobly
29 Mart 2010, 13:42
fatih göze batıyorsun hacı

şaka şaka :queen: olum bu kadar abartma her bakım eskisinden daha iyi olacak anlamına gelmese de çoğu eskisinden daha olur.

OGLUMVE BEN
29 Mart 2010, 14:00
Arkadaşlar bu sitede buluşmamızın sebebi motor kardeşliğidir. Marka meselesinin tartışmasını bırakalım firmalar yapsın. Bizi yedek parça bolluğu, fiyatlar ve servisler olarak ikna etmeyeçalışsınlar. Onlar ticari müessese, biz ise kullanıcılarız. Bu sitede dostluklar kurup birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

:rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

aSuBaYaH
29 Mart 2010, 14:19
benim canım en çok masraflarını ödemeye gelince acır:mrgreen:

CERRAHI
29 Mart 2010, 14:27

Dunyevi seylere bu kadar baglanma...
Hicbirşey senin degil sakın unutma..
Bunların hepsi gelip gecici..

BLACK_ICE
29 Mart 2010, 14:43
tamam kusura bakma çinli scooterla nasıl duygusal bağ kurulabilirki ben bunu düşünemedim kaliteli bi japon makinen olursa ilerde bi gün sen ona aşık bile olursun meraklanma :bounce:

şiişt ayıp oluyo harbiden senin dediğin gibi klavyesini alan yorum yapıo nolcak benimde çinli manitam var :rendeer: akıllı ol manitama laf söyletmem :wiinkk: