PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstiap haddi ve kaza

Ante
27 Mart 2010, 22:00
Biliyorsunuz eski ruhsatlarda istiap haddi 1 yazıyordu. Bu şekilde sürücü sayılmıyor ve motosiklete iki kişi binebiliyordu.

Yeni ruhsatlarla birlikte istiap haddi tanımı değişti. Artık istiap haddi deyince sürücü+yolcu birlikte sayılıyor. Kısacası yeni ruhsatlarda istiap haddi hanesinde 2 kişi yazmıyorsa o motora 2 kişinin binmesi suç sayılıyor.

Bu kadar açıklama yeter sanırım şimdi: bir hukuk sitesine bakıyordum orada bir motosiklet kullancısı bir sorununu aktarmış.

Arkadaş artçısı ile kaza yapıyor ve artçısı yaralanıyor(ters yönden gelen bir araçla çarpışıyor). Polis, tutanak işleri giriyor işin içine. Polis bakıyor ruhsata istiap haddi 1 yazıyor. Ceza yazıyor. Ardından karşı taraf suçlu olmasına rağmen sigorta da istiap haddini öne sürüp tüm masrafları karşılamayacağını ancak 4/3'ünü karşılacağını söylüyor.

Aklınızda olsun.

mertka
27 Mart 2010, 23:44
allah be olaya bak pazartesi ilk işim bu sorunu halletmek olacak benim ruhsatada bir yazmışlar

motorhocası
28 Mart 2010, 00:00
Bende mürekkep dağılmış 1 mi 2 mi belli değil,yazı tura atacağız.:)

CERRAHI
28 Mart 2010, 00:02
Boyle sacmalıkmı olur.
Yuhh derler adama..
Bu ne bicim duzen ve duzenleme !!!
Allah adamı tas yapar be....

BLACK_ICE
28 Mart 2010, 00:05
benimkinde 2 yazıyor zaten ufacıcık scootera kaç kişi sığcaksak tek ben boy uzunluğundan zor sığıyom

KUVVETMİRA
28 Mart 2010, 00:09
benimkinde 5 yazıyor yeminlen :cyclopsan

Ante
28 Mart 2010, 00:35
benimkinde 5 yazıyor yeminlen :cyclopsan

Plaka eskiden bir otomobile mi aitti acaba? :)

Hakki
28 Mart 2010, 01:09
işte hukuk devleti.
devlet babanın hiç suçu yok. devlet yargılanamaz. ama bu yanlışları yapan devlet memuru yargılanmalı.

ben de birisinin ruhsatında istiap haddini ortalama bir şehrin nüfüsuna yakın bir degerde gormüştüm.

mavibuz
28 Mart 2010, 01:30
İyiki bu konuyu açmışsın yoksa haybeye cezayı iteleceklerdi, bende de 1 yazıyordu neyse zaten ss in tadı tek çıkıyor

GuNMember
28 Mart 2010, 01:33
benım ruhsatın bı nushasında 1 bır nushasında 2 yazıyor
1 yazan eskı tıp
2 yazan yenı tıp ruhsat herhalde sorun olmaz(:

motorcu48
28 Mart 2010, 03:28
günümüzde hangi motorun 1 yazıyorki bir sadece today de yazıyor hee