PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : a2siz yakalandım yardımmm:(:(:(

wedojan
27 Mart 2010, 06:22
Slm bugun a2 ehiliyetim olmadıgıı ıcın we ters yonden bıde uzerıne kask olmadıgı ıcın ceza yedım ters yon we kasksız oldugum ıcın 124tl yedım bde ruhasat sahibıne yazdılar 270tl p.ertesı mahkemeye gtcem we nekdar ceza alırım tahmınen savcıdac

Ante
27 Mart 2010, 06:55
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/3600-ehliyetsiz-motor-kullanmanin-cezasi-5.html

Baya bir ceza...

wedojan
27 Mart 2010, 07:09
savcı nekdar werır pekı tahmınen bıde ben yedıgım butun cezlara teksıt yaptrma ımkanım oluyormu yoksa sadece sawcıdan yedgıım cezayamı taksıt yaptırabılıyorum

otopsici
27 Mart 2010, 09:22
herşeyin yanlış senin ters yönden gitmişsin ehliyet yok bide kasksız
abicim sen burda yazılan yazıları hiç okumazmısın
biz kaskı üzerindeki afilli stickerlerle hava basalım diye takmıyoruz :farao:

iptaluyelik02
27 Mart 2010, 09:59
forum ne hale geldi be;bir de konu açmış pervasızca.
bu adam bir kazaya sebeb olsaydı başkasını senelerce mahkemelerde süründüreceklerdi.
belki bir başka can ın da yanmasına sebeb olacaktı.
Bu gibiler yüzünden toplumun bir kesimi motorculardan nefret ediyor,"serseri" gözüyle bakıyor.

zamisli
27 Mart 2010, 10:02
tamamiyle katılıyorum . bu tip motorcular insanı motordan sogutur ve bize karşı cephe açılmasına sebep olur ..umarım hatanı farkeder bundan sonra korumalarınla ve kurallarınla örnek bir sürücü olursun

mavibuz
27 Mart 2010, 10:04
Birader 8 de 16 haksızsın bu ne yaa ::yanliss: Ankarda dayın falanmı var neye güvendin bukadar :silent: , bu ne cahillik :silent: , kaç yaşındasın sen :silent:

iptaluyelik02
27 Mart 2010, 10:07
Türkçeyi de katletmişsin,
Türkler W harfini kenefte bile kullanmıyor.

Gelişim Sürücü Kursu
27 Mart 2010, 10:08
Mahkeme verilen hapis cezasını para cezasına çeviriyor.Buda sanırım 750 lira tutuyor..

kempes
27 Mart 2010, 10:52
önce ruhsat sahibi ile trafikten gidip çözdürme yazısı alıcan,sonra savcılığa gidiceksiniz savcılıktan sana bir evrak veriyorlar,bu evrakla beraber vergi dairesine gidiyorsun eğer durumum yok ben peşin ödeyemem dersen taksit yapıyorlar o da 4 taksitti yanılmıyorsam,270 tl ruhsat sahibine ceza kesilmiş zaten,60 tl otopark parası daha sonra ruhsat sahibine 110 tl tutarında ceza infaz adı altında ek bir ceza daha yerleştiriyor sevgili trafik ekipleri ve totalde 750+270+60+110 = 1190 tl gibi bir ücret ödemen gerekiyor halbuki ehliyet alsan sana daha ucuza gelirdi buda sana ders olsun motorsiklet disiplin demektir önce ehliyet sonra motor herşeyde olduğu gibi motorculuğunda kendi içinde bir kuralı vardır 50cc veya 1000 cc hiç fark etmez,bana birşey olmaz mantığı ile motor kullanılmaz kask yok,ehliyet yok,ters yol vs..vs.. büyük cesaret sendeki ama kendine yazık etmişsin...

Slayerrr
27 Mart 2010, 10:54
Savcılığın vereceği ceza 30 gün hapis. Bu para cezasına çevriliyor günlüğü 25 TL'den. 750 TL. Bu fiyat üzerinden 4 taksit yapıyorlar. Eğer taksit yaptırmayıp 15 gün içinde ödersen 600 TL. Eğer ehliyet alsaydın yaklaşık 400 TL verip hiç bir riske girmeden gezebilirdin.

tamyak
27 Mart 2010, 10:59
bu adam bir kazaya sebeb olsaydı başkasını senelerce mahkemelerde süründüreceklerdi.
Bu gibiler yüzünden toplumun bir kesimi motorculardan nefret ediyor,"serseri" gözüyle bakıyor.

Yazdıklarınıza katılmamak elde değil...Arkadaş güzel bi ceza yesin hem ona hemde onun gibi kullanıp ta burda bu yazıyı okuyanlara ders olsun...

mücahit_89
27 Mart 2010, 11:07
bu şeye benzemiş adam öldürdüm yardım gibi!belki çok ağır bir benzetme ama nerdeyse aynı bir durum yardım istemişsin napabılırızkı sen gelen her cezaya boyun eymek zorundasın adı üstünde YAKALANDIN!

Meltem s
27 Mart 2010, 12:08
Bence sen ceza değil ödül almışsın. Umarım bu sana ders olur.

ufuktan
27 Mart 2010, 12:12
Türkçeyi de katletmişsin,
Türkler W harfini kenefte bile kullanmıyor.

+1 katletmeyin şu Türkçemizi Allah aşkına .....

konuya 1000 TL civarı para cezası yiyeceksin ... Yardıma gerek yok akıl parası olur sana

by_dengesiz
27 Mart 2010, 13:01
nasıl bir yardım istiyorsun bilader,suçlusun başka izahı yok ceza alırsan da paşa paşa çekeceksin,bir de şu güzel Türkçe mizi katletmesen...anlamadığım şey böyle bir konuyu foruma taşıyıp nasıl için rahat bir şekilde topic açarsın,bu kafayla gidersen daha çok paran gider,paradan ziyade kendi hayatını düşünmüyorsun,başkalarının hayatını tehlikeye atmaya da hakkın yok,daha gençsin galiba ama öğrenmen gereken çok şey var hayatta...sana ders olsun

OGLUMVE BEN
27 Mart 2010, 13:04

..................:rendeer:

jönysf
27 Mart 2010, 13:10
Geçmiş olsun. :pr:

metci
27 Mart 2010, 13:22
Biraz sert yazacağım kusura bakma ama haketmişsin. :cyclopsan
Şimdi "beter ol arkadaşım" diyeceğim ama vicdanım el vermiyor. :pr:
Bu nasıl bir sorumsuzluk anlamıyorum... Ama yine de geçmiş olsun, ders olur inşallah. Cezaları tam bilmiyorum ama eğer 500-1000 TL ile filan yırtacaksan gerçekten hukuk sistemimiz cezaları daha caydırıcı yapması lazım. Motosikletine - ehliyetine (ki zaten yokmuş) filan da el konması ve bir daha trafiğe çıkmanın engellenmesi lazım. Hepimizin eşi dostu var o trafik dediğin yerde... Sen alacağın her cezayı maalesef hak etmişsin... :pale:

tuyra
27 Mart 2010, 13:22
http://img138.imageshack.us/img138/1774/44511829.jpg (http://img138.imageshack.us/i/44511829.jpg/)

Güzel forumum benim :cherry:

Akileos
27 Mart 2010, 13:25
bugün üye olmuş böle konu açmış..çakma değilse bende ben değilim......
şimdi diğer nickiyle girip millet ne yazıyo diye okuyup gülüyodur...:farao:

by_dengesiz
27 Mart 2010, 13:31
http://img138.imageshack.us/img138/1774/44511829.jpg (http://img138.imageshack.us/i/44511829.jpg/)

Güzel forumum benim :cherry:

iyi yakalamışsın arkadaş:cherry:

pulseria
27 Mart 2010, 13:33
geçmiş olsun bile diyemiyor insan.Neyse ders olur.

by_dengesiz
27 Mart 2010, 13:34
bugün üye olmuş böle konu açmış..çakma değilse bende ben değilim......
şimdi diğer nickiyle girip millet ne yazıyo diye okuyup gülüyodur...:farao:

temel abi eğer öyle birşey yapıyorsa açsın da münasip biryerine bakıp bakıp gülsün o arkadaş,forumun iyicene suyu çıktı abi millet ne yapsın

Akileos
27 Mart 2010, 13:38
temel abi eğer öyle birşey yapıyorsa açsın da münasip biryerine bakıp bakıp gülsün o arkadaş,forumun iyicene suyu çıktı abi millet ne yapsın

tahminim o yönde ..baksana konu açılma saatine üye olma zamanı...

ve yazdıkları tamamen kışkırtıcı bütün hataları yapmış...
bunun olabilme ihtimali.....ne kadaar acaba

davids
27 Mart 2010, 13:39
yiyeceği maksimum ceza 600 tl.keşke 6.000 tl olsaydı.Bir daha değil motora binmek kimliksiz dışarı bile çıkmazdı.

Sadık1453
27 Mart 2010, 13:40
Bek güzel kardeşim yazım şeklinden sorduklarından ve yaptıklarından benden küçük olduğunu düşünerek yazyorum yadıklarımı...

1. Biz burda gece gündüz kasksız motor kullanmayın diye afedersin anüsümüzü yırtıyoruz.
2. Ehliyetsiz kullanmak konusuna da sıcak baktığımızı söylenemez.
3. Trafik kurallarına en uyması gerek (çünkü bizim kaportamız bedenimiz geri dönüşü yok) bizlerken sen her işi tersine yapmışsın.

İlk önce böyle bir başlık açman çok hoş olmamış, yaptığın herşey yanlışken bir de bu konuda destek istercesine bir yazımın var. Ancak bunları paylaşarak en azından alacağın tepkiler nedeniyle bile olsa bir şeyleri düzelteceğini umuyorum kardeşim.

SANA
"KAZASIZ, KASLI VE TRAFİK KURALLARINA UYGUN SÜRÜŞLER" diliyorum

Tuncer Sezen
27 Mart 2010, 13:41
Konu daha önce defalarca forumda tartışılmış olup gerekli bilgilere ilgili linklerden ulaşılabilir.