PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Önerileriniz

Tiger_Eye
27 Mart 2010, 00:23
Arkadaşlar,öncelikle hepinize merhaba.

Bu sene şehir dışına ev yaptık ve evim şehir merkezinin yaklaşık 3km dışında.Her gün şehir merkezine en az 3-4 kere gitmek zorundayım ve bu mesafayi yürümek istemediğimden bir scooter almaya karar verdim ama hangi marka olacağı konusunda bi türlü karar veremedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese iyi akşamlar,
Saygılar.

mücahit_89
27 Mart 2010, 00:33
Arkadaşlar,öncelikle hepinize merhaba.

Bu sene şehir dışına ev yaptık ve evim şehir merkezinin yaklaşık 3km dışında.Her gün şehir merkezine en az 3-4 kere gitmek zorundayım ve bu mesafayi yürümek istemediğimden bir scooter almaya karar verdim ama hangi marka olacağı konusunda bi türlü karar veremedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese iyi akşamlar,
Saygılar.

bütçe nedir?birde okadar sık gidip gelmede çok şeyler taşınmıcaksa motorda scooter onermem:cat:bişeler taşıcaksanız o zman çinli scooter değil japon bi scooter alcaksınız:cat:

Tiger_Eye
27 Mart 2010, 00:40
2000 ile 3000 tl arası bir bütçem var.Motorla birşeyler taşımıcam(ara sıra annem ve kardeşim hariç :D ). Aslında cub tarzı motosiklet alıcaktım ama ''yokuşta çekmez,dandik bu motorlar.'' sözleriyle vazgeçtim.

Unique693
27 Mart 2010, 00:42
Cygnus rs önerebilirim taş gibi motor dedem 1 siter odun yüklüyor gık demiyor valla :mrgreen: Güzel motor bi düşün derim 125 cc 4 zamanlı.

Tiger_Eye
27 Mart 2010, 00:45
evet rs'ler taş gibi burada çok var onlardan ama 2.el ve temiz rs buralarda hiç bulamıyorum :(

mücahit_89
27 Mart 2010, 00:48
cup tarzı motorlar dandik değildir aksine scooterlara nazaran az sorun çıkaran makinalardır ve bayırlarda yarı otomatik vitesli oldugu için daha rahat çeker;)uzun yıllar kullanıcaksanız ybr veya cbf öneririm titreşim sıfır:)cbfte annemi taşıyorum sorun olmuyor:)ama scooter olarak Kymco Agility City öneririm yada eğer boy kilo düşükse suzuki an 125 de iş görürü ve az yakan bi makina...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:46 ----------

Cygnus rs önerebilirim taş gibi motor dedem 1 siter odun yüklüyor gık demiyor valla :mrgreen: Güzel motor bi düşün derim 125 cc 4 zamanlı.

katılıyorum sağlam motor ama bana görüntüsü çin motorları hatırlatıyor mondialin böyle bi modeli vardı:)görüntüsü bozuk biraz:)

Tiger_Eye
27 Mart 2010, 00:49
2-3 sene falan kullanıcam motoru sonrası otomobil :) zaten ben cub'ları severim sürmesi çok zevkli+çok ekonomik.

bilgilendirdiğiniz için çok çok teşekkür ederim.

aras1925
27 Mart 2010, 00:55
bende cygnus kullanıcısıyım çoook memnunum sağlam ve sorunsuz makina.onun haricinde cup alıcaksan 2.el crypton,innova,straight 150 öneririm.scooter olarakta rs,an125 yada agility bence

mücahit_89
27 Mart 2010, 00:57
bende cygnus kullanıcısıyım çoook memnunum sağlam ve sorunsuz makina.onun haricinde cup alıcaksan 2.el crypton,innova,straight 150 öneririm.scooter olarakta rs,an125 yada agility bence

:cat:seçenekler bunlar gibi bi kaç tane daha eklenir ama en önemlisi 2-3 sene sonrada satılabılcek sağlam bi model seçmek:cat:

bikerboy35
27 Mart 2010, 01:00

:cat: olayı bitirmiş zaten ben an kullanıcısıyım kesinlikle tavsiye ederim an den önce innovam vardı oda taş gibi sanırım seçeneklerin büyük bir bölümü burada...

alp_tunay
27 Mart 2010, 01:07
An 125 ten şaşma derim..... :cat:

GP500-1st
27 Mart 2010, 01:10
Bikerboy, an125 le innovayı kıyaslarmısın, paerformans, viraj, konfor olarak..

KaPTaNHaSaN
27 Mart 2010, 01:11
al aktiva plastik aksam ile uğraşma :)

mücahit_89
27 Mart 2010, 01:15
al aktiva plastik aksam ile uğraşma :)

sonra demir aksam ile uğraş yamuldumu araba kaportası gibi yamıluyo:)

x-treme
27 Mart 2010, 01:18
düşünürseniz temiz agility var paraya sıkıştığım için satıyorum http://www.sahibinden.com/bu_firsat_kacmaz_!!!-10WQQaXQQ23005738WQQpXQQdisplayitem

bikerboy35
27 Mart 2010, 01:37
Bikerboy, an125 le innovayı kıyaslarmısın, paerformans, viraj, konfor olarak..

An İnnovaya göre daha konforlu daha rahat..
Uzun yolda an innovaya nazaran daha az vibrasyona sahip..
Daha az yoruyor kullanıcıyı..
Artçı alıcaksan ayak basma yerleri biraz ilerde bu hem sürücü hemde artçı için rahatsızlık verebiliyor..Ama alışıyosun :P
İnnovada da artçının pozisyonu pek rahat değil koltuğu sert..
Yakıtı innovadan az bişey fazla buda normal..
Performans olarak neredeyse kafa kafaya diyebilirim alper abi ile ışıklardan kalktık aynı gidiyoruz vitesli olmasının avantajı ile 1-2 metre açılıyor..
Yokuşlarda çekiş tatminkar çok dik olmayan yokuşları 70-80 sabit hızda çıkabiliyosunuz...
Yokuşta İnnova ile kalktınız 1 den 2 ye attınız gitsemmi gitmesemmi diye düşünüyor.. AN'de ise durdunuz ilk kalkışta biraz yığılma yapsada biraz gidince devir yükseliyor ve kendisini topluyor..
İnnova ile 135km son sürati görmüştüm an 115 te kalıyor..
Viraj konusuna gelince İnnovanın lastik ebatları büyük olduğu için kendinizi daha güvende hissediyosunuz ıslak zeminde de bu aynı şekilde..
Virajda yol tutuşu ikisinde de güzel tabi bu kullanıcıya göre değişir ben ikisinde de lastiklerin bitimine 1 cm kalıcak şekilde yatıyor savurma yalpalama viraj çizgisinden çıkma söz konusu değil ama dediğim gibi bu kullanıcıya göre değişir..

Aklına takılan başka noktalar varsa bildiğim kadar yardım ederim...

İkisini kıyaslarsak ben AN125 derim kullanımı rahat,gidişi yeterli,gaza bas gitsin frene bas dursun vites ile uğraşma küçüklüğü sayesinde yoğun trafikte fazlasıyla oynak :cherry:
Bir tek kaza yapmicaksın granaj fiyatları müthiş :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

Tanıdık motor istiyorsan öneririm gruptan bi arkaşımızın motoru...
http://www.sahibinden.com/temiz_motor_arayana-08WQQaXQQ21908704WQQpXQQdisplayitem

Türkiye'ye gelen 3 renk üçünden de 1 er tane mevcut elimizde :)
http://img689.imageshack.us/img689/563/s60056882968821.jpg (http://img689.imageshack.us/i/s60056882968821.jpg/)

metin_4545
27 Mart 2010, 01:42
Yamaha cryptonR diyorum

bikerboy35
27 Mart 2010, 01:48
Yamaha cryptonR diyorum

Arkadaşım güzel öneriyosun tavisye ediyosunda artı ve eksilerinide yaz sürücü görüşlerini yaz ona göre karar versin arkadaş herkes kendi motorunu yazarsa allak bullak olur burası :cherry:

mondial50tt
27 Mart 2010, 01:51
bende honda activa öneririm satması diğerlerine göre daha rahat olur

bikerboy35
27 Mart 2010, 02:08
bende honda activa öneririm satması diğerlerine göre daha rahat olur

Konfor=0
Serilik=0
Hız=0
Activada kullandım işyerinde vardı...

Activadan inip An ye bindiğimde kendimi uçakta hissediyodum..

Ayrıca activalarda sarj sorunu var :wiinkk:

alp_tunay
27 Mart 2010, 02:27
Yamaha cryptonR diyorum

Size Alo diyoruuuummmmmm :queen::queen::queen::queen::queen:

rEnE
27 Mart 2010, 03:25
Hocam zaten 2000-3000 demişsiniz bütçe için hadi ortasını alalım 2500 diyelim, sıfır düşünüyorsanız çinlilere bakmak durumundasınız, çoğu birbirine benziyor o yüzden fazla irdelemeniz kafa karışıklığından öteye gitmez. iş sektöründe kullanmayacaksınız sonuçta ev-iş içinse bir çinli işinizi görür kanaatindeyim bu mondial olur asya olur artık sizin tercihiniz. Ama ben motosikletime zaman ayıracağım full aksesuar bineceğim tatil günleri de onunla beraber gezilere gideceğiz sadece ulaşımdan öte benim hayatımın bir parçası olacak o makina diyorsanız biraz daha bekleyip bir japon alın mis gibi geçinip gidin, bu honda olur, yamaha olur kymco olur, suzuki olur, karar sizin

Tiger_Eye
28 Mart 2010, 03:02
Yorumlar çok güzel arkadaşlar.

Sanırsam 3 hafta içinde Mondial 100kh alacağım.Yalnız yokuşlarda çekiş konusunda kafam hala karışık.Kasabanın yokuşları dik,ben 90kg,annem de 80kg çekişi nasıl olur kafama takıldı.

Bilgilendirirseniz sevinirim. :)

aras1925
28 Mart 2010, 03:32
ya arkadaş yapma etme girme çin motoruna çok pişman olursun.sıfır mondial alacağına o paralara 2.el japon yada kmyco(taiwan) al rahat et.!!

KaPTaNHaSaN
28 Mart 2010, 03:43
sonra demir aksam ile uğraş yamuldumu araba kaportası gibi yamıluyo:)

plastik aksam vida tutmaz :)
demedi deme ...

-majesty-
28 Mart 2010, 14:35
Çinli ile uğraşılmaz, 2500liraya sıfır aldığınız motoru 1000liraya zor satarsınız. 2000-2500tl aralığına gayet temiz japon,italyan,taiwan motorları bulabilirsiniz.

Honda Activa/Beat
Kymco Agiliy
Suzuki AN125
SYM Fiddle
Piaggio Zip100
Piaggio FLY100

Bu modeller arasından tercih yapın derim, yaz geldi piyasa biraz yükseldi ama halen 2500tl'ye bu motorların temizini rahatlıkla bulabilirsiniz. Son olarak Kask,Mont,Eldiven,Dizlik gibi koruma ekipmanlarını "ASLA" ihmal etmeyin.

Tiger_Eye
28 Mart 2010, 14:38
Motor işini biraz erteledim. Haziran-Temmuz gibi alıcam. 2.el YBR alıcam büyük ihtimal.Çinlilerden vazgeçtim :)

metin_4545
28 Mart 2010, 14:46
ybr debrijajlı bazaen elinede bişey filan götürürsen sorun yaşabilirsin benim crypton almammın bir sebebide buydu be serilik rahatlık bir numara bence vites değişimlerinde filan hiç sorun yaşamazsın çin mallarına göre.

Ö.Z.€.R
28 Mart 2010, 14:51
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/52043-kymco-agility125-test-ve-ilk-1000-km.html

kaleriders
28 Mart 2010, 15:48
kullanıcısı olarak an 125 i öneriyorum temiz bulursan kaçırma derim sayılan scooterların hepsine hemen hemen bindim boyunuz cok uzun değilse en konforlusu ve en atağı bence..

metin_4545
28 Mart 2010, 15:58
Size Alo diyoruuuummmmmm :queen::queen::queen::queen::queen:

neden diyosun??

alp_tunay
28 Mart 2010, 22:29
Yamaha cryptonR diyorum

neden diyosun??

Bunun için.... :wiinkk::bounce:

x-treme
28 Mart 2010, 22:49
http://www.sahibinden.com/bu_firsat_kacmaz_!!!-64WQQaXQQ23005738WQQpXQQdisplayitem

GP500-1st
28 Mart 2010, 23:28
An İnnovaya göre daha konforlu daha rahat..
Uzun yolda an innovaya nazaran daha az vibrasyona sahip..
Daha az yoruyor kullanıcıyı..
Artçı alıcaksan ayak basma yerleri biraz ilerde bu hem sürücü hemde artçı için rahatsızlık verebiliyor..Ama alışıyosun :P
İnnovada da artçının pozisyonu pek rahat değil koltuğu sert..
Yakıtı innovadan az bişey fazla buda normal..
Performans olarak neredeyse kafa kafaya diyebilirim alper abi ile ışıklardan kalktık aynı gidiyoruz vitesli olmasının avantajı ile 1-2 metre açılıyor..
Yokuşlarda çekiş tatminkar çok dik olmayan yokuşları 70-80 sabit hızda çıkabiliyosunuz...
Yokuşta İnnova ile kalktınız 1 den 2 ye attınız gitsemmi gitmesemmi diye düşünüyor.. AN'de ise durdunuz ilk kalkışta biraz yığılma yapsada biraz gidince devir yükseliyor ve kendisini topluyor..
İnnova ile 135km son sürati görmüştüm an 115 te kalıyor..
Viraj konusuna gelince İnnovanın lastik ebatları büyük olduğu için kendinizi daha güvende hissediyosunuz ıslak zeminde de bu aynı şekilde..
Virajda yol tutuşu ikisinde de güzel tabi bu kullanıcıya göre değişir ben ikisinde de lastiklerin bitimine 1 cm kalıcak şekilde yatıyor savurma yalpalama viraj çizgisinden çıkma söz konusu değil ama dediğim gibi bu kullanıcıya göre değişir..

Aklına takılan başka noktalar varsa bildiğim kadar yardım ederim...

İkisini kıyaslarsak ben AN125 derim kullanımı rahat,gidişi yeterli,gaza bas gitsin frene bas dursun vites ile uğraşma küçüklüğü sayesinde yoğun trafikte fazlasıyla oynak :cherry:
Bir tek kaza yapmicaksın granaj fiyatları müthiş :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

Tanıdık motor istiyorsan öneririm gruptan bi arkaşımızın motoru...
http://www.sahibinden.com/temiz_motor_arayana-08WQQaXQQ21908704WQQpXQQdisplayitem

Türkiye'ye gelen 3 renk üçünden de 1 er tane mevcut elimizde :)
http://img689.imageshack.us/img689/563/s60056882968821.jpg (http://img689.imageshack.us/i/s60056882968821.jpg/)

Hocam ne yaptın sen:cyclopsan Sürmüş kadar oldum nerdeyse:cat:

Ben soruyu birazda innovanın tel cantlı bi cup olmasından dolayı insanla itici gelmesinden sordum.. yakıt tüketiminin düşük olması ve performansı çok övülüyor. ama performansı cvt li 125 liklerden pekde farklı değilmiş yani. 3000 de max torku vermesi kağıt üzerinde avantaj ama bu hissedilen performansa çok yansımıyor anladığım kadarıyla..

ilana göz attım.. ama 16 canta takmış durumdayım scooterda.. istanbulun çukurları adamı yutucak gibi nerdeyse:pr:

Toplu alım indirimi yaparsan düşürüm hepsine 4500 çalışır:queen: