PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet Köprü Geçiş Ücreti

deniztumer
25 Mart 2010, 10:48
Arkadaşlar bu konu başlığı var mıydı aradım bulamadım..

Otomobilimle kaçak geçişden dolayı karayolları müşteri hizmet hattından telefon ile görüşüyordum..

Kendi otomobilimde kullandığım KGS ile motorsikletimle de geçiş yaptığımı söylediğimde bana böyle yapmamam gerektiğini ve motorsikletlerin 6. sınıf araç statüsünde olduğunu söyledi..

Oysa KGM'nin web sitesinde böyle bir sınıf yer almıyor..

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx

telefonla tekrar arayıp sorduğumda böyle bir sınıfın var olduğunu ve
motosikletin 6. sınıfa tabi araç olarak geçiş ücreti 2,75 TL
ile ücretlendirildiğini söyledi..

henüz doğruluğunu kontrol etmedim..
Karayollarındaki konuştuğum kişiye internet sitenizde böyle bir bilginin olmadığını ifade ettiğimde onların da durumun farkında olmadıklarını ve bu bilginin düzeltilmesi yönünde girişimde bulunacaklarını söylediler..

canicellat
25 Mart 2010, 10:54

Otomobilimle kaçak geçişden dolayı karayolları müşteri hizmet hattından telefon ile görüşüyordum..

Kendi otomobilimde kullandığım KGS ile motorsikletimle de geçiş yaptığımı söylediğimde bana böyle yapmamam gerektiğini ve motorsikletlerin 6. sınıf araç statüsünde olduğunu söyledi..

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/KopruGecisUcret.aspx

Karayollarındaki konuştuğum kişiye internet sitenizde böyle bir bilginin olmadığını ifade ettiğimde onların da durumun farkında olmadıklarını ve bu bilginin düzeltilmesi yönünde girişimde bulunacaklarını söylediler..

Ewt dogru bilgilendirilmissin bende 2 tane kgs war suan 1 tanesi 1.sinif araba icin digeri 6.sinif motorsiklet icin..

Ante
25 Mart 2010, 10:54
Şu an ik adet KGS kartım var. Biri ziraat bankasının diğeri Karayollarının. İkisinin üstünde de 6. sınıf araç yazıyor.

Yalnız 1 yıldır bu kartları kullanmadım. Kimileri bu sınıfın iptal olduğunu yazıyor.

Otomobil sınıfı KGS kartlarını motosiklet için kullanırken bir sorun yok aslında.

ugurapay
25 Mart 2010, 11:19
Ben 6 sınıf KGS kullanıyorum ama geciş ücretinin 3 tl olduğunu biliyorum dur kafam karıştı akşam dönüşte kaç para cektiğini bir bakım :queen:

motocycleboyreigns
25 Mart 2010, 11:37
Şu an ik adet KGS kartım var. Biri ziraat bankasının diğeri Karayollarının. İkisinin üstünde de 6. sınıf araç yazıyor.

Yalnız 1 yıldır bu kartları kullanmadım. Kimileri bu sınıfın iptal olduğunu yazıyor.

Otomobil sınıfı KGS kartlarını motosiklet için kullanırken bir sorun yok aslında.

1 hafta önce aldım,Ziraat Bankası 6.sınıf yazıyor.

WOLKANWOLKAN
25 Mart 2010, 12:13
6.sınıf ve 3 tl

myagdi
25 Mart 2010, 12:38
motorla belki yılda bir-iki kere köprüden geçeceğim. fazla para ödemeye razı olsam ve arabamın kgs'sini kullansam olmaz mı? yoksa bunu kaçak geçiş olarak falan algılayıp üstüne ceza mı isterler?

GKN
25 Mart 2010, 12:44
Deniz abi nerelerdesin sen?? Özledik ?

torcemo
25 Mart 2010, 12:46
Hiç mantıklı değil. Araba için alınan KGS kartıyla daha fazla ödeme yapılıyor. Eğer kişi bunu motosikleti içinde kullanıyorsa birşey farketmemesi gerekir. Neticede devlet için ortada bir kayıp yok. Tersi olsa motosiklet kartıyla geçiş yapılsa tamam o zamanlar haklı diyecemde..

blt_59
25 Mart 2010, 13:47
6.sınıf kgs mi iki senedir kullanıyorum ve ogs ye teşfik için yüzde yirmi indirimi kaldırdılar sanki istesek ogs vereceklermiş gibi,madem bu o kadar etkili bişey degil nakit ödüyomuş gibi kuyruklar oluyo gişelerde neden sattınz bu kadar kartı,ogs mecbur deseydin aracı olan alsın kardeşim,bi günde kendimi keriz gibi hismetmiyim yaa...

-majesty-
26 Mart 2010, 03:06
Ben shell smart kartım ile geçiyorum köprüden :) Acaba bu kartlarda sınıf değişikliği vs. oluyor mu ?

RunemagicK
26 Mart 2010, 03:38
benim 6.sınıf, normal geçiş ücreti 3 tl, arada bir 3,75 çekiyolar, paramı istiyorum geri de vermiyorlar. eğer ahiret varsa orda 1 kuruşumun bile hesabını sorucam, sinirlerin zıpladı yine

Özer
26 Mart 2010, 09:25
1 hafta önce aldım,Ziraat Bankası 6.sınıf yazıyor.

Arkadaşlar KGS kullanmayı düşünüyorsanız o halde Kartınızı Otoban ve Köprü gişelerinden alın!!
Ziraat bankasından aldığınız kartları ancak Ziraat Bankasında yükletebiliyorsunuz ve bu bir sinir harbi olabiliyor çünkü sıra beklemek zorundasınız:silent:
Gişelerde Ziraat Bank kartını yüklemiyorlar haberiniz olsun...
Ben geçenlerde Otobanda yeni bir Kart aldım sadece Motosiklet için 6'ncı sınıf...

hanedan12
26 Mart 2010, 10:19

GKN ye bende bu konuda katılıyorum deniz abi....Özlettin kendini...

aggressive
26 Mart 2010, 10:20

boyle bır sınıf var ama bedeli 3 tl geçiş ücreti

< iLk@yy >
26 Mart 2010, 12:09
Arkadaşlar KGS kullanmayı düşünüyorsanız o halde Kartınızı Otoban ve Köprü gişelerinden alın!!
Ziraat bankasından aldığınız kartları ancak Ziraat Bankasında yükletebiliyorsunuz ve bu bir sinir harbi olabiliyor çünkü sıra beklemek zorundasınız:silent:
Gişelerde Ziraat Bank kartını yüklemiyorlar haberiniz olsun...
Ben geçenlerde Otobanda yeni bir Kart aldım sadece Motosiklet için 6'ncı sınıf...

arabanız için alıcaksanız shell tavsiye ederim her benzincisinde doldurulabiliyor nerdeyse :)

motosiklet için bişe diyemiyeceğim ama internet bankacılığı kullandığınız bir bankadan almak çok daha basit bir işlem bence :cat:

OGLUMVE BEN
26 Mart 2010, 12:23

aynen valla geçen konuşmuştuk dimi len :rendeer::rendeer:

RunemagicK
26 Mart 2010, 19:12
arabanız için alıcaksanız shell tavsiye ederim her benzincisinde doldurulabiliyor nerdeyse :)

motosiklet için bişe diyemiyeceğim ama internet bankacılığı kullandığınız bir bankadan almak çok daha basit bir işlem bence :cat:

ben o şekilde kullanıyorum kgs kartımı, ama bi saçmalığı var, kartta yüklü miktar 20tlnin altına düştüğü an 20tl daha yükleniyor. yani 20tlniz sürekli bankada rehin.

deniztumer
27 Mart 2010, 11:39
Şimdi..

Öncelikle 1. sınıf KGS kartıyla geçiş yapılabiliyor.. bugüne kadar ben hep böyle geçtim bir sorun olmadı.. 1 TL fark ediyor sanırım..

İş Bankası Aktif kartım var.. İş Bankasını aradım bunu 1. sınıftan 6. sınıfa getirebilir misiniz diye .. hayır yapamıyoruz bizim kartımız standart olarak 1. sınıfa tanımlı dediler..

Aynı zamanda Bankasya'nın DIT kartı var bunu kullanıyorum genellikle.. o da 1. sınıfa tanımlı ama eğer isterseniz 6. sınıfa tanımlı ek kart da verebiliyorlar..
Bu bankanın yıllık kart ücreti de olmadığından stressiz kullanabiliyorum..

Aktifkart veya DIT kart banka kartının avantajı var.. ona kontür yüklemek ya da bir miktar parayı bloke etmek gibi bir sorunu yok..
Köprüden geçiyorsunuz daha sonra ekstrenizde ne kadar harcama yaptıysanız onu ödüyorsunuz.. normal bir kredi kartı kullanımı gibi..

Yalnız DIT kartta arada sırada normal alışverişlerinizde çekim yaparak kullanmanız gerekiyor.. çünkü 150TL civarında temassız kullanım yapma sınırı var.. arada bir çekim yapınca tekrar 150 TL ye temassız geçişe izin veriyor..
Eğer ara sıra bunu yapmazda 150 TL limiti doldurursanız KGS geçişinde ödeme yapamadan kalabilirsiniz.. :cherry: bunun dışında bir riski yok..

Bu arada GKN, hanedan12, OGLUMVE BEN 'e selamlar.. ben de milleti özledim.. aaazzz kaldı geliyorum.. ufak bir motorsiklet değişikliği ile uğraşıyorum..:queen:
muhtemelen önümüzdeki hafta sahalara dönüyorum..

OGLUMVE BEN
27 Mart 2010, 11:58
Şimdi..

Öncelikle 1. sınıf KGS kartıyla geçiş yapılabiliyor.. bugüne kadar ben hep böyle geçtim bir sorun olmadı.. 1 TL fark ediyor sanırım..

İş Bankası Aktif kartım var.. İş Bankasını aradım bunu 1. sınıftan 6. sınıfa getirebilir misiniz diye .. hayır yapamıyoruz bizim kartımız standart olarak 1. sınıfa tanımlı dediler..

Aynı zamanda Bankasya'nın DIT kartı var bunu kullanıyorum genellikle.. o da 1. sınıfa tanımlı ama eğer isterseniz 6. sınıfa tanımlı ek kart da verebiliyorlar..
Bu bankanın yıllık kart ücreti de olmadığından stressiz kullanabiliyorum..

Aktifkart veya DIT kart banka kartının avantajı var.. ona kontür yüklemek ya da bir miktar parayı bloke etmek gibi bir sorunu yok..
Köprüden geçiyorsunuz daha sonra ekstrenizde ne kadar harcama yaptıysanız onu ödüyorsunuz.. normal bir kredi kartı kullanımı gibi..

Yalnız DIT kartta arada sırada normal alışverişlerinizde çekim yaparak kullanmanız gerekiyor.. çünkü 150TL civarında temassız kullanım yapma sınırı var.. arada bir çekim yapınca tekrar 150 TL ye temassız geçişe izin veriyor..
Eğer ara sıra bunu yapmazda 150 TL limiti doldurursanız KGS geçişinde ödeme yapamadan kalabilirsiniz.. :cherry: bunun dışında bir riski yok..

Bu arada GKN, hanedan12, OGLUMVE BEN 'e selamlar.. ben de milleti özledim.. aaazzz kaldı geliyorum.. ufak bir motorsiklet değişikliği ile uğraşıyorum..:queen:
muhtemelen önümüzdeki hafta sahalara dönüyorum..

ilk fırsatta görüşelim abimm:rendeer::rendeer::rendeer:

deniztumer
27 Mart 2010, 12:08
ilk fırsatta görüşelim abimm:rendeer::rendeer::rendeer:

Görüşmeye az kaldı.. geçen haftasonu mangal partisinden haberim olsaydı gelirdim.. yazışma Tükkan'da olmuş görmedim.. :salut:

OGLUMVE BEN
27 Mart 2010, 12:13
Görüşmeye az kaldı.. geçen haftasonu mangal partisinden haberim olsaydı gelirdim.. yazışma Tükkan'da olmuş görmedim.. :salut:

tamam ustam en yakın zaman da görüşelim valla gkn ile konuştuk seni gecen de :rendeer::rendeer: