PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu motor yağını bulabileceğim yer varmı?

edremitli10
24 Mart 2010, 16:16
Arkadaşlar aşağıda görünen motor yağını internetten sipariş edebileceğim bir site biliyormusunuz?
http://www.yukleresim.com/images/u4tqlih6sj4xsu1bu1.jpg (http://www.yukleresim.com/)

mahoretti
24 Mart 2010, 16:30
http://www.sahibinden.com/mobil_1_racing_4t_full_sentetik_motor_yagi_15w-_50WQQaXQQ8110185WQQpXQQdisplayitem

ilan pasif ama satıcıya bi şekilde ulaşabilirsin AYTAN MOTOR

Jagadam
24 Mart 2010, 16:35
Ben aynısını şurdan aldım: http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2812

Ek: Koyduğun resmin alt köşesinde de buranın logosu varmış zaten.

edremitli10
24 Mart 2010, 16:53
Ben aynısını şurdan aldım: http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2812

Ek: Koyduğun resmin alt köşesinde de buranın logosu varmış zaten.
evet logosu vardı ama, sadece fortis bankın kartına taksit yapıyor:P world yada axess e taksit yapsalar iyi olurdu :bounce:

Rebornx4
24 Mart 2010, 16:58
Ayrıca soruyorum bu motor yağı nasıldır beyler? Ben cbf 150me bundan koyuyorum tam sentetik en iyisidir diyorlar varmı bir fikri olan?

babaçi
24 Mart 2010, 17:27
hyosung lardaki dururken boşa geçmeme sorununu ortadan kaldırdığını okumuştum bu yağın

Jagadam
24 Mart 2010, 17:44
Ben kendi motorum için uygun olduğuna kanaat getirdim. CBF 150'yi bilemem.

DRZ400'ün her şeyini ezbere bilen ABD'li bir usta 20w50 veya 15w50 kalınlıkta tam sentetik ve ester bazlı yağ tavsiye ediyor. Marka olarak da Silkolene'i öneriyor. Ben Silkolene bulamayınca Mobil1'i tercih ettim. Ester bazlı olmasa da diğer iki kritere uyuyor.

Ayrıca, Amsoil'in yaptığı testlerde Mobil1'in ikinci geldiğini görmek de kararımda etkili oldu. Motul'u falan çok geride bırakmış. Testin birincisiyse (sürprize hazır olun) Amsoil!!! :cherry:
Test verileri şu adresteki PDF dosyasında: http://www.amsoil.com/lit/g2156.pdf

Bununla beraber, Mobil1 hakkında epey kötü konuşanlar da var. Ben gene de şimdilik Mobil1 kullanmak niyetindeyim.

sezginkalkan
24 Mart 2010, 20:24
castrol kullandınmı hiç. oda iyi yağdır. castrol 15-50..bak bi araştır

satoyama
24 Mart 2010, 21:04
castrol 15w50 artık gelmiyor arkadaşlar kime sorsam aynısını söyledi en son 2008 sonu bir yağcıda 1lt 15w-50 mineral yağını bulmuştum dahada rastlamadım

mobil in bu yağına gelince çok güzel bir yağdır :)

barrokas
24 Mart 2010, 21:20
ben geçen ay praktikerden almıştım aynısını

edremitli10
24 Mart 2010, 23:25
castrol kullandınmı hiç. oda iyi yağdır. castrol 15-50..bak bi araştır
castrol un 15 50 si yok biliyorum castrol 15 40 var oda yazın sıcak havalarda ince geleceğini düşündüğüm için almadım.

computer
25 Mart 2010, 17:40
Morris motosiklet yağı olarak super sport V Twin 10W-50 full sentetik yağı öneririm
www.morris-turkiye.com

kurubuz
25 Mart 2010, 17:48
Bütün yağlar aynıdır. En iyi yağ en ucuz yağdır. Zaten yağ üreten 3-5 fabrika var , hepsi buradan alıp şişeliyor ve kendi markasını yapıştırıyor. Sizin hissettiğiniz performans artışları ise tamamen PSİKOLOJİK :)

edremitli10
26 Mart 2010, 17:12
arkadaşlar mobil 1 4t 15W 50 4 adet yağ sipariş ettim, ptt ile kapıda ödeme seçeneği ile, 4 adedini 80TL ye aldım.
www.motorparca.com' dan sipariş ettim. Fatih Kılıçlı bey ihtiyacı olanlar burdan ulaşabilir.
0535 254 0874

mertyagci
26 Mart 2010, 18:10
Bütün yağlar aynıdır. En iyi yağ en ucuz yağdır. Zaten yağ üreten 3-5 fabrika var , hepsi buradan alıp şişeliyor ve kendi markasını yapıştırıyor. Sizin hissettiğiniz performans artışları ise tamamen PSİKOLOJİK :)

Aynen katılıyorum hepsi para tuzağı ya millet bu yağ konusunu çok abartıyor.Ben motoruma ne bulursam onu koyuyorum.Kışın 10w40,yazın 15w40 yada 15w50 markası ne olursa olsun ucuz olsun yeter zaten en fazla 2000 de bir değişiyor ne gerek var o kadar para vermeye yağa sanki motorun ömrü uzuyor yada performans artıyor.Ihhhhh:P

< iLk@yy >
26 Mart 2010, 18:32
yağ hakkında pek kimsenin bilmediği bazı başka konular var aslına bakarsanız
açtığım güzel bir başlık vardı okursanız eğer güzel bir bilgi edinebilirsiniz şahsi kanaatim :cat:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/66172-yag-secimi-yag-kalite-standartlari-servis-siniflari.html

biraz uzun yazı ama en sade şekliyle anlattım

bu konuya göz atmanızı rica edicem

mertyagci
26 Mart 2010, 21:32
yağ hakkında pek kimsenin bilmediği bazı başka konular var aslına bakarsanız
açtığım güzel bir başlık vardı okursanız eğer güzel bir bilgi edinebilirsiniz şahsi kanaatim :cat:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/66172-yag-secimi-yag-kalite-standartlari-servis-siniflari.html

biraz uzun yazı ama en sade şekliyle anlattım

bu konuya göz atmanızı rica edicem

Açtığın konu faydalı bir konu fakat o konuda sadece sentetiklik olayına katılıyorum evet sentetik yağlar mineral bazlı yağlardan daha uzun ömürlü oluyor bu bir gerçek.Sentetik yağlar laboratuvar ortamlarında üretiliyor,mineral yağlar ise doğada bulunuyor.Benim demek istediğim şu ben şu marka kaliteli bu marka kaliteli yok şu marka kullanırsan motorun performanslı olur eskimez cart olur curt olur laflara hiçmi hiç katılmıyorum.Ben sadece şunu yaparım param o gün hangisine yeterse onu kullanırım.Atıyorum mineral mi aldım 2000de değiştiririm yada sentetikmi aldım 3000de değiştiririm.Onun dışında api,sg,js standartlarıymış bence hepsi hikaye.Gidipte castrola mobile litresine 20-25 lira vereceğime atıyorum 10 liraya x mineral yada sentetik marka 15w40 yağ alırım mineral yada sentetik olmasına göre 2000de yada 3000de değiştiririm.15 lirayada benzin alırım çatır çatır gezerim param depomda kalır.

pitoresk35
26 Mart 2010, 21:47
Aynen katılıyorum hepsi para tuzağı ya millet bu yağ konusunu çok abartıyor.Ben motoruma ne bulursam onu koyuyorum.Kışın 10w40,yazın 15w40 yada 15w50 markası ne olursa olsun ucuz olsun yeter zaten en fazla 2000 de bir değişiyor ne gerek var o kadar para vermeye yağa sanki motorun ömrü uzuyor yada performans artıyor.Ihhhhh:P

bana sorarsanız büyük yanılgı içindesiniz arkadaşım 2 gün önce 2. el motor aldı ve dün arkadaşımın motoru kitledi ve 350 lira masraf yaptı motoru bugün topladık motorcuya gittiğimizde söker sökmez ilk soylediği şey kullandıkları yağ yağ değil su mubarek oldu. yağın yağ özelliği neredeyse hiç olmadığı için piston takılıyo ve biyer kolu kopuyo motorun içine düşen biyer kolu motorda neredeyse bütün parçalara zarar veriyo içinden çıkan metal parçalarını ve aldıkları şekilleri görseniz dudağınız uçuklar iyi dedim motor bloğu 2 ye ayrılmamış yani diyeceğim o ki 5 lira 10 lira paradan kaçıpta keyfinizi kaçırmayın hem size hem motorunuza yazık yağ motor için son derece önemli bir unsurdur ve en ucuzu en iyisidir. denecek kadar basit değildir bu benim yaşadığım tecrübe neticesinde bir çıkarkımdır. kimsenin bu gibi sorunları yaşamaması dileğiyle keyifli sürüşler...

edremitli10
26 Mart 2010, 22:29
Açtığın konu faydalı bir konu fakat o konuda sadece sentetiklik olayına katılıyorum evet sentetik yağlar mineral bazlı yağlardan daha uzun ömürlü oluyor bu bir gerçek.Sentetik yağlar laboratuvar ortamlarında üretiliyor,mineral yağlar ise doğada bulunuyor.Benim demek istediğim şu ben şu marka kaliteli bu marka kaliteli yok şu marka kullanırsan motorun performanslı olur eskimez cart olur curt olur laflara hiçmi hiç katılmıyorum.Ben sadece şunu yaparım param o gün hangisine yeterse onu kullanırım.Atıyorum mineral mi aldım 2000de değiştiririm yada sentetikmi aldım 3000de değiştiririm.Onun dışında api,sg,js standartlarıymış bence hepsi hikaye.Gidipte castrola mobile litresine 20-25 lira vereceğime atıyorum 10 liraya x mineral yada sentetik marka 15w40 yağ alırım mineral yada sentetik olmasına göre 2000de yada 3000de değiştiririm.15 lirayada benzin alırım çatır çatır gezerim param depomda kalır.
senin kullandığın motorda ucuz olduğu için ucuz yağ tercih edebilrsin. Kaliteli motosiklet kullananlar kaliteli yağ kullanır, ben 10,000tl ye motor alıcam gidicem litresi 5tl yağ alıcam, öyle yapmam. Benim yağlar bugün geldi 4 adet aldım kutusunu 20tl ye aldım.

osmaniyeli
26 Mart 2010, 22:34
bana sorarsanız büyük yanılgı içindesiniz arkadaşım 2 gün önce 2. el motor aldı ve dün arkadaşımın motoru kitledi ve 350 lira masraf yaptı motoru bugün topladık motorcuya gittiğimizde söker sökmez ilk soylediği şey kullandıkları yağ yağ değil su mubarek oldu. yağın yağ özelliği neredeyse hiç olmadığı için piston takılıyo ve biyer kolu kopuyo motorun içine düşen biyer kolu motorda neredeyse bütün parçalara zarar veriyo içinden çıkan metal parçalarını ve aldıkları şekilleri görseniz dudağınız uçuklar iyi dedim motor bloğu 2 ye ayrılmamış yani diyeceğim o ki 5 lira 10 lira paradan kaçıpta keyfinizi kaçırmayın hem size hem motorunuza yazık yağ motor için son derece önemli bir unsurdur ve en ucuzu en iyisidir. denecek kadar basit değildir bu benim yaşadığım tecrübe neticesinde bir çıkarkımdır. kimsenin bu gibi sorunları yaşamaması dileğiyle keyifli sürüşler...

sentetik yağların üstünlükleri illaki var yok demek ayıp olur.

eski motora ince vizkositeli yağ konursa sorun çıkar tabi. adamlar castrol edge 10-60 ı bilerek üretmişler bu boşluklu motolar için.

ayrıca senin anlattığın piston kitlemesinden çok subap kırmış motora benziyor. piston kırsa dahi bunun sebebi boşluk yapan parçaların moment alıp ortalığı parçalamasındandır

diye düşünüyorum

mertyagci
26 Mart 2010, 23:14
Senin arkadaşın motorun yağını kaç kmde bir değiştiriyor acaba yada yazın gidipte 10w40 yağmı kullanıyor yada onu geçtim bayırda full gaz veripmi sürüyor istersen o motor parçalanmaya olayını anlatmadan bunlar hakkında bilgi verseydin.Motoru adam gibi kullan yağın standardına göre istenilen kmde değiştir motora hiçbişey olmaz.Yağ incelmesindende motor pistonu takılıpta biyer kolu kırılmaz arkadaşım.Bence arkadaşın motoru farklı hırpalamış.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

senin kullandığın motorda ucuz olduğu için ucuz yağ tercih edebilrsin. Kaliteli motosiklet kullananlar kaliteli yağ kullanır, ben 10,000tl ye motor alıcam gidicem litresi 5tl yağ alıcam, öyle yapmam. Benim yağlar bugün geldi 4 adet aldım kutusunu 20tl ye aldım.

Senin kullandığın motor ucuz demişsin motorun fiyatına göre yağ alınmaz arkadaş.Bu arada ben 5 tlyede yağ almıyorum en az 10 ile 15 tl arası bir fiyata alıyorum 20 liraya castrol almışlığımda olmuştur fakat bir artısını göremedim o ayrı.Benim kullandığım arabada var 55 milyarlık onun yağının 5 litresi serviste 75 tl o zaman 55 milyarlık arabaya renault servisi adi yağ koyuyor demek oluyor bu.Senin demek istediğin bu herhalde.ben 55 milyarlık arabaya 75 liralık yağ alıyorsam sen 10 milyarlık motoruna 20 liralık yağ alıyorsan kazık yiyorsun o zaman kardeş:)

edremitli10
27 Mart 2010, 00:18
Senin arkadaşın motorun yağını kaç kmde bir değiştiriyor acaba yada yazın gidipte 10w40 yağmı kullanıyor yada onu geçtim bayırda full gaz veripmi sürüyor istersen o motor parçalanmaya olayını anlatmadan bunlar hakkında bilgi verseydin.Motoru adam gibi kullan yağın standardına göre istenilen kmde değiştir motora hiçbişey olmaz.Yağ incelmesindende motor pistonu takılıpta biyer kolu kırılmaz arkadaşım.Bence arkadaşın motoru farklı hırpalamış.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

Senin kullandığın motor ucuz demişsin motorun fiyatına göre yağ alınmaz arkadaş.Bu arada ben 5 tlyede yağ almıyorum en az 10 ile 15 tl arası bir fiyata alıyorum 20 liraya castrol almışlığımda olmuştur fakat bir artısını göremedim o ayrı.Benim kullandığım arabada var 55 milyarlık onun yağının 5 litresi serviste 75 tl o zaman 55 milyarlık arabaya renault servisi adi yağ koyuyor demek oluyor bu.Senin demek istediğin bu herhalde.ben 55 milyarlık arabaya 75 liralık yağ alıyorsam sen 10 milyarlık motoruna 20 liralık yağ alıyorsan kazık yiyorsun o zaman kardeş:)
20 liraya yağ alıyorum ama 2000 de bir yağ değişmiyorum, mottorumun kitabında 10,000de bir yazıyor ama ben 5000de değişiyorum.

satoyama
27 Mart 2010, 16:13
dün honda serviste bana bu yağdan koydular aradığım yağı orada rafta görünce çok sevindim gerçekten güzel bir yağ arkadaşlar. castrol yüzünden diğer yağları göremiyoruz..

piranha dört
28 Mart 2010, 01:12
Arkadaşlar elimde ;Dört adet (Yeni ürün)Petrolofisi 15-50 Racing full sentetik (48 Lira)tanesi 12 liraya geliyor.Toptan veriyorum.Yağlar 4T motor yagı hardal tonlu bir kutuda ve tabiki açılmamış.Ayrıca ;Beş adet 1 litrelik OPET 10-40 yarı sentetik (65 Lira).İki adet Elf 10-40 yarı sentetik (24 Lira).Diger ilanlar bölümünde var.Piyasadaki fiyatları OPET ve MOBİL 17 Lira,PETROLOFİSİ 15 Lira.Kolay gelsin.Petrolofisinin linki Üstdeki 15-50 http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=33213

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:03 ----------

Arkadaşlar elimde ;Dört adet (Yeni ürün)Petrolofisi 15-50 Racing full sentetik (48 Lira)tanesi 12 liraya geliyor.Toptan veriyorum.Yağlar 4T motor yagı hardal tonlu bir kutuda ve tabiki açılmamış.Ayrıca ;Beş adet 1 litrelik OPET 10-40 yarı sentetik (65 Lira).İki adet Elf 10-40 yarı sentetik (24 Lira).Diger ilanlar bölümünde var.Piyasadaki fiyatları OPET ve MOBİL 17 Lira,PETROLOFİSİ 15 Lira.Kolay gelsin.Petrolofisinin linki Üstdeki 15-50 http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=33213

barok34
30 Mart 2010, 19:59
ben bugün aynı yağdan koydum motoruma 4 lt aldı benim motor yağ filtresi işçilik dahil 150 tl ödeme yaptım pazarlıklı :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

mobil-1 15-50 yağ için lt fiyatı 30 tl dediler ama pazarlıkla yukarda yazdığım rakama işi hallettik ardından zeytinburnu tuzla yolculuk yaptım bakalım biraz daha kullanayayım yorumumu yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:57 ----------

izmirde yağ değişim işçiliğine 10 tl verirken ist da 30 tl gibi bir rakam istiyorlar fırsatım olursa artık kendim değiştiririm