PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüzgarda Köprüden Nasıl Geçilir

Sayfa : [1] 2

KyCd
24 Mart 2010, 11:06
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri bildiğiniz üzere rüzgarlı havalarda oldukça esen ve tehlike arzeden yerlerdir. Nispeten Boğaziçi köprüsü daha fazla rüzgarlı oluyor. Bu köprülerden geçerken diyelim ki siper olarak kullanabileceğiniz bir araç yok motosiklet ile buradan geçerken rüzgardan motor şerit değiştirmeye başlıyor motoru rüzgara karşı yatırıp geçiyoruz fakat bazen bu bile yeterli olmayabiliyor. Şimdi benim merak ettiğim köprüden geçerken hızımız ne olmalı? yavaş gittiğimizde oldukça savuruyor. Tahminim normalin üstünde bir hızdada yiyeceğimiz ani bir rüzgar bizim için oldukça tehlikeli olabileceği yönünde. Bu konuda deneyimleri olan arkadaşlar konu hakkında bilgi verebilirlerse diğer arkadaşlarda bundan faydalanabilirler.

hell24
24 Mart 2010, 11:11
yanına buyuk bır araç alıp siper edersin geçersin...
yada şerif gibi korkuyorum der 220 ile geçersin...
gkn gibi tekerde geçersin...
temel gibi arkana yusufu alır geçersin...

hanedan12
24 Mart 2010, 11:13

temelin arkasında yusuf .sağında gürkan solunda ben vardım ... köprüyü geçince kayboldu :)

KyCd
24 Mart 2010, 11:13

ben zaten hertürlü geçiyorum bilirsin gözüm kara tırsmam yani.. :)

yanına alabileceğin araç olmadığında ve hava oldukça rüzgarlı olduğunda.. ortalama hız ne olmalı o havalarda yüksek hız ne kadar tehlike teşkil ediyor ne kadar sarsıyor motoru bunu sordum badi.. :rendeer:

korkut 250
24 Mart 2010, 11:15
Sen en iyisimi benim yanımda geç.

istanbulccc
24 Mart 2010, 11:18
Benim gibi ağır motora sahip(250kg) ve belli bir ağırlıkta(95kg) olursan 120, 130, 140 rüzgarı yara yara geçersin genel olarak ağırlık ve motosikletin aero-dinamiğinle alakalı birşey diye düşünüyorum.

Bu dediğim kombinasyon dışında 70-80'i geçmemek daha mantıklı, eski motorumda şerit değiştiriyordum resmen, köprü giriş ve çıkışındaki ayakların geçişide çok tehlikeli bir anda rüzgar sıkıştırıyor.

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:21
çok pis köprü geçme sitillerim vardır:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

ben zaten hertürlü geçiyorum bilirsin gözüm kara tırsmam yani.. :)

yanına alabileceğin araç olmadığında ve hava oldukça rüzgarlı olduğunda.. ortalama hız ne olmalı o havalarda yüksek hız ne kadar tehlike teşkil ediyor ne kadar sarsıyor motoru bunu sordum badi.. :rendeer:

kadir büyük konuşma zamanında ne motorcular gördük köprüden geri dönen:cat:

hell24
24 Mart 2010, 11:22
hava akımından kolonlar arası dengesiz basınçtan dolayı kontrollü bir süratle geçmeni öneririm...
toplam ağırlığının hızlandıkça azalacağı varsayımını göze alırsak sen iyisi sirkeci haerimi kullan...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:21 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

boludan döneni de gördük kanka...

KyCd
24 Mart 2010, 11:24
Benim gibi ağır motora sahip(250kg) ve belli bir ağırlıkta(95kg) olursan 120, 130, 140 rüzgarı yara yara geçersin genel olarak ağırlık ve motosikletin aero-dinamiğinle alakalı birşey diye düşünüyorum.

Bu dediğim kombinasyon dışında 70-80'i geçmemek daha mantıklı, eski motorumda şerit değiştiriyordum resmen, köprü giriş ve çıkışındaki ayakların geçişide çok tehlikeli bir anda rüzgar sıkıştırıyor.

evet katılıyorum sana, o ayaklarda bir anda rüzgar kesilip sonra tekrar vurunca insan afallıyor.. ama tecrübe ben oralardaki aksiyondan zevk alıyorum :P

büyük konuşmuyorum da o zaman şöyle söyliyim kolay kolay "geçmem" demem.. anca kar yada bildiğin fırtına olacak..

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:25
olun 0 derecede 500 km yol daha ne olsun varmı içinizde delikanlı:silent: bu konuda kendimi tek geçerim:mrgreen:

Marv
24 Mart 2010, 11:26
rüzgarın şiddetine göre viraja yatarmışçasına motoru yatırıp dikkatlice geçeceksin :)

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:27
kadir kar fırtına ben her zaman geçerim:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:26 ----------

rüzgarın şiddetine göre viraja yatarmışçasına motoru yatırıp dikkatlice geçeceksin :)

puhahahaha cup denize:queen:

KyCd
24 Mart 2010, 11:28

:mrgreen: ben motor yatıkken sağdan bir anda orta şeride geçtiğimi biliyorum.. bi o zaman tırsmıştım biraz çünkü orta şeritten araba yardırmış geliyodu..

kadir kar fırtına ben her zaman geçerim:cat:

sen sağlıklı değilsin abi.

hell24
olun 0 derecede 500 km yol daha ne olsun varmı içinizde delikanlı:silent: bu konuda kendimi tek geçerim:mrgreen:

sen konuş konuş alıcam yakında senin aklını...

edii
sirkeci harem ile geçilir :P

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:34
marv, viraj çalışmaya köprüye çıkıyorum:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

sirkeci harem ile geçilir :P

seferler iptal mutlaka karşıya geçmen lazım:silent:

edii
24 Mart 2010, 11:37
marv, viraj çalışmaya köprüye çıkıyorum:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

seferler iptal mutlaka karşıya geçmen lazım:silent:

valla scooterla o kadar rüzgarda geçicek kadar aklımı yemedim çok fazla çekiyor o rüzgarda scooter. he ss ile geçermisin bilmem ne kadar önemli iş olduğuna bakar :)

korkut 250
24 Mart 2010, 11:39
Ya bide eşeklemi ne geçiliyordu hatta geçerken dayı falan diyosun.:P:mrgreen:

KyCd
24 Mart 2010, 11:39
valla scooterla o kadar rüzgarda geçicek kadar aklımı yemedim çok fazla çekiyor o rüzgarda scooter. he ss ile geçermisin bilmem ne kadar önemli iş olduğuna bakar :)

çekiyosa çektirmicen :P şaka maka harbi diyorum bi gün boğaziçinden geçerken ortasına geldim ama acayip rüzgar var sağa yatık gidiyorum, bir rüzgar vurdu yatık vaziyette kendimi orta şeritte buldum.. scooter harbiden sakat bi alet.. bide SS tehlikeli derler scooter daha tehlikeli :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

GKN
24 Mart 2010, 11:40
Ek şeritten tekerde ::winkwink

KyCd
24 Mart 2010, 11:41

al bi rahatsız daha.. siz yakında kendinizi aşıp stoppie de geçerseniz köprüyü şaşırmam he..

lagax
24 Mart 2010, 11:44
nakkaştaki bayraktan icazet alıp(sağa doğru poyraz ,sola doğru lodos verir) şeridi seçerek ya rüzgarla ya da rüzgara karşı:)köprüde teker?güzel fantazi

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:44
:mrgreen: ben motor yatıkken sağdan bir anda orta şeride geçtiğimi biliyorum.. bi o zaman tırsmıştım biraz çünkü orta şeritten araba yardırmış geliyodu..

sen sağlıklı değilsin abi.

kafayı sıyırıyorum (kazıyorum)belli değilmi:queen:

GKN
24 Mart 2010, 11:48
La böle sorumu olur, basıcan gaza geçicen ama sağa yatıcak ama sola yatıcan geçicen :d
Hem köprüdeki rüzgar neki? Uzun yola çıktığın zaman eğerki rüzgar şiddeti 7-8 in üzerindeyse ve o gün mecburen çıktıysan kırsal bölgelerde ovalık alanlarda öyle rüzgarlar eserki, bi arkadan gelir hızlanırsın gazı sıkmadan bi önden gelir benzin bitti sanarsın bi sağ sol karışık tokatlar, yorulursun mola verirsin , sigaya yakarsın o bile 2 dakikada biter :)
Eskiden haftasonu için bodruma giderdim motorla az çekmedim rüzgardan:)
Onun için dert etme köprüyü bas geç :mrgreen:

korkut 250
24 Mart 2010, 11:49
La böle sorumu olur, basıcan gaza geçicen ama sağa yatıcak ama sola yatıcan geçicen :d
Hem köprüdeki rüzgar neki? Uzun yola çıktığın zaman eğerki rüzgar şiddeti 7-8 in üzerindeyse ve o gün mecburen çıktıysan kırsal bölgelerde ovalık alanlarda öyle rüzgarlar eserki, bi arkadan gelir hızlanırsın gazı sıkmadan bi önden gelir benzin bitti sanarsın bi sağ sol karışık tokatlar, yorulursun mola verirsin , sigaya yakarsın o bile 2 dakikada biter :)

Normalmi geçiyorsun anormalmi tekerde falan

GKN
24 Mart 2010, 11:50
nakkaştaki bayraktan icazet alıp(sağa doğru poyraz ,sola doğru lodos verir) şeridi seçerek ya rüzgarla ya da rüzgara karşı:)köprüde teker?güzel fantazi

Fantazimi? Bu siteden ek şeritte hemde tersten artı yağmurda bu fantazi yi gerçekleştirdiğime dair birsürü kişi çıkar yazar buraya birazdan :cherry:

KyCd

ben basıyorum ama motor kredi yetersiz diyor :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

GKN
Normalmi geçiyorsun anormalmi tekerde falan

Sen hangi arada okudunda cevap yazdın :queen: Bu ne hız :queen:

KyCd
24 Mart 2010, 11:51
Fantazimi? Bu siteden ek şeritte hemde tersten artı yağmurda bu fantazi yi gerçekleştirdiğime dair birsürü kişi çıkar yazar buraya birazdan :cherry:

ilacını bırakmadın dimi hala? seni bakırköyden ilacını bırakmaman şartıyla saldılar biliyosun bak.. :P

lagax
24 Mart 2010, 11:51
gkn galiba şile yolunda üşümüşünüz bayağı kih kih.haftaya yapalım bari hanımın gazabına uğramazsak.rüzgarla bi de nimetle şaka olmaz.

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:52
scooter ile geçmek çok tehlikeli, taktik sağlam ise ola bilir:cat:

seni tek geçerim kardeşim:rendeer:

GKN
24 Mart 2010, 11:53
gkn galiba şile yolunda üşümüşünüz bayağı kih kih.haftaya yapalım bari hanımın gazabına uğramazsak.rüzgarla bi de nimetle şaka olmaz.

Tmmdır çekelim haftaya filmi, ismi de rüzgarla danseden demir at olsun :P

lagax
24 Mart 2010, 11:53
güzel fantazi dedim imkansız fantazi demedim ki.delinin halinden deli anlar:)

GKN
24 Mart 2010, 11:54
ilacını bırakmadın dimi hala? seni bakırköyden ilacını bırakmaman şartıyla saldılar biliyosun bak.. :P

Dağalın ulennn, Motorumun Mualla parçası gelmedi zaten, sıyırdım delirdim kaçırdım :queen::queen:

KyCd
24 Mart 2010, 11:54

virajda tehlikeli, rüzgarda tehlikeli her koşulda tehlikeli.. bide millet çok güvenli git onunla başla diyoya hastayım o olaya..

lagax
24 Mart 2010, 11:55
harbiden filimli felan olsun şööle iki kamera filan.milletin ağzını sulandıralım falan..

edii
24 Mart 2010, 11:56

Ee amcamda scooter var ondan soruyo nasıl geçilir diye ben scooterla kıçın geçerken bi arada durduğumu biliyorum. :)

en güzeli 4 teker satın motorları araba alın bi tanede araba forumu açalım bakalım keyfimize :queen::queen::queen::queen:

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 11:57
haaaaa cevaplara bakın daha neler çıkacak, işin tecrübesini topikin sonuna yazacağım haberiniz ola çeneniz bi yorulsun:mrgreen:

GKN
24 Mart 2010, 11:58
virajda tehlikeli, rüzgarda tehlikeli her koşulda tehlikeli.. bide millet çok güvenli git onunla başla diyoya hastayım o olaya..

Olurmu len, scooter ın tek tehlikeli yanı trafikte aralara dalmaya başladığın zaman, onun dışında virajlarda marşpiyel karenajların ıyerlere bile sürtebilirsin yazzın sıcak asfaltta, he michelin pilot sporty lastik al, kışında sürtersinn:mrgreen:
3 tane scooter ım oldu, bilirim ::winkwink

edii
haaaaa cevaplara bakın daha neler çıkacak, işin tecrübesini topikin sonuna yazacağım haberiniz ola çeneniz bi yorulsun:mrgreen:

o zaman topik kitlenir :)

GKN

Yerim tecrübesini, direk yazıcaksın kurye cevabını;
' Basıyom gaza geçiyom'
:mrgreen::queen:

KyCd
24 Mart 2010, 12:00
Olurmu len, scooter ın tek tehlikeli yanı trafikte aralara dalmaya başladığın zaman, onun dışında virajlarda marşpiyel karenajların ıyerlere bile sürtebilirsin yazzın sıcak asfaltta, he michelin pilot sporty lastik al, kışında sürtersinn:mrgreen:
3 tane scooter ım oldu, bilirim ::winkwink

hatırlıyomusun maltepede sana scooterla kontra verebilirmiyiz diye sormuştum cevabın şuydu

- Evet verirsin, ama verdiğin ilk ve son kontra olur asfaltı öpersin.

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 12:00
Ee amcamda scooter var ondan soruyo nasıl geçilir diye ben scooterla kıçın geçerken bi arada durduğumu biliyorum. :)

en güzeli 4 teker satın motorları araba alın bi tanede araba forumu açalım bakalım keyfimize :queen::queen::queen::queen:

sen araba ile şiddetli fırtınada 180 km hızla köprüye girdinmi hiç, ben girdim işte o gün sıyırdım:mrgreen:

edii
24 Mart 2010, 12:04
hatırlıyomusun maltepede sana scooterla kontra verebilirmiyiz diye sormuştum cevabın şuydu

tecrübe ile sabittir ama düşmeden öncesi çok güzel :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

sen araba ile şiddetli fırtınada 180 km hızla köprüye girdinmi hiç, ben girdim işte o gün sıyırdım:mrgreen:

180 değil ama 160 la makas atarak geçmişliğim var :)

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 12:06
Yerim tecrübesini, direk yazıcaksın kurye cevabını;
' Basıyom gaza geçiyom'
:mrgreen::queen:

gökhanım, sen muallayı yakala ilk video çekimlerin benden:cat:

günde 2 kere köprü geçersen yılın her günü taktikler geliştiriyorsun rüzgarla dans ediyorsun, araba içinde giden sana bakan tırsmış gözleri görünce ilham alıyorsun,
seviyorum ulen istanbulu,
52 metre boşuk 1,5 km uzunluğunda hava boşluğu, 7 metre esneme özelliği işte boğaz köprüsü:rendeer:

GKN
24 Mart 2010, 12:06

E kötümü demişim bak hayatını kurtarmışım, bu beni vermediğim anlamına mı gelir, ben veriyorum die sen demi vericen verme işte olm bak adın kötü kadına çıkar sonra :queen:
Maltepe scooter diyince kontranın kralı gelir benim aklıma
QPkUFPnSeQk

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/cd3c51ca7df64cc8b45fe622f8e722b2273a21b4c37ab1ae6a ddc88219693d2cd2ac48ed86b6672b15410

Hemde buzda kontra :cherry:

aSuBaYaH
24 Mart 2010, 12:11
erdem,
sen fırtınaya denk gelmemişsin belli

KyCd
24 Mart 2010, 12:12
E kötümü demişim bak hayatını kurtarmışım, bu beni vermediğim anlamına mı gelir, ben veriyorum die sen demi vericen verme işte olm bak adın kötü kadına çıkar sonra :queen:
Maltepe scooter diyince kontranın kralı gelir benim aklıma

şimdi biri aradı scooter'ı satıyomusun diye.. dedim daha kontra vericem onla adam pardon anlamadım dedi :mrgreen::mrgreen: dedim kontrollerini yapıcam şuan düşünmüyorum tşk edip kapattı..

bu sezon lastik alıcam bide alt grenaj satarken çizik vermeyelim alt yanları..

edii
24 Mart 2010, 12:13
erdem,
sen fırtınaya denk gelmemişsin belli

ben genelde o havalarda enden çıkmamayı seviyorum abi.

geçiyorum bilgisayarın başına açıyorum oyunumu başlıyorum zombi parçalamaya :queen:

Sadık1453
24 Mart 2010, 12:15
Köprülerin ikisindende ağır motorlada hafif motorlada geçtim doğru rüzgarın oluşturduu dengesiz bir akım yüzünden sıkıntı yaşanıyor. Ama benim bu güne kadar bana boğaz köprülerini aratacak kadar zorlanarak geçtiğim tek yol varki bu gün hala nasıl düşmeden bitirdim o yolu diye düşünüyorum.
Bursada ki karacabey-kemalpaşa arasındaki yol. Gidişte tek taraftan omzunuzdan ara ara itmeyi bırakan bir zürgarla gidip dönerkende ne zaman hangi taraftan vuracağı belli olmayan sağlı sollu bir rüzgarla yolculuk etmeye çalışıyorsunuz. Ömrümün en zorlu en zulüm dolu yollarından biriydi o yol :)