PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Racing motorcu gençlere

Sayfa : 1 2 [3] 4

Mert
24 Mart 2010, 01:41
Bu benim lafım, bunu benden çalmışın:P

Hep söylerim 600'lük SS'ler hem daha agrasiftir, hemde daha çok yakar, 1000'liin gözünü seveeem.:bounce:

al sana binlik pazar gününden eksantirik bir foto :P huyum kurusun hiç değişmiyecem sanırım:mrgreen:
http://www.ressim.net/out.php/i696845_stop-2.bmp

mücahit_89
24 Mart 2010, 01:45
al sana binlik pazar gününden eksantirik bir foto :P huyum kurusun hiç değişmiyecem sanırım:mrgreen:

sizin motorlar tüplümü:queen::queen:

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 01:48

En sağdaki poposu havada olan aye'mi? :)

morrigan
24 Mart 2010, 01:56
Yok huyusu kuruyan mert :mrgreen:

Plakası kabak gibi ortada olan Aye::148::

Mert bu videoları bir şekilde ulaştır bana yav meraktan gebercem.

aYe
24 Mart 2010, 02:03
Yok huyusu kuruyan mert :mrgreen:

Plakası kabak gibi ortada olan Aye::148::

Mert bu videoları bir şekilde ulaştır bana yav meraktan gebercem.

Hee plakam kabah gibi ortada ama o gün radar cezası yemeyen bi ben varım, Mert'de ya Stopide ya tekerde 299 yapıodu o da girmedi, geri kalanlara okuttular plakaları.:mrgreen:

Mert, valla ben öyle olcanı bilsem size boşverin Tekirdağ hadi çerkezköye gidiyoruz derdim, sırf geziyi düzenleyenlere ayıp olur diye demedim, maşalah radarı görünce istanbula kadar arkaya bakmadan gitmiş, yani bir yerde dur bi telefon aç demi ne bileyim ya ben fazla ince düşünüyorum bilmiyorum ama herkeşlede yola çıkılmas, altı üstü radar 1000tl ceza kessin ne olur, beraber yola çıktığın adamı bırakmak için geçerli bir sebep değil bence, Allah göstermesin bir kaza yapsak demekki yanımızda lastik yakıp gidecek.:wiinkk:

Alla

mücahit_89
24 Mart 2010, 02:07
Hee plakam kabah gibi ortada ama o gün radar cezası yemeyen bi ben varım, Mert'de ya Stopide ya tekerde 299 yapıodu o da girmedi, geri kalanlara okuttular plakaları.:mrgreen:

Mert, valla ben öyle olcanı bilsem size boşverin Tekirdağ hadi çerkezköye gidiyoruz derdim, sırf geziyi düzenleyenlere ayıp olur diye demedim, maşalah radarı görünce istanbula kadar arkaya bakmadan gitmiş, yani bir yerde dur bi telefon aç demi ne bileyim ya ben fazla ince düşünüyorum bilmiyorum ama herkeşlede yola çıkılmas, altı üstü radar 1000tl ceza kessin ne olur, beraber yola çıktığın adamı bırakmak için geçerli bir sebep değil bence, Allah göstermesin bir kaza yapsak demekki yanımızda lastik yakıp gidecek.:wiinkk:

Alla

işte bu motorlarında kötü yanı bu:)kimin nerde olduğu belli diil 300 500 gidiyosunuz alın enduro beraberce gezin:queen:

aYe
24 Mart 2010, 02:20
işte bu motorlarında kötü yanı bu:)kimin nerde olduğu belli diil 300 500 gidiyosunuz alın enduro beraberce gezin:queen:

Yok ben herkeşle yola çıkmam çıktığım adamlarında nerde olduğunu bilirim, o kişilerde benim nerde olduğumu, 50'le gezen grupta bile daha çok kopma olur.:)

Bu motorun türüyle değil, kişilerle alakalı.:wiinkk:

mücahit_89
24 Mart 2010, 02:23
Yok ben herkeşle yola çıkmam çıktığım adamlarında nerde olduğunu bilirim, o kişilerde benim nerde olduğumu, 50'le gezen grupta bile daha çok kopma olur.:)

Bu motorun türüyle değil, kişilerle alakalı.:wiinkk:

şimdi 50 ile giden grpta kopma olsa ahmet nerdesin? az ilerdeyim der:queen:ama sizde ahmet nerdesin eee şuan il sınırı diyo ama tam bilmiyom:queen:

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 02:25
Bu topic'te amacına ulaştı :P

mücahit_89
24 Mart 2010, 02:26

:queen::queen:fazlasıyla

ana fikir neymiş 1000 cc:queen:

aYe
24 Mart 2010, 02:27
şimdi 50 ile giden grpta kopma olsa ahmet nerdesin? az ilerdeyim der:queen:ama sizde ahmet nerdesin eee şuan il sınırı diyo ama tam bilmiyom:queen:

Bu iyiydi.:queen:

Dur daha sana lastik satacaz.:P

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 02:31
Supersoft yarış lastiklerini cadde de tavsiye etmiyolar.. :)

aYe
24 Mart 2010, 02:39
Supersoft yarış lastiklerini cadde de tavsiye etmiyolar.. :)

Bende tavsiye etmiyorum zaten, rossi gibi gitmeye başlıyorsun, ama sonra ne kadar çabuk bittiklerini görünce sabancının yandan yemişi gibi gitmeye başlıyorsun.:queen:

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 02:44
:)) evet tavsiye etmeyen sendin zaten

COQ
24 Mart 2010, 02:45
Noldu simdi?:silent:
Aliyozmu motoru almiyozmu?
Ulem kizkardesim benden gizli foruma girip motormu soruyor diye suphelendim simdi.
Benim yegenin adi da Egemen.!!!
Dur bi arayayim sunu ben.

aYe
24 Mart 2010, 02:47
:)) evet tavsiye etmeyen sendin zaten

Ben ne yaptığımı biliyomuyum.:P

Gerçekten topspeed yapmayı seven adama göre değil, zaten en son tekirdağ tarafına gittiğimdede egzostu eritmiştim 1000 dolarda öyle girdiydi kekovaravara haneme, ama 250'yi geçmem yolların ustası virajların hastasıyım diyorsan supersofttan şaşma kendine sen bile inanamazsın.:cherry:

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 03:18
http://webdeyim.net/tr/e_dergi/yamaha-turkiye/yamaha-turkiye-mecmua/4/13
Aye bunu sen paylaşmıştın..

aYe
24 Mart 2010, 03:39
http://webdeyim.net/tr/e_dergi/yamaha-turkiye/yamaha-turkiye-mecmua/4/13
Aye bunu sen paylaşmıştın..

Abi o adam benim gibi yorumlamış, kesinlikle kafasında tahtalar eksik, çok sevdim kendilerini.:cherry:

Tabi soft kötüdür dememiş ama soft iyidirde dememiş, soft ortasıdırda dememiş, süper bir yorumcu, resmen kendi içinde 4-5 tip var, kendisiyle münakaşa eder gibi yazı yazıyor.:mrgreen:

Yazının sonlarına doğru özetle şöyle bir cümlesi var; Orjinal 190 lastiği 180'e düşür daha iyi viraj yaparsınız ama unutmayınki tüm yarışçılar 200 kullanır.:P

Bu arada okuman, hatta hemen bulduğuna göre değerli görüp saklaman v.s. bunlar herkesde olmayan özellikler, kısmetse seninle tanışıp gazlamak isterim.:cat:

Shrieker
24 Mart 2010, 03:55
17 yaşında birine 600cc süperspor bir motosiklet verilmesi fikrini ilk başta rahatsız edici bulsam da daha sonra aye'nin pist tavsiyesi aklıma yattı.

Ancak trafikte durum tamamen farklı. Burada kilit nokta trafikte ne kadar (süre veya toplam km) tecrübesi olduğu. Eğer trafikte de sürecekse -ki gerçekçi olmak lazım,Türkiye'de piste girme imkanları sınırlı- bunu mutlaka gözönünde bulundurmalısınız.

Honda'nın eğitimleri ? Evet, kesinlikle.

Bir de Nisan ayı ortasında California Superbike School'un eğitimleri olacak İstanbul Park'da. Geç olmadan araştırmanızda fayda var.

Konunun 'sahte' olduğunu düşünen arkadaşlara: Sonuçta buraya yazdığımız mesajlar bir birikim oluşturuyor. Şu an soran kişi bizimle kafa buluyor olsa bile, daha sonra anlatılana benzer bir durumda kalan bir şahıs için önemli bir kaynak.

Taner YILMAZ
24 Mart 2010, 04:03
Abi o adam benim gibi yorumlamış, kesinlikle kafasında tahtalar eksik, çok sevdim kendilerini.:cherry:

Tabi soft kötüdür dememiş ama soft iyidirde dememiş, soft ortasıdırda dememiş, süper bir yorumcu, resmen kendi içinde 4-5 tip var, kendisiyle münakaşa eder gibi yazı yazıyor.:mrgreen:

Yazının sonlarına doğru özetle şöyle bir cümlesi var; Orjinal 190 lastiği 180'e düşür daha iyi viraj yaparsınız ama unutmayınki tüm yarışçılar 200 kullanır.:P

Bu arada okuman, hatta hemen bulduğuna göre değerli görüp saklaman v.s. bunlar herkesde olmayan özellikler, kısmetse seninle tanışıp gazlamak isterim.:cat:

Evet adam, bütün lastikler iyidir, kendi sürüş tarzına göre seçtiğin sürece diyor.. Cümleyi biraz devirdim sanırım.. Sezon yeni başladı kısmet diyelim..

aYe
24 Mart 2010, 04:10
Evet adam, bütün lastikler iyidir, kendi sürüş tarzına göre seçtiğin sürece diyor.. Cümleyi biraz devirdim sanırım.. Sezon yeni başladı kısmet diyelim..

Bende düzgün cümle kuramaz hale geldim zaten, yazdıklarımı kendim bile okuyunca anlamıyorum.:cherry:

Ben sezonluk binmiyorum ama yinede senin göç mevsiminden önce kısmet diyelim.:P

bikerboy35
24 Mart 2010, 04:21
Bende düzgün cümle kuramaz hale geldim zaten, yazdıklarımı kendim bile okuyunca anlamıyorum.:cherry:

Ben sezonluk binmiyorum ama yinede senin göç mevsiminden önce kısmet diyelim.:P

Sende bizdensin yani :P

11 ay 29 gün motor üstündeyiz :P:mrgreen:

kurubuz
24 Mart 2010, 10:09
Tek kelime ile "Sakın almayın" . Ne yaparsanız yapın, kavga çıkartın, evden kovun vs.vs ama race motor almayın. 25 yaşında sonra olabilir ama bu yaşlar çok tehlikeli. Çok havalı naked ve endurolar var onlardan birini seçsin, herkes her istediğine sahip olamaz, olan ile ( veya izin verilen ile) yetinecek, hayatın kuralı bu.

KyCd
24 Mart 2010, 10:31
her şeyin başı eğitim..

by_dengesiz
24 Mart 2010, 10:47
her şeyin başı eğitim..

herşeyin başı akıl sağlığı:rendeer::cat::cat::rendeer:

korkut 250
24 Mart 2010, 11:13
herşeyin başı akıl sağlığı:rendeer::cat::cat::rendeer:

Her şeyin başı PARA :P:cat:

tigermbz
24 Mart 2010, 11:14
Cevap yazanlar arasında kaç tane SS kullanmış kişi var acaba...
Abla başlığı açarken özelliklede yazmış, racing kullanan arkadaşlara diye.

ama yanına da gençler demiş arkadaşım
eğer fuarda aye diye tanıttıkları şahıs sen isen hatırlıyorum da yaşına saygıdan elini öpesim gelmişti :P

konuya dönersek:
fake...

Hakki
24 Mart 2010, 11:47
yazılması gereken cevaplar yazılmış fakat buna ragmen hala o yaşlarda (17-18) o motoru (600rr 1000rr) almayın diyen insanlar var.

Ben de bir cevap yazayım o zaman;
Oglunuzu 60 yaşına kadar büyütün -muhtemelen siz 80-90 yaşlarında olacaksınız-
(insanın dogası geregi ömrünüz yetmeyeceginden 80-90 yaş dedim. eger bir mucizeyseniz belirtin ki yaşınızın 200-250 veya daha uzun gidebilecegini anlayalım)

Oglunuzu 60 yaşına kadar büyüttünüz. Oglunuz 60 yaşına geldiginde hata yapmayacak kıvama gelmiştir diyebilmemiz lazım 17 yaş ile 600rr'ı yan yana koyamayanlar için.

E peki, 60 yaşında biri SS sürebilir mi sürerse nasıl sürer (2dk evden bakkala kadar sürer herhalde).
Hatta siz ona 60 yaşında da almayın SS. yaşı biraz daha olmalı. o yaşlarda ihtiyar delikanlı olabilir.
Hani sizin ömrünüz yetmezse "Oglum bu zarfa 0km bir SS parası bırakıyorum. 80 yaşını doldurduktan sonra SS almanı vasiyet ediyorum." diye vasiyet yazın. Muhtemelen 80 yaşında en olgun şekilde SS sürecegine inanıyorum.
Hatta siz bu SS'e binme yaşını 90 yapın diyecegim ama çocugunuzun ömrü yetmez felan. SS kullanmaktan ve sahibi olmaktan mahrum bırakmayın keratayı.

Ne de olsa akıl başta değil yaşta...

eftelya
24 Mart 2010, 11:49
ben anne değilim ama bir annenin çocuğuna motosiklet almayı düşünmesini anlayamıyorum . çok ters geliyor bana , özellikle de hergün meydana gelen bu kadar olaydan sonra ... eğer çok istiyorsa o birgün alacaktır zaten ...

edii
24 Mart 2010, 11:54
ben anne değilim ama bir annenin çocuğuna motosiklet almayı düşünmesini anlayamıyorum . çok ters geliyor bana , özellikle de hergün meydana gelen bu kadar olaydan sonra ... eğer çok istiyorsa o birgün alacaktır zaten ...

Eftelya sen motorsikleti gerçekten seviyomusun.

GKN
24 Mart 2010, 11:55
MT Ahalisi, hastayım size ya :) Ne kadar yardım seversiniz :mrgreen:

edii
24 Mart 2010, 11:57
MT Ahalisi, hastayım size ya :) Ne kadar yardım seversiniz :mrgreen:

sorma abi yaa :)

abi 4 mm sibop keçe lazım :queen::queen:

eftelya
24 Mart 2010, 11:57
Eftelya sen motorsikleti gerçekten seviyomusun.

evet seviyorum , belki inanmayacaksın ama eğer motosikletten vazgeçseydim babam araba alacaktı bana , bunu bile reddettim belki birgün benim de motosikletim olur umuduyla , mantıklı düşünmeye çalışıyorum , eğer o çocuk benim aldığım motosikletle kaza yaparsa ömrüm boyunca vizdan azabı çekerim , bunu herkesin anlamasını da beklemiyorum zten...gerçekten seviyorsa zamanı geldiğinde kendisi alır ...

PsyRider
24 Mart 2010, 12:00
akıl yaşta değil baştadır...
zamanla insanlar değil armutlar olgunlaşır....
Tecrübe yanlış yaparak öğrenilir. Yada yanlışları yapıp tecrübe edinenlerle zaman geçirerek... siz oğlunuzun yanlış yapmasından korkuyorsanız, yanlış yapanları gösterin... Aynı etkiyi yapar. Hastanelik olmuş racingcilerin yanında 2 gece sabaha kadar refaket etsin bak bakalım gaza geliyor mu ?
Merak ettim ?

17 yaşın da scooter lı bir gence araba çarpsa ve ölse oğlunuza scooter da mı almıycaksınız ?

GKN
24 Mart 2010, 12:00
sorma abi yaa :)

abi 4 mm sibop keçe lazım :queen::queen:

Ben bi depoya bakim gelim :queen:

Hakki
24 Mart 2010, 12:02
dimi ya.............

hatta buradan çocuguna motosiklet alacak annelere sesleniyorum,
çocugunuzu kapalı bir kutuda büyütün de evladınıza bir zarar gelmesin. neme lazım motosikletten başka tehlikeler de kol geziyor sokaklarda -tinercisinden, bombacısından, kasklı sapıgından, dolandırıcısına kadar-

Akileos
24 Mart 2010, 12:06
evet seviyorum , belki inanmayacaksın ama eğer motosikletten vazgeçseydim babam araba alacaktı bana , bunu bile reddettim belki birgün benim de motosikletim olur umuduyla , mantıklı düşünmeye çalışıyorum , eğer o çocuk benim aldığım motosikletle kaza yaparsa ömrüm boyunca vizdan azabı çekerim , bunu herkesin anlamasını da beklemiyorum zten...gerçekten seviyorsa zamanı geldiğinde kendisi alır ...

o zaman dünyaya bi çocuk getirmiyeceksin hiç bir azap ta çekmiyeceksinn.....

bu şekilde düşünürsen onun başına gelecek her şeyden sen sorumlusun çünki onu bu dünyaya sen getirdin...

edii

peki bi annesin oğlun senden gizli gidip ss motor alıyor ve kaza yapıyor o anki düşüncen ne olucak.

Hakki
PsyRider,
sen MT Ahalisine armut demeyecektin
topa tutarlar şimdi seni
kaç kurtar kendini

edii
24 Mart 2010, 12:07
Ben bi depoya bakim gelim :queen:

ben aradım z motoda var 250 lira çok para abi ya 16 tane dandik lastik keçe :)

Hakki
24 Mart 2010, 12:08
gülücük de ekeyelim de yanlış anlaşılmayalım
:mrgreen::cherry::flower::flower::flower::flower:: flower::flower::flower::flower:

drezar
24 Mart 2010, 12:08
Ağaç Yaş iken Mantığıyla Yürürseniz işiniz zor :)

eftelya
24 Mart 2010, 12:17
ben izin vermediğimi söylerim ve benim velayetim altında olduğu sürece de alamaz . hayat kendi hayatı ve bi vakit sonra kararlarına karışamam , motosiklete binmesinden hoşlanmadığımı söylerim sadece , alırsa alır kendi bileceği iş , hiçbir anne baba yüreği de evladının taksilerle dolmuşlarla kamyonlarla tırlarla dolu bir trafikte motosiklet kullanmasına razı olmaz ... bu da benim fikrim , saygı duyun biraz ... konuşmayı tartısmayı bilmiyorsanız da yazmayın şuraya ...

Hakki
24 Mart 2010, 12:19
eftelya,
yani imamın dedigini yap yaptıgını yapma diyorsun .................

VaScO1925
24 Mart 2010, 12:23
alma sende sözün geçmiomu cocuguna para verme nerde bulacak alacak parayı

şımartmışınız demek

karayılan
24 Mart 2010, 12:28
böyle Anneye can kurban varmıymış böyle Anneler helal olsun.
Anneciğim bence oğlunuza 250cc üstünde bir makine almayın Allah korusun
tehlikeli makineler 600cc ler

satoyama
24 Mart 2010, 13:09
içinde racing kelimesi yada başlığı geçen konu kafadan 10 sahifeyi rahat buluyor :mrgreen:

Hakki
24 Mart 2010, 13:10
demekki çoğu kişi bu motosikletlere ilgi duyuyor...

mete_han
24 Mart 2010, 13:18
Size anne diyebilir miyim :cherry:

uyku öncesi güldürdün beni...:P

bu zamanda evladlar söz dinlemiyor...iyiki oğlum yok...şimdi bu çocuğu gel zopalama...:P 600 istiyormuş...oldu gözlerim doldu...:cherry:

Annecim hayat fani...
Ölüm Ani...
600rr alsan...
Nolur yani...:P

konu ve kişiler feyk olabilir...MT yi neresinden gıdıklayacağını çok iyi bilen birileri var hep bu hususları eşeliyor...ben paranoyağım abicim racing muhabbeti açıldımı yeni üye oldumu kıl kapıyorum mevzuya ...

aYe
24 Mart 2010, 13:18
ama yanına da gençler demiş arkadaşım
eğer fuarda aye diye tanıttıkları şahıs sen isen hatırlıyorum da yaşına saygıdan elini öpesim gelmişti :P

konuya dönersek:
fake...

Sen sanki benden farklıydında, ihtiyar seni, en azından ben kandırcak birini buldumda evlendim, 1-0 öndeyim sana göre.:queen:

ben izin vermediğimi söylerim ve benim velayetim altında olduğu sürece de alamaz . hayat kendi hayatı ve bi vakit sonra kararlarına karışamam , motosiklete binmesinden hoşlanmadığımı söylerim sadece , alırsa alır kendi bileceği iş , hiçbir anne baba yüreği de evladının taksilerle dolmuşlarla kamyonlarla tırlarla dolu bir trafikte motosiklet kullanmasına razı olmaz ... bu da benim fikrim , saygı duyun biraz ... konuşmayı tartısmayı bilmiyorsanız da yazmayın şuraya ...

Daha yavrulamadan çoşmuşsun bide yavrulayınca kim bilir nasıl çemkiricen, seni alacak arkadaşa şimdiden sabır diliyorum.:mrgreen: