PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen yardım

leyla79
23 Mart 2010, 11:43
merhabalar şimdi benim motorumun modeli mondial zn125 ben kış aylarında kesinlikle motor kullanmıyorum yalnız yazın geldiği zaman motoru kullanmaya karar veriyorum ama nafile motor calışmıyor akü sünü şarj ettiriyorum gene çalışmıyor servisin bana dediği su akü sü bozuldu diye 2 yılda 2 kere akü aldırdıttılar bana ben sorum şu akü nün bozulmaması için kışın kullanmayacaagıma göre ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

GOKHAN42
23 Mart 2010, 11:45
aküyü motordan sökmenizi tavsiye edebilirim. diğer sezon kullanacağınızda akünün şarj durumunu ölçtürüp gerekirse şarj ettirilip ondan sonra takılmasını öneririm.

GKN
23 Mart 2010, 11:56
Öncelikle kaliteli bir akü almalısınız. Bosch yada Yuasa nın jel yada kuru akülerinden önderirim. Kış geldiği zaman akünüzü söküp oda sıcaklığında saklamalı ve 3 aydan fazla durucaksa götürüp (sadece aküyü) bi şarj ettirmelisiniz.

Ante
23 Mart 2010, 12:20
Servis doğru yapmış. Uzun süre kullanmadığınız zaman, akü başlarını sökmediyseniz akünüz boşalır. Alttaki linkte kışın nasıl saklanır uzun ve detaylı bir yazı var.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/6576-kis-yaklasiyor-motorunuzun-bakimini-yaptiniz-mi.html

leyla79
23 Mart 2010, 13:48
kutup başlarını söktüm tabiki sürekli sorun cıkartıyo bu mondial mondial alınmasını tavsiye etmiyorum kesinlikle satabilirsem suzuki an 125 almak istiyorum

aggressive
23 Mart 2010, 13:50
merhabalar şimdi benim motorumun modeli mondial zn125 ben kış aylarında kesinlikle motor kullanmıyorum yalnız yazın geldiği zaman motoru kullanmaya karar veriyorum ama nafile motor calışmıyor akü sünü şarj ettiriyorum gene çalışmıyor servisin bana dediği su akü sü bozuldu diye 2 yılda 2 kere akü aldırdıttılar bana ben sorum şu akü nün bozulmaması için kışın kullanmayacaagıma göre ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

akuyu sokup evınızde bır far ampuluyle arada bosaltıp doldurun sarj cıhazıyla

bunun için gereklı olan bir far ampulu birde aku sarj cıhazı (pahalı ve buyuk olmasına gerek yok)

barok34
23 Mart 2010, 14:02
an 125 :cat:::puro::

leyla79
23 Mart 2010, 14:31
bu akü şarj cihazlarını ben kullanabilirmiyimki acaba bilemiyorumki teşekküerler

barok34
23 Mart 2010, 14:38
kullanabilirsin tabiki kullanma talimatı var zaten çok kolay

leyla79
23 Mart 2010, 14:42
teşekkürler saolun

zeda3000
23 Mart 2010, 15:00
Kuru akuye gecmek en mantiklisi. Hem daha ucuz hemde bakimsiz. Sivi bazli akuler cok iyi mars basmalarina ragmen 1 haftalik bakimsizlik bile onlari tuketiyor. Ben bile kendi akumu kuru akuye cevirdim. Motor 6 ay bile yatsa tek marsta calisiyor.