PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R1 aldıım, keşke almasa idim..

Sayfa : [1] 2 3

blackhawk
23 Mart 2010, 01:34
Bugün Allah'ın izni ile kısmetmiş demek ki , 20 yıldır hayalini kurduğum, Yamaha R1 motorsikletimi uzun pazarlıklar sonucu aldım, teslimatı kısmetse devir işlemlerinden sonra yapılacak..Ama keşke almasa idim...Sıra ile sarf edilen sözler beni kahretti...Cahillikten başka bir şey değil,genel olarak sözler (benim fikrim)..Hele motorsikletten en ufak zerre anlamayanlarda konuşuyor ya o beni iyice deli ediyor..Sözler şöyle ....
--- Ufff ya o kadar para ile otomobil alırdım (söyleyenin otomobili yok)
--- Ölürsün (Zaten ölecez zamanı geldiğinde) hele bunu kaç kişi söyledi sayamadım...
--- Abi kaç para bu 5 kağıt var mı (Sırf cahilce bir soru)
--- Keşke başka renk alsa idin (Sanne kardeşim ben bu rengi seviyorum)
--- Lastiğide bayağı büyükmüş (Yok deve 1000 lik makineye cbr 125 lastiğimi olacaktı)
--- Neden Honda almadın (Birader zaten 7 yıldır o markayı kullanıyorum, ve seviyordum ama kısmette bu varmış)
--- YİNE ÖLÜRSÜN, ÖLÜRSÜN !!!!!

Yani kısaca aldığıma pişman oldumda oldum..Hayırlısı artık

scuderia06
23 Mart 2010, 01:37
kedi uzanamadıgı cigere mırnav dermiş o misal bos ver kimseyi dinleme güle güle kazasız belasız kullan kendini bilip dikkat ettikten sonra sorun yok :cherry:

blt_59
23 Mart 2010, 01:44
ybr 125 alsaydın ikinci el temizzz :queen::queen: bu ybr muhabbeti her motor aldım sayfasında var :cherry:güzel makina almışsın kazasız belasız sürüşler inş :cat:

satoyama
23 Mart 2010, 01:44
kardeş allah selamet versin istanbul trafiğinde değilsen hiiiç bişey olmaz, en güzelini yapmışsın. motosikletten anlamayan çoğunluğu cahil olan halkımızı mazur görmek lazım

bu arada bu topiğin kafadan 10 sahifesin var :mrgreen:

KRAL1146
23 Mart 2010, 01:56
iyi yapmışın R1 almakla. helal olsun verdiğin paranın son kuruşuna kadar hak eden bir makina güle güle kullan. kardeşim.

raven71
23 Mart 2010, 01:57
böyle zır cahiller sırf laf olsun diye konuşurlar. konuştukları kendilerince yerindedir ancak cahilliklerini ortaya koyduklarının farkında bile değillerdir.
bilmiyorsan öğrenmek için konuş, sor ve bilgiyi al ve o konuda bir şeyler öğrenmiş ol. ama nerdeee...

dil insanın anahtarıdır konuşmaya başlandığı anda içeride ne var ne yok belli olur.

bir arkadaş da bendeki honda xl200 e kebapçı motoru muamelesi yapmıştı.

takmamak lazım aslında.

ben artık lafı çekinmeden sokuyorum. bunu diyen arkadaşa üzerinde sen olursan kebapçı motoru olur demiştim. :mrgreen:

coolsoul
23 Mart 2010, 02:01
öncelikle hayırlı olsun dostum kazasız belasız inşallah arkadaşlarında dediği gibi kimseyi takma zaten takmak zorundada değilsin gerçekten güzel bir motosiklet allmışsın güle güle kullan.

kankicbf
23 Mart 2010, 02:02
al işte.. Her ortamda var böyleleri abi neden onların lafıyla üzülüyosun salla gitsin ya. Çekemeyenler her ortamda var.

KRAL1146
23 Mart 2010, 02:03
bazı dengesizler dediğiniz gibi kaliteli motorlara damacana taşıyan sucu motoru muamelesi yapmaya kalkıyorlar akılları sıra

speirs
23 Mart 2010, 02:10
600rr yada 1000rr alacaktın sanırım. R1 almışsın hayırlı olsun.

Birkannn
23 Mart 2010, 02:10
Boşwer be abim al motorunu keyfine bak böyle insanlar hep var çevremizden hatta en yakınımız (AİLEMİZDEN)bile değilmi

ahmet şimşek
23 Mart 2010, 02:11
Hayırlı olsun ustam allah kaza bela vermesın...bizim mılletımızın aslında var bu olay motorsıklet tutkusunu bılmedıklerı ıcın konusuyorlar aynı seyler bu sıtede emının herkesın basına gelıyodur hanı bır tabır vardır mılletın agzı naylon deyılya buzesın dıye bosverr bak sen keyfıne ben öyle yapıyorum :) böyle sey dıyenlerede kardesım hayat benım parada benım ıstedım gıbı yasarım dıyorum kapatıyorum konuyu :)

Terrorizer
23 Mart 2010, 02:13
Siz bu 3-5 cümle için "keşke almasaydım" diyebiliyorsanız ben şahsen sizin motor sevginizi sorgularım.

deli mavili
23 Mart 2010, 02:18
hayırlı olsun :cat:

Birkannn
23 Mart 2010, 02:24
Siz bu 3-5 cümle için "keşke almasaydım" diyebiliyorsanız ben şahsen sizin motor sevginizi sorgularım.

Evet keşke almasaydım biraz ağır ama insanlar öle konuşuyorlarki soğuyor insan...Öle tepkiler gelincede heves kursakta kalıyor

funny SALİH
23 Mart 2010, 02:27
hayırlı olsun abi.herkesin hayalidir böle bi motora sahib olmak.güle güle kullan.
ama hala keşke diyosan benm hyo ile değişelim bi kaç günlüğne:):)
kazasız keyifli sürüşler..

kanucan
23 Mart 2010, 02:31
eğer hayalini kurduğunuz bir makinayı aldığınızda keşke almasa idim diyorsanız o makinayı gerçekten arzulamamışsınız.
ama genede hayırlısı olsun kazasız sürüşler.

hell_rideRR
23 Mart 2010, 02:32
hayırlı olsun ya sana yine iyi şeyler söylemişler bir gün bir amca allah yardımcın olsun lafını söylemişti ilk aldığım zamanlar günlerce uyuyamadım bunlar hep olan şeyler bir kac resim koyarmısın kaç model ne kadara aldın kaç binde?:silent:

hercul3367
23 Mart 2010, 02:33
kardeş tarzım değil ama,senin aldığın motordan kime ne....
biz millet olarak akıl dağıtmaya birebiriz,adamın parası var almış
sana ne,helalolsun keyfine göre harcamsını biliyor.
;abi kaç basar bu,kaça aldın 5 varmı,kaç yakar vb. bir sürü saçma sapan sorular.
kardeş takma bunları,motorun hayırlı olsun kazsız belasız motorunun keyfini çıkarmaya bak...

blackhawk
23 Mart 2010, 02:44
600rr yada 1000rr alacaktın sanırım. R1 almışsın hayırlı olsun.

Evet niyetim bu iki motordan yana idi..Fakat nakliye falan filan masraflarını hesaplatınca olduğum yerden (van) ve bildiğim motoru almak daha cazip geldi bana..Kısmetmiş oldu..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:36 ----------

bir kac resim koyarmısın kaç model ne kadara aldın kaç binde?:silent:
elimde şu an bu fotoğraflar mevut teslim alınca tabiiki bir topikte güzel fotoğraflar ekleyeceğim..

Motorsiklet 11000 km de.. 2007 model hiç bir kazası belası vs.yok..(Hatta çizik bile yok diyebilirim..)

http://img.*********.com/img/00003/4cef5e09715b9a21dce8665e555bf5c8.jpg

http://img.*********.com/img/00000/5fd0a6f1b665b51769b59629170dba26.jpg

http://img.*********.com/img/00000/f057f47bb8332c7f541e981c176e6c71.jpg

http://img.*********.com/img/00000/790f77df14bec9619544d044e0b775ee.jpg

hell_rideRR
23 Mart 2010, 02:49
renk tercihi haricinde çok iyi:P pek yok bu renkten maşallah tosun gibi van ı inletirsin arrow larla:D

blackhawk
23 Mart 2010, 03:15

3-5 cümleyi söyleyenler bir kaç kişi değil ki arkadaşım..220 personelli bir işyerinde 2 kişiyiz motorsiklet kullanan..Gerisini tahmin et...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:13 ----------

eğer hayalini kurduğunuz bir makinayı aldığınızda keşke almasa idim diyorsanız o makinayı gerçekten arzulamamışsınız.
ama genede hayırlısı olsun kazasız sürüşler.

aslında bu makine 1 yıldır elimin altında idi, ama fiyat konusunda bir türlü anlaşamıyorduk..Arkadaş İMF gibiydi sonradan 4-5 kişi devreye soktuk zorla da olsa bir anlaşmaya vardık... :cat:

Shrieker
23 Mart 2010, 03:21
Çok güzel motor, güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :rendeer:

Bence size yöneltilen eleştirilerin çoğu kıskançlıktan :) Ağzından 'Ölürsün' lafı çıkarken aklından o motora atlayıp deliler gibi gazlamak geçmiyosa adamın, ben de ne olayım :cherry:

Yine de dikkat demek istiyorum son olarak. Malesef ülke yollarının hali malum.

kanucan
23 Mart 2010, 03:23
aslında bu makine 1 yıldır elimin altında idi, ama fiyat konusunda bir türlü anlaşamıyorduk..Arkadaş İMF gibiydi sonradan 4-5 kişi devreye soktuk zorla da olsa bir anlaşmaya vardık... :cat:

Aslında size gerçekten hak veriyorum bende motoru aldığımda böyle sorular alıyodum
soru:niye araba almadın olum?
cevap:ihtiyaç duymadım
soru:motosiklet tehlikeli beaa!
cevap:tehlikeli olan %80 araç sürücüleri %15 korumasız motor kullananlar %5 ise bir anlık dalgınlıkla kaza yapanlar.
soru:kaç basıyo bu?
cevap:bilmiyorum kaç bastığı pek umrumda değil.

hemen hemen bunun gibi diyalog halindeyiz.
biz motor kullanmayanlara onlara nasıl bişey olduğunu anlatamayız.
anlamak istemezler.bir çoğu üzerinde 3,5 atar.
küçük bir kesim motor hakkında o kadar kesin konuşmuştur ki bindiği zaman hoşuna gider ama inat ederek bunu ne belli ederler nede motosiklete sevgi dolu yaklaşırlar.
bir kısımı ise kesinlikle motosiklete karşıdır.

Bunlar bir tarafa motorun gerçekten çok güzel kazasız,belasız günlere inşallah hayırlısı olsun :rendeer:

GorkeM
23 Mart 2010, 03:26
Güle güle kullanın. Alışma evresince daha dikkatli olmanızı öneririm.

Bu sözleri size sarfeden insanları önemseyip de buraya başlık açmanız bile hata.
Bu tür cümlelere siz de aynı karşılığı verebilirsiniz.

-Otomobil alsaydın kardeşim? - Ah bee keşke alsaymışım düşünemedim... olan oldu artık...
-5 kağıt var mı bu? - Yok kardeşim ne o kadar olacak , 3 diyordu 2ye bıraktı...
-Keşke başka renk alsaydın. - Ben de öyle dedim o kadar , fabrikada bu renk kalmış bunu verdiler memnun kalmazsam değiştiricem.
-Ölürsün! -Sen de!

gibi...

remzi_39
23 Mart 2010, 03:31
Güle güle kullan dostum..
Cillop gibi makina... :cat:

RunemagicK
23 Mart 2010, 03:56
aga bu kadar kafana takmaya gerek yok, pişmansan benim zatla kafa kafaya takaslarız, rengide siyah hem, mis gibi:)

şaka bi yana hakkaten sallamaya gerek yok öyle söyleyenleri. hepsinin içi gidiyodur eminim, sen yokken makinanın yanında foto çektirip feysbuka bile koyarlar:D

Arjantinli69
23 Mart 2010, 04:35
hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan

-ibrahim-
23 Mart 2010, 08:28
arkadaş sen motorun hasını almışsın yine.Ben sıfır cbf aldım diye en az senn kadar tepki topladım.Bizim millet artık otomatiğe bağlamış.Motosiklete binen adama söylenecek sözler standart hale gelmiş.Takmayacaksın,Takmıyorum,Takmıyoruz:P

elegance45
23 Mart 2010, 09:03
arkadaşım hiç takma öyle şeylere bende dün ehliyete yazıldım herkes napçan ehliyeti araba ehliyeti alsaydın boşa para falan diyo bozma moralini bas kral motorunla rüzgarı hisset

RAZOR1903
23 Mart 2010, 09:11
yerim otomobili 2 teker çok şeker aldın öledir millet çan çan kafanı şişirirler bende motor alınca öle dediler yok pahalı almışsın cart curt 3 günlük dünyada hiç canını sıktıgını değmez varsın olsun millet öle desin fazla takmıcan herkesi geçici sağır olcan geçici kör olcan arkadaşım hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan /not. Kimsenin gazına gelme gel yarışalım flan yhada trafikte araçla yanına gelip tip tip bakmalar flan salla gitsin sen zevkini çıkar makinanın ;)

iptaluyelik02
23 Mart 2010, 09:14
Bugün Allah'ın izni ile kısmetmiş demek ki , 20 yıldır hayalini kurduğum, Yamaha R1 motorsikletimi uzun pazarlıklar sonucu aldım, teslimatı kısmetse devir işlemlerinden sonra yapılacak..Ama keşke almasa idim...Sıra ile sarf edilen sözler beni kahretti...Cahillikten başka bir şey değil,genel olarak sözler (benim fikrim)..Hele motorsikletten en ufak zerre anlamayanlarda konuşuyor ya o beni iyice deli ediyor..Sözler şöyle ....
--- Ufff ya o kadar para ile otomobil alırdım (söyleyenin otomobili yok)
--- Ölürsün (Zaten ölecez zamanı geldiğinde) hele bunu kaç kişi söyledi sayamadım...
--- Abi kaç para bu 5 kağıt var mı (Sırf cahilce bir soru)
--- Keşke başka renk alsa idin (Sanne kardeşim ben bu rengi seviyorum)
--- Lastiğide bayağı büyükmüş (Yok deve 1000 lik makineye cbr 125 lastiğimi olacaktı)
--- Neden Honda almadın (Birader zaten 7 yıldır o markayı kullanıyorum, ve seviyordum ama kısmette bu varmış)
--- YİNE ÖLÜRSÜN, ÖLÜRSÜN !!!!!

Yani kısaca aldığıma pişman oldumda oldum..Hayırlısı artık

"Ben beceriksizim,hayal kuramam,hayallerimi gerçekleştiremem" itirafını yapamayanların bilinç üzerindeki "Motora ve motorculara kılım" yaklaşımının farklı versiyonları ile karşılaşmışsın sadece.
motorun hayırlı olsun.Tekeri düz bassın.

halilihsan
23 Mart 2010, 09:18
Tekerin düz bassın hayırlısı olur senin için inşallah...

aSuBaYaH
23 Mart 2010, 09:21

:cat::cat::cat:

aggressive
23 Mart 2010, 09:24
maşallah makınen guzel hayırlı ugurlu olsun bız motorculara hep cahıllerın konustugu laflar bunlar takma kafanı aldırma gonul aldırma sen bu sozlere takılma sık gazı gec git ;)

ziya27
23 Mart 2010, 10:42
Sıkma canını çok güzel motorun var güle güle kullan kulak asma laf edenlere sen kendini biliyosan hiçbir degeri yok söylenenlerin iyi günlerde kullan...:cat:

egemens
23 Mart 2010, 10:50
Boşwer Blackhawk o tipler her zaman olacak 27 milyara burgman 650 alan arkadaşım oldu aynı pizzacı motoruna benziyo dediler o yüzden se kendi bildiğinden şaşma.

VALEO
23 Mart 2010, 10:53
motorunu kazasız belasız kullanmanı dilerim. 50. yıl özel renk almışsın çok güzel.
söylenenlere kulak asma . bu motoru eleştiren ya işi bilmiyordur , yada kıskanıyordur .
sana tek tavsiyom kesinlikle Gidon Damperi takman olacaktır. üzerindeki orjinali agresif kullanımda yetersiz kalır. daha önce 2005 model R1'im vardı çok memnundum

speedy46
23 Mart 2010, 10:57
abi hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesinn..
mi,llete gelince keşke bende alsam banada deseler çokta tınn binerimm r1 e vınn:)))

adanalı
23 Mart 2010, 11:14
Güle güle kullan,kimsenin dediğine bakma kardeş.sen beğenmişsin,sen kullanacaksın.boşveeeeer.

mücahit_89
23 Mart 2010, 11:37
ben r1 alıcam bana diil arkadaşlarım bütün devlet erkanı toplanıp canımı sıkıcak laf solese has..... lan derim:)abicim kusura bakmada sınıfında birçok kişinin hayalini kurup alamadığı bi makina almışsın hala birilerinin dediklerini takıyosun:)varsın konuşsunlar arkandan da hayran hayran bakarlar inş kazasız belasız sürersin motorunda çizik bile oluşmaz:P

canercamalan
23 Mart 2010, 11:44
sen böyle saçmasapan bilgisi olmayn insanlarla muhattap olursan daha ççokk pişman olursun ;) hayırlı olsun kazasız belasız

muzaffer1968
23 Mart 2010, 11:45
Bence çok güzel bir makine almışsın, güle güle kullan allah kaza bela göstermesin :rendeer:

GOKHAN42
23 Mart 2010, 11:48
hayırlı olsun dostum,öyle diyenlerin yanında motorla gaza bi yüklen sesten kulaklarına zarar ver anlasınlar neye bulaştıklarını:cherry:

immortalboss
23 Mart 2010, 11:56
Arkadaşım sen söylenenleri boşver.Her lafa bir cevabın olsun.
-Neden araba almadın? Önü kalkan araba biliyorsan söyle alayım.
-5000 lira varmı bu? Olmazmı kaç tane 5000 lira. . .
-Ölürsün ölürsün! Sen ölmücen mi?:mrgreen:

Sadık1453
23 Mart 2010, 11:58
Boşveerrrrrr konuşan çok olur, sen kimseyi takma. Kazasız belasız binmek nasip olur İNŞALLAH. Ama ben en çok kızdıran şu 5 kağıt varmı diyen. O adamı 5 kağıtalrı birleştirerek kafasına vura vura dövmek istedim :)

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

GKN
23 Mart 2010, 12:00
50. yıl özel seri, sıkı makina, oldukçada şık Allah kaza bela vermesin:rendeer:

Terrorizer
23 Mart 2010, 12:22
3-5 cümleyi söyleyenler bir kaç kişi değil ki arkadaşım..220 personelli bir işyerinde 2 kişiyiz motorsiklet kullanan..Gerisini tahmin et...

Valla abi dışarıyı bırak, ben her gün 7/24 anam, babam hatta tüm sülalenin
"Oğlum sat şunu bak sana araba alalım " lafına maruz kalıyorum da; bir kulağımdan giriyor ötekinden çıkıyor.

Böyle güzel makina için ben 220bin personelin lafını çekerim =) Hayırlı olsun...

m.şanveren
23 Mart 2010, 12:23
ben artık lafı çekinmeden sokuyorum. bunu diyen arkadaşa üzerinde sen olursan kebapçı motoru olur demiştim. :mrgreen:[/QUOTE]

Bulafa bayıldım.:cat::cat:

motocycleboyreigns
23 Mart 2010, 12:27
ybr 125 alsaydın ikinci el temizzz :queen::queen:

:queen:
Kazasız belasız kullan dostum.