PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk vitesli motosiklet kullanacaklar için "eğitim kursu" öneriniz?

metci
22 Mart 2010, 23:37
Arkadaşlar race tipi bi motor alacağım ama önce eğitimini almak istiyorum, tavsiye ettiğiniz ya da katıldığınız ve faydasını gördüğünüz kursları yazarsanız sevinirim...

Aykut009
22 Mart 2010, 23:51
Honda'nın kursları war.
herkes tavsiye ediyor.benim ilk işim oraya gitmek olucak.
http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

Kênan.
22 Mart 2010, 23:53
İstanbul da

-Bmw Rider Academy

-Vespa Academy

-Honda(gebze)

Ve biresysel eğitim veren kişiler var.

Ankara da

-Soner(atom karınca)

-Ulusan Motor

Ve yine bireysel eğitim veren kişiler var.:cat:

metci
23 Mart 2010, 00:08
Honda'nın kursları war.
herkes tavsiye ediyor.benim ilk işim oraya gitmek olucak.
http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

Bende ilk etapta Honda'yı düşündüm ama sanırımşimdi başvurursan 5 6 ay sonrasına tarih veriyolarmış... Görüşmek gerek...

İstanbul da

-Bmw Rider Academy

-Vespa Academy

-Honda(gebze)

Ve biresysel eğitim veren kişiler var.

Ankara da

-Soner(atom karınca)

-Ulusan Motor

Ve yine bireysel eğitim veren kişiler var.:cat:

Kardeşim teşekkürler, peki bunlardan gittiğin kurs var mı?

insecta
23 Mart 2010, 00:11
bende ilk etapta honda'yı düşündüm ama sanırımşimdi başvurursan 5 6 ay sonrasına tarih veriyolarmış... Görüşmek gerek...

hondanın ne zamana sıra verdiğini sitesinden takip edebilirsin görüşmeye gerek yok. O kadar uzun zamana sıra olacağını sanmıyorum ben. Hafta içleri boş oluyor genelde, bence bir bak...

solevendef
23 Mart 2010, 00:20
kurslar önemli tabi ama motosiklet araba gibi degilki ama.

zevkine binilen bir araç,kendin binsen ögrensen iyi olur bence.

Ben scooter kullanıcısıyım ilk vitesli motor deneyimimi bi abimizin 150cc cross unda yaşadım.bana sadece dedigi aşşa indirirsen yükselir yukarı kaldırırsan düşer oldu.sonra yemek yemeye gitti ve ben o gün 80 km nin üzerinde yol yaptım.

motorlord
23 Mart 2010, 00:22
İtu Maslak kampüs icinde egitim veren Motostart var. Sitesi www.Motostart.com
Vasfi hoca var. Kaan'ın selami var dersin :) harley inde eğitmeni. Hem fiyatta uygun. Ben 10 saatte trafiğe çıktım hatta motoru alıp eve geldim. Herturlu motoru var. Tavsiye ederim. Sevgiler

Alper41
23 Mart 2010, 00:27
İtu Maslak kampüs icinde egitim veren Motostart var. Sitesi www.Motostart.com
Vasfi hoca var. Kaan'ın selami var dersin :) harley inde eğitmeni. Hem fiyatta uygun. Ben 10 saatte trafiğe çıktım hatta motoru alıp eve geldim. Herturlu motoru var. Tavsiye ederim. Sevgiler

verdiğin link fransızca kardeş :S

insecta
23 Mart 2010, 00:29
Bende ilk etapta Honda'yı düşündüm ama sanırımşimdi başvurursan 5 6 ay sonrasına tarih veriyolarmış... Görüşmek gerek...

http://www.hondamotosiklet.com/HondaReservation/user/EduSchedule.aspx?s=1&EduType=1
HAFTAYA BOŞ MESELA Bİ İNCELE İSTERSEN... BEN ORAYA GİTTİM GAYET İYİYDİ BENCE

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 ----------

verdiğin link fransızca kardeş :s

benimde dikkatimi çekti. Bence bu sitenin onunla pek alksı yok

metci
23 Mart 2010, 00:55
kurslar önemli tabi ama motosiklet araba gibi degilki ama.

zevkine binilen bir araç,kendin binsen ögrensen iyi olur bence.

Ben scooter kullanıcısıyım ilk vitesli motor deneyimimi bi abimizin 150cc cross unda yaşadım.bana sadece dedigi aşşa indirirsen yükselir yukarı kaldırırsan düşer oldu.sonra yemek yemeye gitti ve ben o gün 80 km nin üzerinde yol yaptım.

Kendin öğrensen daha iyi olur demişsin kardeşim ama yine de bana göre önce bi temel eğitim almak en iyisi...

fthinky
23 Mart 2010, 01:05
verdiğin link fransızca kardeş :S

http://www.motostart.com.tr/
sonuna tr eklesen..

WOLKANWOLKAN
23 Mart 2010, 10:13
Arkadaşlar race tipi bi motor alacağım ama önce eğitimini almak istiyorum, tavsiye ettiğiniz ya da katıldığınız ve faydasını gördüğünüz kursları yazarsanız sevinirim...

"ilk vitesli motor" kullanacaksın "race" alıyorsun "van" da mısn "afyon"da mısın!?

canım kardeşim ilk viteslin ise ve bilmiyorsan önce yörendeki çevreden 125'lilkle özel ders al saati 40-50 geçmez 5 saat ders alsan sana yeter, üstüne 5 saat de kendi motorunla aynı-farklı birisinden özel ders al

van-afyon-istanbul vs fark etmez sürmeye başlayınca kurumsal kurslara honda, bmw veya diğer profestonel (mesela boğaziçi sürücüyü duydum) firmalara eğitime gidersin-zaten süreçte kişselleşir görüşlerin, bu benim yolumdu; seni 600'lükten vaz geçirmek yerine iklame edecek yol adına

hayırlı olsun

metci
23 Mart 2010, 15:02
"ilk vitesli motor" kullanacaksın "race" alıyorsun "van" da mısn "afyon"da mısın!?

canım kardeşim ilk viteslin ise ve bilmiyorsan önce yörendeki çevreden 125'lilkle özel ders al saati 40-50 geçmez 5 saat ders alsan sana yeter, üstüne 5 saat de kendi motorunla aynı-farklı birisinden özel ders al

van-afyon-istanbul vs fark etmez sürmeye başlayınca kurumsal kurslara honda, bmw veya diğer profestonel (mesela boğaziçi sürücüyü duydum) firmalara eğitime gidersin-zaten süreçte kişselleşir görüşlerin, bu benim yolumdu; seni 600'lükten vaz geçirmek yerine iklame edecek yol adına

hayırlı olsun

Kardeş Afyonluyum ama Van'da çalışıyorum... Yazları Afyondayım. Görüşlerini dikkate alıcam saol...