PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otobanda Bile RADAR.. Devlet bu işinde suyunu çıkardı artık....!

Sayfa : [1] 2 3

okan4037
22 Mart 2010, 15:37
Malumunuz cezalar kat kat arttı.. devlet bunu çıkar haline getirdi resmen..

bu hafta sonu gözden uzak bir tatil yapayım dedim.. atladım arabaya 2 günlük tatilimde 5 kere radara girdim... bu kadarınada pes artık 2 otoban 2 otoban dışı uzun yol 1 tanede şehir dışı...

bunlardan en çok dikkatimi çeken ise dün dönerken mersine 40 km kala otobanda ben 130 ile seyrederken yanımdan geçen 250-280 km ile gri hayabusa dikkatimi çekti ve anında ikimizde radara girdik..
sitemizden bir üye olabilir belki GRİ HAYABUSA idi.. otobana tali yol giren bi yer buldu ve ters yoldan geriye döndü kaçtı... Adamda haklı 100 le o motora yazık günah bomboş otoyolda

radar kameraları hep önden çekiyor... kaç metreyi çektiğini bilmiyorum ama aklıma takılan epey sorular var..

1- otobanda girdiğim radarların hiçbirisinde çevirme koymadılar...! plakayamı kesiyorlar acaba... yaşayanınız tecrübe edeniniz varmı ?

2- hayabusa yı okuma ihtimalleri nedir ?

3- otobanda hız limiti bildiğim kadarıyla 120 ama benim radara girdiğim yer 90 km yazıyordu araçlar için sebebi ise otoban inişi olması... acaba 90 km denmi değerlendiriyorlar ? eğer öyleyse çok saçma otoban sonuçta 90 km heleki yokuş aşağı çok mantıksız..!

ve son olarak 2010 radar cezaları nedir acaba ?

lütfen yazılarınız bilgi mayetinde olsun... çarpışmak isteyen radarın bana faydalarını anlatmak isteyen içinde bıraksın... ne kadar önemli olduğunu bende biliyorum ama 500 km de 5 kez radara girersem eğer ben bunda kasıt ararım..!

t.madde
22 Mart 2010, 16:22
otobandaki hız limitlerine göre 120 yi geçersen ceza geliyo ve pilakaya ceza kesiliyo bildiğim kadarıyla.......hayabusanın plakasını okuyabilmişse kamera ona da ceza gider ama bazıları 200 khm nin üstünü okuyamıyo diyor......izmirde sadece sabit radarlar değil gezer radarda çıkardılar sivil araç denk geldiğin an pilakana keziyo cezayı....eğer sen 5 kere radara girdiysen ehliyetini bi süreliğine unut geçmiş olsun.........bundan 4 yıl önce iş adamı ankaradan izmire geleniye kadar 5 kere radara giriyo ehliyetine 6 aylığına el konuldu.....inş. 5 kere radara girmemişsindir

babaçi
22 Mart 2010, 16:28
şirket şöförlerine gelen cezalarda hep arkadan çekilmiş fotoğraflar vardı,kesilme tarihinden itibaren 10 gün sonra elimize ulaşıyor genelde.

Hayabusa görüntü verdiyse yan yoldan kaçması bir şey değiştirmeyecek:cherry:

okan4037
22 Mart 2010, 16:30
otobandaki hız limitlerine göre 120 yi geçersen ceza geliyo ve pilakaya ceza kesiliyo bildiğim kadarıyla.......hayabusanın plakasını okuyabilmişse kamera ona da ceza gider ama bazıları 200 khm nin üstünü okuyamıyo diyor......izmirde sadece sabit radarlar değil gezer radarda çıkardılar sivil araç denk geldiğin an pilakana keziyo cezayı....eğer sen 5 kere radara girdiysen ehliyetini bi süreliğine unut geçmiş olsun.........bundan 4 yıl önce iş adamı ankaradan izmire geleniye kadar 5 kere radara giriyo ehliyetine 6 aylığına el konuldu.....inş. 5 kere radara girmemişsindir

120 yse cezayı yemem...
ama bütün radara girdiğim noktalarda tabelada 90 km yazıyordu.. ama otobanda 90 km :silent:
hayabusayı okuyacağını sanmıyorum.. sebebi ise radar arabasının ters durması yani arabanın önü bize bakıyordu.. eee motorların plakası arkada.. sanırım onu okuyacak bir teknoloji yok..! :silent:

en son radara girdiğim yerde radar tabelasını taşla otobanda sabitlemişlerdi... ayıp be ayıp bu kadarda düşmüş devlet..! doru düzgün uyarı levhanızı niye koymuyorsunuz...!

daha adana-mersin yolunda 118 le yediğim 265 lira cezamın acısı geçmemişken..

arkadaşlar aman dikkat radar aracını ya inişe ya viraj çıkışına tamamen tuzaklı şekilde koyuyorlar...!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:29 ----------

şirket şöförlerine gelen cezalarda hep arkadan çekilmiş fotoğraflar vardı,kesilme tarihinden itibaren 10 gün sonra elimize ulaşıyor genelde.

Hayabusa görüntü verdiyse yan yoldan kaçması bir şey değiştirmeyecek:cherry:

hocam şansımızdanmıdır nedir bütün radar araçları terste durmuştu.. hepsi önden okuyor...
bizim mersin şehir içindeki radarlar arkadan okuyor sadece
uzun yolda arkadan okuyana rastlamadım.. yoksa girmezdim farkederdim kesinlike

o ters durmuş radarla göz göze gelince o anki 3.5 paha biçilemez :)

VALEO
22 Mart 2010, 16:51
motosiklette arka plakayı sökücen . ne radara giricen nede çevirmede durucan.
başka yolu yok bu işin ;)

joemars
22 Mart 2010, 16:56
Geçmiş olsun nediim ben hep sivil araca denk geliyorum.
Eskiden altın satısı bir hyundaidi şimdi aynı aracı beyaza boyamışlar.
Hadımköy gişelerle mahmutbey gişeler arasında takılıyor...

hell_rideRR
22 Mart 2010, 17:31
en garantisi bence koltuk altı oda okunmuyor benim öyle polis sordumuda altta diyorum :P

bide şunu sorucam plakadan ceza sorgulama gibi bir sistem var mı internetten öğrenebiliceğimiz?

strangedenial
22 Mart 2010, 17:33
Avrupa'yı, Amerika'yı, oradaki yolları ve trafiği görüp izleyip ' Vay be adamlar ne modern ne güzel ' demeyi biliyorsunuz da, kendi ülkenizde kurallar uygulanınca ' Devlet suyunu çıkardı ' nasıl diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Lütfen kendinize geliniz ve ' arka plakayı sök, sakla ' gibi yasa dışı önermelerde bulunmayınız. Hem yasadışı video eklemek yasak denecek hem de böyle başlıklara böyle cevaplar yazılmasına izin verilecek. Bahsettiğimiz ' bilinç ' bu mudur ? Biri bana anlatsın !
:pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

adanalı
22 Mart 2010, 17:36

evet,taze radarzede olarak destekliyorum.bu arada, geçenlerde açılan başlıkla ilgili (haziran ayında yapılacak trakik yasasındaki düzenlemeye istinaden
,motosikletlerin hız limitlerininin,araçlar seviyesine çekilmesi talebi)olarak,tüm arkadaşlarıma imzalattım ve ellerimle TBMM ye faxladım.bakalım haziran ayında ne olacak.

kasvet
22 Mart 2010, 17:40
hafta sonu 2 motor 810 tl ceza pardon kazık yedik

adanalı
22 Mart 2010, 17:43
evet ben ve arkadaşım da çooook yüksek süratle (98 km) ile,270.tl YEDİK.

hell_rideRR
22 Mart 2010, 17:57
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

bu sayfada Mtv sorgulamadan bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz trafik cezanızı

asm
22 Mart 2010, 18:26
İllegal şeylere destek vermem fakat bazı boş,uygun yolların para tuzağı olarak kullanılması hakkaten insanın zoruna gidiyor.

Sen tut hem dünyanın en pahalı benzini kullan,bu benzine sürü ile vergi-özel tüketim vergisi öde(nasıl özelse artık!), hem de zurnanın zort dediği yerde ceza ye.

Amerika'da ve Avrupa'nın bazı yerlerinde radar tespit edici cihazlar(radar sinyali karıştırıcı değil) serbest.

Yani bu serbesiyetten anlayacağımız, radar kurulan yerlerin hız yapmaya müsait olmadığıdır.

Gerçi bizde böyle birşey olsa kamyoncusu,dolmuşçusu bile ayağını gazdan çekmez.

motorcu48
22 Mart 2010, 19:02
oh iyi olmuş gereksiz bir başlık zaten otobanda radar zaten oldu olası var otoban polisleri bile var.adamlar 120 hız limiti koymuşlar herkez buna uymak zorunda kimse yasaları boşu boşuna çıkartmıyorlar.ben 120yle giderken başkası hız için otobana çıkıp solumdan bana çarpıcak diye trafikte seyretmek istemiyorum. bu problem değil problem olan motosikletlerin 70 kmhz otobandada 90 ile gitmesi sorun aynen budur

okan4037
22 Mart 2010, 19:26
oh iyi olmuş gereksiz bir başlık zaten otobanda radar zaten oldu olası var otoban polisleri bile var.adamlar 120 hız limiti koymuşlar herkez buna uymak zorunda kimse yasaları boşu boşuna çıkartmıyorlar.ben 120yle giderken başkası hız için otobana çıkıp solumdan bana çarpıcak diye trafikte seyretmek istemiyorum. bu problem değil problem olan motosikletlerin 70 kmhz otobandada 90 ile gitmesi sorun aynen budur

Sizin gibi adamlar yüzünden bu ülkemiz bu hale geldi...!

Radarı desteklerim.. doğru uygulamadır...
ama sorun şurdaki işlerini doğru yapmıyolar biz bunları tartışıyoruz.. siz bunu göremeyecek kadarda körsünüz... sizin gibi kazları yolduktan sonra sesiniz çıkar anca...
inşallah bir gün sizde böyle bir ceza yersiniz ve ben karşınıza geçip iyi olmuş 1 bardak su iç derim...
mesele ceza yemekte değil mesele uygulamanın yanlışlığıdır..!

HercuL
22 Mart 2010, 19:29
sormak istediğim bir soru var plakayı alta koyduğumuzda görme şansları olmuyormu ?

okan4037
22 Mart 2010, 19:32
Avrupa'yı, Amerika'yı, oradaki yolları ve trafiği görüp izleyip ' Vay be adamlar ne modern ne güzel ' demeyi biliyorsunuz da, kendi ülkenizde kurallar uygulanınca ' Devlet suyunu çıkardı ' nasıl diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Lütfen kendinize geliniz ve ' arka plakayı sök, sakla ' gibi yasa dışı önermelerde bulunmayınız. Hem yasadışı video eklemek yasak denecek hem de böyle başlıklara böyle cevaplar yazılmasına izin verilecek. Bahsettiğimiz ' bilinç ' bu mudur ? Biri bana anlatsın !
:pr: :pr: :pr: :pr: :pr:

avrupa böyle yapsın desteklerim... ama bizim ülkemizin niyeti bozuk tamamen ülkeye gelir sağlamak amacıyla kötü niyetli uygulamalardır..

1.cisi avrupada trafik hızları daha yüksek
2.cisi avrupada radar alanına girerken tabelalar radar alanıdır DİKKAT diye bas bas bağırır.. ( amaç hız düşürtmek ceza kesmek değil.... bizim ülkemizde ise tuzaklı yerlere kurmak ve radar tabelasını gizlemek)
3.cüsü atıyorum almanyada radara tabelayı görmeye rağmen girdiniz.. mazerertinizi gösterdiğiniz takdirde CEZAYI İPTAL ettirebilirsiniz.. tek istenen geçerli bir mazeret..!

sanırım biraz olsun anlamanıza yardımcı olabildiysem ne mutlu...!

işte avrupa ile türkiye arasındaki aynı kuralların arasındaki UÇURUM..!

burdaki kötü niyetin kastın hala aksini iddaa edecekmisiniz ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

sormak istediğim bir soru var plakayı alta koyduğumuzda görme şansları olmuyormu ?

çok zor..

Kim nederse desin ben destekliyorum..! 80 km otobanda motorla ? kamyonun rüzgarıyla... !

cihan_kavsak
22 Mart 2010, 19:54
bu yaz kütahyaya giderken yakalanmıştık bizde 140 la filan girmiştik ama şirket arabası olduğu için giren şirkete girdi :D

3-4 ay önce adana otobanında bizde girmiştik radara ama gişelerden geri dönüp ceyhandan çıkmıştık. cezada yazılmamıştı.

Toqi
22 Mart 2010, 20:01

Geçen 2 motorlu yunus çevirme yapıyodu zaten trafik yok öyle bide bana kenara yaptı bende kendimi işaret edip ben mi dedim bastım gittim , kendine güvenen düşer peşime artık bu raddeye geldik işi gücü olmayan bizi durduruyo :queen:

hell_rideRR
22 Mart 2010, 20:05

ss lerde pek okunmaz ogs den 1 2 kere kaçak geçmiştim mecburen kontrol ettim az önce ceza görünmüyor yani ogs ve kgs ler okuyamıyo üstten çektiği için

Tequ
22 Mart 2010, 20:09
otobanda bile radar yuh artık ! derken ? Otoban hız pisti mi ?

hell_rideRR
22 Mart 2010, 20:20
otobanda bile radar yuh artık ! derken ? Otoban hız pisti mi ?

evet arkadaşım öyle güzide istanbulda ::uzgunum:

Tequ
22 Mart 2010, 20:27
evet arkadaşım öyle güzide istanbulda ::uzgunum:

benim anlamadığım olay, ben kendimi bildim bileli otoyollarda radar kurulur zaman zaman.Ve hep bunu 130 km limit olarak bildim ona göre sürdüm.Yeri geldi 200 üstünede çıktım hem arabayla hem motorla..Ama bunun bilincindeydim.İllegal bir şey yapıyorsun, yasada yaptırımı var, ama yakalanınca otobanda radar mı olur hükümet istifa...Bumudur yani mantık ?

mertka
22 Mart 2010, 20:32
başlığı açan arkadaş otoban hız pisti dememiş zaten 2 günde 5 kere radara girdim bu kadarınada pes demeye çalışmış kanımca haklıda aslında.

bende dün ogsden birazcık kaçak geçtim çok acelem vardı şimdi baktım ceza görünmüyor.

Tequ
22 Mart 2010, 20:38
otobanda radar olmaması gerektigi savunuluyor.Ayrıca 1 yedin 2 yedin hadi 3ü de yediç mi akıllanıp normal sürmessin be adam :P

aYe
22 Mart 2010, 20:49
otobanda radar olmaması gerektigi savunuluyor.Ayrıca 1 yedin 2 yedin hadi 3ü de yediç mi akıllanıp normal sürmessin be adam :P

Yazdıklarında haklısın ancak bir çok kişi böyle peş peşe radar cezası yer, çünkü ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundurunca bu cezalar gerçekten çok ağır, asgari ücretin yarısı kadar radar cezasımı olur?

Eee 15 günlük maaşı giden adam ya cinayet işler ya sinirden deli gibi gaza basar, cinayet işlemeyenlerin peş peşe radara girişi bundan sanırım.

Bence amaç trafikte güvenliği sağlamak değil, devlete para toplamak, bu millet litresi 3 küsür TL'den benzin alıyor almaktan caymamış, radar cezasımı hızdan caydıracak, zaten yeterince manyak olan bir toplumu bir adım daha ileri götürerek ultramanyak olmaya sevkediyorlar.... diye düşünüyorum.:cherry:

hell_rideRR
22 Mart 2010, 20:56
Yazdıklarında haklısın ancak bir çok kişi böyle peş peşe radar cezası yer, çünkü ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundurunca bu cezalar gerçekten çok ağır, asgari ücretin yarısı kadar radar cezasımı olur?

Eee 15 günlük maaşı giden adam ya cinayet işler ya sinirden deli gibi gaza basar, cinayet işlemeyenlerin peş peşe radara girişi bundan sanırım.

Bence amaç trafikte güvenliği sağlamak değil, devlete para toplamak, bu millet litresi 3 küsür TL'den benzin alıyor almaktan caymamış, radar cezasımı hızdan caydıracak, zaten yeterince manyak olan bir toplumu bir adım daha ileri götürerek ultramanyak olmaya sevkediyorlar.... diye düşünüyorum.:cherry:

altınada imzamı attım:bounce: üşenerek yazmadıklarımı yazmışsın::plus1::

sergiowanni
22 Mart 2010, 21:14
sen belki 150 km hızla gitmek istiyosun..sol şeridi kapattın gidiyosun..arkandan gelen adam 200 le geliyo..adam senin sağındanmı geçsin?yoksa senmi sağa kaçarsın..yoksa sence bunların arasında ikileme düşün ikinizde sana mı vursun(malum 200 km,hemen belirir arkanda)--yada seni sıyırsın dengeni bozsun 150 km hızla giderken şöle bir asfaltın tozunu al..olur mu?(sen şimdi 120 hız limitini beğenmiyosun diye yazdım böyle..sana 200 km yaptım hız limitini..ok?..sen 150 km mi istemiştin?30 km hız içinde değmez o riske girmeye..)

KRAL1146
22 Mart 2010, 21:17
ceza yedik diye bu kadar da üzülmeyin arkadaşlar bu cezalardan toplanan paralar fakir fukara fonunu desteklemek için kullanılıyor. sayenizde fakirler de üç kuruş elleri para görüyor. devletin karıyok. araştırırsanız bana hak verirsiniz. işe birde bu açıdan bakın yoksa hiç birimiz bir fakire 5 tl bile vermezken bir ceza yazılıyor 400tl oha falan diyoruz. ama kuzu kuzu ödüyoruz. bende sayısız ceza ödedim. canımı sıkıyor. ama napalım kurallara uyacağız. yoksa uyduruyorlar .

fullthrottle
22 Mart 2010, 21:32
3.cüsü atıyorum almanyada radara tabelayı görmeye rağmen girdiniz.. mazerertinizi gösterdiğiniz takdirde CEZAYI İPTAL ettirebilirsiniz.. tek istenen geçerli bir mazeret..!

afedersiniz ama bunu hangi sehirde hangi mahalin polisine yaptirabildiniz? cok merak ettim? degil ceza iptali, mazeretinizi dinleyebilen bir polis memuru buldunuz yani?

bakin yengem dogum yapmasina 1,5 saat kala son sancisi ile hastaneye yetistirilirken polis 4'lusu yanan araci, hamile yengeme ragmen durdurmus, yengemi kendi araci ile 3 dakika icinde hastaneye yetistirmis ama bize de cezayi kesmisti.

mesela almanya'da arac icinde alkollu iseniz yada alkol aliyor iseniz kontak anahtariniz kontaga takili duramaz, aksi halde ehliyetinizi alirlar..
-abi biz park ettik kalkacaktik, cart, curt, kem, kum.. umrunda olmaz adamin.

orada yasa ihlali varsa cezasi kesilir, aksi tek kelime ile dusunulemez. adam size:

iyi gunler, evraklar lutfen. der ve o saniyeden sonra anam oldu, babam bayildi, karim hamile, meteor dustu, misketim kayboldu vs. anlatmaniza musade bile etmez.. hangi polismis bu cezayi iptal eden cok merak ettim cidden?

Evrim Ergin
22 Mart 2010, 21:41
Otobanda Bile RADAR mı?
YOK ARTIK! :P

sergiowanni
22 Mart 2010, 21:51
Otobanda Bile RADAR mı?

var bizde çok şahit olduk..ama gözlerin iyiyse ve çok sote bir yere yatmadıysalar önceden sezersin..örneğin koca otobanda çok uzakta beyaz bir araba durmuş sağda.gördüğün gibi yavasla..bu ya tekeri motoru arızalanmış biridir yada polistir..mesela tepeyi indiğin gibi oluyor bazen ona bişiy diyemem.ona da şöle bişiy yap her tepeyi cıkarken inişinde radar varmış gibi düşün..emin olun çok atlattık..tabiki ben size hızlı gidin demiyorum aksine yavaş yavaş..biz bunları yaparken arabaylaydık..ve sınırı en fazla 25 km filan aşmıştık..

okan4037
22 Mart 2010, 21:56
var bizde çok şahit olduk..ama gözlerin iyiyse ve çok sote bir yere yatmadıysalar önceden sezersin..örneğin koca otobanda çok uzakta beyaz bir araba durmuş sağda.gördüğün gibi yavasla..bu ya tekeri motoru arızalanmış biridir yada polistir..mesela tepeyi indiğin gibi oluyor bazen ona bişiy diyemem.ona da şöle bişiy yap her tepeyi cıkarken inişinde radar varmış gibi düşün..emin olun çok atlattık..tabiki ben size hızlı gidin demiyorum aksine yavaş yavaş..biz bunları yaparken arabaylaydık..ve sınırı en fazla 25 km filan aşmıştık..

Katılmıyorum.. radarı farketmeniz imkansıza yakın

sebebi ise radar ters yola dönüktür.. siz daha aracı göremeden o sizi görmüş olur..
dedikleriniz arkadan okuyanlar için onlar farkediliyor ama otobanlara koymuyorlar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

Otobanda Bile RADAR mı?

Eğeryanlış anlamadıysam dalga amaçlı bu yazıyı yazdıysanız.. sizi konu dışı başka başlıklara davet ediyorum

edremitli10
22 Mart 2010, 22:16
cezalar neden yükseliyor? yada doğalgaz fiyatları? yada akaryakıt fiyatları? elektiriğini ödemeyen, devlete vergi ödemeyen doğulu vatandaşların yükünü bize veriyorlar. :farao:

merak etmeyin ödediğimiz trafik cezalarıyla diyarbakırda tuncelide çamaşır ve bulaşık makinasi dağıtırlar.

mogli
22 Mart 2010, 22:20

Arkandayım aYe devam et. Gerçi yetişebilsem önne de geçerim de açık yolda zor trafikte yakalamam lazım :)

İlk cümleden sonra söyleyeek söz kalmıyor açıkcası...

osmaniyeli
22 Mart 2010, 22:24
1.adana mersin otobanı almanya da olsa hız sınırı kaç olur
5th gear programında avrupada adam bugatti veyron la otobanda 406 kph yapıyor yasak değil demekki

2.Türkiye de her yolda 120 yi geçmemek sizce doğrumu. 150 yapılacak yol yok mu . yoksa neden yapılmıyor

3.Başbakan, Reisicumhur, bakan, yere bakan vs bu hızlara uyuyor mu . uymuyorsa biz neden uyuyoruz.

strangedenial
22 Mart 2010, 22:31
Kurallara uymayanlarda değil de, cezai yaptırımı uygulayanlard art niyet arıyorsunuz. Amerika'da 1 yıl yaşadım oradaki kuralları da insanların o kurallara bakışını da biliyorum.

Misal:
Çalıştığım restoranda bir kız alkollü araç kullandığı için (birinci yakalanmada) ömür boyu o eyalette (florida) ehliyeti yasaklanmış. Ve kız her akşam işe epey uzaktan bisikletiyle geliyordu. Kızın bu konudaki görüşü ' Sarhoş falan değildim ama yasal sınırın üzerinde alkol almıŞIM. Eğer işe gelirken bütün kurallara uyarsam asla beni durdurmazlar biliyorum. Ama bu ceza bana bir ders oldu ve cezamı çekiyorum. Hem bisiklet de gayet sağlıklı '

Denmiş ki: Ülkenin gelir düzeyi düşünülürse bu cezalar çok fazla. İnsanın önce kendisine bakması lazımdır. Ben eğer otobanda ister arabayla ister motosiklet ile hız sınırını aşıyorsam bu demektir ki cezayı ödeyecek gücüm var. Eğer yoksa ve hala hız sınırını aşıyorsam demektir ki kendim kaşınıyorum. Hem suç işleyip gem de cezasını çekemem demek saçma.
Bir başka konu da zaten o derece hızlı gidecek bir motosiklete sahipsem cezayı da ödeyebilirim.
Bursa - İzmir yolunda arabamla bir işten dönerken sollamaya geçtiğim anda, ama tam o anda yol düz çizgi oldu ve artık sola geçmiştim ve sollamamı yaptım. Hemen ileride polisi gördüm ve durdurdu haliyle. Memur gelince belgeleri verdim ve dedim ki: Gerçekten ben geçerken kesik çizgi vardı ama buyrun ceza yazabilirsiniz haklısınız da ama gerçekten tam geçerken düz değildi göremedim ' dedim ve memur bey ' tamam daha dikkatli olun lütfen ' dedi ve geçtim. Ama cezaya razı idim çünkü hata bende sonuçta.

Bu kafa yapısıyla, uygulanan cezaların arkasında art niyet aramakla bir yere varılmaz. Bu ülkeyi geliştirip dünyada hak sahibi yapamayız.

Eğer diyorsanız genelde motosiklet hızları çok düşük, ona katılırım ama düşünürüm de : Bu kadar düşük olmasına rağmen ve bu kadar az kontrol edilmesine rağmen 'çalıntı olan motorumu bulduktan sonra ve daha çalıntısını sildirmeden 2 polis ve 1 jandarma çevirmeden sorunsuz geçtim, durdurulmadan ' bu kadar hızlı kullanan kasksız ve dikkatsiz kullanan varsa acaba hızlar yükseltilse ne hale geliriz...

Çuvaldızı ve iğneyi kime batıracağımızı karıştırmayalım lütfen. :cat:

flying hellfish
22 Mart 2010, 22:35
1.adana mersin otobanı almanya da olsa hız sınırı kaç olur
5th gear programında avrupada adam bugatti veyron la otobanda 406 kph yapıyor yasak değil demekki

2.Türkiye de her yolda 120 yi geçmemek sizce doğrumu. 150 yapılacak yol yok mu . yoksa neden yapılmıyor

3.Başbakan, Reisicumhur, bakan, yere bakan vs bu hızlara uyuyor mu . uymuyorsa biz neden uyuyoruz.

Almanya otobanlarında hız sınırı yok arkadaşım, ama tabii o Almanların araç kullanımı ile bizim araç kullanımımızda ayrı tabii.

osmaniyeli
22 Mart 2010, 22:41
Almanya otobanlarında hız sınırı yok arkadaşım, ama tabii o Almanların araç kullanımı ile bizim araç kullanımımızda ayrı tabii.

:)hocam
o zaman sorun bizde değil . bir yerlerde bir hata var. yasaklar düzgün olup kontroller sıkı olup herkesin aynı kurallara uyduğu mantıklı bir düzen daha akıllıca olur.

adana mersin otobanı 4 şerit gidiş 4 şerit geliş yol bom boş (benzin 3.80 olmuş) birisi çıkıpta 40 ı geçmeyeceksin derse ve o bana geçmeyeceksin diyen eleman kendisi geçip bana ceza yazmaya kalkarsa yaz istersen 5 kere yaz derim

ceza yazmak ayrı şey pusu kurarak

VALEO
22 Mart 2010, 22:43

hız sınırı var tabiki. sadece belli bölümlerde hız sınırlaması yok

mogli
22 Mart 2010, 22:45

Adamların peygamberliğini ilan ettiler sen neyden bahsediyorsun... Sus çarpılacaksın şimdi. :queen::queen::queen:

reflexiv
22 Mart 2010, 22:46

almanyada hız sınırı yokmu..komiksin.almanyada kuralları ihlal eden aracların peşine porche polis arabası düşüyor..avrupa da otobanlarda yollar hız limitine göre bölünmüştür.bazı yolda 200 le gitmek serbesttir bazısında 100 ü geçemezsin.

okan4037
22 Mart 2010, 22:54
:)hocam
o zaman sorun bizde değil . bir yerlerde bir hata var. yasaklar düzgün olup kontroller sıkı olup herkesin aynı kurallara uyduğu mantıklı bir düzen daha akıllıca olur.

adana mersin otobanı 4 şerit gidiş 4 şerit geliş yol bom boş (benzin 3.80 olmuş) birisi çıkıpta 40 ı geçmeyeceksin derse ve o bana geçmeyeceksin diyen eleman kendisi geçip bana ceza yazmaya kalkarsa yaz istersen 5 kere yaz derim

ceza yazmak ayrı şey pusu kurarak

Sizin gibi mantıklı insanları görmek beni sevindiriyor...

ben farklı konulara dikkat çekiyorum.. siz tam üstüne basıyorsunuz.. TEBRİKLER.. :rendeer:

Herkes 150 ile yolun tehlikeli oldugunu iddaa ediyor..

ben otobanda değil araba canlı kul bile göremiyordum önümde arkamda araba dahi yok çölün ortasnda yürüyerek gitmek gibidir 120 km arabada..! zaman geçmek bilmez..

herkesin aklında otoban diyince heryerden araba çıkıyor sanıyorlar..oysa öyle değil.. bomboşş.! hayabusa 250 den yüksek süratle yanımdan geçti hiçbir tehlike olmadan çünkü yol boş..!

asivezor
22 Mart 2010, 23:25
radar radar radar

teknolojinin son ürünü atom bombasından bile daha tehlikeli bir silah olan kamera. affı yok.

sen aracı satarken ötv+ kdv al.

benzin alırsın dünyanın en pahalı benzini olur. vergiden dolayı.

muayeneye götürdügünde o biçim soyarlar adamı.

yedek parça yag lastik aldıgında üzerinde vergi yükü.

mtv ödersin adaletsizce.

adamlar yol yapacagına radar cihazı satın alıyor.

düşünebiliyormusunuz maliye bakanı benzine zam yapmasak herkes arabaya biner trafik kitlenir gibi bir ortaçag düşüncesine sahip bir lafı söyleyerek vatandaşa çaktıgı kazıga kılıf bulabiliyor.

şimdi eski araçlara ötv indirim çıkarmışlar. ama 30 yaş üzeri araçlara. rezillige bakarmısınız. zaten 30 yaş üzeri kaç tane araç var hurdaya çıkmayan. bakımlı temiz olanlarda zaten antika degeri taşıyor. adam salakmı aracını hurdaya ayırsın. işte bizi yönetenler vatandaşı o kadar aptal yerine koyuyor. oysa 20 yaş ve üzeri yapsalardı bu indirim vatandaşın işine yarardı. ama nasıl olsa 20 ila 30 yaş arası bi sürü araç var onlardan mtv alıyor eski nesil araçlar delide benzin tüketiyor. ohhhh suyundanda koy.
komşumuzda 85 model şahin var aracın herbiyanı kırık dökük. ne muayene yaptırabiliyor nede toplatabiliyor. bi sürü vergisi birikmiş ödeyemiyor. ödemeden de trafikten düşüremiyor. neden mi ödemiyor çünkü parası yok. ve bu adam ötv indiriminden yararlanamıyor. yaş tutmadıgından.

ülke rezil bir halde. ve bu rezillik bittigi gün kurban kesecegim.

yürekçe
22 Mart 2010, 23:38
geçen hafta 270 tl
bu hafta da 120 tl adana-mersin otoban gişelerinde ben de girdim.

1800 metreden alıyormuş. bugün öğrendim. ayrıca otobanda motosiklet hız sınırı 89km. imiş.

dilekçe yazın hız sınırı kalksın dedi memur efendi.
"görev" dedi, "kutsal" dedi, elime verdi....

ben de yüzde 25 indirimden yararlanıp hemencecik ödedim. içim öyle bir şevkle ve heyecanla doluydu ki anlayın artık... :bounce:

Khutuck
23 Mart 2010, 00:24
Radarla hız kontrolüne karşı değilim, tuzak kurarak yapmalarına karşıyım. Şu ana dek olması gereken yerde (okul önü, hastane yanı vs.) radarla kontrol yapıldığını görmedim. Geçen yıl ağustos ayında acemi birliğine teslim olmaya giderken, Eskişehir-Ankara yolunda Polatlı'ya varmadan az evvel 118'le radara girdim, aynen geçirdiler 120 küsür lirayı. 5 km evvel geçirselerdi üzülmezdim, çöl gibi ovanın ortasındaki 3 şeritli kaymak asfaltlı yolda, radarı bir tepenin inişinde bir ağacın arkasına sakladıkları için içim acıdı.

canercamalan
23 Mart 2010, 00:31
ya tek derdimiz radarlar olsun be boşverin amaaan alın bitane menteşe açılır kapanır plakanızla takılın derim ben :)

Tundzhay
23 Mart 2010, 00:39
bence radarlar iyi. tarih kurallarına uyalım. hız yapmıyalım. sonra başımız ağırmasın..

rasta07
23 Mart 2010, 00:40
300-400 Euro arası ücretle radar yakalayan cihazlar var , yalnz cihazı yakalarlarsa güzel de bir cezası var :) ...

Antalya civarında otoban namına bişey yok zaten , diğer yerlerde de trafiğe uyarım ekseriyetle , herkes 120 ile gidiyorsa bende öyle giderim , şimdiye kadar 2 kez uzun yolda boşluğuma geldiğinden ceza yedim , biraz dikkatli olununca sorun olmuyor esasında , polislerin derdi trafik kurallarına uyulup uyulmadığı değil rutin kontrollerini yapmak , mesela öğlen vakti çoğu yerde kontrol olmaz zira yemeğe gidiyorlar :).

Yazsam sayfalarca yazılır ama çoğu yerde ki hız sınırı saçma geliyor bana , konya ovasında çift şerit gidişte 90 sabit hızla uykum geliyor resmen , ciddi manada tehlikede hissediyorum kendimi , ama bazı yollarda 70 km bile fazla oluyor . Böyle gelmiş böyle gider , üst düzey yetkilelerin nasılsa ceza derdi yok , biz kendi çaremize bakalım , selektörle yardımlaşmaya devam :mrgreen::cat:

Evrim Ergin
23 Mart 2010, 01:20
peki hız limiti kaç km olmalı sizce?
şimdi diyeceksiniz ki, yoluna göre değişir bu.
aydın otobanı olsun konumuz.
150km yeterli mi? hadi 200km olsun.

225km ile o yoldan geçip radara yakalanıp sonra buraya gelip aynı başlığı açacağınıza eminim.
200 km ile gidilir mi çölün ortasında yalnız gibiyiz zaten ve çok sıkıcı yol bitmiyo vs.vs. bin tane bahane üreteceksiniz. neden? bahane üretmek kolay da ondan :wiinkk:

bir diğer konu, cezalar çok yüksekmiş :)
hadi ya öyle mi? ceza olduğu için olabilir mi bu? :bounce:

sevgiler, saygılar herkese. :rendeer: