PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza anında acil yardım..!!!!

mojohand
19 Mart 2010, 11:52
Hepinizle paylaşmak istedim. Şehir dışında bi kaza geçirdim ve bi ambulans hizmetine uyeydim gnderdikleri kartı grp aramışlar . Daha önce tüm sağlık bilgilerimi bildikleri için kan ünitemle gelip bana o an kan vermişler. Ve hayatım kurtuldu. Hiç bir parada almadılar.
Daha birsürü ücretsiz hizmetleri var.
Bunun için bankama 14 lira veriyorum. Arayın konuşun valla..
0212 236 28 17 benim temsilcim ahmet. dünyanın heryerindede geçiyor

Nexagon
19 Mart 2010, 23:18
ne hale düşmüşüz.

birey sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir ve devlet tarafından karşılanması gerekir ama güvenemediğimiz için, kusurlu hizmetten ötürü özel sektöre bağımlı oluyoruz yavaş yavaş.

ama bunun reklamını yapmak, bağımlılığı arttırır; zira gerekli olan şey biraz yetkili mercilere karşı hak aramaktan geçmektedir.

Osbourne
19 Mart 2010, 23:34
that's an advertorial..

strangedenial
19 Mart 2010, 23:40
Benim de ehliyetimde kan grubum yazıyor ve her ay devlete vergi veriyorum. Karşılığında eğer yardım isteyemeyecek durumda isem yoldan geçenler 112 - 155 - 156 gibi numaralardan yardım istiyorlar ve her vatandaşın ve hatta vatandaş olmayanların da, her insanın sahip olduğu haklardan yararlanabiliyorum.
Yani eğer ben ayda 14 YTL veriyorum diye o an bana bir ambulans tesis ediliyor ve bir ünite kan getiriliyor ve ben hayatta kalıyorsam öte yandan bu hizmeti almayan birisi yan yolda daha zor durumda kalıyorsa bu içler acısı bir hale gelmişiz demektir. Kınıyorum bu mesajı ve umuyorum kitlenir silinir yok olur gider. yazık...
:pr: :pr: :pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

that's an advertorial..

evet öyle, ama bu bile nasıl bir ülke haline geldiğimizin açık örneğidir....

emrello
20 Mart 2010, 00:01
Benim de ehliyetimde kan grubum yazıyor ve her ay devlete vergi veriyorum. Karşılığında eğer yardım isteyemeyecek durumda isem yoldan geçenler 112 - 155 - 156 gibi numaralardan yardım istiyorlar ve her vatandaşın ve hatta vatandaş olmayanların da, her insanın sahip olduğu haklardan yararlanabiliyorum.
Yani eğer ben ayda 14 YTL veriyorum diye o an bana bir ambulans tesis ediliyor ve bir ünite kan getiriliyor ve ben hayatta kalıyorsam öte yandan bu hizmeti almayan birisi yan yolda daha zor durumda kalıyorsa bu içler acısı bir hale gelmişiz demektir. Kınıyorum bu mesajı ve umuyorum kitlenir silinir yok olur gider. yazık...
:pr: :pr: :pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

evet öyle, ama bu bile nasıl bir ülke haline geldiğimizin açık örneğidir....

Durmak yok! Devamını biliyorsunuz...

mojohand
23 Mart 2010, 10:59
Arkadaşlar; Sizinle paylaşmak istedim bunu. Tabiikide sağlık sektöründe tanıdığı olanlar ve özel hizmet alanların nekadar öncelikli müdahaleler aldıklarını bilmiyor olamazsınız.
Hiç güvenmiyordum buna. ölesine yaptırmıştım. Aslında; Tnıdığım biri kan yokluğundan ölümden döndü ama kalıcı hasarı oldu. Beni de korkutan bu oldu başıma da geldi.
Kimsenin kaskı bile çizilmesin. ama

mojohand
23 Mart 2010, 13:32
Kesinlikle öle. Ama tartışılır..