PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu hız bizi öldürür !!

jesse
18 Mart 2010, 11:42
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/motosikletciler-bu-hiz-bizi-oldurur

yukarıdaki video zaten herşeyi anlatıyor ..

Gnusher
18 Mart 2010, 12:01
Haber olması güzel ama sebebini ve istenileni tam olarak belirtmemişler gibi. Sanki otobüsün kamyonun hız sınır fazla biz onu şikayet ediyormuşuz gibi olmuş. Onların limiti mühim değil versinler bize 140-150 gerisi ne yaparsa yapsın:D.

Bir de haberin sonunda 250+ bir hızla sol şeritten yırta yırta gelen bir eleman olsaymış çok bomba olurmuş:queen:

m.şanveren
18 Mart 2010, 12:13
Hazır açılım yapılırken bi açılımda bize yapsalar çok iyi olur aslında.

Aragorn78
18 Mart 2010, 12:16
Bravo, takdir edilecek , ses getiren bir girisim

aYe
18 Mart 2010, 12:17
Kamyon beni geçince türbülans oluyor.:P

Başka bir SS geçince hortum çıktı sanıyorum.:queen:

KyCd
18 Mart 2010, 12:20
80 km.. vayy bee olaya bak..

şimdi RR lar SS ler napıcak hemen sanayiye gidiyosunuz limitör koyduruyosunuz makineye 80 km geçmicek şekilde kalan 2-3-4-5-6 ncı vitesleride çıkarttırın yerine başka bi aksesuar alırsınız..

Gnusher
18 Mart 2010, 12:33
Kamyon beni geçince türbülans oluyor.:P

Başka bir SS geçince hortum çıktı sanıyorum.:queen:

Ona bende koptum ya, gidiş geliş yolda kendi basarken karşıdan kamyon,tır ya da otobüs gelse uçup gidecek demekki:mrgreen:. Motosiklet kullanmaya dün başladım çok şikayetçiyim de demiştir de makaslamışlardır montajda:P

muzaffer1968
18 Mart 2010, 12:42
Desene yakında limitlerimiz değişecek :P:P:P

onur35
18 Mart 2010, 13:05
haber yapmaları gerçekten güzel olmuş emeği geçenlere teşekkür borçluyuz:rendeer:

zenon
18 Mart 2010, 13:16
Endroklubunu bu girişimi icin tebrik ediyorum ama sanki kamyon 90 yapıyor bizede 90 verin gibi olmuş bende arabaların hız limitleri ile aynı olmalı.

Omicron
18 Mart 2010, 13:44
kullandığım motor 4 silindir 600 cc ve 98 beygir. bu motorun TÜRKİYE'ye girişinde, satışında, ruhsatlandırılmasında herhangi bir sorun çıkmıyor ancak iş karayollarında sürme işine gelince "durun" diyorlar. "sen motorlu bisiklet veya motorsikletsin. senin hızın ancak 70 km/sa %10 da iltimasla 77 km/sa olabilir ancak. karayollarında diğer araçlara verdiğim hız limitlerinden daha aşağıda bir araçsın sen. sen ve sürücülerin ölüme mahkum şeytan icadı ve sürücüleridir. sen ve gibilerin yaşama hakkı yoktur ve olmayacaktır." deniliyor.
şimdi soruyorum sizlere en iyi ve güçlü motorları bırakın hepimiz 100 - 125 cc motorlarla başladık bu işe, bu denge işini bisikletle öğrenmeye başladık, bize yeterli hız sınırlarını vermezlerse zaten zor olan işimizi daha da zor hale getirmeyecekler mi. zaten daha evrimleşememiş 4 ve daha üstü tekere haiz araçlardan yeterince çekiyoruz, kaçabilmek için gaz açıyoruz. bu limitlerle her an ceza kesilme korkusunu zaten yaşıyoruz. evrimleşememişlerin altında kalıp hayatımla kumar oynayacağıma gaz açıp tehlikeden uzaklaşıyorum. ceza yesem de en azından yaşıyorum.
ama artık ne cebimle ne de hayatımla ilgili kumar oynamak istemiyorum. gereğinin de yerine getirilebilmesi için elimden geleni yapmaya gayret ediyorum.
saygılar.

ernesto_
18 Mart 2010, 13:55
kullandığım motor 4 silindir 600 cc ve 98 beygir. bu motorun TÜRKİYE'ye girişinde, satışında, ruhsatlandırılmasında herhangi bir sorun çıkmıyor ancak iş karayollarında sürme işine gelince "durun" diyorlar. "sen motorlu bisiklet veya motorsikletsin. senin hızın ancak 70 km/sa %10 da iltimasla 77 km/sa olabilir ancak. karayollarında diğer araçlara verdiğim hız limitlerinden daha aşağıda bir araçsın sen. sen ve sürücülerin ölüme mahkum şeytan icadı ve sürücüleridir. sen ve gibilerin yaşama hakkı yoktur ve olmayacaktır." deniliyor.
şimdi soruyorum sizlere en iyi ve güçlü motorları bırakın hepimiz 100 - 125 cc motorlarla başladık bu işe, bu denge işini bisikletle öğrenmeye başladık, bize yeterli hız sınırlarını vermezlerse zaten zor olan işimizi daha da zor hale getirmeyecekler mi. zaten daha evrimleşememiş 4 ve daha üstü tekere haiz araçlardan yeterince çekiyoruz, kaçabilmek için gaz açıyoruz. bu limitlerle her an ceza kesilme korkusunu zaten yaşıyoruz. evrimleşememişlerin altında kalıp hayatımla kumar oynayacağıma gaz açıp tehlikeden uzaklaşıyorum. ceza yesem de en azından yaşıyorum.
ama artık ne cebimle ne de hayatımla ilgili kumar oynamak istemiyorum. gereğinin de yerine getirilebilmesi için elimden geleni yapmaya gayret ediyorum.
saygılar.

Kesinlikle katılıyorum:cat:

eftelya
18 Mart 2010, 14:09
tüü kafirler :P motosiklete binmek haramdır bilmiyor musunuz : )

muzaffer1968
18 Mart 2010, 14:15
tüü kafirler :P motosiklete binmek haramdır bilmiyor musunuz : )

Yoksa ciğere ulaşamadınmı :P:P:P

tolgada
18 Mart 2010, 14:26
Hazır açılım yapılırken bi açılımda bize yapsalar çok iyi olur aslında.

:queen::queen:

Azimli
18 Mart 2010, 14:59
Motorcular için şu anki uygulama, "aşağı tükürsen sakal (hız limitlerine uy ama kamyon ve maganda otomobil sürücülerinin oyuncağı ol), yukarı tükürsen bıyık (kaçarken hız limitini aştığın için yakalanırsan okkalı ceza hazır) hesabındaki gibi. Omicron nikli üyeye kesinlikle katılıyorum. Yasada yapılacak değişikliğin etraflıca düşünülmesi, motorcuların da fikrinin sorulması gerekir. Ama bu örümcek kafalılarla nereye varılır? Bunu bekleyip göreceğiz. Ama beklerken de boş durmamak gerek. Çalışmayı hazırlayıp bize sunanlara teşekkürler.

dreamdark
18 Mart 2010, 15:44
Bu hayati sorunun bilinen bir medya kuruluşunda haber olarak yer bulması çok sevindirici bence. Uygulamalı olarak gayet güzel açıklanması da oldukça yerinde olmuş. Darısı gerekli düzenlemenin yapıldığı sevinçli haberlere inşallah.

aykan
18 Mart 2010, 15:56
Kural ihlali yapıcaz mecbur bu kanunu çıkartan adama motosikletin ne olduğunu sorsana :wiinkk:hayatında seleye dahi oturmuşmu??....kimlerin eline kaldık ya...

eftelya
18 Mart 2010, 16:06
Yoksa ciğere ulaşamadınmı :P:P:P

öyle dicene gel kardesim şu motosikleti birazcık da sen kullan , al mıncıkla tekmele düşür kır canın sağolsun desene:mrgreen: ... ama gün gelecek yanından vızt diye geçtiğimde bir zamanlar sefil ama gururlu bi genç vardı diceksin ...:P

alkadras
18 Mart 2010, 16:17
Gündeme gelmesi de bi adımdır.

aYe
18 Mart 2010, 16:18
Yaşamak için 300 yapın diyorum kimse dinlemiyo beni, hele şükür beni anlayanlar çıkmaya başladı.:queen:

jesse
18 Mart 2010, 16:31
Yaşamak için 300 yapın diyorum kimse dinlemiyo beni, hele şükür beni anlayanlar çıkmaya başladı.:queen:

katılıyorum .. ama 300 diil. tafikte seyir diger araçlardan hizlı olmalıdır.. kurallara uyunca yada şeritte yavaş seyrederken hep sıkıntya düşüyorum .. mutlaka biri çıkıyo yada işey oluyo :cherry:

aYe
18 Mart 2010, 16:32
katılıyorum .. ama 300 diil. tafikte seyir diger araçlardan hizlı olmalıdır.. kurallara uyunca yada şeritte yavaş seyrederken hep sıkıntya düşüyorum .. mutlaka biri çıkıyo yada işey oluyo :cherry:

En son 280'e düşerim aşası valla olmaz, 6. vitesin başlangıç maliyeti bile 250 cıks yok kurtarmaz abi...:P

jesse
18 Mart 2010, 16:34
En son 280'e düşerim aşası valla olmaz, 6. vitesin başlangıç maliyeti bile 250 cıks yok kurtarmaz abi...:P

seni emine havale ediyorum :D :queen: 20 ile patla emi :D

aYe
18 Mart 2010, 16:38
seni emine havale ediyorum :D :queen: 20 ile patla emi :D

Patlamadığımı ne biliyosun.:queen: Fuarda sürtündüydü şelepsis.:queen:

okanco
18 Mart 2010, 16:41
Gerçekten öyle.. İnş. en kısa zamanda hız sınırı değişir..

mahoni38
18 Mart 2010, 16:54
alet cantanızda bir adet amerikan yapımı tek borulu ateşlemeye hazır bazuka bulundurun (mümküne iki) eğer baktınız sorun oluyor ceza da yemek istemiyorsunuz arkcınız varsa söyleyin ona cıkarsın bazukayı ucursun kamyonu yola devam sonra kim sıkıstırabiliyor motorluyu hadi bakalım.

ha arkciniz yoksa "önce güvenlik" tabiki sağa cekin bazukayı kullanın yolunuza güvenle devam ediniz.

Bazukanın üzerine itfaiye numarası yazarsanızda iyi olabilir.

jesse
18 Mart 2010, 16:54
Patlamadığımı ne biliyosun.:queen: Fuarda sürtündüydü şelepsis.:queen:

sen ve emin bonnie & clyde gibisiniz :mrgreen::mrgreen: :queen::queen:

McWarnaly
18 Mart 2010, 22:39
Bari motosikletlerin trafige cikmasini da yasaklasinlar....:farao:

t.madde
18 Mart 2010, 22:54
büyük helişme haberimiz yapılmış :rendeer: gelişme var ülkemizde

RacingHaRd
19 Mart 2010, 09:21
RR zaten 1 de 79 km/h yapıyo. geri kalan 5 vitese gerek yok :queen:

dreamdark
19 Mart 2010, 09:53
RR zaten 1 de 79 km/h yapıyo. geri kalan 5 vitese gerek yok :queen:

Ne 79'u? 1. vites 120. :)

hakan07
19 Mart 2010, 12:27
saygılar.

KArdeşim tamamen katılıyorum antalyada yaşıyorum bende ve antalyada şu aralar o kadar trafik canavarı varki anlatamam benim motorum 125 lik max hızı zaten 120 artık motora gaz basmaktan bıktım direk sağa çekiyorum geçiyolar sonra yoluma dewam edyorum bıktım çünkü yeter ya bu ne hızlı gitsen 10 mt ilerde polis durdurup cezayı kösüyo yavaş gitsen trafiktekiler kornaya sellektöre asılıyo buna bi dur demek gerekiyo artık tüm motorcular olarak bi ayaklanmamı çıkarsak nasıl olur ?

gezgin_33
19 Mart 2010, 13:21
Hız kontrolden cıkarsa cok kişiyi oldurur...

jesse
19 Mart 2010, 13:41
madem bu üratlere mahkumuz .. türkiyeye sadece honda cup getirsinler.. onlara binelim.. 50 ssene önceki kurallara mahkum oluyoruz.. bu devran düzelir ama biz göremeyecegiz ..

GKN
19 Mart 2010, 14:04
madem bu üratlere mahkumuz .. türkiyeye sadece honda cup getirsinler.. onlara binelim.. 50 ssene önceki kurallara mahkum oluyoruz.. bu devran düzelir ama biz göremeyecegiz ..

Yamaha getirsinler hondayı napıcaz :P

Peki benden bi soru, nedir olması gereken yasal hız???

jesse
19 Mart 2010, 14:11
Yamaha getirsinler hondayı napıcaz :P

Peki benden bi soru, nedir olması gereken yasal hız???

130 150 arası uygundur diye düşünebilininir .. şahsi fikrimdir..

Omicron
19 Mart 2010, 14:17
otomobillere verilen hız sınırları yeterlı olacaktır inancındayım. sonuçta karayollarında yarış yapmıyoruz.

BLACK_ICE
19 Mart 2010, 14:26
yha bırakın 80 ini ben şehir içinde arkamdan hızlı git diye belediye otobüsü sıkıştırdı naptım biliyomusunuz 10 km yhe düştüm 60 dan 3 km boyunca 10 la gittim sonra o beni solladı ama gidon böyle otobüse değdi değcek ben tekrar solladım solda karakol vardı kestim otobüsün önünü ordada önünde yunuzlar vardı karakolun onlarda sağolsun koştu geldi anlattım bastılar bütün cezaları şimdi diceksiniz bunun konumuzla ne alakası var biz hızlı gitsekde sıkıştırıyolar yavaş gitsekde artık motorceketinin cebine 4 tane buji koydum napıyım artık en son çare bu pufffff.

Gnusher
19 Mart 2010, 14:39
yha bırakın 80 ini ben şehir içinde arkamdan hızlı git diye belediye otobüsü sıkıştırdı naptım biliyomusunuz 10 km yhe düştüm 60 dan 3 km boyunca 10 la gittim sonra o beni solladı ama gidon böyle otobüse değdi değcek ben tekrar solladım solda karakol vardı kestim otobüsün önünü ordada önünde yunuzlar vardı karakolun onlarda sağolsun koştu geldi anlattım bastılar bütün cezaları şimdi diceksiniz bunun konumuzla ne alakası var biz hızlı gitsekde sıkıştırıyolar yavaş gitsekde artık motorceketinin cebine 4 tane buji koydum napıyım artık en son çare bu pufffff.

Abooo. Bujici gelmiş millet kaçın! Topik patlar artık. Geçmişte böyle bi buji muhabbeti olmuştu varmıdır hatırlayan bilmem çok bombaydı. Bilmeyene söyleyim bu bujiler atınca patlıyan cinsten. Yani koca otobüse buji atsan ne olur demeyin atıyosunuz patlıyo. Kabooom olayı:queen:.

Kardeş bi de buji beleşse bi çift cr9 da bana gönderirmisin? 2000km sora deiştirecem:P

emilyan
19 Mart 2010, 14:52
aman yarabbi 600 lük makinamı alınca bu yasağı çok sert delicem bide ses hızımıda delicem :) tabi arabada sırtın dayalı rahat motorda 70 ne demek ya:pr:
50 cc lik aletler hediye etsinler bize max. 60 rahat rahat takılırız madem :queen:

berk_r1
21 Mart 2010, 20:28
Çok şükür 80 e hiç düşmedim :mrgreen: hakkatten ölümcül hızlar:mrgreen: Çocukken Castello Mountain Bike ımla yokuşaşşa 80 i vuruyodum :D