PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : adaletten bir beklentim kalmadığı için davamdan vazgeçeceğim..

Sayfa : [1] 2 3

avkan65
16 Mart 2010, 21:06
Malum eskiler bilir şu an kullanmış olduğum motorsikletim cbr 600 f 2007 yılında çalınmıştı ,aradan geçen 7 aylık süre sonrası bir tesadüf sonucu bulmuştuk ,bulunduktan sonra geçen zaman içersinde motorumu çalan ve çalan kişiden alan şahısların isimleri ,belli olmasına rağmen ,aradan geçen 3 senelik zaman içersinde söz konusu sanıklar hakkında hiç bir kanuni yaptırımda bulununmadı ,üstüne üstelik bana mahkemeden gelen ,ifade vermeye çağrı pusulalarına müteakiben gitmiş olduğum mahkemelerde ilgili savcının ,nerdeyse davacı oldum diye tersler tavırları ,beni bu olaydan yeteri kadar soğutmuştur ..
Artık işimden gücümden izin alarak gitiiğim bu davalardan herhengi bir sonuç çıkmaması ,çalan ve çalıntı malı alan kişilerin elini kolunu sallayarak dışarıda gezmesi ve yetkili mercilerin ,benim gibi mağdur durumda olan birine karşı olan tavırları neticesinde son gelen pusula ile önümüzdeki günlerde mahkemeye gidip davamdan vazgeçeceğim ,çünkü sonu görünmeyen bir yolda defalarca iş yerinden izin alarak yolcu olmanın gereği yok ,malınıza sahip çıkın ve bu ülkede benim düştüğüm bu durumlara düşmeyin :cat:
Ancak vergisini son kuruuşuna kadar veren bir vatandaş olarak kul hakkımı hiç bir zaman helal etmiyorum çalanlarada ,çalıntı malı alanlarada kanun temsilcilerinede ...
yzacak çok daha fazla şey var ama .... :farao:

okan4037
16 Mart 2010, 21:09
bizimde başımıza buna benzer olaylar geldi... şunu söyleyebilirimki, bu ülkede yasal yollardan hakkını arayamazsınız... tecrübe edilmiş ve denenmiştir... formalitelerle uğraştırıyolar sonuç çıkmaz.. HAYAL

bu arada çok geçmiş olsun

zaferkarizma
16 Mart 2010, 21:12
ya aga geçen motorumda bagaj bagı lastikli olanlardan vardı onu bile çaldılar arkadaşya topu topu 3 tl likşey ya :(

edremitli10
16 Mart 2010, 21:53
bi keresinde babamın motorunu çingeneler çalmıştı, çalındıktan bir saat sonra telefon geldi, şu mahalleye gelin 150tl verin motorunuzu alın demişlerdi, benim babamında tanınmışlığı olduğu için adamlar korkup motoru bizim dükkanın önüne bırakıp kaçmışlar

-BSI-
16 Mart 2010, 21:54
Avrupanın en büyük adalet sarayı Çağlayan'da, dünyanın da en büyük adalet sarayı Kartal'da inşaat halinde. Bakırköydeki de hiç bişeyin olmasa Türkiye'nin en büyük adalet sarayıdır herhalde. Sanki okul,hastane,kütüphanenin en büyüğünü yapıyolarmış gibi utanmadan bina yüksekliğinde bir de tabela dikmişler dünyanın en büyük adalet sarayı burada yükseliyor diye. İnşaatlar bitsin siz birde sonrasını görün. Bütün İstanbul'daki panolarda reklamını yapacaklar. Bizde sevineceğiz oo en büyük adalet sarayları bizde diye.Benim gözümde adalet binaları ne kadar küçük olursa ülkede işler okadar güzel işliyor demektir. Ne deseniz haklısınız.

CERRAHI
16 Mart 2010, 21:58
Hırsızlık neredeyse takdir edilecek bu ulkede..............
Neresinden tutup hangi aymazlıga, hangi vurdumduymazlıga, hangi yanlısa kufredeyim....

avkan65
16 Mart 2010, 22:03
Avrupanın en büyük adalet sarayı Çağlayan'da, dünyanın da en büyük adalet sarayı Kartal'da inşaat halinde. Bakırköydeki de hiç bişeyin olmasa Türkiye'nin en büyük adalet sarayıdır herhalde. Sanki okul,hastane,kütüphanenin en büyüğünü yapıyolarmış gibi utanmadan bina yüksekliğinde bir de tabela dikmişler dünyanın en büyük adalet sarayı burada yükseliyor diye. İnşaatlar bitsin siz birde sonrasını görün. Bütün İstanbul'daki panolarda reklamını yapacaklar. Bizde sevineceğiz oo en büyük adalet sarayları bizde diye.Benim gözümde adalet binaları ne kadar küçük olursa ülkede işler okadar güzel işliyor demektir. Ne deseniz haklısınız.

o adalet saraylarının inşaatına ben malzeme veriyorum ,ne adaletsizliklerle alınıyor o ihaleler bilebilirmisin soba borucusuna ,inşaat ihalesi veriliyor be :queen:

siyahatmaca
16 Mart 2010, 22:14
Bu ve buna benzer konuların neden böyle olduğuna dair isim vermeyeceğim kişilerle yaptığım konuşmalar da elem verici sebebi şu oldu; ellerinde o kadar çok vaka var ki, dosyaları mağdur tarafı yıldırarak kapatma yönüne gittikleri bir taktik olduğu idi. Ne büyük felaket...

avkan65
16 Mart 2010, 22:18
Bu ve buna benzer konuların neden böyle olduğuna dair isim vermeyeceğim kişilerle yaptığım konuşmalar da elem verici sebebi şu oldu; ellerinde o kadar çok vaka var ki, dosyaları mağdur tarafı yıldırarak kapatma yönüne gittikleri bir taktik olduğu idi. Ne büyük felaket...

il emniyet müdürü bir dostumun söylediği ile aynı :rendeer:

siyahatmaca
16 Mart 2010, 22:53
Dert etme mubarek. Ahirette keyif eden biz olacağız....:cat:

CERRAHI
16 Mart 2010, 22:57

Abim benim bir söz vardır benden daha iyi bilirsiniz.

Hakkını yediren hem hakkını kaybeder hem de şerefini! Hz.Ali

m.şanveren
16 Mart 2010, 22:59
Malum eskiler bilir şu an kullanmış olduğum motorsikletim cbr 600 f 2007 yılında çalınmıştı ,aradan geçen 7 aylık süre sonrası bir tesadüf sonucu bulmuştuk ,bulunduktan sonra geçen zaman içersinde motorumu çalan ve çalan kişiden alan şahısların isimleri ,belli olmasına rağmen ,aradan geçen 3 senelik zaman içersinde söz konusu sanıklar hakkında hiç bir kanuni yaptırımda bulununmadı ,üstüne üstelik bana mahkemeden gelen ,ifade vermeye çağrı pusulalarına müteakiben gitmiş olduğum mahkemelerde ilgili savcının ,nerdeyse davacı oldum diye tersler tavırları ,beni bu olaydan yeteri kadar soğutmuştur ..
Artık işimden gücümden izin alarak gitiiğim bu davalardan herhengi bir sonuç çıkmaması ,çalan ve çalıntı malı alan kişilerin elini kolunu sallayarak dışarıda gezmesi ve yetkili mercilerin ,benim gibi mağdur durumda olan birine karşı olan tavırları neticesinde son gelen pusula ile önümüzdeki günlerde mahkemeye gidip davamdan vazgeçeceğim ,çünkü sonu görünmeyen bir yolda defalarca iş yerinden izin alarak yolcu olmanın gereği yok ,malınıza sahip çıkın ve bu ülkede benim düştüğüm bu durumlara düşmeyin :cat:
Ancak vergisini son kuruuşuna kadar veren bir vatandaş olarak kul hakkımı hiç bir zaman helal etmiyorum çalanlarada ,çalıntı malı alanlarada kanun temsilcilerinede ...

arkadaşım çok geçmiş olsun öncelikle...yerinde olsam direk iç işleri bakanlığına kişiye özel iadeli tahütlü dilekçe yazarım.sigorta yüzünden arabamızı bağlamışlardı geçenlerde direk iç işleri bakanlığına kişiye özel dilekçe yazdık.sonucu bekliyorum

zaten sonucu burda paylaşıcam.onlar nasıl kılsa sen iki katı olucaksın.onlar illallah edicekler...

hello_moto
16 Mart 2010, 23:05
Haklı oduğun aşikar da, sen davana devam etmezsen yaptıkları da yanlarına kalacak. Ama sen bilirsin tabii...

Lifeisgood
16 Mart 2010, 23:06
Bu ülkede ne adalet kaldı ne huzur kaldı ne de umut ....... Açmak istemiyorum ağzımı.

Tek umut seçimlere az kaldı.....

CAPANORD
16 Mart 2010, 23:08
Selamun aleyküm mübarekler,Allah bunları ne yapacağını iyi bilir.İnşallah dünya gözüyle adaleti görür yaşar ve yaşatırız.

pitoresk35
16 Mart 2010, 23:12
bazen polata imreniyorum yaa sıkacaksın bu itlerin kafasına olacak bitecek başka türlü temizlenmez bu pislikler hepsini toplayıp bi çukura atıp yakacaksın ne vatana ne ailelerine ne de insanlara faydası var bu domuzların domuz diyerek iltifat ettim ama kusura bakmayın...

motocycleboyreigns
16 Mart 2010, 23:14
Bu olayda bu duruma nasıl gelindiğini bize daha detaylı bir şekilde paylaşırsan;ya da başka başlıklarda daha detaylı bahsettiysen onların adresini versen..ki tecrübe olsun bize,seni düşürdükleri durumlara düşmeyelim.

siyahatmaca
16 Mart 2010, 23:20
Abim benim bir söz vardır benden daha iyi bilirsiniz.

Hakkını yediren hem hakkını kaybeder hem de şerefini! Hz.Ali

Doğrudur, baş tacıdır. Ama bu durumlar isteyerek bizim elimizde olan sonuçlar olmadığı için biz bi çare konumundayız. Durum biraz farklı. Konu derin ve başka ortamlarda muhabbeti olacak mevzular. Şimdilik teğet geçiş yapalım. Kardeşimiz Avkan65'si teselli edelim. :rendeer:

Ante
16 Mart 2010, 23:26
Bu ülkede ne adalet kaldı ne huzur kaldı ne de umut ....... Açmak istemiyorum ağzımı.

Tek umut seçimlere az kaldı.....

Ne olacak ki seçimlerde?

TV geldi Türkiye'ye açtık. O zaman kimi gördüysek ekranda, şimdi de aynı kişiler var. Sadece suretler değişiyor. O zamandan beri hep gelecek seçim deniyor. Ama o seçim bir türlü gelmiyor.

CERRAHI
16 Mart 2010, 23:28
Doğrudur, baş tacıdır. Ama bu durumlar isteyerek bizim elimizde olan sonuçlar olmadığı için biz bi çare konumundayız. Durum biraz farklı. Konu derin ve başka ortamlarda muhabbeti olacak mevzular. Şimdilik teğet geçiş yapalım. Kardeşimiz Avkan65'si teselli edelim. :rendeer:

Eyvallah abim..

avkan65
16 Mart 2010, 23:29
Bu olayda bu duruma nasıl gelindiğini bize daha detaylı bir şekilde paylaşırsan;ya da başka başlıklarda daha detaylı bahsettiysen onların adresini versen..ki tecrübe olsun bize,seni düşürdükleri durumlara düşmeyelim.

motorum çalınıpta ,bulunana kadar geçen 7 ay süresince ve akabinde bu zamana kadar yaşadıklarımı yazsam roman olur ,ama biliyorumki kimin umurunda ateş düştüğü yeri yakar ..gerisi hikaye gelir millete ..

GorkeM
16 Mart 2010, 23:33
Ben de 3 sene sonra davamdan vazgeçmiştim. Vazgeçmekle en iyisini yapıyorsun bunun sonu yok...

sergiowanni
16 Mart 2010, 23:41

köprünun karşısilaşiriz inşallah..senin motorun hakkını odemeden geçirmezler yani..merak etme..davandan da vazgeçme..gitme o durusmlara..birak gitmediğin için düşsün dava..ama vazgeçme..

Lifeisgood
16 Mart 2010, 23:53
Ne olacak ki seçimlerde?

TV geldi Türkiye'ye açtık. O zaman kimi gördüysek ekranda, şimdi de aynı kişiler var. Sadece suretler değişiyor. O zamandan beri hep gelecek seçim deniyor. Ama o seçim bir türlü gelmiyor.

Çekirge bir zıplar , iki zıplar , üçüncüye zıplayamaz diye bir umut var içimde de o yüzden.

mete_han
16 Mart 2010, 23:55
Abi geçmiş olsun ben senin gibi sabırlı olamam..içten içe kendimi yerdim şahsen...

avkan65
17 Mart 2010, 00:08
Abi geçmiş olsun ben senin gibi sabırlı olamam..içten içe kendimi yerdim şahsen...

Bende o yüzden vaz geçiyorum daha fazla içten içe kendimi yemiyim,vazgeçeyimki en kısa zamanda unutayım gitsin be ..:)

RunemagicK
17 Mart 2010, 00:30
tek yol devrim

rif
17 Mart 2010, 00:54
Şu güzel Türkiyemde keşke herşey yoluyla yordamıyla olsa.Bizdeki yol yordam biraz farklı.Varsa tanıdığın emniyet müdürü,savcı,hakim vesayire.İşler anında çözülür.Dosya sıran hemen gelir.Bu anlayış ne kadar sürecek böyle kestiremiyorum.Avkan35 duruma çok üzüldüm dostum.Umarım yasalar bu adaleti sağlayamadıysa bile başka taraftan o adalet yerini bulur merak etme :(

remzi_39
17 Mart 2010, 04:21

Yazacak pek fazla birsey bulamiyorum..
Bir baskadir benim memleketim demekten baska birsey gelmiyor aklima..

Hakan usta benim basimdan gelen bir olayi sana(sizlere) anlatayim..

Cok seneler önce.. Sanirim 20 sene olmustur..
Eskiler Blaupunk radyolarini bilirler.. Ozamanlar acayip tutuluyordu.. Simdi hala öylemi bilmiyorum... Herneyse..
Bana kahvede arkadasin birisi(tanimiyorum kendisini) bir Blaupunk Bremen satar.. 200 yada 300 mark a(unutmusum.. sanirim 300 mark).. Yenisi 1000 mark o zamanlar..
Bende alirim calinmis oldugunu bile bile.. Nasil almiyasin??? Herkesin imrendigi bir radyo..

Aradan biraz zaman gecer ve gece yarisi beni polis durdudur evimin kapisinin önünde.. Radyoda kolumun altinda.. Kizak ta almistim benim arabadan calmasinlar diye.. :cherry: Radyoyu eve götürücem yani.. Hehe
Ehliyet ruhsat falan radyoyuda kontrol ederler seri numarasindan..
Okadar safmisimki radyonun seri numarasini bile kazimamisim..
Polis bana hemen "bu radyo bilmem nerede su arabadan calinmis".
Vay anasini.. :mrgreen:
Polis radyoya hemen el koyar o dakikada...
Bana birkacgün sonra bir mektup gelir..
simdi pek hatirlamiyorum ama..
Bilmemkac gün hapis cezasi falan...
Len ben calmadim bu radyoyu yaaaaaaaaaaaa...
Ben hemen avukata..
Durumu anlatirim..
(Inaninki ben calmadim.. Böyle seylerle hicbirzaman isim olmadi.. Seref sözü..)
Neyse avukat bir mektup yazar mahkemeye..
Mektup lar git gel...
Mahkemeye cikmama gerek kalmadi amaaaaaaaaaaaaaa
Bana 1000 mark para cezasi....
Radyoya 300 mark vermistim o gitti..
Radyoyuda aldilar elimden..
Avukata kac para verdigimi simdi hatirlamiyorum...
Radyonun yenisi 1000 mark.. :pr:

1000 mark lik radyo bana en azindan 1500 mark a patladi sonucta elimde radyo falan yok :queen:

Bu bana öyle bir ders olduki birdaha calinmis mal dedilermi aman benden uzak durun diyorum...

Burada calinmis mali almanin bile cezalari harika...
Adamlarin dedigi su size...
Sen satin almassan o adamda bunu calmaz..

O günden beride böyle seylerden elimi uzak tutarim...

Buradada hersey 4x4 olmasada yine biraz degisik yurduma göre...

tuyra
17 Mart 2010, 04:37
Daha bugün bir muhabbete tanık oldum. 2008 yılında çalınan nokia bilmem kaç serisi. Şu an 10 lira etmeyen bir telefon yani. Çalınmış, bir tanıdığımın hattının, telefona takıldığını tespit etmişler. 2.5 yıldır mahkeme sürüyor. Yatağından bir amcayı bile kaldırıp getirmişler. Çalan kişi bile belli değil, bulmak için çabalıyorlar.

Ben 6-7 ay önce internet üzerinden hatırı sayılı bir miktarda dolandırılmıştım ve aynı şekilde dolandırılan da bir çok tanıdığım vardı (sanal bankacılık olayları). Diğer dolandırılanları da davacı olmaları için, gaza getirmek adına, gittim dilekçe verdim. Savcıya 2 saat dert anlattım. 1 ay sonra cevap geldi; takipsizlik. Bir sürü insan hala dolandırılıyor. Ne ara takip ettiniz de takipsizlik kararı verdiniz, adı belli, adresi belli, işlediği suç belli. Dava bile açılmadı. Keza, çağımızın en büyük sorunlarından birisi; bilişim suçları.

2 örnek sundum sizlere. Yargımızın ne kadar hafife alınmayacağına(^#'!) varın siz karar verin.

mmucit
17 Mart 2010, 07:16
Memlekette adalet yoksa, boşverin gitsin.

CERRAHI
17 Mart 2010, 09:22
tek yol devrim

Zamanında o dediginde denendi...
Neyi degistirdi ulkeyi 30 sene geri atmaktan baska ?

Olcay Avşar
17 Mart 2010, 09:26
Hırsızları İslami kurallara göre cezalandıralım, var mısınız?

aSuBaYaH
17 Mart 2010, 09:53

:cat::cat::cat:
90 lı yılların sonunda motorlu kuryelik yapan bir arkadaşımın motoru çalınmak üzere iken hırsızı yakalıyor, şirkete haber verip şirketten arkadaşların arabayla gelmesini sağlıyor, yakaladıkları hırsızı şirkete götürüp (o dönemde bu motorlu kurye firmasında 60 motorlu kurye çalışıyor) elini ayağını bağlayıp yanındaki duvarada motor hırsızıdır diye yazıyor, gelen tekme giden tekme üzerinden koca bir şirket geçiyor sonrasında polise gerek yok deyip salıyorlar:cat:

iptaluyelik02
17 Mart 2010, 09:58

moderatör bunu derse diğerlerine ne kalmış ?

aSuBaYaH
17 Mart 2010, 10:09
moderatör bunu derse diğerlerine ne kalmış ?

şavaş abi,
sende yargısız infaz ettin:P modlarda fikir beyan edebilir. bizleri islami usullere göre banlamıyorlar:queen::rendeer:

ınnowa
17 Mart 2010, 10:41
adaletsizzzzzzzzzzzzz saraylar.:pr::pr::pr::pr::pr:

hanedan12
17 Mart 2010, 10:59

Yalan yok bu kadar büyük adliye saraylarını ve kültür merkezi açılışlarını bir devrimin ayak sesleri olarak algılıyorum ....

Bana paranoyak diyenler çıkabilir , Bir noktadan sonra dönüş olunmaz da diyen çıkabilir....

Ancak unutulmamalıdır ki . Devrimler hiç bir zaman Ben DEVRİM im diye gelmezler...

Biraz yasaklar artar biraz muhalefet tutuklanır.
Biraz muhalefet ses çıkarır , Biraz gazeteci ve yazar tutuklanır...

Sonuncu muhalif fikre kadar devam eder gider ....

Biz halkta . sadece Gazete manşetlerinden okuruz ...

AAAAA Devrim doğmuş ... Hem de nur topu gibi ... :)

(Dip not : kimin çocuğu oldu şimdi bu devrim ... :)

Yorumsuz ... :) :mrgreen::mrgreen::rendeer::cat:

avkan65
17 Mart 2010, 11:02
Birde gelen mahkemeye davet pusulalarının altında ,''şu kadar zaman içersinde konu ile ilgili adli makama gelmediğiniz taktirde zor kullanılarak getireleceksiniz '' yazıyor :) hadi sanık için anladıkta ,davacı için bu ibare niye :cherry:

CERRAHI
17 Mart 2010, 11:24

Tiz kellesi vurula.....

emrello
17 Mart 2010, 12:32

Sayın admin'im, sayfanın sol üst köşesine bir bak istersen.

Evet, adalet sistemi kör topal; bu aralar sağır da oldu ama Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, öyle olmak zorundadır. Hukuka güvenmeyeceksek neye güveneceğiz?

Olmadı bu yorum... Hiç olmadı.

Hakki
17 Mart 2010, 12:36
ne komünizm ne kapitalizm. yeni ideolojiler veya sistemler düşünmek lazım. ya da eskiyi örnek almak lazım.
var mı Osmanlı'dan başka uzun süreler ayakta kalmış ve dünyanın jandarması olmuş bir devlet (galiba Sümerler ve Mısır var).
Amerika şu anda dünyanın jandarması fakat yaşam süresi henüz Osmanlı'nın yaşam süresine ulaşmadı.

(Lütfen Osmanlı'nın son dönemlerini örnek vermeyin. ben de biliyorum Osmanlı'nın son dönemlerini. Birçok yanlışlar yapıldı. Benim kastettigim Kanuni dönemleri gibi dönemler.
zaten Osmanlı'nın son dönemleri Kanuni dönemi gibi olsaydı Osmanlı hala dünyanın jandarması olurdu)

askon
17 Mart 2010, 12:38

Hakan abı tekrar gecmiş olsun halada gecmiş olsun abı senı tanırım haklısın ama sende vaz gecersen şelepsizlere ve yandaşlarına misket havası oynatacaksın sen yol yordam bılen adamsın vardır bunun bır caresı gıcıklık olsun dıye sen onları uğraştır abı sen işini bılırsın bence yılma abı :cat:

emrello
17 Mart 2010, 12:40
ne komünizm ne kapitalizm. yeni ideolojiler veya sistemler düşünmek lazım. ya da eskiyi örnek almak lazım.
var mı Osmanlı'dan başka uzun süreler ayakta kalmış ve dünyanın jandarması olmuş bir devlet (galiba Sümerler ve Mısır var).
Amerika şu anda dünyanın jandarması fakat yaşam süresi henüz Osmanlı'nın yaşam süresine ulaşmadı.

(Lütfen Osmanlı'nın son dönemlerini örnek vermeyin. ben de biliyorum Osmanlı'nın son dönemlerini. Birçok yanlışlar yapıldı. Benim kastettigim Kanuni dönemleri gibi dönemler.
zaten Osmanlı'nın son dönemleri Kanuni dönemi gibi olsaydı Osmanlı hala dünyanın jandarması olurdu)

Of ya... Arkadaşlar gidin biraz tarih okuyun ya da ne bulursanız okuyun ama okuyun.

Ben çıkıyorum bu muhabbetten.

Sizlere iyi günler...

m.şanveren
17 Mart 2010, 12:46
Of ya... Arkadaşlar gidin biraz tarih okuyun ya da ne bulursanız okuyun ama okuyun.

Sizlere iyi günler...

hangi kitapdan bahsediyorsun:silent:

CERRAHI
17 Mart 2010, 13:03

Sizlere iyi günler...

Okuyanlarımız da var aramızda neyin ne oldugunu cok iyi bilende...
Sen degilsin sadece okuyan yani :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

:cat::cat::cat::cat::cat:

Hakki
17 Mart 2010, 13:04
@ emrello,
sen çok okudun galiba. senin önerin nedir ?

biz de hukuk devleti olsun istiyoruz ama sistem düzgün çalışmıyor gordugun gibi.

tuyra
17 Mart 2010, 13:14
Komik olmayın. Osmanlı'nın adalet sistemi çok mu iyi çalışıyormuş? Osmanlı'nın adalet sistemi (şeriat) diğer dünya ülkelerinde şu an çok mu iyi çalışıyor? Ha doğru, o ülkeler yoldan sapmıştı dimi.

Mazoşist propagandalarınızı bir motosiklet forumunda yapmazsanız daha mutlu bir ortam olur düşünüyorum. Bakın böyle; :cherry:

Konuyu bu tarafa çeken de bir moderatör ama olsun, ona vebal olmaz. Tüfüğü var :P

Hakki
17 Mart 2010, 13:19
erhancım hayırlı günler.
görüşelim bir ara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:15 ----------

Fatih Sultan Mehmet halkın çoğunun bildigi şeriatı uygulamak varken niye Kanunname diye bir şey çıkardı ? (ben Kanunname'nin içeriginden bahsetmiyorum. içerigi şeriat agırlıklı ama tamamen şeriat değil)

CERRAHI
17 Mart 2010, 13:22
erhancım hayırlı günler.
görüşelim bir ara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:15 ----------

Fatih Sultan Mehmet halkın çoğunun bildigi şeriatı uygulamak varken niye Kanunname diye bir şey çıkardı ? (ben Kanunname'nin içeriginden bahsetmiyorum. içerigi şeriat agırlıklı ama tamamen şeriat değil)

Hakkıcıgım merhaba,
Nasılsın ?

Cok ozledim sizleri vallahi.
Bir gun telefonlasıp goruselim.