PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetle ilgili çook önemli bi sorum var!!

boraciner
04 Ocak 2006, 21:12
bayramdan sonra B sınıfı ehliyetim çıkıcak.. eğer ben bununla 650 cc. lik motorumu kullansam.. polis te çekse kenara.. nasıl bi ceza keser? yetersiz ehliyet diyip ceza mı keser yoksa motoru bağlamaya kalkarmı???

Prometheus
04 Ocak 2006, 21:15
Ehliyetle ilgili çoook başlık var, bi göz at istersen ben gördüm orda cevabı :P

boraciner
04 Ocak 2006, 21:22
bende arıyorum ama bulamadım.. bu mesajı yazacağına cevabı yazsaydın daha iyi olurdu

Gelişim Sürücü Kursu
04 Ocak 2006, 21:48
merhaba;
Motorunuzu direk bağlar ve bu size yaklaşık 800 ytl ye malolur.Motorun cc si farketmiyor A2 ehliyet olması gerekiyor...

boraciner
04 Ocak 2006, 21:59
yaa :'( ben o zaman hemen A2 almaya bakıyım .. artık rüşvet falan idare edicez o zamana kadar

Tuncer Sezen
04 Ocak 2006, 22:14
Rüşvete de çok güvenme,bazen rüşvet de kurtarmaz ve gelişiminde dediği gibi 800 ytlyi ödemek zorunda kalırsın(bizim arkadaşa oldu)bi dolu uğraşmanda cabası...Bence hemen git bi ehliyet kursuna şubattaki sınava girmeye çalış...Benim tavsiyem budur.Bende ehliyetsiz kullandım bi süre hatta hala kullanıyorum ehliyetimi 2 hafta sonra alacağım ama hep bi korkuyla binmek açıkcası hiç iyi olmuyor...En güzeli dediğim gibi şubat dönemine yetişmeye çalış hemen yazıl al ehliyetini kurtul:cat:

mondial50tt
04 Ocak 2006, 22:36
ewt bencede bi ehliyet al:cat:

viper_1
04 Ocak 2006, 23:13
Konu hakkında ; Özeline mesaj attım. ...:cat:

distinto
05 Ocak 2006, 00:30
izmiti bilmem ama 3000km istanbulda b ehliyetle sürdüm bir polis bile durdurmadı(kask ve korumalarım var diye durdurmamış olabilirler) 1000km.de A2 sertifikam cebimde sürdüm hala polis durdurmadı, en kısa zamanda sertifikamı ehliyete ekletecem ama şansta olabilir bence biran önce ehliyetini al, polis durdurmazsa veya rüşvetle idare etsen bile Allah korusun bi kaza durumunda suçlu sen olursun en iyisi sen ehliyet al...

super_meke
05 Ocak 2006, 00:43
distinto cok sanslıymıssın.ben ehlıyetsızken bı kaza yaptım hem motoru bagladılar.hem ehlıyetsızım dıye mahkemeye cıktım hem haklıyken haksız duruma dustum vede bacagım iyilesene kadarda motor baglı kaldı.

Guclu
05 Ocak 2006, 00:52
ben bu soruyu Villa Pera'nın sahibinede sormuştum , bilmeyenler için Villa Pera A2 ehliyeti veren bir sürücü kursu , uzatmiyim , bana aynen şöyle demişti , eksik ehliyetten ceza yersiniz , motor bağlanmaz , cezanızı öder devam edersiniz , tabi bu epey sene önce oldu şimdiki sistem farklı olabilir ,

boraciner
05 Ocak 2006, 21:59
sağolun arkadaşlar.. ben bi kursa yazılıyım.. zaten havalar soğuk olduğundan pek çıkartmıyorum motoru dışarıya.. bahara kadar elimde B,A2 ehliyetlerim olmuş olur

DeNNiS
05 Ocak 2006, 22:53
b ehliyetiyle motosiklet kullanmak şuna benzer trafik kanunlarında
b ehliyetiyle uçak uçurmak, b ehliyetiyle tır kullanmak, b ehliyetiyle kaptanlık yapmak, yani b ehliyeti olman motor üstünde seni ehliyetsiz bi durumadüşürüri hiç bir faydassı yok.