PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor almak istiyorum fakat param yok önerileriniz neler?

Sayfa : [1] 2 3

erdemgc
11 Mart 2010, 18:18
arkadaşlar 5000-6000 civarında almak istediğim bir motor var. babam motora yanaşmıyor. yani ondan bana hayır yok. (halbuki 99 yılında bana ilk motorumu o almıştı.)

hiçbir yerde birikmişim söz konusu değil. aylık 600 civarı para geçiyor elime fakat doğal olarak ev giderleri faturalar mevcut. kenara maksimum ama maksimum 200 tl ayırabilirim. aslında şu anda o bile zor çünkü toplamda 500-1000 arası kredi kartı borcum var.

her türlü korumam mevcut motor için. motorum eksik sadece. motor hayalim, araba yerine motordan daha çok zevk alıyorum.

önerilerinizi bekliyorum. neler yapılabilir?

teşekkürler herkese

raven71
11 Mart 2010, 18:20
benim önerim beklemen ve yeterli parayı bulduğun zaman motosiklet alman. gereksiz yere kendini zorlama. çünkü motosiklet almakla iş bitmiyor. bunun kaskı var, montu var, dizliği var, bakımı var vs. :cat:

MsAlpeRM
11 Mart 2010, 18:22
Kredi kartına taksit ya da senetle alacak biyerler bulmalısın o zaman dostum. İzmir büyükşehir sonuçta çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum...

erdemgc
11 Mart 2010, 18:24
bütün aksesuarlarım korumalarım mevcut. airoh marka kasım bering marka montum dizliklerim ve eldivenlerim var.

2. el motor almayı düşündüğüm için de gt250 r düşünüyorum. tank pad vs. gibi aksesuarlar zaten üzerinde yer alacak.

MsAlpeRM
11 Mart 2010, 18:27
Tek olasılık senet ya da kredi kartı gibi görünüyor...

erdemgc
11 Mart 2010, 18:28
MsAlpeRM ;

öyle diyorsun da taksit olarak ancak 12 taksit yaparlar. 2. ele taksit imkanı baya zor gibi. kredi almak uygun gibi duruyor fakat bilmiyorum ne yapayım

strangerRTR
11 Mart 2010, 18:31
Başlığı görünce şaka sandım :D

bence zor önce parayı biriktir.

MsAlpeRM
11 Mart 2010, 18:36
MsAlpeRM ;

öyle diyorsun da taksit olarak ancak 12 taksit yaparlar. 2. ele taksit imkanı baya zor gibi. kredi almak uygun gibi duruyor fakat bilmiyorum ne yapayım

500-1000 kredi kartı borcum var yazmışsın ya erdem o yüzden kredi alman biraz zor diye düşündüm. Belki yüksek limitli bir kartın varsa kredi kartına alınabilirdi.

Akileos
11 Mart 2010, 18:36
aramızda fon oluşturalım ne dersin

RunemagicK
11 Mart 2010, 18:37
ya ben ne yapayım:) motorumu satıp vitesli bişey almak istiyorum ama para yok, çalışmam lazım ama çalışıcak zamanım yok (kpssye çalışıyoruz anasını satiyim), kilitlendik kaldık böyle

erdemgc
11 Mart 2010, 18:40
RunemagicK ;

en azından senin motorun var o da güzel birşey gezip dolaşabilirsin dilediğin gibi. olması hiç olmamasından iyidir. :cat:

RunemagicK
11 Mart 2010, 18:43
RunemagicK ;

en azından senin motorun var o da güzel birşey gezip dolaşabilirsin dilediğin gibi. olması hiç olmamasından iyidir. :cat:

o da doğru:) geçen 2 gün serviste durduda rüyalarıma girdi motorum:)

vlad1462
11 Mart 2010, 18:50
yorganına göre ayağını uzatacaksın ozaman. iş motor almakla bitmiyo. koruma kıyafetlerin olduğunu yazmışsın, hiç değilse kıyafet sorunun yok. ehliyetin varmı bilmiyorum ama yoksa onuda alman lazım. 5-6000 liraya nasıl bişey alacağını düşünüyorsun. eski model büyük hacimli bişeyse almak istediğin,aldıktan sonrada masraf yapacağını ve uzuun bir süre bu masraflardan kurtulamayacağını hesaba katmalısın. yapacağın ufak çaplı kazalar bile gayet masraflı olacaktır. ufak hacimli motorlar senin bu mali portrende bence en az baş ağrıtacak seçeneklerdir. cg125-ybr 125 yaca cbf 150 gibi bişeyler ayağını yerden kesecektir.

erdemgc
11 Mart 2010, 19:13
2 senelik a2 ehliyetim mevcut ona ayrı masraf yapmayacağım. ben de aslında sizin gibi düşünmüştüm. ama cbf150 nin fiyatlarına bakınca 3000 tlden başladığını gördüm. ona o kadar verene kadar sıfırını alırım. sıfırına 4140 tl vereceğime de gt250 r alırım diye düşünüyorum.

göz önünde bulundurmamız gereken şu var. önümüz yaz ve mutlaka bir işte çalışmayı düşünüyorum. onun haricinde bir de 3 boyutlu modellemeler yapıyorum. bundan da para kazanmayı amaçlıyorum. bu işle şimdi okul sebebiyle ilgilenemiyorum. yani kısacası kredi alsam belki 3 boyutlu modelleme işi sayesinde krediyi yazın toptan kapatabilirim bile.

sergiowanni
11 Mart 2010, 19:23
DİKKAT! ihtiyaç kredisi cek bence..maaş yazısı al iş yerinden şöle 1000 tl olsun en az ama.dikkat et bodro deil maaş yazısı birde üstüne olan bir su faturanı götür son ayın.3500 tl iste en az 2 yıl vade yaptır.bu paranın 1000 tlsini kredi kartına ayır kalanıyla da 2005 model bir ybr al bence..bu işten vade farkı olarak bir zararın olcak..1000 tl kadar faiz koycaklar mesela ama napalım baska yolu yok bu hayatta..BU BİRİNCİ YOL
İKİNCİ YOL...eş dost birinden 2000tl limitli bir kredi kartı bul altına 12 taksit yapan bir kuyumcuya git 2000 tlyi 12 taksik cektir ordanda 180-190 tl kadar zararın olur ama eline nakit verir kuyumcu.yani senin için altın alıp satmıs gibi yapıcak adam senin kazancın banka faizinden kurtulup işi 190 tl ye halletmen adamda sana bu güzelliği yapıo oda kazanıyo..2000 tl bankadan kredi ceksen senden 300 tl dosya parası 700 tl de faiz alır..
ya ben çok ayrıntılı izzah ettim ama sırf yardımcı olmak için..selamlarrr...

Sinan Aksu
11 Mart 2010, 19:32
ek iş yap.

sergiowanni
11 Mart 2010, 19:33
ya ben ne yapayım:) motorumu satıp vitesli bişey almak istiyorum ama para yok, çalışmam lazım ama çalışıcak zamanım yok (kpssye çalışıyoruz anasını satiyim), kilitlendik kaldık böyle

kpss ye çalışıyorsan kesin memur alursun az daha bekle bence zaten seneye memursun işçi maaşından ii olur kazancın..hatta kazancın olur şuana göre..sen kpssyi gecemezsen bak yeni motor bence..

erdemgc
11 Mart 2010, 19:40
sergiowanni;

teşekkürler önerilerin için. aslında ben 36 ay 5000 tl çekmeyi düşünmüştüm. maaş bordrosu ve yazısı alamam çünkü öğrenciyim.

36 ay 5000 tl aylık 190 tl gibi bir ödeme gerektiriyor.

bu risk alınır mı? nasıl olsa yaz geliyor para kazanırım şeklinde düşünüp gözümü karartıp harekete geçeyim mi?

Gnusher
11 Mart 2010, 19:42
Bende dev garajlı evimde ferrari koleksiyonu yapmak istiyorum senin bana bir önerin var mı?:farao:

Sana o krediyi vermezler kardeşim. Aynısını bana vermediler bende öğrenciydim, aynı zamanda seninkinden sölemesi ayıp biraz daha fazla alıyodum. Kredi borçlarımı da biriktirmemiştim...:D.
(Tabi kefil gösterilmesi durumunda işler değişir)

1-Başka iş bul
2-Okulu bırak
3-Okulu bitir
4-Ucuz bir motosiklet al
5-İllegal işlere girmeye çalış(Bu tavsiye değil ihtimal sadece)

askon
11 Mart 2010, 19:49
sergiowanni;

teşekkürler önerilerin için. aslında ben 36 ay 5000 tl çekmeyi düşünmüştüm. maaş bordrosu ve yazısı alamam çünkü öğrenciyim.

36 ay 5000 tl aylık 190 tl gibi bir ödeme gerektiriyor.

bu risk alınır mı? nasıl olsa yaz geliyor para kazanırım şeklinde düşünüp gözümü karartıp harekete geçeyim mi?

arkadaşım bır baba olarak ve esnaf olarak konuşacağım daha bende gencım ama bu sıfatlar mevcut o halde tecrübelerımıze guvenmelısın eskıden yanı 2005 yılında borca gırerdık öderız sezon gelıyor iş yaparız falan gıbı hesaplarla borc altına gırer bır seyler alırdık ama maalesef 2007 bu yana bu yaşıma kadar borçlanmamayı masrafları kısmayı ucuz imalat yapmayı alınacak bır sey varsa peşin ama ucuza almayı yenı öğrendım sana da tavsıyem HELE HELE bankaya hiç bulaşma kart bıle olsa ve ıyı bır iş bul çalış sabret kazan ve al bundan sonra ülkemızde bu sıstemı aklınıza kafanıza yerleştırın bakın hayatınız nasıl düzenli ve güzel olacak :cat:

erdemgc
11 Mart 2010, 19:52
Gnusher ;

krediyi ben almayacağım zaten. bana vermeyeceklerini biliyorum. bir abimin adına alacağım.
zaten 2 ay sonra yaz geliyor diyebiliriz. alacağım krediyi nisan ayında alıp ödemelerine bir ay sonra başlarım.yani sadece mayıs ve haziran ayında ödemek problem olabilir o da toplamda 400 tl yapıyor. ondan sonra büyük ihtimal çalışacağım için. durumlar tam tersine dönebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:50 ----------

askon ;

sonuna kadar haklısın ben de zaten senin yönteminden yanayım normalde ama. gel de bunu bana anlat :)
okulum çok yoğun ve motoru çok seviyorum. belki ağız tadıyla şöyle birkaç sene binebileceğim. sonrasında iş hayatı vs. belki bir daha zaman bulamayacağım.
bu düşünceler yüzünden zaten almak istiyorum. çünkü ben 2006 yılından beri sabrediyorum.

sergiowanni
11 Mart 2010, 19:56
kpss ye çalışıyorsan kesin memur alursun az daha bekle bence zaten seneye memursun işçi maaşından ii olur kazancın..hatta kazancın olur şuana göre..sen kpssyi gecemezsen bak yeni motor bence..

bende öğrenciyim..ama aldım üzerime bir fatura ile gittim birde maaş yazısı..tanıdık hiçmi bir firma sahibi yok..sana uyduruktan şirker kaşesiyle yazı yazacak..iş yeri irtibat telefonu isticekler vericeksin onlar bazen arıyo kredi :queen:verirken diyolar çalışanınızmı evet dio patron bitti gitti..fakat daha önceden kredi kartı sicilin kötü olmaması lazım..yada kredi sicilin..al o zaman sana bir yol daha be kardeşim.kampüslerde peynir ekmek gibi 500 limitli kredi kartı satılıyo git 3 bankadan öğrenci kredi kartına basvur 500 çarpı 3 yani..1500 tl..al bu kartları git yine kuyumcuya haydeeeeee:) bak bunları ben cok yaptım..:):):) kredimin 16. taksidi bitti..ama haklısın almışken 5000 al fakat 5000 tlyi kolay vermezler maaş yazın sağlam olcak firman vs calıştığın yer..sen campuslerde verilen kredi kartlarına yönel...:D

erdemgc
11 Mart 2010, 20:02
sergiowanni ;

sen de benim kafadansın. :) ben de o tip şeyleri çok yaptım. bende kredi kartı mevcut zaten hem de limitleri baya yapıyor toplamda.

ama işte kararsızım hala. borçlarım olmasa bankaya problem olmayacak da o biraz bozuyor işte. fakat onlar bitince de sezon gelecek ve fiyatlar yükselecek.

sergiowanni
11 Mart 2010, 20:05
arkadaşım bır baba olarak ve esnaf olarak konuşacağım daha bende gencım ama bu sıfatlar mevcut o halde tecrübelerımıze guvenmelısın eskıden yanı 2005 yılında borca gırerdık öderız sezon gelıyor iş yaparız falan gıbı hesaplarla borc altına gırer bır seyler alırdık ama maalesef 2007 bu yana bu yaşıma kadar borçlanmamayı masrafları kısmayı ucuz imalat yapmayı alınacak bır sey varsa peşin ama ucuza almayı yenı öğrendım sana da tavsıyem HELE HELE bankaya hiç bulaşma kart bıle olsa ve ıyı bır iş bul çalış sabret kazan ve al bundan sonra ülkemızde bu sıstemı aklınıza kafanıza yerleştırın bakın hayatınız nasıl düzenli ve güzel olacak :cat:

siz sonuna kadar haklısınız belki..ama biz de GENCİZ..saygı duyuyorum fikirlerinize ama heves var yapcak bişiy yok..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 ----------

sergiowanni ;

sen de benim kafadansın. :) ben de o tip şeyleri çok yaptım. bende kredi kartı mevcut zaten hem de limitleri baya yapıyor toplamda.

ama işte kararsızım hala. borçlarım olmasa bankaya problem olmayacak da o biraz bozuyor işte. fakat onlar bitince de sezon gelecek ve fiyatlar yükselecek.

hiç motorun yok dimi?sen 5000 tlye zıplama bence..al 2.el bir ybr cbf filan işini görür o senin..krediden daha mantıklı kredi kartı yeterki zamanında öde..2 ay kredi kartını ödeme kapatırlar..ama 2 ay kredi ödeme sana 10 sene kredi vermezler:D ha birde şu var..gaza gelme bütcene göre bişiy bak.

askon
11 Mart 2010, 20:06
Gnusher ;

krediyi ben almayacağım zaten. bana vermeyeceklerini biliyorum. bir abimin adına alacağım.
zaten 2 ay sonra yaz geliyor diyebiliriz. alacağım krediyi nisan ayında alıp ödemelerine bir ay sonra başlarım.yani sadece mayıs ve haziran ayında ödemek problem olabilir o da toplamda 400 tl yapıyor. ondan sonra büyük ihtimal çalışacağım için. durumlar tam tersine dönebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:50 ----------

askon ;

sonuna kadar haklısın ben de zaten senin yönteminden yanayım normalde ama. gel de bunu bana anlat :)
okulum çok yoğun ve motoru çok seviyorum. belki ağız tadıyla şöyle birkaç sene binebileceğim. sonrasında iş hayatı vs. belki bir daha zaman bulamayacağım.
bu düşünceler yüzünden zaten almak istiyorum. çünkü ben 2006 yılından beri sabrediyorum.

belkı bırdaha zaman bulamıyacağım mantığı bende başka konuyla ilgılı vardı böyle bır endişe duygu adını ne koyarsan koy bu mantık insanı çok değişik zemı9nlere götürür belkı buradan konuşması kolay sanacaksın ama değil ben ilk motorumu ki cok istemme rahmen 30 yaşında aldım şimdi yaşım 37 bak yıne bır önerı mobılet bak bı tane valla hıçte ayıp değil bız mıllet olarak bende dahıl lükse meraklı insanlarız altımızda iyisi olsun cebımızde son model cep telefonu ya cok şükür iş güç sahıbı insanım gecenlerde bır temızlık işçisi yolları temızlıyor elınde süpürge son model tlf. diğer elinde eğer yerlerı süpürüken bulmadıysa ne borca gırmıştır onu alamak için kaldıki benım tlf. değeri 100 lira
Bakın sokaklarda son model arabalar bu insanlar hep borclu ve o bankalara borcunu ödemek için onun bunun parasını vermeyıp sallayıp bankayı ödüyor sonrada son model arabada kendını gezdırıyor bilmem anlatabıldımmi

RunemagicK
11 Mart 2010, 20:13

memurluk istesem havada karada olur ama öğretmenim ben. devlete göre öğretmen olmam için ise o yuvarlak kutucukları doğru şekilde doldurmam lazımmış, onunla uğraşıyoruz:farao:

erdemgc
11 Mart 2010, 20:14
askon;

yorumların ve tecrübelerin için teşekkürler. ama senin kastettiğin insan tipinde olduğumu sanmıyorum çok. yani lükse bir özentim yok. öyle olsaydı belki daha pahalı motorlara özenebilirdim. gt250 r beni her yönden karşılar diye düşündüm.

sergiowanni ;

şöyle bir durum var. ben de senin söylediğin gibi cbf150 ybr 125 almayı düşündüm. en azından ayağımı yerden keser. öncelikle şehirlerarası yollarda yetersiz kalıyorlar. onu geçtim hadi şimdi dediğim gibi bu 3 boyutlu modelleme işinde iyi para var. şimdi okul nedeniyle vakit ayıramıyorum. ama şimdi yazın iş yaparsam da motoru almış bulunursam. sonra elimde para olacak. bir daha cbf 150 yi satıp gt250 r mı alacağım?

askon
11 Mart 2010, 20:20
sevgılı arkadaşım ben sna şöylesın böylesın demedım dıyememde sana örnekler vererek anlatmaya calışıyorum genç bır arkadaşımızsın ve gelırın kısıtlı onun için işin zor borca gıreceksın ama garantın yok bu sebepten dahada zorlaşıyor

erdemgc
11 Mart 2010, 20:24
askon ;

biliyorum yardımcı olmaya çalıştığını. o yüzden yardımların için gerçekten teşekkürler.

orhanyldz
11 Mart 2010, 20:38
Valla dostum seninle aynı süreci bende yaşadım.Nakit o kadar ne yazık ki param yoktu ve deli gibi motorsiklet istiyordum.Tabii bu durumda ben ne yazık ki beklentilerimi çok yüksek tutamadım ben istemezmiydim bir Honda Shadow sahibi olmayı. Bu arada ben çaışan birisiyim ama daha önceden kredi kartın ödenmemesinden kaynaklı ne yazık ki sakıncalı duruma düşmüştüm ve kredi çekemiyordum,bırakın yüksek limitli bir kredi kartımın olmasını 500 ytl lik bir kredi kartım bile yok:)eee vücuda mikrop girmiş bile artık dururmu bende hedeflerimi küçültüm şöyle çinliler arasında gezinmeye başladım.Neden dersen Senet-sepetle satış yapan kimi mağazalar var onlardan taksite alabilmek için gittim bir mağazadan 24 ay taksite bir çin çan çon ramzey qm250 aldım.Şimdilik güzel güzel biniyorum.Eğer benim için farketmez diyorsan bu tür alışveriş merkezlerini denemeni tavsiye edebilirim.

tuyra
11 Mart 2010, 20:43
Mevcut işinizden ve okulunuzdan vakit mi kalmıyor bilmiyorum ama 3 boyutlu modelleme gibi bir beceriniz varsa "freelancer" olarak da olsa bu işe yönelmelisiniz bence. Bu tür iş yapan firmalarla veya potansiyel müşterilerle görüşerek ufak tefek de olsa iş almaya başlasanız fena olmaz mı?

erdemgc
11 Mart 2010, 20:48
tuyra;

zaten ben de freelance olarak başvuruyorum fakat. genelde yanlarında çalışan eleman istiyorlar. freelance olarak öncelikle çok çok profesyonelleri istiyorlar ki uzaktan olacağı için çalışmada temiz iş çıksın. sonuçta daha iyi biliyorlar işi. ben sürekli kendimi geliştiriyorum. ama piyasa şartlarını düşünürsek objektif olarak söyleyebilirim ki ben de fena çizmiyorum. ama daha yeni başladım sayılır. kazanacağıma inanıyorum ama işte pişme süresi var anlaşılan ben o süreçteyim

sergiowanni
11 Mart 2010, 20:48
valla kardeşim allah kolaylık versin..ama sen zaten şimdiden bi motor sahibsin aklına koymussun zaten:))

onuray
11 Mart 2010, 20:52
Valla dostum seninle aynı süreci bende yaşadım.Nakit o kadar ne yazık ki param yoktu ve deli gibi motorsiklet istiyordum.Tabii bu durumda ben ne yazık ki beklentilerimi çok yüksek tutamadım ben istemezmiydim bir Honda Shadow sahibi olmayı. Bu arada ben çaışan birisiyim ama daha önceden kredi kartın ödenmemesinden kaynaklı ne yazık ki sakıncalı duruma düşmüştüm ve kredi çekemiyordum,bırakın yüksek limitli bir kredi kartımın olmasını 500 ytl lik bir kredi kartım bile yok:)eee vücuda mikrop girmiş bile artık dururmu bende hedeflerimi küçültüm şöyle çinliler arasında gezinmeye başladım.Neden dersen Senet-sepetle satış yapan kimi mağazalar var onlardan taksite alabilmek için gittim bir mağazadan 24 ay taksite bir çin çan çon ramzey qm250 aldım.Şimdilik güzel güzel biniyorum.Eğer benim için farketmez diyorsan bu tür alışveriş merkezlerini denemeni tavsiye edebilirim.

Hocam böyle bir mağazalar zinciri vardı. Senetle skygo 250 cc motosiklet satıyordu. İsmini hatırlayan olursa bana özelden mesaj atarsa sevinirim.

erdemgc
11 Mart 2010, 20:52
sağolasın :cat:

onuray
11 Mart 2010, 21:36
Erdem arkadaş. cetmen mağazaları senetle(aynen evkur mantığı) motosiklet satıyorlar.
Senetle satın alabilirsin. Ama marka model seçeneği çok fazla yok haberin olsun. Sitede MAĞAZALARIMIZ bölümü var. Oradan da istediğin şehirdeki mağazayı arayıp, ellerinde olan marka ve modelleri öğrenebilirsin. Hatta zaten bir çok mağazası izmirde bu firmanın.

tr100a
11 Mart 2010, 21:44
yazacahım şaka dehil benimde durumum hemen hemen aynı sayılır yalnız bendeki cub artık hayabusaya binmem lazım ihtiyarlamaya başladık kalp krizi geçirip ölmeden önce benim bu motora binmem lazım aramızda 100 tl para toplayıp olmayanlara motor alalım:)

Makinaci
11 Mart 2010, 21:48
Toz sat dicem ama yeri değil :D

erdemgc
11 Mart 2010, 21:59
valla o zaman şimdilik cbf 150 falan almak lazım anlaşılan. ne yapalım herşey istediğimiz gibi olmuyor. nasıl olsa noter masrafı kalktı. param olunca al sat yapabilirim gt250 r ya da başka birşey alabilirim.

KRAL1146
11 Mart 2010, 22:00
al kredi kartında nasıl olsa ödersin zaten ödemezsende onlar seni bulur... kafanı yorma....

emocan
11 Mart 2010, 22:26
Sevgili Erdem ,

Motosiklet sevdanı anlıyorum.
Tarzım çok direk olduğu için kaba gibi anlaşılabilirim ama değilim sadece çok açık sözlüyümdür beni yanlış anlama ;

* hyosung gt250 r sorun çıkartmayan güzel bir motor değildir . Herkesin düştüğü hataya düşme ikinci el motor almakla bitmiyor asıl başlıyor. kafadan bir süre sonra lastik ihtiyacın olacak zaten kimse yeni lastikli motorunu satmaz bakımı şuyu buyu altından kalkamazsın.

*Kredi alma . Sana vermezler başkasının üstünden de alma muhtemelen ödeyemeyeceksin ve o kişi ile de aran açılacak

*Yazın 3 boyutlu çizim işinden para kazanamayacaksın. bu işin okulunu bitirip aç gezen insan dolu piyasa amatör bir öğrenciye kimse para vermez .

*Alacağın motor ile belli saatlerde pizza veya kebap dağıtsan daha çok para kazanırsın.

*Şahsi tavsiyem tarz genç işi bir scooter al sıfır veya yok illa vitesli istiyorum diyorsan CBF 150 veya YBR 125 senin alacağın motorlar bunlardır . sıfır , lastiği yeni pırıl pırıl , garantili ve parçası bol .

erdemgc
11 Mart 2010, 22:33
emocan;

hyosung gt250 r dediğin hakkındakilere bir sözüm yok. hiç kullanmadım. sadece okuduklarım ve gördüklerimi sayesinde bilgiye sahibim.

kredi konusunda haklı olabilirsin zaten ben de şimdilik zora sokmamak için cbf 150 düşünmeye başladım.

3 boyutlu çizim konusunda ise pek katıldığım söylenemez. bu senin çevrenle alakalı birşeydir daha çok. eğer çevren varsa iş yapabilme olanağın yüksek. ayrıca kendime bu konuda çok güveniyorum. bu bence yaratıcılık işi. okulunu okuyanlar işşiz kaldı diye ben kalacağım diye birşey yok.

pizza kebap işi benim için maalesef uygun değil.

scooter alamam senelerce scooter kullandım. 98 yılından beri motorlar içindeyim. 2004 yılından beri sürekli forumları motorları piyasayı takip ederim. motorla uzun geziler de yaptım.

illa vitesli olacak alacağım motor.

önerilerin ve yardımların için teşekkürler

Alper41
11 Mart 2010, 23:10
Anes Motor 250 tl taksitle honda cbf 150 satıyor bir bak istersen
http://www.sahibinden.com/250_tl_taksitle_cbf_150-anes_motor_da-80WQQaXQQ15122328WQQpXQQdisplayitem?

Lifeisgood
11 Mart 2010, 23:13
Bi kere cbf150 alırsan satarken çok zarar etmezsin.Tabiki zarar kaçınılmaz.En azından 250 TL gibi bir masraf notere , ruhsat plakaya ve sigortaya gidiyo.CBF150 abartıldığı gibi uzun yolda yoran bir motor değil.130'la gitmekle 110'la gitmek arasında çok fark yok.Hız yapıp kendini strese sokacağına cbf150 ile bakına bakına gezersin.Bu motorla 2.500 km akdeniz turuna çıkıp günde 800 km katedenler var.Yedek parçası diğer motorlara göre 5 kat daha ucuz.Her yerde yedek perça bulursun.Komple motoru yenilesen 400 TL.Madem ki bütçen kısıtlı sana en uygunu cbf150.Bide ikinci el yerine sıfır alırım demişsin.Sıfırı 4.140 lira.Ruhsat plaka masrafı , arka çanta , motor kruma demirlerini eklersen sana 4.500'e gelir.Ben mesela daha yeni 3.000 TL'ye aldım 8.000 km'de.250 TL ruhsat plaka masrafı yaptım o kadar.Koruma demirleri çantaları full aksesuar aldım.1.250 TL kardayım.

erdemgc
11 Mart 2010, 23:34
Lifeisgood ;

cbf150 hakkında söylediklerinde haklısın. ben de cbf 150 kullanmış biriym zaten. uzun yol da yaptım onunla. ama otobanda son gaz kaldığım zamanlar olmuyor değil. benim gözüm hızda değil zaten. ayağımı yerden kessin yeterli. neden gt250 r istemiştim. cbf 150 yi bildiğim için ondan bir kademe daha iyi tam anlamıyla işimi görecek motor diye.
ama şimdi maddi durumum dolayısıyla cbf 150 düşüneceğim gibi duruyor.

sergiowanni
11 Mart 2010, 23:35
Anes Motor 250 tl taksitle honda cbf 150 satıyor bir bak istersen
http://www.sahibinden.com/250_tl_taksitle_cbf_150-anes_motor_da-80WQQaXQQ15122328WQQpXQQdisplayitem?

bak cok mantıklı dostum bu cbf işi.elden filan taksit yapaıolarsa cok ii olur..masrafsız motor..bomba kuryeciler yerden yere vuruyo tık yok:D:queen:

erdemgc
11 Mart 2010, 23:40
evet biliyorum cbf güzel motor gerçekten. dedim ya kullandım biliyorum. 3 günde 1000 km yaptık tık demedi.

bilinque
11 Mart 2010, 23:43
bekle bi işe gir yazın çalışacam diyorsun yani daha çalışmıyorsan bi yerde birikimin yoksa burda en mantıklısı çalışıp işe girmen değilmi ardından gelir herşey.

GKN
11 Mart 2010, 23:48
Banka soy, bana bi k9 1000 al, bende sana r1 i veriyim :D

berk_cglr
11 Mart 2010, 23:49
Banka soy, bana bi k9 1000 al, bende sana r1 i veriyim :D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::queen::queen: