PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el Motor alıyorum,masraf ne tutar?

AYBERK
11 Mart 2010, 01:38
Herkese merhabalar...

Kısmetse ZAT 150'mi satıp,2.el motosiklet alacağım... Ancak hesap yapmam gerekiyor ve takılığım bir nokta var...
NOTER masrafı,RUHSAT ve diğer masrafalar (tam olarak ne yapılacak bilmiyorum) ne kadar tutar??? Harç vs, yatırılacakmı?

yorumlar için şimdiden teşekkürler...:rendeer:

speirs
11 Mart 2010, 01:54
noter ücretleri düştü 15-20 tl falan. trafikte ruhsat yenilemek ne kadar tutuyor bilmiyorum ama. 50-100 lira falan tutar sanırım. yeniden plaka falan çıkartacaksan fiyat biraz değişir.

EvildoeR
11 Mart 2010, 03:51
ayberk abi internette 20 tl+kdv yazıo ama bu burokrası ıslerını bı turlu kafam almıyo ıkı gun once bende 150cc scooterımı sattım 31.5 lıra tuttu.ama satıs evragını duzenlerken bı defterden motor marka ve modeline baktı ona gore bısıyler yazdı.her markanın her modeli yazıyodu defterde senınde o civarda tutacagını sanıyorum.

bide benimde bi sorum var ben antalyadayım fakat 06 plakalı bı arac alıcaz onun satısıda aynı fıyatlardamıdır yoksa eskısı gıbı plaka yabancı olunca fiyat cok yukseliyomu?

blt_59
11 Mart 2010, 04:29
200 küsür notere verigim anları hatırlıyorum nasıl soydular milleti haram zıkkım olsun..

dreamdark
11 Mart 2010, 09:43
Herkese merhabalar...

Kısmetse ZAT 150'mi satıp,2.el motosiklet alacağım... Ancak hesap yapmam gerekiyor ve takılığım bir nokta var...
NOTER masrafı,RUHSAT ve diğer masrafalar (tam olarak ne yapılacak bilmiyorum) ne kadar tutar??? Harç vs, yatırılacakmı?

yorumlar için şimdiden teşekkürler...:rendeer:

Ayberk geçtiğimiz günlerde bizim şirketten bir arkadaş yaptı satın alma işlemini.

Noter : 35 TL
Trafik Sig. : 40 TL
EK1 : 10 TL
Ruhsat : 70 TL

Bir tek ruhsat bedelinde emin değilim, belki ufak bir oynama olabilir rakamlarda ama, ortalama olarak masraf budur. En fazla 200 TL diye düşün yuvarlak hesap.

bide benimde bi sorum var ben antalyadayım fakat 06 plakalı bı arac alıcaz onun satısıda aynı fıyatlardamıdır yoksa eskısı gıbı plaka yabancı olunca fiyat cok yukseliyomu?

Bildiğim kadarıyla satış rakamı aynı, sadece motoru üzerine alacağın zaman ekstra olarak bir de plaka çıkartma masrafı ödeyeceksin. O da motosiklet plakası ve tek plaka olacağı için hesaplı zaten. 10-20 TL civarı birşey olması lazım.

aSuBaYaH
11 Mart 2010, 09:50
ayberk,
iki gün önce halamın oğlu motoru üzerine aldı, noter+sigorta+ek1 formu+trafik= hepsi 180 liraya bitti. başka extra masrafın yok.
not: aldığın motorda muayene yoksa muayene ücretide + dahil olur:cat:

AYBERK
11 Mart 2010, 11:13
bilgiler için teşekkürler...
180-200 TL bence yinede çok!!!! gereksiz masraf...

muayene ücreti nekadar ki???:pr:

aSuBaYaH
11 Mart 2010, 11:47
bilgiler için teşekkürler...
180-200 TL bence yinede çok!!!! gereksiz masraf...

muayene ücreti nekadar ki???:pr:

60 küsürdü:cat:

wermeer
11 Mart 2010, 12:43
noter 35 tl
trafik sigortası 89 tl
ek 1 10 tl
emn. ruhsat 46 tl