PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Şanssızım..

GuNMember
04 Mart 2010, 21:05
Birkaç Saat Önce Kırık Olan Plakamı Yenıden Çıkartmak Icın Şubem Olan Bostancıya Gittim
Buraya Kadar Herşey Normaldı Hatta Köprüde 100-105 Km Hızla Sol Şeridi Kapatıyordum
Ne Olduysa Emnıyet Bınasına Gırmemle Oldu Plakayı Basamayacaklarını Yarın Sabah Gelmem Gerektıgını SOyledıler Bende Şişliden Geldıgımı Ve Mesafenın Uzak Oldugunu Soyledım Ama Ne Çare..
Geriye Dönmek Icın Cıktım Yola Tam Köprüye Giricem Motor Bir Anda Yığıldı Kaldı(Düşme Yok) Sol Şeritten Apar Topar Sağa Yanaştım Kayışın Koptugunu Anladım Ne Yapsam Ne Etsem Diye Düşünürken Biryandan'Da İterek Motorcu Arıyorum Saga Sola Sordum Bulamadım Kımse Bır Motorcu Bılmıyor
Yol Uzerınde Bır Motor Satıcısı Gordum Bir Ümitle Kapıdan Gırerek Kayışı Sordum Oldugunu Soyledı Fiyatına İse 45Tl Montajındanda Anlamam Dedı (Yolda Kaldıgımı Gorunce Kazıklamaya Calısıyor) Tabi Almadım İterek Üsküdara Kadar Geldım (Yaklaşık 7-8 Km Motoru İttim) Üsküdarda Motoru Bağladım Ve Sirkeciden Parçayı Aldım (Japon Malı Kayıs 23tl) Az Sonrada Yola Düşüp Üsküdarda Motoru Tamır Edip Gelicem Bakalım Daha Neler Çıkacak...

McWarnaly
04 Mart 2010, 21:09
gecmis olsun dostum zordur biliyorum.bi kere bende eski motorumu 4 km kadar itmek zorunda kalmistim..

serhan123
04 Mart 2010, 21:15
sende çok şansızmışsın be abicim geçmiş olsun...

huska
04 Mart 2010, 21:15
:Pkardesım gecmış olsun nedır bu olay 2 aydır basına olmadık seyler gelıyor senın motoru bi okut üflet neyse yanında goturecegın takımları eksıksız götür.ama varyatörü nasıl sökeceksın?:silent:

mmucit
04 Mart 2010, 21:33
şerefsiz, baktıki yolda kalmışsın 46 liradan kazıklamaya çalış.
Nedir bizim bu insanımızın hali. Yardımcı olacağı yerde...

zaferkarizma
04 Mart 2010, 23:05
siz gene iyi iktirmişiniz tam 15 km :)

beykurt
04 Mart 2010, 23:16
geçmiş olsun ya.en kötü sorunun bu olsun ne diyelim:)

atmaca_35
04 Mart 2010, 23:24
geçmiş olsun...benim plakada kırık ne kadara mal oluyor acaba yenisini çıkartmak

RunemagicK
04 Mart 2010, 23:35
ölü yiyiciler

mondial50tt
04 Mart 2010, 23:53
geçmiş olsun benimde sehirlerarası yolda basıma gelmişti

GuNMember
05 Mart 2010, 00:37
Az Önce Motoru Toplayıp Geldim Ama Şanssızlıklar Peşimi Bir Türlü Bırakmadı
Kapagı Söktüğüm Anda İçeriyi Görmeliydiniz Her Taraf Kayış Parçalarıyla Kaplıydı Temızlerken Tekerlek Tarafında Lokma'ya Benzeyen Bır Cısım Gozume Takıldı Abim Yanımdaydı Abime "Abi Bu Ne Ya Tamırcı Icerde Lokmayı Unutmus Baksana" dedım Sonra Oradan Çıkarttım Ve Lokma Sandıgım Şeyın Tahrık Burcu Oldugunu Gördüm Tahrık Burclarının Oldugu Yer Tamamen Dağılmıştı Ve Sanıyosam Degısmesı Gerekıyor Allahtan Tahrık Burclarını Daha Onceden Alıp Bagaja Atmıstım
Varyatoru Sökmek Icın Bir Şekilde Sabıtlememız Gerekıyordu Uzun Bir Tornavidayı Yukarıdan Sokup Sıkıstırdık Ve Allahtan Tam Takım Lokma Setıyle Gıtmıstık Varyatoru Soktuk Burcları Degıstırdık Kayısı Taktık (Bu Arada Ayak Marsı Dagıldı Ama Umursamadık(: ) Bir An Once Eve Gıtmek Istıyordum Ayaklarımda Ve Kollarımda Hal Kalmadı Ayak marsını Komple Sokup Posede Koydum Marsa Bastık Ilk Once Bıraz Seslı Calıstı Ama Yapacak Bırsey Yoktu Bı An Once Avrupa Yakasına Gecmek Istıyodum Kapagı Kapattık Gelırken Yolda Benzıncı Gordum Surdan Benzın Alıyım Dedım Dilimi Eşşek Arısı Soksun İğrenç Bir Benzıne Rast Geldım Köprü Çıkışında Motor Tırtlamaya Başladı Ve Eve Çıkan Yokuşu Çıkamadı Biraz Dolanarak Biraz İterek Motoru Zor Bela Getirdim Park Ederkende Varyatordekı Sesın Kesıldıgını Gordum
Bu Kadarda Şanssızlık Kimde Var Bilemiyorum (:
Ayriyetten Yolda Gördüğüm Motorsıkletcının Bir Esnaf Olarak Yardımcı Olmasını Beklerdım Ama Malesef Esnaflıgı Bılmıyorlar 23 Lıra Olan Kayısa 45 Lıra Ve Takmasına Karısmam Dıyor Ben 30 Lıra Ver Takmayı Bılmıyorum Ama Yardımcı Oluruz Demesını Beklerdım...

mücahit_89
05 Mart 2010, 00:46
dostum ne diim çok geçmiş olsun inş başına birdaha böyle işler gelmez:(bu scooterların ne zman ne sorun çıkarıcağı belli değil hiç güvenmiyeceksin bitane kanuni rokko vardı aman allahım bigun motora biniyosam ikinci gün senin hesap itiyodum:farao:

yürekçe
05 Mart 2010, 00:49
Allah allah yaaaaaaaaa.....
kardeşim nedir bu yaşadıkların yahu. insanı motordan soğutur bu olaylar ama sevdana hayranım...

inşallah en kısa zamanda para biiktirip ruhunu okşayacak bir motosiklet sahibi olursun. yaratıcılığı ve maharetiyle saygı duyduğum motorculardan birisin. bu son olsun diyorum...

bol şans :)

mmucit
05 Mart 2010, 00:50
Az Önce Motoru Toplayıp Geldim Ama Şanssızlıklar Peşimi Bir Türlü Bırakmadı
Kapagı Söktüğüm Anda İçeriyi Görmeliydiniz Her Taraf Kayış Parçalarıyla Kaplıydı Temızlerken Tekerlek Tarafında Lokma'ya Benzeyen Bır Cısım Gozume Takıldı Abim Yanımdaydı Abime "Abi Bu Ne Ya Tamırcı Icerde Lokmayı Unutmus Baksana" dedım Sonra Oradan Çıkarttım Ve Lokma Sandıgım Şeyın Tahrık Burcu Oldugunu Gördüm Tahrık Burclarının Oldugu Yer Tamamen Dağılmıştı Ve Sanıyosam Degısmesı Gerekıyor Allahtan Tahrık Burclarını Daha Onceden Alıp Bagaja Atmıstım
Varyatoru Sökmek Icın Bir Şekilde Sabıtlememız Gerekıyordu Uzun Bir Tornavidayı Yukarıdan Sokup Sıkıstırdık Ve Allahtan Tam Takım Lokma Setıyle Gıtmıstık Varyatoru Soktuk Burcları Degıstırdık Kayısı Taktık (Bu Arada Ayak Marsı Dagıldı Ama Umursamadık(: ) Bir An Once Eve Gıtmek Istıyordum Ayaklarımda Ve Kollarımda Hal Kalmadı Ayak marsını Komple Sokup Posede Koydum Marsa Bastık Ilk Once Bıraz Seslı Calıstı Ama Yapacak Bırsey Yoktu Bı An Once Avrupa Yakasına Gecmek Istıyodum Kapagı Kapattık Gelırken Yolda Benzıncı Gordum Surdan Benzın Alıyım Dedım Dilimi Eşşek Arısı Soksun İğrenç Bir Benzıne Rast Geldım Köprü Çıkışında Motor Tırtlamaya Başladı Ve Eve Çıkan Yokuşu Çıkamadı Biraz Dolanarak Biraz İterek Motoru Zor Bela Getirdim Park Ederkende Varyatordekı Sesın Kesıldıgını Gordum
Bu Kadarda Şanssızlık Kimde Var Bilemiyorum (:
Ayriyetten Yolda Gördüğüm Motorsıkletcının Bir Esnaf Olarak Yardımcı Olmasını Beklerdım Ama Malesef Esnaflıgı Bılmıyorlar 23 Lıra Olan Kayısa 45 Lıra Ve Takmasına Karısmam Dıyor Ben 30 Lıra Ver Takmayı Bılmıyorum Ama Yardımcı Oluruz Demesını Beklerdım...

Haklısın kardeş, ne diyelim...

GuNMember
05 Mart 2010, 01:05
Allah allah yaaaaaaaaa.....
kardeşim nedir bu yaşadıkların yahu. insanı motordan soğutur bu olaylar ama sevdana hayranım...

inşallah en kısa zamanda para biiktirip ruhunu okşayacak bir motosiklet sahibi olursun. yaratıcılığı ve maharetiyle saygı duyduğum motorculardan birisin. bu son olsun diyorum...

bol şans :)

Işıklarda Ve Trafikte Yanımda Duran Burgman Ve Silverwing'lere Özenmiyor Değilim Ama Daha Çok Çalışırsam Belki Birgün Bende Alırım (:
Bu Kadar Şanssızlığa Ragmen Motorumun Kirlendiğini Farkettim Ve Sabah İlk İş Yıkıyıcam(Yağmur Yağmazsa) (:
Hayatta Motorun Kadranını Sona Dayamak Kadar Guzel Birşey Yok Birde Devir Kesicinin Sesi Var Ama O Benim Motorda Yok (:

SAd0
05 Mart 2010, 01:39
ulan ne şanslı(!) adamsın beeeee:D

Ömercik
05 Mart 2010, 02:33
Geçmiş olsun.Bazen öyle şeyler geliyor ki başımıza motosikletle alakalı, bu işten soğutucu nitelikte, ama içimizdeki sevgi büyük galiba ki yola devam ediyoruz tutkuyla... Kazasız sorunsuz sürüşler.

Aragorn78
05 Mart 2010, 09:33
Cok gecmis olsun, birdaha sanssizlik yasamazsin insallah

kelon
05 Mart 2010, 09:37
yeni motor almayı denersen bir daha şanssızlık yaşamaşsın

deli_mavi
05 Mart 2010, 09:56
bende sandim ceza yedin...:mrgreen:sagligin yerinde paranda cebinde kalmis bea...sadece spor yaptin...buda iyi...her daim iyi tarafdan bakacan hayata...:cat:

ünaltürkyazıcı
05 Mart 2010, 10:43
bende sandim ceza yedin...:mrgreen:sagligin yerinde paranda cebinde kalmis bea...sadece spor yaptin...buda iyi...her daim iyi tarafdan bakacan hayata...:cat:

doğru söylüyorsun murat hayat öyle bir acımasızki yaşamayan bilemez.

by_dengesiz
05 Mart 2010, 11:38
yok yok senin motora bi tane nazar boncuğu takmak lazım,bu ne şanssızlıktır yaa,başına gelmeyen kalmamış neredeyse,Allah korusun ,Allah göstermesin ben olsam 2 tane de ben sıkarım bırakırım beni yolda bırakan makineyi,talihsizlik başka bişey değil

GuNMember
05 Mart 2010, 11:43
yok yok senin motora bi tane nazar boncuğu takmak lazım,bu ne şanssızlıktır yaa,başına gelmeyen kalmamış neredeyse,Allah korusun ,Allah göstermesin ben olsam 2 tane de ben sıkarım bırakırım beni yolda bırakan makineyi,talihsizlik başka bişey değil

Boncuktan 2 Tane Var (:

KyCd
05 Mart 2010, 11:45
Öncelikle geçmiş olsun..

GunMember canım sen çöle möle gitme.. Allah muhafaza ::139:: :mrgreen:

Deryali
05 Mart 2010, 11:59
Geçmiş olsun
Kaç km de koptu kayışın
Ayrıca benim motorun kayışı 300 değilde 23 lira olsa her bakımda bir değiştirirdim :)

HAZER
05 Mart 2010, 12:51
geçmiş olsun dostum fena bir gün yaşamışsın

tamyak
05 Mart 2010, 13:42
Geçmiş olsun
Kaç km de koptu kayışın
Ayrıca benim motorun kayışı 300 değilde 23 lira olsa her bakımda bir değiştirirdim :)

aynı fikirdeyim... 45 tl lik kayış belki markalı bişeydi...şahsen 23 tl lik kayış alıcağıma gerçi o an vaktiniz yok ama 50 tl verirdim varsa markalı kalite bişey takardım...Emin olun o 23 tl lik kayışa güvenip uzun yola çıkarken 2 kere düşünürdüm...Ya da gerekli edevat ve yedek kayış bulundururum motor da...
...Bu arada geçmiş olsun...Motorla yolda kalmak kötü bişeydir...

x-maxın da 80 tl ye de 250-300 tl ye kayışları var....

TORAMAN
05 Mart 2010, 16:58
Geçmiş olsun arkadaşım motorculuk böyle birşey işte.

Gezerken keyif veren bir makinayken yolda bıraktığında çekilmez olur ama tutkusu sardıysa herbir yanını bırakamazsın.:)

Şimdi kullandığım scooterden önceki Çin malı scooterde kayış kopmasını iki kere yaşadım o yüzden bilirim nasıl bir duygu olduğunu.:pale:

Bu arada aktarma kayış fiyatları kalitesine göre farklı olabilir.:cat:

berk_cglr
05 Mart 2010, 17:04
geçmiş olsun kanka sende de harbi ne şans var yaaa

sergiowanni
05 Mart 2010, 17:36
geçmiş ola..bende de mondi vardi scooter imanim gevremişti artiq yani..parcanin defalarca en qralini aldiq ama nafile..imqanin varsa sat onu motorsuz gez 6 ay gereqirse 85 model esqi motorlara bin ama qurtul..bunlar daha iyi gunlerin...sansin bol yolun aciq olsun..

Birkannn
05 Mart 2010, 17:58
Gecmis olsun baya bi spor yaptin yani :) Allah bir daha yasatmasin

GuNMember
05 Mart 2010, 19:31
Geçmiş olsun
Kaç km de koptu kayışın
Aldıgımda Km Saati Çalışmıyordu Ne Zaman Degıstıgınıde Bılemıyorum Yani Tam Bi Bilinmezlik

aynı fikirdeyim... 45 tl lik kayış belki markalı bişeydi...şahsen 23 tl lik kayış alıcağıma gerçi o an vaktiniz yok ama 50 tl verirdim varsa markalı kalite bişey takardım...Emin olun o 23 tl lik kayışa güvenip uzun yola çıkarken 2 kere düşünürdüm...Ya da gerekli edevat ve yedek kayış bulundururum motor da...
...Bu arada geçmiş olsun...Motorla yolda kalmak kötü bişeydir...

x-maxın da 80 tl ye de 250-300 tl ye kayışları var....

İkiside Aynı Marka Kayıştı Bando Marka Birisi Bildiğimiz Fırsatçı Türk Diğeri Normal Bir Esnaf(Sağolsunlar Getir Motoru Yardımcı Oluruz Dediler Ama Motor Anadolu Yakasındaydı) (:
Çin Motorunun Bir Güzelliğide Bu Parça Ucuzlugu Ne Kadar Kalıtesız Olsada Cebındekı Para Herzaman Motoru Yürütmeye Yetıyor (:

Ayriyetten Buradan Yönetime Sesleniyorum Lütfen Çöle Organizasyon Yapmayalım Yaparsakta Bana Haber Vermeyın Mazallah Kutup Ayısı Filan Çıkar (:

huska
05 Mart 2010, 19:37
bando iyi kayıştır.zorlamassan kolay kolay kopmaz son 5000kmdır kullanıyorum sorun cıkarmadı.ama sen bıraz agresıf kullanıyosan daha kalıtelı bır kayıs tak.:P

GuNMember
05 Mart 2010, 21:54
bando iyi kayıştır.zorlamassan kolay kolay kopmaz son 5000kmdır kullanıyorum sorun cıkarmadı.ama sen bıraz agresıf kullanıyosan daha kalıtelı bır kayıs tak.:P

Çift Kayış Taksam Yine Kar Etmez (: Ama Kayısın Kopma Nedenını Galiba Buldum Varyatör Dağılmış Ve Burclar Icerıde Oraya Buraya Dağılmış Kayışı Aşındırmış (: 1 Tane Burç Varyatoru Actıgımda İçeride Dolaşıyodu Ve Üzerinde Plastik Kaplaması Yoktu Tahmınımce Bu Burc Kayışı Aşındırdı Ve Aşırı Hızda Kayış Dayanamadı Koptu Olsun Yinede Her İşte Bir Hayır Vardır Diyelim...