PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08.03.2010 da GSR600 leniyorum :))

Sayfa : [1] 2

MEGAN66
04 Mart 2010, 15:51
Merhabalar;
4 silindir merakından dolayı yakında bir GSR sahibi olacağım, çok hayal etmiştim sonunda olacak gibi. 08.03.2010 da kısmet ise alıyorum makinayı. Bordro, 10.000 kmde. Şimdilik forumdan okuduğum kadarı ile, rüzgar konusunda camdan ve aynadan sorun yaşayacağım aşikar. Dolayısıyla ilk etapda ayna ve cam bakmam gerekiyor. Aynı zamanda servis olarak nereye gitmeliyim? Suzuki servisleri çok fazla yok, umarım sorun yaşamam. Motor hakkında siteden bayağı araştırmam oldu ama yinede yamahadan sonra suziden çekinir gibiyim. Umarım makina bize sorun çıkarmaz. YBR250 şimdilik satılana kadar garajda kalacaki kalbim ondan ayrılmayı hiç istemiyor :( Selamlarımla Murat ERDEM

babaçi
04 Mart 2010, 16:02
Hayırlı olsun:rendeer:

yürekçe
04 Mart 2010, 16:07
:) aramıza hoşgeldin. ama üzülerek söylemeliyim ki; bu yüksek dozdan sonra artık iflah olmazsın.

sana tavsiyelerim:

1- ön camı ane motor hakan beyden alabilirsin. oldukça uygun veriyorlar. mümkünse açık renk olanından al. çok hoş duruyor.

2- ayna konusunda haklısın. imakn olsa da aynayı gidondan sökebilip başka bir yere monte etsek...

3- koruma demirlerini ihmal etme. mutlaka kaliteli bir koruma demiri taktır

MEGAN66
04 Mart 2010, 16:45
:) aramıza hoşgeldin. ama üzülerek söylemeliyim ki; bu yüksek dozdan sonra artık iflah olmazsın.

sana tavsiyelerim:

1- ön camı ane motor hakan beyden alabilirsin. oldukça uygun veriyorlar. mümkünse açık renk olanından al. çok hoş duruyor.

2- ayna konusunda haklısın. imakn olsa da aynayı gidondan sökebilip başka bir yere monte etsek...

3- koruma demirlerini ihmal etme. mutlaka kaliteli bir koruma demiri taktırYürekçe tşk ederim, Motorda Devil var, Givi Koruma var, Suzuki radyötör koruma var. Gerisini ben alcam artıkın, anes motor bir bakayım suzuki sitesinde varmı. Birde motor hakkında beni bilgilendirirmisin 532 674 40 67. Selamlar Murat

Reşit
04 Mart 2010, 17:16
murat abi hayırlı olsun. uzun zamandır düşünüyordun zaten, sonun da kavuşuyorsun. allah kaza bela vermez inşallah. güle güle bin.:rendeer: bu arada gelincik için sedatla irtibata geç abi, belki alır:queen:

songiden
04 Mart 2010, 17:42
İstanbul'da olduğunu varsayıyorum.

Maslak'ta Fevzi usta (Yücel Motor) Suzuki konusunda tek geçilecek isimdir. Diğer servislere göre biraz tuzludur ama Fevzi veya Yasin ustaya motoru bıraktığınızda, gözünüz arkada kalmaz.

casillas00
04 Mart 2010, 18:00
Hayırlı olsn kazasız belasın Günlerde kullan :rendeer:

Toqi
04 Mart 2010, 18:10
Merhabalar;
4 silindir merakından dolayı yakında bir GSR sahibi olacağım, çok hayal etmiştim sonunda olacak gibi. 08.03.2010 da kısmet ise alıyorum makinayı. Bordro, 10.000 kmde. Şimdilik forumdan okuduğum kadarı ile, rüzgar konusunda camdan ve aynadan sorun yaşayacağım aşikar. Dolayısıyla ilk etapda ayna ve cam bakmam gerekiyor. Aynı zamanda servis olarak nereye gitmeliyim? Suzuki servisleri çok fazla yok, umarım sorun yaşamam. Motor hakkında siteden bayağı araştırmam oldu ama yinede yamahadan sonra suziden çekinir gibiyim. Umarım makina bize sorun çıkarmaz. YBR250 şimdilik satılana kadar garajda kalacaki kalbim ondan ayrılmayı hiç istemiyor :( Selamlarımla Murat ERDEM
Al tabi 4 silindir benzin olmuş zaten 4 lira :queen:

MEGAN66
04 Mart 2010, 19:02
murat abi hayırlı olsun. uzun zamandır düşünüyordun zaten, sonun da kavuşuyorsun. allah kaza bela vermez inşallah. güle güle bin.:rendeer: bu arada gelincik için sedatla irtibata geç abi, belki alır:queen: Saol Reşit tşk ederim. Şimdilik gelincik kalacak gibi, Sedata selam söyle az gezsin biriktirsin :mrgreen:

sergiowanni
04 Mart 2010, 19:27
hadi hayirlisi..

otopsici
04 Mart 2010, 20:45
Merhabalar;
ama yinede yamahadan sonra suziden çekinir gibiyim.

abicim bu çekincen hiç bir şekilde olmasın bütün büyük motor kullanıcılarına (1000 cc üzeri race) sor hepsi sana yamahadansa suzuki daha iyidir diyecek bundan emin olabilirsin servis ve yedek parça olarak suzuki daha ucuzdur
sonuç olarak suzuki sadece motorlu araç üretiyor yamaha ne öle org markası:queen:

Omicron
05 Mart 2010, 12:32
inan tercih ettiğin motorun dengesi diğer motorların hepsinden daha iyidir. uzun yolda (yol durumuna bağlı olarak) pek titrreşim hissetmezsin, artçınla dahi gaz açtığında gitmem demez. ama muhakkak ön cam taktır yoksa rüzgar felaket çarpıyo.

jonturq
05 Mart 2010, 12:36
Hayirli olsun , kazasiz belasiz surusler diliyorum.

MEGAN66
07 Mart 2010, 12:24
Hayırlı olsun:rendeer:Abi tşkler, bu sene yine tekirdağ, saray yaparsak peşinizdeyim, beni almadan gitmeyin. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:14 ----------

[QUOTE=Omicron;1982892]inan tercih ettiğin motorun dengesi diğer motorların hepsinden daha iyidir. uzun yolda (yol durumuna bağlı olarak) pek titrreşim hissetmezsin, artçınla dahi gaz açtığında gitmem demez. ama muhakkak ön cam taktır yoksa rüzgar felaket çarpıyo.[/QUOTE Uzun yola YBR250 ile çok çıktım, Allah var kral gibiydi. Çok keyifli oldu. Ama 120 ile seyretmek ve dürtülmek bazen sıkıntı yarattı. Ben esasında nakedciyim, FZ6dan daha yakışıklı ve esaslı duruyor GSR. YBR250 ilk aldığımda babaçilerle levent BPde buluştuk, benim makina sıfır yıl 2008 millet benimkine bakar iken 2 adet kırmızı gsr geldi eksozlu yakıt almaya o an onlara bittim bitiş o bitiş. Yakıtı makıtı sorun değil, hayatımı imrenerek arkadan bakmayla artık geçiremem, benimde bişeyler yapma zamanım geldi. 2000lerde Kuralkanın webinde dolaşırken honda 125 liğe imrenirdim, sabır hayal çalışma derken 2006 ybr125 2008 ybr250 2010 kısmetse GSR600 ile olacak, sonrasını bilemem belki bırakırım belkide o beni emekliye ayırır, ama sonuç olarak 1987den beri içimdeki rüzgar sevdası ve motor aşkını yaşamış olurum, durum bundan ibaret. YBR250 şimdilik garajda onuda kullanacam, ona çok atıp tutanlar oldu, Kanuni racerlar, hyolar vsler ama şimdi hepsi mezarda YBR hala hayatta hemde aslanlar gibi hakkınıu yiyemem. Umarım garajda ben yokken rahat dururlar. Rengi özellikle aynı seçtim 2 sininde şasisi gri ve motor rengi bordro 2 side naket. Sevgiyle kalın.:)

sedat_57
07 Mart 2010, 12:33
Saol Reşit tşk ederim. Şimdilik gelincik kalacak gibi, Sedata selam söyle az gezsin biriktirsin :mrgreen:

hacı benim askerlik var yoksa gelincik kaçırılmayacak fırsatta:cherry:bakarsın 2 sene daha sende kalırda ozaman bişeyler olur:mrgreen::mrgreen:

MEGAN66
07 Mart 2010, 12:44
hacı benim askerlik var yoksa gelincik kaçırılmayacak fırsatta:cherry:bakarsın 2 sene daha sende kalırda ozaman bişeyler olur:mrgreen::mrgreen:Reis sana felek vurmuş, geçmiş olsun. Nöbete giderken araçtan başını çıkar, rüzgar yüzüne boynuna vursun, şimdilik böyle idare et. :P

bihemta
10 Mart 2010, 23:07
Rabbim kaza bela vermesin. Forumdan bir çok büyüğümüzün üzücü haberlerini aldık. Her motorunu değiştiren yada yeni bir motor alan arkadaşımız için aynı duayı ediyoruz. Hayırlı sürüşler olsun hayrını gör.

okanco
10 Mart 2010, 23:12
Hani Resimler ???????????? Bugün ayın 10 u..

Unique693
11 Mart 2010, 00:35
Evet hani resimler :mrgreen:

by_dengesiz
11 Mart 2010, 00:41
yüklen yüklen,,nerde haber,nerde resimler

GOKHAN42
11 Mart 2010, 01:05
eee hani palavramıydı???? resim resim... somut delil kanıt istiyos:queen:

MEGAN66
15 Mart 2010, 00:46
Hani Resimler ???????????? Bugün ayın 10 u..İnan motoru yıkamaya daha fırsatım olmadı. İşden kafamı kaldıramıyorum ki :pale: H.sonu bir fırsatını bulup göndermeyi düşünüyorum.:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

Rabbim kaza bela vermesin. Forumdan bir çok büyüğümüzün üzücü haberlerini aldık. Her motorunu değiştiren yada yeni bir motor alan arkadaşımız için aynı duayı ediyoruz. Hayırlı sürüşler olsun hayrını gör.Tşk ederim temennin için. Lakin bahsettiğin konunun CC ile alakası yok. Sert kullanan arkadaşlarımı tanıyorum.125 ccde de aynı idi 1000 ccde de aynı. Dolayısıyla daima full koruma ve sakin dikkatli giderim, ve genellikle otoyol ve şehirden çok kırsalı tercih ederim. Gerisi Allaha kalmış. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:39 ----------

GSR'ı 10.03.2010 tarihinde doğum günümden 2 gün önce aldım. Kendime doğum günü hediyem. Leventten getirmek bana bir an hiç bitmeyecekmiş gibi geldi. Makina arıza! Avına saldırıya geçen kaplan misali :) C.tesi otoyoldan Silivri yaptık, tanrım o ne gidiş. Mükemmel ivme, atiklik, kıvraklık, yolu kavrama ve süper yakma :cherry: 2 depo gitti 4 günde, yavrum YBR ile 500 km yapar benzinciye her defasında elveda derdim, şimdi ise aboneyim :mrgreen: Ama değermi derseniz sonuna kadar. Deviller bu makinada mükemmel, özellikle tünelde :cherry: Şimdilik izlenim bu kadar, havalar ısınsın yolada gideceğim, en kısa zamanda 2mizin fotolarını da ekleyeceğim. İyi geceler, Murat ERDEM :)

GOKHAN42
15 Mart 2010, 00:59
kardeşim hayırlı olsun,güzelce motoru tanıdıktan sonra sevdiğin sevmediğin(varsa) yönlerini yazarsan detaylıca çok sevinirim bende bundan almak istiyorum inş:)

MEGAN66
15 Mart 2010, 01:26
kardeşim hayırlı olsun,güzelce motoru tanıdıktan sonra sevdiğin sevmediğin(varsa) yönlerini yazarsan detaylıca çok sevinirim bende bundan almak istiyorum inş:) 6.000 devirden sonra aynalara bakmaya gerek yok. Çünkü aynadaki vibrasyondan arkayı göremiyorsun. Ama makinada vibrasyon yok. Nakedi sevmiyor isen bu makinaya yanaşma 150 den sonra inanılmaz bir rüzgar çarpması var, boyun fıtığı için ideal. Cam olayı bitirir esasında ama ben nakedi ve rüzgarı seviyorum. Heralde kolay kolay da coşmam. Şuanlık başka bir sıkıntısı yok. Bu arada önemli bir hatırlatma, 4 silindir 4 çocuk ona göre :cherry:

enginer6
15 Mart 2010, 02:48
Güle güle kullan kardeş... hadi resimleri geçtik biraz motoru anlat bari :)
kaç model, kaç km, kaç TL...

MEGAN66
15 Mart 2010, 11:28
Güle güle kullan kardeş... hadi resimleri geçtik biraz motoru anlat bari :)
kaç model, kaç km, kaç TL...
2007 model, Trafiğe Mart-2008 çıkış, 10.000 kmde,Devil egzos var, Givi Koruma demiri var çok estetik, Radyotör koruma var. Durum bu. Ses,hız görüntü harika. Sürüşü çok rahat.

adanalı
15 Mart 2010, 11:49
güle güle kullanman dileklerimle.tek kelimeyle,rüzgar sevdalıları için üretilmiş bir makine.çalışırken sesi,kükreyen aslan gibi.ben de çok memnunum.denemek için,100-110 gidince,11 lt.ile 262 km.yol yaptım.asılırsan yiyor ama hakkını da sonuna kadar veriyor.benim felsefeme göre motor sürmek,zaten rüzgarla beraber sürmektir.ayrıca sürüşte tedirginlik,stres değil,zevk alıp,tadına varmaktır.tekrar hayırlı olsun.

jönysf
15 Mart 2010, 12:20
Gsr 600 çok tatlı bir makina Benim 1. sıramda nasip olursa bende alacam araşırıyorum.

hell24
15 Mart 2010, 12:27
hayırlı uğurlu olsun kardeş...

MEGAN66
15 Mart 2010, 12:49
:)
güle güle kullanman dileklerimle.tek kelimeyle,rüzgar sevdalıları için üretilmiş bir makine.çalışırken sesi,kükreyen aslan gibi.ben de çok memnunum.denemek için,100-110 gidince,11 lt.ile 262 km.yol yaptım.asılırsan yiyor ama hakkını da sonuna kadar veriyor.benim felsefeme göre motor sürmek,zaten rüzgarla beraber sürmektir.ayrıca sürüşte tedirginlik,stres değil,zevk alıp,tadına varmaktır.tekrar hayırlı olsun.Çok tşk ederim. Bende rüzgar konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Yakıt konusuna gelince biraz asılıyomuyum ne benzinci ile arkadaş oldukda. Km ortalama ne yakar bilmiyorum. Motoru tanımaya henüz fırsatım olmadı. Bugün sizin GSR TR deki linkden klavuzu indirip bastırdım akşam okuyacağım. Makina her kuruşunu hakediyor, ondan şüphem yok. Selamlarımla Murat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

hayırlı uğurlu olsun kardeş...Tşkler Can.

Omicron
17 Mart 2010, 15:10
sonuç. makine alındı mı alınmadı mı?

mete_han
17 Mart 2010, 15:12
2007 model, Trafiğe Mart-2008 çıkış, 10.000 kmde,Devil egzos var, Givi Koruma demiri var çok estetik, Radyotör koruma var. Durum bu. Ses,hız görüntü harika. Sürüşü çok rahat.

hayırlı uğurlu olsun yiğidim...yakışır ...:cat:

Omicron
17 Mart 2010, 15:33
anlaşılan motor alınmış ancak hani fotoğrafları?

Not: cumartesi artçımla Kemer'e kadar gidip geldik full depoyu 77 km sonunda tekrar fulledim 20 tl'ye. km'de 0,260 tl yakıyor yaklaşık

Lifeisgood
17 Mart 2010, 15:50
Ah şu 4 silindir yokmu adamın aklını çeliyo.Hayırlı olsun güle güle kullan.Allah kaza bela vermesin.Adamı gaza getirir bu 4 silindir ama sen kendine hakim ol.Bu arada ybr bence garajda kalsa iyi olur.Çünkü şehir içi gezinmek istersen çok arayacaksın.Benim bir tanıdığım cbf250 satıp vfr800 almıştı.Keşke satmasaydım 250'liliği diyo.İkiside dursun kenarda

MEGAN66
08 Nisan 2010, 22:37
Arkadaşlar gerçekten özür dilerim motoru alalı 1 ay oldu bi foto koyamadık. Söz h.sonu halledeceğim. Selamlar Murat

okanco
08 Nisan 2010, 22:38
Arkadaşlar gerçekten özür dilerim motoru alalı 1 ay oldu bi foto koyamadık. Söz h.sonu halledeceğim. Selamlar Murat

Beklediğimiz an bu haftasonu gerçekleşiyor sanırsam :) Ben motoru alsam anında o gün resimleri eklerim :D

MEGAN66
19 Nisan 2010, 23:31
http://img28.imageshack.us/i/muart022.jpg/
http://img357.imageshack.us/i/muart023.jpg/
http://img27.imageshack.us/i/muart019.jpg/
http://img12.imageshack.us/i/muart025.jpg/
http://img210.imageshack.us/i/muart011.jpg/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

Sonunda GSR ın fotolarını eklemeye çalıştım. Umarım olmuştur.

okanco
19 Nisan 2010, 23:32
http://img28.imageshack.us/img28/6189/muart022.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/4554/muart019.jpg
http://img210.imageshack.us/img210/8957/muart011.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/2397/muart025.jpg

Şükür resimler paylaşıldı :) Tekrar hayırlı olsun..

MEGAN66
19 Nisan 2010, 23:33
http://img210.imageshack.us/img210/8957/muart011.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/2397/muart025.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/4554/muart019.jpg
http://img357.imageshack.us/img357/359/muart023.jpg

kanucan
19 Nisan 2010, 23:33
Vay be kız gibi motormuş valla.
Kazasız,belasız sürüşler.:)

MEGAN66
19 Nisan 2010, 23:43
Tşk Okanca, Kanucan. Darısı başınıza :)

jason55
19 Nisan 2010, 23:47
güle güle bin dostum motor çok temiz herkesin hayali bir makina...

iyi günlerde kazasız belasız kullanman dileklerimle...

asfalt meleği
19 Nisan 2010, 23:47
Selam arkadaşım,

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Kazasız belasız kullanmanı dilerim. Marka olarak suzukiden eziyet çekeceğini pek sanmıyorum umarım yanılmam. Türkiye de belki en iyisi değil -yaygınlaşma açısından-, ama bir japona en iyi marka hangisi diye sorarsan cevabı bu marka oluyor.

Fevzi bey ve yücel motor hakkında güzel şeyler duydum şimdiye kadar. Hatta google da yücel motor diye arat çıkıyor bazı yorumlar.. zamanında gs500 ü alırken ben de onlara emanet etmiştim, bir müddet misafir olsun diye. cilasında bile çizik yoktu motosikletin, güvenecek yer bulmak sorundu. sağolsunlar yardımcı olmuşlardı fazlasıyla.

MEGAN66
20 Nisan 2010, 12:21
Selam arkadaşım,

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Kazasız belasız kullanmanı dilerim. Marka olarak suzukiden eziyet çekeceğini pek sanmıyorum umarım yanılmam. Türkiye de belki en iyisi değil -yaygınlaşma açısından-, ama bir japona en iyi marka hangisi diye sorarsan cevabı bu marka oluyor.

Fevzi bey ve yücel motor hakkında güzel şeyler duydum şimdiye kadar. Hatta google da yücel motor diye arat çıkıyor bazı yorumlar.. zamanında gs500 ü alırken ben de onlara emanet etmiştim, bir müddet misafir olsun diye. cilasında bile çizik yoktu motosikletin, güvenecek yer bulmak sorundu. sağolsunlar yardımcı olmuşlardı fazlasıyla.
2.000 km sonra bakımı var. Bakım günü geldiğinde nereye gideceğim henüz belli değil. Tavsiyelere bakacaz.:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:18 ----------

güle güle bin dostum motor çok temiz herkesin hayali bir makina...

iyi günlerde kazasız belasız kullanman dileklerimle...
Tşk ederim, hakikaten makina çok temiz. Bir sıkıntım yok. Ve inanılmaz torklu. YBR250 binince sanki gitmiyor gibi geliyor. Yamahanın FZ6 nakedini gördüğümde bir kez daha tercihimi suziden yana kullandığım için içim çok rahat. Çok memnunum darısı olmayanların başına. Ve unutmadan herşey bir hayalle başlamakda. Gerisi size kalmış :)

mücahit_89
20 Nisan 2010, 12:43
hayırlı olsun...motor bir harika 4 silindir neymiş öle abi ya...geçen vatan caddesinde ışıklarda durdum önümde gsr600 tam eksozunun dibindeyim dedim biraz motor sesi dinliyeyim benim cbften ses çıkmıyoda:)nasıl bir tok sestir nasıl insanın içini hoplatıyor bayıldım motorun sesine ama çok yakıyo be abi kamyonla gezsen okadar yakmaz:)kazasız belasız kullan inş...

MEGAN66
20 Nisan 2010, 14:15
Evet yakıt konusunda haklısın. Ama çok yakıyor derken yanılıyosun. standardı ne ise onu yakıyor. Birde şöyle kıyasla altındaki makina tek silindir 150cc gücü 10-15 hp yakıtı 12-15 arası, bu makina 4 silindir 600 cc, 98 hp 26-30 arası yakmakta. TR yakıt pahalı olduğundan makinaların suçu yok. Ama gülü seven dikeninede katlanacak bu böyle. Ya arkadan bakarsın, yada binersin. Özeti bu.

mete_han
20 Nisan 2010, 14:21
hayırlı olsun...motor bir harika 4 silindir neymiş öle abi ya......

biz tek silindirle baş edemezken...:P

MEGAN66
20 Nisan 2010, 19:12
biz tek silindirle baş edemezken...:PMetehan abi, Cbf kaç kmde?
Seni tanıdım tanıyalı geziyosun, Ümmet gibi heryerdesin. Aldık ama yapamadık ki senin kadar yol :mrgreen: Emin ol bende baş edemiycem galiba. Elimde bidon yakalanırsam şaşırma :P

Omicron
21 Nisan 2010, 13:52
dostum sanki lastiklerinin de zamanı gelmiş. orjinal lastikleri var üzerinde dimi. benim de lastik değiştirme zamanım geldi ne yapacağımı bilmiyorum. inşallah toto dan loto dan bişeyler çıkar da değiştiririm lastikleri.

mücahit_89
21 Nisan 2010, 13:58
dostum sanki lastiklerinin de zamanı gelmiş. orjinal lastikleri var üzerinde dimi. benim de lastik değiştirme zamanım geldi ne yapacağımı bilmiyorum. inşallah toto dan loto dan bişeyler çıkar da değiştiririm lastikleri.

vaybe hocam bu motorun hastasıyım ama aldııktan sonra lastik değiştirmek için toto loto çıkmasını beklersek yandık:)