PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine zam

Sayfa : [1] 2

yt_servan
04 Mart 2010, 15:02
Ne kadar Doğru bilmiyorum ama Benzin İstasyonu isleten bir yakınım 05.03.2010 tarihinde (yarın) benzine zam geleceğini söyledi. Depoyu doldurmayı düşünenler çıkabilir.

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 15:35
yarabbi şükür denir buna dilaver:rendeer:

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 15:56
Dünyanın en pahalı elektiriğini kullanan biziz ...

Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan biziz...

Dünyanın en pahalı doğal gazını kullanan biziz...

Dünyanın en pahalı suyunu kullanan ve üstüne üstlük atık su bedeli ödeyen yine biziz.

Dolaylı alınan vergilerin miktarı bakımından öncülük eden tek ülke biziz...

Yabancının gelip ; repodan, bonodan , borsadan para kazanıpta vergi alınmayan tek ülke yine biziz...

Ülke kaynaklarını " babalar gibi satarım " diyen bir adamı maliye bakanı yapan tek ülkeyiz...

Yoksulluğu erzak torbaları ve fak-fuk fonla yenmeye çalışan tek ve önder ülkeyiz....

Dışarıya en ucuz ihraç malı satıp , kendi halkına en büyük kazığı atan yine biziz...

Durmak yok. Yola devammış.. Kimi kandiriyorsunuz ya??

( Sürçü lihsan eylediysek affola.. )

motorcu48
04 Mart 2010, 16:03
ohhh ben artık seviniyorum biliyormusunuz.bu milletin ihtilal yapması için litresinin 10tlye dayanması lazım yoksa olmaz.du bakalım git gide neolucak

mücahit_89
04 Mart 2010, 16:04
normalde 40 tlye dolan depom bugun 42 tl benzin aldı en son bundan 20 gün önce fullemiştim bide yarın zam gelsin tam kafayı yiyeyim abi valla insanın sabrını zorluyolar bu ne kardeşim ya bu insalıkmı buna bi çözüm bulamıyolarmı.walla imkanım olsa insanlara verilen degerin daha çok olduğu bir ülkeye yerleşicem:pr:

TORAMAN
04 Mart 2010, 16:06
Bana göre depoyu fullemek çözüm değil. :farao:

Deryali
04 Mart 2010, 16:08
Depoyu fullesem ne olacacak 40 liralık alıyorum 3 günde bitiyor birde köprü parası ekle... :(

mücahit_89
04 Mart 2010, 16:09
ohhh ben artık seviniyorum biliyormusunuz.bu milletin ihtilal yapması için litresinin 10tlye dayanması lazım yoksa olmaz.du bakalım git gide neolucak

abicim zaten az kaldı baksana bugun aldığım benzinin litre fiyatı 3.7 tl resmen küfür gibi bu istikrarla 10 tl yakındır.:silent:

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 16:10
7 ay önce 125 tl'ye dolan Nissan Qashqai'nin deposu bu sene 165 tl'ye doluyor. Her tarafimiz petrol rezerv'i ama ne yazıkki kullanamiyoruz. Bir ülke kendi yeraltı kaynağini kullanamiyorsa o ülkenin kaynaklari peşkeş çekiliyor demektir. Neyse heyecanim için özür dilerim..

mücahit_89
04 Mart 2010, 16:12
Depoyu fullesem ne olacacak 40 liralık alıyorum 3 günde bitiyor birde köprü parası ekle... :(

sizin işiniz daha zor bende 40 tl fulluyorum ortalama munimum 15 ençokta 20 gün idare ediyo toplam yaptığım kmde 400 450 ama yinede litresine 3.7 tl vermek koyuyor adama:salut:

Deryali
04 Mart 2010, 16:14
sizin işiniz daha zor bende 40 tl fulluyorum ortalama munimum 15 ençokta 20 gün idare ediyo toplam yaptığım kmde 400 450 ama yinede litresine 3.7 tl vermek koyuyor adama:salut:

Her gün işe güvenli götürüp getiriyor beni günde 80km kadar gidiyorum yani aşağı yukarı 240km de bitiyor o kadar benzin.

ATİKERİ' arayıp dedim ki

-Motosikletler için LPG takıyormuısunuz :)

Bununla ilgili yasa tasarısı hazırlanıyor yakında resmi olarak takılabilecek cevabı aldım artık tek umudum o :)

mücahit_89
04 Mart 2010, 16:15
7 ay önce 125 tl'ye dolan Nissan Qashqai'nin deposu bu sene 165 tl'ye doluyor. Her tarafimiz petrol rezerv'i ama ne yazıkki kullanamiyoruz. Bir ülke kendi yeraltı kaynağini kullanamiyorsa o ülkenin kaynaklari peşkeş çekiliyor demektir. Neyse heyecanim için özür dilerim..

abicim ne desen haklısın,bu konuda bizim gibi olan kaç ülke var varlık içinde yokluk çeken kendin içimzdeki insanların yüzünden hatta onlara insan denirmi tartışılır.

m.şanveren
04 Mart 2010, 16:19
beyler beyler inanmıcaksınız ama çevremde okadar çok yüksek tepeler dağlar mevcutki hafta sonu bunlardan birine tırmanıcam.benzine zam kararı alanları,onaylayanları,vs.vs.belden aşağı nekadar sayılması gereken .... varsa dip seste sayıcam...ohh beeee:farao:

askon
04 Mart 2010, 16:38
yaşasın yıne zammı gelecekmiş:)

avkan65
04 Mart 2010, 16:42
paso gezemeye gidelim,gezdim ,motor alıcam diye konu açıyorsunuz ,benzine 3 kuruş zam geliyor isyanlardasınız ,bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezlermi adama :mrgreen:

mücahit_89
04 Mart 2010, 16:46
toplum olarak bu zamlardan paranoyak olduk valla:queen:YAW KARDEŞİM LİBYADA BENZİNİN LİTRESİ 27 KURUŞ VARMI BÖLE BİRŞEY:)TÜRKİYEDE 1 LİTRE BENZİN ORDA 13 LİTREYE EŞİT:queen::queen::queen:DELİRCEM YA:queen::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 ----------

paso gezemeye gidelim,gezdim ,motor alıcam diye konu açıyorsunuz ,benzine 3 kuruş zam geliyor isyanlardasınız ,bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezlermi adama :mrgreen:

motorla gezmek gezmeyi sevmek yada motor almak motordan hoşlanmak benzin 10 tl oldu olsun ben seviyorum katlanmak zorundayım demek değilki ucuz olsun daha çok gezelim kafamız rahat gezelim korkmadan gezelim:wiinkk::cat:

serhan123
04 Mart 2010, 16:50
öğrencileride hiç düşünmüyorlarki :pr: abi bi öğrenci desem indirim yaparmı acaba :queen:

hanedan12
04 Mart 2010, 16:51
Yarabbi şükür ...
Durmak yok duranı Allah(c.c.)sevmez.

ergün1968
04 Mart 2010, 16:51
::evil::::evil::::evil::

draggy
04 Mart 2010, 16:52

Affınıza sığınarak Aziz Nesin'in bir hikayesini hatırlattı cümleniz :) Müsadenizle ekliyorum:

boğaziçi'nin karadeniz boğazına yakın anadolu yakasında, deniz kıyısı üstünde bir çayevi... o çay evinin hemen bütün müşterileri, hep o semtin insanları olduklarından ve oraya sık sık geldiklerinden birbirlerini tanırlar. çoğu da emeklidir. emekli olunca konuşmaları doğal olarak geçim sıkıntısı, pahalılık, sürekli zamlar vb konular üstüne oluyor.

o sabah da yine her zamanki gibi önce ev dertlerinden başlayıp ülkenin sorunlarından konuşmaya geçtiler. hükümet enflasyonu yüzde otuzda tutacağına söz vermişti, oysa yüzde sekseni buldu. yüzde seksen, ha? peki ne olacak? almanya ya, fransa'ya, isveç'e işçi gönderdik, yine yetmedi; ta arabistan'lara, avustralya'lara işçi gönderdik, yine yetmedi. şimdi de sovyetler birliğine işçi gönderilecekmiş. gitmeye istekli işçiler öyle yığılmışlar ki, sıra kapmak için birbirlerini ezmişler. allah allah!... yahu, komünist rusya ya bile işçi gönderecekler ha? paranın komünisti, faşisti, dini imanı olur mu arkadaş, para paradır, gelsin de nereden gelirse gelsin. ben komünistin parasını alıp cami yaptırdıktan, kuran kursu açtıktan sonra bir günahı yok ki... üstelik sevabı bile var.
peki bunun sonu nereye varacak birader? allah sonumuzu hayır eylesin!
efendim, memleketin bütün gelirleri, aldığımız dış borçların yıllık faizini ödemeye bile yetmiyormuş. deme yahu... amerika'dan aldığımız borçlarla, salt eski borçların faizini bile zor ödüyormuşuz. allah allah... bu gidişin sonu nereye varır dostum?
ayemef diye uluslararası bir kuruluş var ya hani... evet, işte o uluslar arası para fonu mu ne... uluslararası demek, ne demek?
amerika demek... işte bizim kendi memleketimizde nereye ne yapacağımıza, neyi nasıl yapacağımıza, neyin nasıl yapılacağına, fabrikamıza, yolumuza, her şeyimize, her şeyimize o karar verirmiş... yok yahu... bak bunu bilmiyordum... peki, böyle giderse ne olur...
her gün, her akşam hep bu konular konuşulur... her konuşmada aynı sözlerle şaşarlar! yok yahu!... allah allah!...
çayevindeki emekliler birbirlerine hep yanıtsız kalacak aynı soruyu sorarlar:

- peki, ne olacak böyle? bekleyelim görelim. bakalım, ne olacak?
- bunun sonu nereye varır böyle? hep merak ediyoruz. dur bakalım, ne olacak?

o sabah yine hiç bıkıp usanmadan aynı konular konuşuldu ve çayevindeki herkes birbirine 'dur bakalım, ne olacak?' dedi.
gün görmüş, dönem geçirmiş, eski tophane askeri sanayi mektebi'nden yetmişe, yetmişini çok aşkın bir eski işçi emeklisi,

- dur bakalım, ne olacak deyip duruyorsunuz da, bana bir akrabamızın başına gelenleri anımsattınız.. dedi.

başlar ona yöneldi. akrabasının başına geleni merakla sordular. bu ilgiyi bekleyen işçi emeklisi de olayı şöyle anlattı.

hani hükümetimiz darda kalıp dünya cenneti boğaziçi'nin en güzel tepelerini, korularını, yerlerini, petrol zengini araplara satıyordu ya... işte o sıra bir arap zengini çıktı ortaya, şeyh mi prens mi, yoksa hepsi birden mi, öyle bir şey. adı ebul-fatık el-mışki. boğaziçi'nin seyrine doyum olmaz tepelerden birini satın almış. oraya artık köşk mü, konak mı, saray mı, işte öyle bir şey yaptıracak. derken bu ebul fatık, bir türk kızıyla evlenme sevdasına düşmüş. hangi türk kızı olduğu belli değil, yeter ki türk kızı olsun... elbet arap ölçülerinde güzel de olacak.

ebul-fatık için satın alacağı tepeyi arayıp bulan komisyoncular, bu kez de ona kız aramaya başlamışlar. ebul-fatık'ın aradığı kızda aradığı koşullar var: genç olacak, kız oğlan kız eline erkek eli değmemiş olacak ve gayette saf olacak. bu zamanda istanbul'da böyle kız bulmak kolay mı? ebul-fatık da zaman da para da çok, ille de aradığını bulacak. aracılar, ısmarlanan kızı araya dursunlar, ebul-fatık da bir yandan çat pat türkçe öğreniyor ki, evleneceği kızla 'yat, kalk, uzan, dön' falan filan gibi kendisine gerekli olan bir kaç söz konuşabilsin.

ebul-fatık'a çok kız göstermişler. arap hinoğluhin, öyle her kızı da beğenmiyor. süt beyaz tenli, lahmacun bedenli, kalçaları enli bir lokum olacak. sonunda bulunan kızlardan birini çok beğenmiş. i̇şte biz ebul-fatık'ı bu ilişkiyle tanıdık. çünkü, ebul-fatık'ın ayılıp bayılarak beğendiği kız, bizim hanımın uzak bir akrabasının kızı... kız tam da ebul-fatık'ın istediği gibi, on yedi yaşında, kuran kursunda yetişmiş, akça pakça, yandan çarklı kalçalar... saflığına gelince, aptaldan bir parmak yukarıda saf... ebul fatık'ı da bir görseniz, korkudan dudağınız uçuklar. kızın babasından yaşlı. insan kılığındaki bu çirkinlik anıtını gören biri öyle şaşmış ki, iki elini gökyüzüne kaldırıp 'hey kurban olduğum allah, sen nelere kadir değilsin..' diye şaşkınlığını belirtmiş. üstelik memleketinde üç mü, beş mi - kesin sayısı saptanamadı- karısı olduğundan bu kızı hükümet nikahıyla değil, imam nikahıyla alacak. her neyse efendim, bu ebul-fatık, kızla evlendi.

saf kız, çok yoksul bir ailenin çocuğu olduğundan, evlenip de o lükse, o görkeme kavuşunca çok mutlu oldu. kocasının adı ebul fatık el-mışkı çok uzun olduğundan, kızın ailesi ana kısaca fıtık amca diyor. hem de fatık bey deyince, arabın adı azbuçuk türkçeleşmiş oluyor. kızın kendinden altı yaş küçük bir oğlan kardeşi var, kızın tersine cin mi cin. o, fatık amca diyemediğinden fıtık amca demeye başladı. fıtık amca aşağı, fıtık amca yukarı...

biz de hanımla iki kez evlerine gittik. boğazın tepesindeki o köşk yapılana dek, nişantaşı'nda lüks daire satın almış, daireyi de kızın üstüne yapmış. biz fıtık amca'yı orada tanıdık.

gel zaman git zaman... bundan sonra olanları bana hanım anlattı. o da, fıtık amcanın genç karısından duymuş. çünkü kadın olup biteni her önüne gelene anlatıyormuş.

fıtık amcanın güzel ve küçük karısı sokakta hep çarşafla geziyor. fıtık amca çok kıskanç olduğundan, gencecik karısının kadın akrabalarıyla bile sık görüşmesini istemiyor. iyi ama, fıtık amcanın evde olmadığı zamanlar kızın canı sıkılıyor. kıskanç amca, bir yandan da karısını eve hapseden koca izlenimi vermek istemiyor çevresine. karısına güvenen bir koca görünümünde... işte bu yüzden, kendisinin evde bulunmayacağı iki gün karısına alışveriş için, çok uzaklara gitmemek koşuluyla, sokağa çıkabileceğini söylüyor. genç kadın buna çok seviniyor, ama sokakta ne yapsın tek başına? sinemaya gidip gidemeyeceğini soruyor. fıtık amca uzun uzun düşünüyor. karar vermek kolay değil. gitme dese, karısına baskı yapmış olacak. git demeye de içi elvermiyor. birlikte gitmeleri hiç uygun değil. sonun da şöyle diyor:

- avet... müsade var... velakin avvalden ben görecek, bilahara sen...

fıtık amca, o dolaylardaki sinamalarda oynanan bütün flimleri seyredip 'hazreti ömer'in adaleti' adlı yerli filimi görebileceğini söylüyor. necmiye... genç kadının adı. gidiyor sinemaya... fıtık amcanın içi pırpır... ertesi akşam eve dönüyor. oh, şükür necmiye evde.

- necmiyaa?
* efendim.
- ne yaptın ben yokken?

necmiye yanayakıla anlatmaya girişiyor!

* ah,sorma...

nasıl sormasın, meraktan çatlıyor.

- ne oldu necmiya?
* öyle bir şey geldi ki başıma, şaştım şaştım kaldım.
- ne geldi başına?

necmiya saf saf anlatıyor!

* senin söylediğin sinemaya gitmek üzere çarşaflandım.
- şok güzel.
* çıktım sokağa
- avet?
* yolda giderken bir herif sokuldu yanıma?
- bir harif?
* evet... ben gidiyorum, o da yanımda gidiyor. ben gidiyorum o da gidiyor. dur bakalım, ne olacak, diye merak ettim.

fıtık amca çok bozulur ama, karısına belli etmemeye çalışarak o da şaşmış görünür!

- allah allah.. ban da şok merak ettim. du bakalim n'olecak?
* ben gidiyorum, o gidiyor... böööyle yanımda. dibimden ayrılmıyor. dur bakalım n'olacak diyorum içimden...
- fasuphanellah... du bakali n'olecak?
* bileti alıyorum, o senin dediğin sinemaya girdim,adam da girmez mi?

bu kez fıtık amca atik davranıp karısından önce sordu:

- ve minelgaraip.. du bakali n'olecak? sonra?
* sonra ben oturdum. o da yanımdaki boş koltuğa oturmaz mı?
- hayret! du bakali n'olecak?
* işıklar söndü, filim başladı.
- eeee anlat necmiyaa?
* o herif elini bacağıma atmaz mı?
- ne diyorsun, velacaip...
* çarşafımın eteğinin altından elini sokmaz mı? aaa! şaştım kaldım...
- ne yapacak?
* bilmem ben de onu merak ediyorum ya... dur bakalım, n'olacak diye bekliyorum.
- vallahi ban da merak ettim yahu... du bakali n'olecak, diye bekliyorum.
* sonra o herif oramı buramı karıştırmaya başladı. doğrusu çok merak ettim. sen olsan merak etmez misin?

fıtık amcanın gözlerinden ateşler saçılıyor ama, karısı o denli saf ki, kızsa, hiç yakışık almayacağı için o da karısına uyup soruyor!

- nacmiya, du bakali n'olecak?
* sonra 'hazreti ömer in adaleti' bitti. lambalar yandı. ben kalktım, o da kalkmaz mı?
- sonra, harif da?
* evet.
- velacaip ve minelgarip... du balali n'olecak?
* çıktım sinemadan, o da çıktı. ben yürüyorum, o da yanımda yürüyor.
- aman necmiya, vallahi şok merak ettim. du bakali n'olecak?
* ben de merak ediyorum. ben köşeyi saptım.
- harif da saptı mı?
* saptı.
- anlat şabuk nacmiya, şok meraklı.
* bizim apartmanın kapısından girdim, herif de girdi. dur bakalım, n'olecak diye merak içindeyim.

fıtık amca ter içinde...

- sonra?
* bizim kata çıktım, herif de çıktı.
- vay harif vay!...
* çantamdan anahtarı çıkarıp bizim dairenin kapısını açtım, girdim içeri, o da girmez mi?
- harif da yallah içeri?
* evet
- du bakali n'olecak... aman anlat şabuk nacmiya...
* eve gelince yatak odasına girip elbet soyundum. o da soyunmaz mı?
- ne diyorsun nacmiyaa... du bakalı n'olecak?
* soyununca yatağa girdim. olur şey değil, o da benimle yatağa girmez mi?

fıtık amca kızgın demirle dağlanmış gibi haykırır:

- ayvaaaaah! du bakali n'olecak?
* ben de yatakta ne olacak diye merak ediyorum.
- aman nacmiyaa, vallahi meraktan şatlayacak ban... söyle şabuk, ne oldu nacmiya?
* hiiç canım... bir şey değilmiş, ben de boşu boşuna merak etmişim.

boncuk boncuk ter döküyordu fıtık amca.

-yok yahu... peki, ne oldu nacmiyaa? ne yaptı?
*aynen senin her gece yaptığını...

beyninden vurulmuşa dönen fıtık amca ne yapsın şimdi? karısı o denli saf ki, başına kötü bir şeyin geldiğinden bile haberi yok ki... döğse olmaz. kovsa olmaz.
erkekliğe toz kondurmamak , yiğitliğe krem sürdürmemek için fıtık amca şöyle der:

-amaaaaan nacmiya, ban da muhim bişey zannediyordum. du bakali n'olecak diye boşuna merak etmişim. velakin hiç möhim değil.

olayı anlatan yaşlı işçi emekçisi,

-işte böyle arkadaşlar, diye sözü bağladı, bütün bu olup biteni kadın saf saf her önüne gelene anlatıyormuş. bizim hanım da kendisinden duymuş.

titreyen elindeki kahve fincanını masaya koyan bir memur emeklisi,
-yahu, hiç anlayamadım, dedi, sen şimdi bu olayı ne diye anlattın? kel mana?

işçi emeklisi,

-her gün burada laflayıp laflayıp da sonunda 'dur bakalım, n'olacak?' diye merak edip soruyorsunuz ya, işte sizi meraktan kurtarmak için ne olacağını anlattım.

çayevindekilerden bir kahkaha koptu.
işçi emeklisi ekledi:

-velakin hiç mümkün değil

avkan65
04 Mart 2010, 16:53
motorla gezmek gezmeyi sevmek yada motor almak motordan hoşlanmak benzin 10 tl oldu olsun ben seviyorum katlanmak zorundayım demek değilki ucuz olsun daha çok gezelim kafamız rahat gezelim korkmadan gezelim:wiinkk::cat:

gezin tabi korkmadan tutanmı var :)
millet acından ölüyor ,işsizlikten mahvolmuş durumda ,bizler gezmeye imkan buluyorsak ,benzine gelen zammıda pek önemsememiz lazım ..şükür genede

tatlı talı yemenin bir de acı acı yellenmesi varmış benim bahsettiğimde o yane :rendeer:

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 16:54

Demezler. Diyemezler daha doğrusu.. Biri bana çıkıpta Kardeşim sen motorunla gezmeye gidiyorsun ama benzine 8 ayda 6 kere zam gelince itiraz ediyorsun diyemez. Eğer derse bende o adama derim ki ; ''Güzel kardeşim her taraf petrol rezerv'i ile doluyken 4,5 yıl boyunca kendi ham petrolunu ruslara satıp arkadasından işlenmiş petrolu %64 fark ile almanın mantıklı açıklaması nedir? Nedir abi nedir diye sorarım. :cat:

Shrieker
04 Mart 2010, 16:55
Mee.MeeEEeeEEeeeEEee. Bee BEEE BeeeEEeeEEeeEEee.

MeeEEeeEEee. MEEeeEEeeEEee. MeeEE MeeeeeeEEeee.

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 16:56
Mee.MeeEEeeEEeeeEEee. Bee BEEE BeeeEEeeEEeeEEee.

MeeEEeeEEee. MEEeeEEeeEEee. MeeEE MeeeeeeEEeee.

Biz kuzu olduktan sonra kurt olan çok olur.

avkan65
04 Mart 2010, 16:58
Demezler. Diyemezler daha doğrusu.. Biri bana çıkıpta Kardeşim sen motorunla gezmeye gidiyorsun ama benzine 8 ayda 6 kere zam gelince itiraz ediyorsun diyemez. Eğer derse bende o adama derim ki ; ''Güzel kardeşim her taraf petrol rezerv'i ile doluyken 4,5 yıl boyunca kendi ham petrolunu ruslara satıp arkadasından işlenmiş petrolu %64 fark ile almanın mantıklı açıklaması nedir? Nedir abi nedir diye sorarım. :cat:

sora sorada hal olduk valla ,ben bile hafta sonunda gezmeye giden araçları görünce hasstir ya ne krizi diyorum ,kriz olan ülkede bölemi olur diyorum ,kimbilir başımızdakiler ne diyordur ,itiraz etmene zaten kimse bir şey demiyorlar ,çünkü iplemiyorlarki :)

istanbulccc
04 Mart 2010, 16:59

Eee gülü seven dikenine katlanır. Yakıttan şikayet edecek adam 250cc'yi aşmamalı bence

yt_servan
04 Mart 2010, 17:03
Ben duyduğumu söyledim.
Fullemek ya da isyan etmek size kalmış.
Ama nasrettin hocadan bu yana halk değişmemişse isyanı boş verin aradaki depo farkı kaarınız olur

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 17:08
Affınıza sığınarak Aziz Nesin'in bir hikayesini hatırlattı cümleniz :) Müsadenizle ekliyorum:

Hocam çok güzel bi alıntıydı. Baştan sona kadar okudum. Dur bakalım ne olacak derken bizimde sonumuz Necmiya gibi olacak sanırım.. :cat:

ntticaret
04 Mart 2010, 18:02
dünyanın en pahalı elektiriğini kullanan biziz ...

Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan biziz...

Dünyanın en pahalı doğal gazını kullanan biziz...

Dünyanın en pahalı suyunu kullanan ve üstüne üstlük atık su bedeli ödeyen yine biziz.

Dolaylı alınan vergilerin miktarı bakımından öncülük eden tek ülke biziz...

Yabancının gelip ; repodan, bonodan , borsadan para kazanıpta vergi alınmayan tek ülke yine biziz...

ülke kaynaklarını " babalar gibi satarım " diyen bir adamı maliye bakanı yapan tek ülkeyiz...

Yoksulluğu erzak torbaları ve fak-fuk fonla yenmeye çalışan tek ve önder ülkeyiz....

Dışarıya en ucuz ihraç malı satıp , kendi halkına en büyük kazığı atan yine biziz...

Durmak yok. Yola devammış.. Kimi kandiriyorsunuz ya??

( sürçü lihsan eylediysek affola.. )

buna rağmen hergün cep telefonlarımıza maliyeden vergi kutsaldır gelecektir v.s. Diye mesajlar gönderiyorlar. Dalga geçiyorlar sanırım, ulan bi donumuz kaldı bea.

isa uludaş
04 Mart 2010, 18:34
zamlar zamlar bu motorlara LPG bağlamak mükünmüdür acaba ya bilen varmı:silent:

slamdunk
04 Mart 2010, 20:17
Bu halkın bir ferdi olarak ne yazık ki söylemekten utanç duyuyorum ama :

"Bu halka yapılan tüm zamlar sonuna kadar müstahaktır. Oyunu 2 torba kömüre bile satabilecek bir anlayışa az bile yapılıyor."

Ayrıca "Gülü seven dikenine katlanır" demiş bir arkadaş. Vay be anlaşılan arkadaşta para bol veya sadece motosikletin benzin yaktığını sanıyor. İşte bu düşüncelere sahip insanların çoğunluk olması bizi bitiriyor.

Son olarak zamların sonuçlarını bir nebze azaltmak için çözümler( LPG,vs..) bulmaya çalışmaktansa zamları engellemek için çözüm bulmak gerekli.

onur35
04 Mart 2010, 20:39
draggy tam üstüne basmışsınız...
Hocam durun bakalım daha neler olacak nelerrrr:queen:

ferhatdm
05 Mart 2010, 01:03
arkadaşlar kolayı var 2 aydır cezayirdeyim benzin sudan ucuz basın gelin:cherry: yalan degıl valla su 14 dınar benzın 13 sorulur yarın donuyorumm ah ah ne olcak boyle bakalım halımız

canercamalan
05 Mart 2010, 01:07

"Bu halka yapılan tüm zamlar sonuna kadar müstahaktır. Oyunu 2 torba kömüre bile satabilecek bir anlayışa az bile yapılıyor."

Ayrıca "Gülü seven dikenine katlanır" demiş bir arkadaş. Vay be anlaşılan arkadaşta para bol veya sadece motosikletin benzin yaktığını sanıyor. İşte bu düşüncelere sahip insanların çoğunluk olması bizi bitiriyor.

Son olarak zamların sonuçlarını bir nebze azaltmak için çözümler( LPG,vs..) bulmaya çalışmaktansa zamları engellemek için çözüm bulmak gerekli.

:rendeer::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

GuNMember
05 Mart 2010, 01:08
Az Önce Benzin Aldım Ve 10 Tl Ye Karşılık Olarak 2.7 Lıtre Geldı Gidip Ekrana Tık Tık Dıye Vurdum Belkı Artar Dıye Ama Hıcbır Tepkı Yoktu :(
Durmak Yok,Cebe Devam!!!

ati_03
05 Mart 2010, 01:14
nereye kadar gidecek bu zamlar:silent:
kim dur diyecek acaba bu zamlara.hep sessiz kalıyoruz.daha çok zam gelir benzine.araç kullanmak bile lüks oldu.:farao:

Birkannn
05 Mart 2010, 01:17
Yinemi Ya bu ne boyle

emrello
05 Mart 2010, 01:23
Köprülü bir fıkra vardı, hatırlayan var mı? :mrgreen:

Padişahım çok yaşa! :pr:

GOKHAN42
05 Mart 2010, 01:24
abi 250den 600e geçmeyi düşünmek bile zor sırf bu benzin parası yüzünden. maşallah 250de az içmiyor hani.

c@n
05 Mart 2010, 01:50
71 tl dolan depom 75 tl ye dolmaz ise kuserim bakın

Shrieker
05 Mart 2010, 06:10
Evet bekliyoruz akabeli arkadaşları. Desenize "Türkiye 8 yılda çok ilerledi" diye :cherry:

Jubaa
05 Mart 2010, 06:49
Du bakalim nolcak bende sonunu merak ettim.:cherry:

aSuBaYaH
05 Mart 2010, 09:58
ekonomik krizin tedbirleri nasıl oluyor,
eskiden büyük CC li motor kullanıyordum, hayat şartları zorlaştıkça CC yi küçülttüm (1300 cc'den 150 cc'ye) gaz açar restoranda mola verirdik artık restoran önünden geçen yolları kullanmıyorum, eşim yolluk hazırlıyor onunla idare ediyorum. eskiden motorumun deposu garajımda full beklerdi şimdi hep kırmızıda duruyor, inanmazsınız ekonomik sıkıntımdan dolayı bu aralar motoruma binemiyorum DURDUĞU YERDE HİÇ YAKMIYOR. uzun zamandır 1000 cc lik motoruma binmedim gaz açmanın ne demek olduğunu unuttum bir kaç aydırda galeride satılık duruyor. ne alaka derseniz ben bu rakamlara aldığımız BENZİNe verdiğimiz paraya üzülüyorum.

ınnowa
05 Mart 2010, 10:20
durmak yok soyguna devammmmmmmmmmmmmmm.:pr::pr::pr::pr:

emrello
05 Mart 2010, 10:30
Adam gibi bir eylem organize edilmedikçe biz daha çok yazarız forumlara.

Politik görüşümüz ne olursa olsun tüm tüketiciler birleşerek bu zamları protesto etmeliyiz.

Bu boru hepimiz için.

istanbulccc
05 Mart 2010, 12:20

Ayrıca "Gülü seven dikenine katlanır" demiş bir arkadaş. Vay be anlaşılan arkadaşta para bol veya sadece motosikletin benzin yaktığını sanıyor.

Arkadaşım, onun doğrusu Her millet hakettiği gibi yönetilir.

Para bol, benzin istasyonu sahibi akraban var vs. edebiyatlarını geçelim. Benzine gelene kadar daha çok eksik var bu ülkede aynı duyarlılığı motosiklet alırken verilen ötv'de niye gösterilmiyor. Tekel işçileri 78gün eylem yaptı forumda bir tane destek veren adam gördün mü?,

"İşte bu düşüncelere sahip insanların çoğunluk olması bizi bitiriyor" Lafla peynir gemisi yürümez sizi meydanlarda görelim. Kuru gürültü..

Madem benzin alacak paran yok niye 500-600cc üstü motora binersin diye adama sorarlar. Adamın parası yeter gider 1300cc hayabusa alır. Kiminin yetmez Gider 100cc cup'a biner. Onu alan adamda benzin diye yakınmaz, ama ayranı yok içmeye, 650cc ile gider çeşmeye durumları var sanırım.

İşsiz sayısı 4 milyona yaklaşmış adam ekmek bulamıyor evine götürmeye sadece benzin mi çözücek bu ülkenin yoksulluğunu konuşturmayın adamı

Zihniyet değişecek önce zihniyet

fatiii
05 Mart 2010, 12:33
istanbulccc;

iyi güzel yazmışsında benzin ve mazot ürünleri bütün tüketim maddelerinin zamlanmasına sebep olur..tarladaki traktörden başlıyıp uzun yollardaki kamyonlara varana kadarki yakıt ihtiyacını acıklamayım zaten biliyosundur...

tabiki başka bi cok sorun var ama petrol ürünleri en önemli sorunların içerisinde yer alır,zaten petrol o kadar önemli olmasa devletin tüm gelirininde 3/1 ini olusturmazdı değilmi?

bugün mazot 1.5 liraya benzin 2 liraya gerilese inan bir çok ürün bunla paralel olarak ucuzlayacaktır..

ama ne yazıkki kıbrısa türkiyeden giden benzin orda 2 lira Türkiye de 4 lira...

devletin gelir sagladıgı bütün heryeri özelleştirirseniz böyle benzine bel baglayıp milletin anasını aglatırsınız..sorun tamamen başta

BARIS_1907
05 Mart 2010, 13:33
Muhaa :D yine düşük CC motorsiklet kullananlar iyi :D

YUKSEK CC MOTOSIKLET KULLANAN VE

ARABA KULLANANLAR YAKINDA ISYAN EDER

3.7 TL 1 LITRE BENZIN VARMI BÖYLE BİRŞEY YA

AYNEN DURMAK YOK ZAMM YAPMAYA DEVAM !!

:)

c@n
05 Mart 2010, 13:40
2.5 cc jeep e sahibim lpg bile 35-40 krş yakıyor haftada sıralı sistem gaz olduğu icin 20 tl lik benzin yakıyor icim acıyor oo giden benzine gazda problem yok normalde amerikada kuzenim 4.7 cc jeep kullanıyor oo 10-12 krş yakıyor çok yakıyor yaaa diyor

motoruma gelince hyosung comet im bile gaz açarak gidersem 130 ile filan 22-27 krş yakıyor artık heryere jeep ile gidiyorum 8 krş fark ediyor ama yapıcak bişey yok en azından kim bana çarpıcak die düşünmüyorum

Deryali
05 Mart 2010, 13:46
Hani bugün zam geliyordu ?
Gittik doldurduk depoyu dünden bir şey olmadı :)
İyiki olmadı tabi orası ayrı ama bu tür kaynağı belli olmayan haberleride burada paylaşıp bizi heyecana getirmeyin kardeşim :p