PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkisinden birini alacağım..

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 14:25
Arkadaşlar teğetsel sorunlar yüzünden şubat ayında almak istediğim motorumu mayıs ayına ertelemiştim. Şubattan beri arayış içindeyim ve artik kısmetse önümüzdeki ay motorumu almak istiyorum. Aşşağıda vermiş olduğum linklerde almak istediğim motorlar var. Daha önceki motorum honda olduğu için European hakkında az çok bilgim var açıkçası. Fakat R 1200 RT ile karşılaştırıldığında hangisi benim için daha uygun olur onu anlamaya çalışıyorum. Bunun içinde sizlerin yorumlarına ihtiyacım var.

Buyrun linkler..

http://www.sahibinden.com/bmw_r1200rt_sahibinden-83WQQaXQQ20127136WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/6400km_de_2006_model_pan_europan_hasarsiz_cok_temi z-48WQQaXQQ20340802WQQpXQQdisplayitem

speirs
04 Mart 2010, 14:36
ikiside çok güzel motosikletler şimdiden hayırlı olsun

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 14:48
ikiside çok güzel motosikletler şimdiden hayırlı olsun

Çok sağol arkadaşım, İnşallah daha iyileri senin olur. Ama bu sitede bu motorları pek kullanan yok sanırım..

Lifeisgood
04 Mart 2010, 15:02
O kadar para vermeye ne gerek var.10.000 liraya git bi tane cbf600 al 15.000 liran da cebinde kalsın.CBF 600 aynı işi görür.Ne eksiği var.

fatiii
04 Mart 2010, 15:20
O kadar para vermeye ne gerek var.10.000 liraya git bi tane cbf600 al 15.000 liran da cebinde kalsın.CBF 600 aynı işi görür.Ne eksiği var.

abs,koltuk ısıtma,elcik ısıtma vs :)

ama alttaki aracın yakıt ortalaması baya iyiymiş 11.9 lt :D

UmARsIZ
04 Mart 2010, 15:32
[QUOTE=fatiii;1982063]abs,koltuk ısıtma,elcik ısıtma vs :)

Güç, tork, görünürlük, güvenlik vs...

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 15:37
ama alttaki aracın yakıt ortalaması baya iyiymiş 11.9 lt :D

Europan'mi 11,9 ?

avkan65
04 Mart 2010, 15:39
Europan'mi 11,9 ?

2 nci ilandakini geç ,görüntü ve model olarak 6400 km 'lik motora benzemiyor bence ..

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 15:47
2 nci ilandakini geç ,görüntü ve model olarak 6400 km 'lik motora benzemiyor bence ..

Dün adamla telefonda görüştüm. Sözde 5000 bakimini konşuk'ta yaptirmiş. Faturası mevcutmuş, ufak tefek işleri ustalarla çözmüş. ( onun yalancısıyım ) Fakat beni tedirgin eden deauville'de olduğu gibi şaftlı makinalarda ilk kalkış sırasında gözle görülür bi güç kaybı çarpıyor gözüne. European'da nasildir hiç bi fikrim yok açıkçası. Aslında imkanım olsada ikisiylede bi deneme sürüşü yapsam.

UmARsIZ
04 Mart 2010, 16:05
Hocam bence ikisiyle de konuş ikisiyle de küçük bir tur at

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 16:06
Hocam bence ikisiyle de konuş ikisiyle de küçük bir tur at

Sanırım öyle gözüküyor. :cat: :rendeer:

UmARsIZ
04 Mart 2010, 18:19
İkisi de birbirine çok yakın makineler. BMWnin tüm avatajları servisinin ve yedek parçasının yüksek fiyatı ile birbirini dengeliyor. Bildiğim kadarı ile BMW'nin tüm bakım kitleri ebay üzerinden çok komik fiyatlara getirtilebiliyor. İspanyol yan sanayi yedek parça da çıkartmaya başlamış ve fiyatları oldukça makul.

Diğer seçenek Honda hayat onda diye boşuna denmemiş olmalı :) Honda ile sıkıntı yaşayacağını hiç sanmıyorum.

sergiowanni
04 Mart 2010, 18:25
haddim olmayaraq dusuncemi solicem ben de:bence 15 milyara bir motor al 3 milyara yol için fulll hazirlan geriye cebine qalan para ile turqiye turuna çiq gez gezebildiğin qadar...7 MİLYARA İYİ GEZERSİN.MOTORU ALİP EVİN ONUNDE YATİRACAĞİNA GEZ BENCE..SELAM EDERİM...
BİLGİSAYARİMİN TUSLARİ BOZULDUĞU İÇİN BOYLE YAZİORUM UZGUNUM..

siyahatmaca
04 Mart 2010, 18:27
Mubarek her iki makinada fena oyuncaklar... Hangisi hayırlıysa o olsun...

ol_gu87
04 Mart 2010, 20:00
ikiside güzel motor fakat bmw nin türkiye distiribütörü ile yaşayacağın sorunlardan dolayı bmwyi çıkartıp kawasakinin aynı sınıftakı motorunu koyabilirsin araştır onuda tavsiye edenler var bmw artık türkiyede out oldu güvenmemen gerektiğini şiddetle söylerim almanya bile hiç birşekilde müşteri memnuniyetinin arkasına düşmüyor

zeda3000
04 Mart 2010, 20:40
Sahsi dusuncem kesinlikle BMW den yana. Kalite iscilik kullanilan malzeme. Avrupali makinalar ile japonlar arasinda hep ciddi farklar var. Japonlarda ek ucretle ile yapilan bir cok teknik detay almanlarda standarttir. Ornek Fren kablosunun celik kaplama yada normal olusu gibi. Bu tip kucuk detaylari bir araya getirdiginde muhendisliginden pek suphe etmyecegimiz BMW agir basar. Almanlar tasarim konusunda cok basarili degiller. Arge dep hep odenekleri teknik gelisime harciyor. Design hep ikinci planda kaliyor. Ama konfor, prestij ve kalite olarak BMW odaklandirdim ben sahsen

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 20:44
ikiside güzel motor fakat bmw nin türkiye distiribütörü ile yaşayacağın sorunlardan dolayı bmwyi çıkartıp kawasakinin aynı sınıftakı motorunu koyabilirsin araştır onuda tavsiye edenler var bmw artık türkiyede out oldu güvenmemen gerektiğini şiddetle söylerim almanya bile hiç birşekilde müşteri memnuniyetinin arkasına düşmüyor

Sayin hocam açıkçası kawasaki GTR 1400 aslinda ilk tercihlerimden biriydi. Hatta beğendiğim bi makinada bulmuştum. Ayiptir söylemesi bi yerden 9000 tl kadar alacagimi alamadim. Malumunuz GTR 1400'ün fiyatı bunlara oranla çok yüksek. Hatta ona verecegim parayla 2.El bi goldwing bile alinir, fakat taktir edersiniz ki goldwing benim yaşıma gitmez. Doğal olarak bende bu iki modelden birine yöneldim.

aras1925
04 Mart 2010, 20:47
Valla ikiside 10 numara motorlar ama ben senin yerinde olsam honda derim...şimdiden hayırlısı olsun..:cat:

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 20:58
Sahsi dusuncem kesinlikle BMW den yana. Kalite iscilik kullanilan malzeme. Avrupali makinalar ile japonlar arasinda hep ciddi farklar var. Japonlarda ek ucretle ile yapilan bir cok teknik detay almanlarda standarttir. Ornek Fren kablosunun celik kaplama yada normal olusu gibi. Bu tip kucuk detaylari bir araya getirdiginde muhendisliginden pek suphe etmyecegimiz BMW agir basar. Almanlar tasarim konusunda cok basarili degiller. Arge dep hep odenekleri teknik gelisime harciyor. Design hep ikinci planda kaliyor. Ama konfor, prestij ve kalite olarak BMW odaklandirdim ben sahsen

Honda'nin Bmw'ye oranla 90 kg daha agir olmasi şehir içinde dezavantaj üstelik. Birde biraz önce bahsettiğim gibi şaftli makinalarda zincirlilere oranla ciddi bi güç kaybi vardir. En azindan benim eski motorumda öyleydi, (deauville) ve bildiğim kadariyla honda'nin tüm şaftli motorlarinda bu sorun yaşaniyor. Tabi muhakkak diğer markalardada vardir bu sorun. Fakat rahatsiz edici boyutta değildir sanirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

Mubarek her iki makinada fena oyuncaklar... Hangisi hayırlıysa o olsun...

Atmaca abim çok teşekkür ederim. Umarim hayirlisi olur. Ama alana kadar saç baş yolduracaği kesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

haddim olmayaraq dusuncemi solicem ben de:bence 15 milyara bir motor al 3 milyara yol için fulll hazirlan geriye cebine qalan para ile turqiye turuna çiq gez gezebildiğin qadar...7 MİLYARA İYİ GEZERSİN.MOTORU ALİP EVİN ONUNDE YATİRACAĞİNA GEZ BENCE..SELAM EDERİM...
BİLGİSAYARİMİN TUSLARİ BOZULDUĞU İÇİN BOYLE YAZİORUM UZGUNUM..

15 milyarlik motoru aralikta sattim dostum. :cat:

motorhocası
04 Mart 2010, 21:00
Honda Dn-1 'i de listeye koyabilirsin. Gelişmiş Cvt şanzıman iyidir,tez konum.:P

zeda3000
04 Mart 2010, 21:03
Guc kaybi yasama diye zaten 1200 cc bu motorlar. Acikcasi BMWnin 1200cc boxer motorunu kullanmis biri olarak kesinlikle inanilmaz bir rahatlik oldugunu belirtmeliyim. 2000 devirde bile motor tiklamadan rahatca gidiyor. Ben dusunmeden BMW alirdim. Saftli olmasi cok daha iyi. Uzun yolda yagi, suyu, tozu var. Zinciri her aksam yaglayip kontrol etmek gerekebilir.

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 21:07
Honda Dn-1 'i de listeye koyabilirsin. Gelişmiş Cvt şanzıman iyidir,tez konum.:P

Topcase ve yan çanta sıkıntısı olur :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

Guc kaybi yasama diye zaten 1200 cc bu motorlar. Acikcasi BMWnin 1200cc boxer motorunu kullanmis biri olarak kesinlikle inanilmaz bir rahatlik oldugunu belirtmeliyim. 2000 devirde bile motor tiklamadan rahatca gidiyor. Ben dusunmeden BMW alirdim. Saftli olmasi cok daha iyi. Uzun yolda yagi, suyu, tozu var. Zinciri her aksam yaglayip kontrol etmek gerekebilir.

Hi him.. Sanirim BMW uzerinde yogunlaşiyorum ben..

motorhocası
04 Mart 2010, 21:13
[QUOTE=SinanAksu;1982350]Topcase ve yan çanta sıkıntısı olur [QUOTE]

Emin misin.:)

http://img299.imageshack.us/img299/1065/9878425x350.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=9878425x350.jpg)

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 21:16
[QUOTE=SinanAksu;1982350]Topcase ve yan çanta sıkıntısı olur [QUOTE]

Emin misin.:)

http://img299.imageshack.us/img299/1065/9878425x350.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=9878425x350.jpg)

Adamlar yapmiş abi :) Bu modeli görmeye fazla alışık olmadiğimiz için orjinal aksesuarlarina bakarak konuşmuştum ben :) Ama gerçekten yakışmış.. :cat:

motorhocası
04 Mart 2010, 21:19
Adamlar yapmiş abi :) Bu modeli görmeye fazla alışık olmadiğimiz için orjinal aksesuarlarina bakarak konuşmuştum ben :) Ama gerçekten yakışmış.. :cat:

Ben bu Dn-01'i Gömeç-Ayvalık yokuşunda CGL 125 ile geçtim,ama tin tin gidiyordu 80'le:P
Galiba rodajla uğraşıyordu.:)

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 21:22
Ben bu Dn-01'i Gömeç-Ayvalık yokuşunda CGL 125 ile geçtim,ama tin tin gidiyordu 80'le:P
Galiba rodajla uğraşıyordu.:)

Bencede büyük ihtimal rodajdandir. Hiç denk gelmedim bu Dn-01'e zaten ne zaman piyasaya çıktı ki :)

motorhocası
04 Mart 2010, 21:26
Bencede büyük ihtimal rodajdandir. Hiç denk gelmedim bu Dn-01'e zaten ne zaman piyasaya çıktı ki :)

Motor gücü düşük ama kalkışlarda Scooterlerin üstünlüğü tartışılmaz,aynı şekilde kayış-kasnak-Cvt(7ileri düz vites seçeneği) ile ben olsam güçsüz de olsa Dn-01'ı listemin başına koyardım.:wiinkk:2008'in sonunda çıktı.

Sinan Aksu
04 Mart 2010, 21:28
Motor gücü düşük ama kalkışlarda Scooterlerin üstünlüğü tartışılmaz,aynı şekilde kayış-kasnak-Cvt(7ileri düz vites seçeneği) ile ben olsam güçsüz de olsa Dn-01'ı listemin başına koyardım.:wiinkk:2008'in sonunda çıktı.

Değerlendireceğim. İlgin için teşekkür ederim değerli hocam :rendeer:

Sinan Aksu
20 Mart 2010, 01:00
Güncel....