PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadan vurdu

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 10:59
2003 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde Selami çeşmeye doğru motosikletimle intikal ederken Bağdat caddesinin başında Fenerbahçe stadının önünde seyir halindeki kamyonu solladım, stadın bitimindeki ışıklara yaklaştığımda sarı yandı ani yavaşlayıp kırmızı ışıkta durma çizgisini geçmeden durdum, tam o esnada ışıklarda sağ kaldırım kenarında bekleyen yunus polisler geçiş olmayan yerden benim önümden karşı yöne geçeceklerdi, yunus polisler tam hareket edecekleri esnada bir an duraksadı bana baktı, işte ne olduysa o anda oldu. bir anda gürültü duydum ses ile birlikte kendimi boşlukta tahmini 1,5 metre boşlukta (havada) uçarak ışıkların 10 mt. İlerisinde bir yerlere düştüm. Havada uçarken bir an motosikletimin yerde sürüklendiğini hatırlıyorum. Yere sert bir şekilde düştüm elbise ve kaskım tam giyinik olduğum için kırılan çizilen bir yerim olmadı yere düştüğüm o anda sersemlemem geçince arkama döndüm ve ışıklarda duran az önce solladığım kamyonu gördüm arkamda dev bir canavar gibi gözüktü gözüme bana çarptığı anda ani fren yaptığından hala kamyon makasları üzerinde sallanıyordu. En az 30 ton yüklüydü, bir anda ortalık katıştı motosikletli polisler motorlarından indi ikisi benim yanıma koştu ben hala kamyona bakar vaziyette şoktayım, diğerleri koşup kamyon sürücüsünü yaka paça aşağı aldılar. Allah hepsinden razı olsun adama sen motorcu katilimisin adamın ışılarda durduğunu görmüyormusun, motosikletlere kastın mı var dediler sonrası sansür bipppppppppppp. Olan olmuştu bende hasar yoktu işin ilginç kısmı kamyonda da hasar yoktu  canım motosikletim olaydan hasarlı çıkmıştı. Sonrası karakol tutanak vs. uzatmıyalım,
ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN HER ZAMAN TEDBİRİNİZİ ALIN (KORUMA VE KASK) BESMELENİZİ ÇEKİN GERİSİNİ ALLAHa BIRAKIN.
Birde arkanızı her zaman kollayın, o günden sonra aynamdan her durduğum anda ilk arkamı kontrol ederim.
AYNA KULLANMAYAN ARKADAŞLARIMIZA KÜPE OLSUN.

hanedan12
04 Mart 2010, 11:02
2003 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde Selami çeşmeye doğru ......

Geçmiş olsun ....

peyami
04 Mart 2010, 11:04
geçmiş olsun iyi bir hatırlatma oldu. eyvallah

m.şanveren
04 Mart 2010, 11:07
geçmiş olsun...evet ışıklarda bilhatsa durduğumuzda mutlaka motoru viteste tutmamız lazımmış ve arkamızı sık sık kontrol etmemizde fayda varmış...bu önlemle ilgili bir yazı okumuştum önceden.sizinki acı bir tecrübe olmuş.allah beterinden korusun.en kötü kazan bu olsun.

barış52
04 Mart 2010, 11:12
geçmiş olsun. öyle bir cnavara karşı çok ucuz atlatmışsın. motoru düşünme kendinde bişe olmadığına şükret.

zeda3000
04 Mart 2010, 11:12
Kotu bir ani , polisler olmasaydi o kamyoncu ordan sivismaya bile kalkardi kesin.

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 11:13
Geçmiş olsun ....

ismail geçti çok oldu:queen:

hanedan12
04 Mart 2010, 11:15
ismail geçti çok oldu:queen:

Kamyoncu bunlar ... (Fortçuymuştur.:P)

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 11:26
Kamyoncu bunlar ... (Fortçuymuştur.:P)

96-97 yıllarında tanker kullanırken kamyoncuları araçlar sıkıştırdıklarında bir söz kullanırlardı ohaaaaa merdiven dayada üzerime çık, adam fortu yanlış yerde yaptı memurlarda onu fortladı:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:22 ----------

geçmiş olsun...evet ışıklarda bilhatsa durduğumuzda mutlaka motoru viteste tutmamız lazımmış ve arkamızı sık sık kontrol etmemizde fayda varmış...bu önlemle ilgili bir yazı okumuştum önceden.sizinki acı bir tecrübe olmuş.allah beterinden korusun.en kötü kazan bu olsun.

çıkarılacak çok ders var aslında her zaman yolun kenar kısmına yanaşmak daha faydalı durmadan ve durduğumuz anda aynadan arkamızı kontrol etmek, motosikletleri pek kaile almadıkları ülkemde en büyük dikkat bizlere düşüyor.

Naci63
04 Mart 2010, 11:31
Geçmiş olsun. Allah başka kaza bela vermesin.

canicellat
04 Mart 2010, 11:37
gecmis olsun.

yürekçe
04 Mart 2010, 11:53
eskiden olmuş, geçmiş. olur böyle şeyler canım şekerim :P

umarım alışkanlık yapmaz :cherry:

istanbulccc
04 Mart 2010, 12:00
geçmiş olsun.

mücahit_89
04 Mart 2010, 12:03
geçmiş olsun...geçmiş zaten:)

ama gerçekten devamlı akrşılaştığım bir durum tam gecicem sarı sonra hemen kırmızı yanıyor duruyorum ama arkamdaki araçlar la ben geçerim diyip gazı kesmiyo genelde o pozisyonda müsaitse şeritin dışına çıkarım değilse yavaşlarken korkuyla arkama bakarım dengesizin biri gazkesmeden geliyomu diye:cherry:

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 12:07
eskiden olmuş, geçmiş. olur böyle şeyler canım şekerim :P

umarım alışkanlık yapmaz :cherry:

sencer,
çok sanlısınız Mersin sıcak ve trafik yoğunluğu çok olmayan şirin bir ilimiz istanbul çok yoğun.

CAPANORD
04 Mart 2010, 12:11
Kardeş geçmişolsun kurallara uymak ta bazen yeterli olmuyor her zaman uyanık olmakta fayda var.:cat:

aSuBaYaH
geçmiş olsun...geçmiş zaten:)

ama gerçekten devamlı akrşılaştığım bir durum tam gecicem sarı sonra hemen kırmızı yanıyor duruyorum ama arkamdaki araçlar la ben geçerim diyip gazı kesmiyo genelde o pozisyonda müsaitse şeritin dışına çıkarım değilse yavaşlarken korkuyla arkama bakarım dengesizin biri gazkesmeden geliyomu diye:cherry:

Hz. Hamza'nın (r.a.) bir sözü vardır,
Gözümün gördüğünden değil, Görmediğimden korkarım.:cat:

gezgin_33
Cok Gecmiş olsun. Isıklarda Duracagımız zaman mumkun ise bizden once duran iki aracın arasına girmeli. Birde onumuz boş olmalı. Arkamızdan gelen aracların kontrol ederek duramayacaklarını anladıgımız anda kaçıbilmeliyiz...

CAPANORD
04 Mart 2010, 12:13
Kardeş geçmişolsun kurallara uymak ta bazen yeterli olmuyor her zaman uyanık olmakta fayda var.:cat:

Birşey daha söylemek istiyorum bence trafikte makina kullanacaksak kendi makinamızı gerçekten iyi tanımalaı onunla bütünleşmeli ve gerekirse kendi bünyemize göre ayarlarını yaptırmalıyız.Çünkü makina ile sürücü arasında uyum yok ise ani hareketlerde sıkıntılar oluşabiliyor .

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 12:13

abi haklısın, bu lafın kulağımıza küpe olsun:cat:

OGLUMVE BEN
04 Mart 2010, 12:19
acımışmıydı len gerci unutmuşsundur :bounce:

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 12:22
arkadaşlar benden sizlere tavsiye
1- her zaman en arkada duran olmayın
2- mümkünse iki araç arasında beklemeyi veya durmayı tercih edin (arkadan gelen tehlike ilk yanınızdaki araçlara bulaşır)
3- yolun her zaman ortasında değil kenarında durun
4- aynasız (kendinize göre ayarlayın) trafiğe sakın çıkmayın
5- her zaman üşenmeden tam takım giyinin ( bunu alışkanlık haline getirin)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

acımışmıydı len gerci unutmuşsundur :bounce:

acımadı ki acımadı ki:queen:

gürkan abi,
at ile olan ilişkimi geçen anlatmıştım bunun gibi trajı komik kazalarım çok var

myagdi
04 Mart 2010, 12:26
kamyonlardan, özellikle beton kamyonlarından çok korkarım.

bunların şoförleri minibüs hattında mı yetişiyor acaba?

şaka bir tarafa, anlı-şanlı yabancı ortaklı hazır beton firmalarına hiç yakışmayan bir tutum. bizim şirket, tanker şoförlerini uydudan izliyor. adam sıkıysa hız yapsın veya rotası dışında bir yola girsin gözünün yaşına bakmadan şoförü kapının önüne koyarlar.

bu işin maliyeti o kadar düşük, uygulanması o denli kolay ki; yaygınlaşmamasına şaşıyorum.

sergiowanni
04 Mart 2010, 12:29
banada 6 ay once çilgin bit taxi surucusu vuruyodu arkamda 12 metre qadar fren izi birakti.geceydi aynamda gorduğum gibi gazi sonladim ama o sirada karşi kaldirimda olan arkadaşim yaklaşik 3 metre kadar seni 20 cm arayla takip etti dedi.dibimdeymiş.bende aynaya borcluyum bişi olmayişini.motordan indim butun cadde lastik kokuyodu..AYNA ONEMLİ GEÇMİŞ OLSUN DOSTUM..AYNA AYNA AYNA..DİKKAT DİKKAT DİKKAT..

OGLUMVE BEN
04 Mart 2010, 12:32
arkadaşlar benden sizlere tavsiye
1- her zaman en arkada duran olmayın
2- mümkünse iki araç arasında beklemeyi veya durmayı tercih edin (arkadan gelen tehlike ilk yanınızdaki araçlara bulaşır)
3- yolun her zaman ortasında değil kenarında durun
4- aynasız (kendinize göre ayarlayın) trafiğe sakın çıkmayın
5- her zaman üşenmeden tam takım giyinin ( bunu alışkanlık haline getirin)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

acımadı ki acımadı ki:queen:

gürkan abi,
at ile olan ilişkimi geçen anlatmıştım bunun gibi trajı komik kazalarım çok var

bu yaz uzun olucak desene:queen:

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 12:49
gürkan abi,
izin vermiyorsun ki toplaşmalarda konuşalım:P

fatiii
04 Mart 2010, 12:55
benim bu durumda yapabildigim en iyi şey ışıkta araclar bekliyosa kesinlikle aralarına girmeye çalışıyorum..

ama ışıkta başka araba yoksa gözünüzü aynadan ayırmayın derim :D:D

necatik35
04 Mart 2010, 13:12
Geçmiş olsun.
Kırmızı ışıkta durmamız gerekiyorsa ve önümüzde araçlar varsa mutlaka aralarına girip,araçları kendimize kalkan olarak kullanmalıyız.
Eger araç yoksa yani kafada durmamız gerekiyorsa bu durumdada yolun en sağına veya en soluna yanaşıp durmalıyız.
Ben senelerdir kırmızı ışıklarda bu şekilde davranarak duruyorum ve hiç zararını görmedim.Herkese tavsiye ederim.

barok34
04 Mart 2010, 13:22
2003 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde Selami çeşmeye doğru motosikletimle intikal ederken Bağdat caddesinin başında Fenerbahçe stadının önünde seyir halindeki kamyonu solladım, stadın bitimindeki ışıklara yaklaştığımda sarı yandı ani yavaşlayıp kırmızı ışıkta durma çizgisini geçmeden durdum, tam o esnada ışıklarda sağ kaldırım kenarında bekleyen yunus polisler geçiş olmayan yerden benim önümden karşı yöne geçeceklerdi, yunus polisler tam hareket edecekleri esnada bir an duraksadı bana baktı, işte ne olduysa o anda oldu. bir anda gürültü duydum ses ile birlikte kendimi boşlukta tahmini 1,5 metre boşlukta (havada) uçarak ışıkların 10 mt. İlerisinde bir yerlere düştüm. Havada uçarken bir an motosikletimin yerde sürüklendiğini hatırlıyorum. Yere sert bir şekilde düştüm elbise ve kaskım tam giyinik olduğum için kırılan çizilen bir yerim olmadı yere düştüğüm o anda sersemlemem geçince arkama döndüm ve ışıklarda duran az önce solladığım kamyonu gördüm arkamda dev bir canavar gibi gözüktü gözüme bana çarptığı anda ani fren yaptığından hala kamyon makasları üzerinde sallanıyordu. En az 30 ton yüklüydü, bir anda ortalık katıştı motosikletli polisler motorlarından indi ikisi benim yanıma koştu ben hala kamyona bakar vaziyette şoktayım, diğerleri koşup kamyon sürücüsünü yaka paça aşağı aldılar. Allah hepsinden razı olsun adama sen motorcu katilimisin adamın ışılarda durduğunu görmüyormusun, motosikletlere kastın mı var dediler sonrası sansür bipppppppppppp. Olan olmuştu bende hasar yoktu işin ilginç kısmı kamyonda da hasar yoktu  canım motosikletim olaydan hasarlı çıkmıştı. Sonrası karakol tutanak vs. uzatmıyalım,
ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN HER ZAMAN TEDBİRİNİZİ ALIN (KORUMA VE KASK) BESMELENİZİ ÇEKİN GERİSİNİ ALLAHa BIRAKIN.
Birde arkanızı her zaman kollayın, o günden sonra aynamdan her durduğum anda ilk arkamı kontrol ederim.
AYNA KULLANMAYAN ARKADAŞLARIMIZA KÜPE OLSUN.

önümden çok arkamı kolluyorum desem yeridir ışıklarda değil trafikdeki ani yavaşlamalarda bile arkandaki duramayabiliyor çok kaçtım öyle önemli bir konu gerçekten :cat:

onur35
04 Mart 2010, 13:37
önümden çok arkamı kolluyorum desem yeridir ışıklarda değil trafikdeki ani yavaşlamalarda bile arkandaki duramayabiliyor çok kaçtım öyle önemli bir konu gerçekten :cat:

aynen döt korkusundan ışıklarda sürekli arkama bakarım acaba durabilecek mi diye:queen:beton kamyonları katiyen durmuyorlar sanki kan taşıyorlarda yetiştirmeleri gerekmiş gibi:queen: beton kamyonu görünce yol verip geçmesini beklerim çünkü ne kadar bassan nafile ilerde bi ışıkta durunca yine yetişiyor şerrolar,bizim otobüsü kullanırken de denk geliyorlar geçmiyorum çünkü ne zaman soluna geçsem yarış yapmayı deniyor geçmeme izin vermiyorlar tam bir kabus bunlar:pr:

barok34
04 Mart 2010, 13:48
aynen döt korkusundan ışıklarda sürekli arkama bakarım acaba durabilecek mi diye:queen:beton kamyonları katiyen durmuyorlar sanki kan taşıyorlarda yetiştirmeleri gerekmiş gibi:queen: beton kamyonu görünce yol verip geçmesini beklerim çünkü ne kadar bassan nafile ilerde bi ışıkta durunca yine yetişiyor şerrolar,bizim otobüsü kullanırken de denk geliyorlar geçmiyorum çünkü ne zaman soluna geçsem yarış yapmayı deniyor geçmeme izin vermiyorlar tam bir kabus bunlar:pr:

hayatımdaki ilk ciddi kazamı o namussuzlar yüzünden yapıyordum az kalsın ankaranın çıkışında 90 km hızla giderken minubusle tam geçecekken beton mikseri önüme kırdı asıldım frenlere resmen kamyonunun kıçına yapıştım gitttim bir süre artık hızlanınca kurtardım ama yolda metrelerce lastik izi oldu istanbula dönüyordum arabada işçiler dolu adamı takip ettik pompaya kadar ana avrat soy ced yol boyunca taciz ettik sonra şantiyede durdu indik toplamda 5-6 kişi vardı ama kimse karışmadı herifi paramparça dövdük bastık gittik umarım ders olmuştur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

ben zaten inşaatçıyım sürekli geliyor mikserler adamlarda sordum bir defa siz de psikopatlık mı var niye manyak gibi kullanıyorsunuz diye sefer tamamlamakdan başka bişey düşünmüyoruz sefer başı para alıyoruz geç kalmamız gerek falan gibi şeyler zırvaladı

onur35
04 Mart 2010, 13:49
hayatımdaki ilk ciddi kazamı o namussuzlar yüzünden yapıyordum az kalsın ankaranın çıkışında 90 km hızla giderken minubusle tam geçecekken beton mikseri önüme kırdı asıldım frenlere resmen kamyonunun kıçına yapıştım gitttim bir süre artık hızlanınca kurtardım ama yolda metrelerce lastik izi oldu istanbula dönüyordum arabada işçiler dolu adamı takip ettik pompaya kadar ana avrat soy ced yol boyunca taciz ettik sonra şantiyede durdu indik toplamda 5-6 kişi vardı ama kimse karışmadı herifi paramparça dövdük bastık gittik umarım ders olmuştur

bence dövmek yetmiyor o an kameraya çekip nete vermek lazım ki izleyip ibret alsınlar:queen:(biraz barbarca olacak ama hak ediyorlar)

aYe
04 Mart 2010, 13:51
Bende başlığı görünce, neyse geçmiş olsun içim fesat benim.:rendeer:

aSuBaYaH
04 Mart 2010, 15:00
Geçmiş olsun.
Kırmızı ışıkta durmamız gerekiyorsa ve önümüzde araçlar varsa mutlaka aralarına girip,araçları kendimize kalkan olarak kullanmalıyız.
Eger araç yoksa yani kafada durmamız gerekiyorsa bu durumdada yolun en sağına veya en soluna yanaşıp durmalıyız.
Ben senelerdir kırmızı ışıklarda bu şekilde davranarak duruyorum ve hiç zararını görmedim.Herkese tavsiye ederim.

abi tecrübeni paylaştığın için teşekür ederim, inşallah bu yazılanlar motosiklet severlere küpe olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:57 ----------

Bende başlığı görünce, neyse geçmiş olsun içim fesat benim.:rendeer:

bende fesatlık olsun diye başlığı böyle yazdım daha çekici:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:59 ----------

evet mikser sürücüleri gerçekten kamyonları kasap gibi kullanıyorlar, araç muhali yüksek olduğu için aşağıdakileri pek umursamıyorlar:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

motosikletlere geri görüş kamerası ve park sensörleri mi taktırsak acaba:mrgreen:

Osbourne
04 Mart 2010, 23:25
Aklına geldiğine göre bana da geçmiş olsun demek düştü şimdi usta..:)

Konuyla ilgili pek faideli bilgi:
http://donald.hypermart.net/Teori/1DURUS.htm

Hastasıyım bu Donald amcanın :)

regal
04 Mart 2010, 23:34
gecmiş olsun ucuz atlatmışın tekrarı olmaz inşallah

beykurt
04 Mart 2010, 23:53
valla dondum kaldım ya:S bişi yazasım gelio ama hep küfür içerikli olduğundan kamyoncu bozuntusu hakkında yorum yapamıyorum:pr: Allah hepimizi kazadan beladan korusun inşallah

htmetin
05 Mart 2010, 00:09
arkadan vurmak çok haince.)