PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeter Artık...

GuNMember
02 Mart 2010, 23:25
Arkadaşlar Artık Gerçekten Sıkıldım Bu Otomobil Suruculerınden Söförlere Dalmamak Icın Kendımı Zor Tutuyorum...
Dün 4 Kere Arka Tamponlarına Yapışmamak İçin Zor Kurtardım En Sol Şeritte Zınk Diye Frene Basıp Sağa Dönüş Yapıyor Aracın Sol Stobunu Sıyırarak Kurtardım
Az İlerde Aynı Şekilde Biri Daha Yaptı (İkiside Taksici) Işıklarda Duruyorum Trafik Sıkışık Önümdeki Taksi Geri Vitese Taktı Gerı Gerı Gelıyor Tabi Anında Kornaya Yapışarak Gerıye Dogru Kaymaya Başladım Kaya Kaya Arkamdakı Aracın Plakasına Carptım Ve Taksı Hala Gelmeye Devam Ediyordu Basmaktan Kornanın Sesi Kısıldı Ama İnsana Benzeyen Varlık Bunu Duymuyodu Bile Son Bir Hamleyle Motoru Yan Çevirdim Taksıcı Sonunda Durdu İnip Motordan Napıyosun Arkadaşım Manyakmısın Sıkıştırıcakmısın Beni Arada Dedim Pardon Kardeş Kusura Bakma Dedi İçimden "*Akşama Mı Bırakırsın" Diyerek Bir Yandanda Kendimi Frenliyerek Sabır Sabır Sabır Diyodum Arkamdaki Aracın Sürücüsü Geldi Tamam Kardeş Haklısın Dıyerek Yatıştırdı Gelmese Giriyodum Taksiciye
Pazar Günü Fuar Sonrası Bir Sahil Turu Atıp Boğaz Havası Alıyım Dedim Sola Doğru Sert Bir Viraj Var Yolun Sağındada Flaşörleri Yakmış Bir Araç Duruyor Solundan Geçtim Viraja Girdim(Virajda Karşı Şerit Görünmüyor) Tam Virajın Orta Noktasında Sağıma Bir Baktımki o Araç Beni Karşı Şeride Doğru Sıkıştırıyor İleride Işıklarda Yanına Yanaşarak "Arkadaşım Kafan Basmıyomu Öldürücekmisin Beni N'aptıgının Farkındamısın" Dedim Gayet Rahat Bir Şekilde N'apmışım Dedi Yanındaki Bayanlara Dua Et Şerefsiz Dedim Ve Sinirle Tam Gaz Bastım
Otobüs Şöförü Sol Şeritte Kapıları Açıyor Allahtan Her Otobüsün Yanından Geçerken Temkinli Geçerim Arka Kapının Açıldıgını Gördüm Frene Bastım İnsanlar İndikten Sonra Ön kapıya Yanaşarak Şöföre "Görmüyomusun Osmanbeyden Beri Aynı Şeritte Geliyorum Dikkat Etmesem İnen Birine Çarpıcaktım Azıcık Kafanı Çalıştır Şu Aynaya Bi Bak Burası Durak Değil Birşey Değil" Dedim Adam Fırçayı Yiyince Sesini Çıkartamadı Ama İnen Birine Çarpsaydım Bırakın Yasayı Kuralları En Önce Vicdan Azabı Duyardım

Bende Araba Hatta Yeri Geliyor Otobüs Kullanıyorum Kullanırken Her Hareketimde 2 Kez Düşünüyorum Ve Bu Güne Kadarda Allaha Şükür Otomobil Veya Otobüs İle Binlerce Km Gittim Kaza Yapmadım

Bu İnsancıklara(İnsan Diyemiyorum Çünki İnsan Düşünebilen Bir Varlık) Birilerinin Haddini Bildirmesi Lazım Sabrımda Bir Yere Kadar Her Zaman Relax Olamıyorum Birkaç Kere Allah Ne Verdiyse Daldım Ama Sonra Pişman Oldum

wermeer
02 Mart 2010, 23:39
rahmi barutçu dan alıntıdır.
TRAFİKTE BAŞINA BİR ŞEY GELİYORSA SUÇLU SENSİN
Bir eğitimci olarak trafikte sizi en çok ne sinirlendiriyor?
Trafikte sizi eğer herhangi bir şey sinirlendiriyorsa, siz bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu işin Avrupa;daki en ünlü hocalarından biri olan, İngiliz John Taylor, benim de hocamdır, der ki; ;Eğer trafikte başınıza herhangi bir şey geliyorsa, hatalı da suçlu da sensin, çünkü sekizde 8 haklı olmanın, ölü olduğunda hiçbir anlamı yok. Bu yüzden o arabanın sana vurma ihtimali varsa, senin bunu erkenden görüp onu önlemen gerekir, senin haklı olman hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biz araba kullanmıyoruz, motosiklet kullanıyoruz. Yükümlülüklerimiz, sorumluluklarımız ve zorunluluklarımız diğer araç sürücülerinden çok daha farklı ve fazla. Bu yüzden aşırı dikkatli olmamız gerekiyor. Ancak neye dikkat edeceğini bilmiyorsan dikkatli olma şansın yoktur. Eğitimden gelen bir bilginiz var, dikkatli olunmalı.

ETRAFTAKİ DİĞER SÜRÜCÜLER BİRER ÇUKUR OLARAK GÖRÜLMELİ

Etraftaki diğer sürücüler aslında birer çukur olarak görülmeli; bu alçak görme anlamında değil. Hani bir çukur vardır sokakta da, o çukurun etrafından dolanır gidersiniz ve unutursunuz. Yani bize potansiyel bir tehlike yaratacak herhangi bir objenin etrafından geçer gidersiniz. Diğer araç sürücüleri üstünüze kırabilir, sizi sıkıntılı
bir duruma sokabilir, belki hayatınızı riske sokabilecek şekilde hareketler ve manevralar yapabilir.

storm150_mmk
02 Mart 2010, 23:40
arkadasım özellikle taksi söförleri minibüs söförleri ile kavga etmemek icin peygamber sabrı dediğimiz seye ulaşmak gerekiyor. 1 senedir trafikteyim taksi sürücüleri ve sarıyer - beşiktaş minübüs söförleri her seferinde istinye parkın oradan gectiğimde önume atlıyor. küfür ediyorum ana avrat bırakmıyorum ama tabi egzozunun sesinden bise duymuyor selektör yapıorm kornaya basıorm pardon diyor. bunların hepsi mi böyle gavat anlamadımki ya . taksiciler ellerinden geldiğince kaldırımla veyatta öteki arabalarla sıkıstırmaya gayret ediyorlar. böyle serefsizlik olmaz. bu kişilerin plakalarını alıp 10 tanesine dava acsak birdaha kimse yapmaz.... ama tbiki ülkemizde kimse kişisel haklarını bilmiyor ( cahil bir ülke olduğumuz icin ) o yüzden herkeze eyvallah diyoruz...

Lifeisgood
02 Mart 2010, 23:40
Dal kardeşim dal ki adam olsunlar.Bi daha motor görünce adam gibi kullansınlar.

mondial50tt
02 Mart 2010, 23:43
zor motosiklet kullanmak bu devirde ,, trafikte çileden cıkıyo insan:farao:

GuNMember
02 Mart 2010, 23:47
zor motosiklet kullanmak bu devirde ,, trafikte çileden cıkıyo insan:farao:

Yemin Ederim Bazen Sinirden Motoru Yumruklayıp,Tekmeliyorum

onur35
02 Mart 2010, 23:48
yazacak o kadar çok şey var ki yazdıkça sildim sabrım yetmedi,ben trafikte ilerlerken meğer ne kadar sabırlıymışım onu gördüm şuan...başkaları yüzünden hemen hemen hergün ufak tefek kazalar atlatmaktan bıktım ki o kadar dikkatli kullanırım bindiğim araçları!dikkatsiz ve bilinçsiz tiplere çarpacak dahi olsam tık çıkartmadan tövbeler çekerek devam ediyorum yoluma artık pes:pr:

immortalboss
03 Mart 2010, 09:32
Bende çözüm anlatayım.:) Motosikletle giderken başına geleceklerden habersiz olan adam yolunda ilerler.(bknz:ben!) Daha sonra arkadan gelen adam plakalığıma 1 m mesafede giderken izin veriyoruz.Tam geçerken çamurlu botlarımı arabaya değiriyoruz.:) Küçük bir hatıra ile yolumuza devam.Ya da en çok sevdiğim olay motorla giderken kimseye aldırmadan yolda gitmek.:) GEçerken de şöyle biraz elini kaldırarak selam verdin mi ohh.Arkadaşlar ben de sinir hastasıyım.Hatta ciddi kasılmalar yaşarım.Ama bunun sırrı motorun sesi.Gaz koluna dokunduğunuzda devir saatinin hareketi var ya. . .İşte ben ona hastayım. . .

KUVVETMİRA
03 Mart 2010, 10:18
Trafikte sizi eğer herhangi bir şey sinirlendiriyorsa, siz bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu işin Avrupa;daki en ünlü hocalarından biri olan, İngiliz John Taylor, benim de hocamdır, der ki; ;Eğer trafikte başınıza herhangi bir şey geliyorsa, hatalı da suçlu da sensin, çünkü sekizde 8 haklı olmanın, ölü olduğunda hiçbir anlamı yok. Bu yüzden o arabanın sana vurma ihtimali varsa, senin bunu erkenden görüp onu önlemen gerekir, senin haklı olman hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Biz araba kullanmıyoruz, motosiklet kullanıyoruz. Yükümlülüklerimiz, sorumluluklarımız ve zorunluluklarımız diğer araç sürücülerinden çok daha farklı ve fazla. Bu yüzden aşırı dikkatli olmamız gerekiyor. Ancak neye dikkat edeceğini bilmiyorsan dikkatli olma şansın yoktur. Eğitimden gelen bir bilginiz var, dikkatli olunmalı.

Etraftaki diğer sürücüler aslında birer çukur olarak görülmeli; bu alçak görme anlamında değil. Hani bir çukur vardır sokakta da, o çukurun etrafından dolanır gidersiniz ve unutursunuz. Yani bize potansiyel bir tehlike yaratacak herhangi bir objenin etrafından geçer gidersiniz. Diğer araç sürücüleri üstünüze kırabilir, sizi sıkıntılı
bir duruma sokabilir, belki hayatınızı riske sokabilecek şekilde hareketler ve manevralar yapabilir.

motosiklet gerçeği bu dur muhterem :cat:

askon
03 Mart 2010, 10:43
Yemin Ederim Bazen Sinirden Motoru Yumruklayıp,Tekmeliyorum

ARKADAŞİIM SINIRLENMEYI BIRAK şöyle düşün onlar bızım dışımızdaki insanlar malesef sen haklı bıle olsan senı anlamayacaklardır ama senın benım uyanık olmamız gerekır gecenlerde sağdan gıdıyorup 30 mt re belkı 40 mt re ilerde bırı el kaldırdı.sol aynama baktım arkamda taksı hepsı sanıyelık olay frene asıldım ve olmasını tahmın ettiğim oldu zırt taksi önüme kırdı yolcu için ya tahmın etmeseydım ne olacaktı şöfere baktım umrunda bıle değil sakız ciğniyor halbukı 3 sanıye önce ben hayat mücadelesı verdım onun yüzünden onun için DİKKAT DAHA DİKKAT ONLAR BIZIM DIŞIMIZDAKİ İNSANLAR bak yoluna sakın ol

ufuktan
03 Mart 2010, 11:33

kitaplarla pratik başka şeydir , motosiklet bambaşka şeydir ... sinyal verirsin korna çalarsın adamın seni gördüğünü dikiz aynasından okursun , yinede sağdan sola doğru önüne kırar ____ çünkü sen motorsundur beklemen lazımdır !!!!

- çünkü senin federasyonun, pist motorcusu hariç kimseyi tanımaz - ( gerçi pistte sporcusu öldüğü zamanı da gördük ) , bir kere meclise gitmez , emniyet genel müdürlüğüne gitmez, motorcunun derdini anlatmaz... MEB bakanlığıyla görüşüp temelden insanlara bişeyler anlatmak için hayat bilgisi müfredatlarına girmeye çalışmaz , buna paralel ehliyet kursları için çalışma yapmaz , maliye bakanlığı ile görüşüp ÖTV KDV köprü otoyol için proje sunmaz , belediye karayolları ile görüşüp yol ve bariyer kalitesi için proje veya fikir bildirmez, medya desteğini arkasına almaz , bir tane bile mini güvenlik reklam filmi çekip yayınlatmaz, illerdeki motosiklet kluplerini ziyaret etmez yine klupleri davet etmez !!!!! .................................................. ....................... daha sayayımmı ?????

:wiinkk: kısacası motosiklet işi genel bir kültür işidir , bırakın tekniği taktiği yaşıyorsanız Allah'a hamdedin, yolunuza bakın. Kimseyle didişmeyin, çünkü suçlu siz ve sizin başınızdakilerdir !!!

avkan65
03 Mart 2010, 11:41
Bir gerçek var bu şelepsizler sanırım küçük cc leri daha çok taciz ediyor ,
ben sabah iş saatlerinde E-5 ten çağlayan kavşağından zincirlikuyu ya doğru gelirken
ve aralardan geçerken mısır püskülü gibi dağılıyorlar valla ,arayı açmayanın yanında da bi ara gazı bir ters bakış :mrgreen: ,aynen devam

yeschim
03 Mart 2010, 12:00
Dün akşam eve dönerken karşıdan karşıya geçiyorum yayayım :) Biraz dalgın ve yorgunum, normalde her zaman bakarım arabaların yanlarına boşluktan motor geliyor mu diye dün dalmışım bakmadan atladım yola hoop kuryeyle burun buruna geldik ama yine ikimizin de refleksler aynı anda devreye girdi o durdu ben bir adım geri attım bakışlarla anlaştık ne o bana ne ben ona birşey demedik ve devam ettik bana göre o haklıydı ona göre de ben haklıydım :) Her zaman herşey gelebilir trafikte insanın başına ya bizden ya karşı taraftan, biz her zaman iki kat dikkatli olmalıyız ki risk yarıya insin en azından.. Hee bilerek canına kastediyorsa dalacaksın tabii o ayrı :P

tigermbz
03 Mart 2010, 12:22
daha dikkatli olmak zorundayız bu kesin
istemeden yapılan hatalarda zarara uğramamışsak gereksiz hiddetlenmenin gereği yok burda vazifemiz usulünce uyarmaktır.
bilinçli yapıldığı anlaşıldığında cana kasıt var, merhamet göstermemeli
eşşeğin hakkı kötektir.

otopsici
03 Mart 2010, 22:21
Bir gerçek var bu şelepsizler sanırım küçük cc leri daha çok taciz ediyor ,
ben sabah iş saatlerinde E-5 ten çağlayan kavşağından zincirlikuyu ya doğru gelirken
ve aralardan geçerken mısır püskülü gibi dağılıyorlar valla ,arayı açmayanın yanında da bi ara gazı bir ters bakış :mrgreen: ,aynen devam

sen bunu gel bi de vanda dene bak ikinci gün seni cımbızla asfalttan topluyolarmı toplamıyolar mı?:farao:

ercan77100
03 Mart 2010, 22:44
valla çok haklısın ben geçen gün daldım birine arabasıyla sıkıştırdı beni allahtan kıl payı kurtuldum az kalsın öldürcekti beni ben bunlara insan diyemiyorum ya sadece demek istediğim YEEEETTEEERRR ARTIK