PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 125 e Lazer Vertigo Flash Kask Fazla mı:)

beykurt
02 Mart 2010, 01:39
Merhaba abilerim:)
Geçen seneden beri hayal ettiğim motorumu almak için artık sayılı zaman kaldı.
Ama motor kadar ekipmanlara da önem veriyorum.
Listemi hazırladım.LS2 kask alacaktım fuarda hoşuma gitmişti ama yorumları okudum ve ses yapma vb sorunları oldugundan vazgeçtim.
Yerine lazer vertigo flash hoşuma gitti ve yorumları gayet olumlu.
Sizlerinde fikrini almak istedim.
Sizce cbr 125 için agır mı kaçar 280 tl lik kask.
Benim düşüncem en önemli yer olan kafamın en güvenli şekilde korunması yönünde.
Ama napiyim merak ettim bi kere sormasaydım şişerdim:queen:

motorhocası
02 Mart 2010, 02:03
Motorunu değiştirirsin kaskın sende kalır. Sessizlik istiyorsan almalısın.
Cgl 125 için Agv longway çenesi açılır aldım 220 Tl'ye seninki de gayet makul fiyatlı.

beykurt
02 Mart 2010, 02:09
katılıyorum motor hocası sana;)

GorkeM
02 Mart 2010, 02:33
Kaskın kalitesiyle motor hacminin hiçbir alakası yoktur.
50cc scooter kullanıyor olsanız da kaliteli bir kaskınız olmalıdır.
Koşarken düşüp kafanızı kaldırıma vursanız bile ölme riskiniz var.
Bu yüzden kaskınızı kaliteli , güvenlik testlerinden geçmiş olan marka ve modellerden seçmelisiniz.

Kaliteli derken , bu demek değildir ki 600 dolarlık shoei almalı herkes.
Bu tür kasklar güvenlikten öte hafiflik ve ayrodinami hesaplanarak yüksek performans için üretilmiş kasklardır.
Bütçeniz için en hesaplı ama bu derecede en kaliteli marka ve model kaskı seçmelisiniz.
Lazer Vertigo bu bağlamda iyi bir kasktır.

beykurt
02 Mart 2010, 02:36
teşekkürler yorumun için görkem abim:) bin tl bütçe oluşturdum ekipmanlar için.bu da ne kadar önem verdğimin bir göstergesi zaten.inşallah ekipmanların güvenlik düzeyini ölçme fırsatım hiç olmaz:)

ilhan1154
02 Mart 2010, 02:38
sordugun soru 1100 cc 1300cc arabalara aırbag yada emnıyet kemerı gereksız degılmı gıbısınden bırsey olmus (=
vertigo serisi güzeldir 2 sene once cbr 125 ıle beraber almıstım hala kullanıyorum.
kazalar ztn 0-150km/h arası oluyor cbrde 130a kadar cıktıgına gore vertıgo kask cbr e fazla gelmez
kucuk hacımlı scooter kullanıp shoeı yada arai kask kullanan tanıdıklarım var

beykurt
02 Mart 2010, 02:40
sordugun soru 1100 cc 1300cc arabalara aırbag yada emnıyet kemerı gereksız degılmı gıbısınden bırsey olmus (=
vertigo serisi güzeldir 2 sene once cbr 125 ıle beraber almıstım hala kullanıyorum.
kazalar ztn 0-150km/h arası oluyor cbrde 130a kadar cıktıgına gore vertıgo kask cbr e fazla gelmez
kucuk hacımlı scooter kullanıp shoeı yada arai kask kullanan tanıdıklarım var

yok ya o kadar abes mi olmuş sorum naptın ya:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ilhan1154
02 Mart 2010, 02:44
yok ya o kadar abes mi olmuş sorum naptın ya:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

bana soru ılgınc geldı (=
her motora her kaskla bınersın (1000rr a sefabet kaskla bınılmez gıbı espırıler yapmayın)
önemli olan ne kadar guvenlık ve ne kadar rahatlık ıstedıgın , ona gore alırsın kaskını

Lancelot
02 Mart 2010, 02:46
Kaskın fazlası olmaz. Gücünün yettiği kadarı ile en kalitelisi almalısın. Bu bir aksesuar değil, hayati bir gereçtir

tomass
02 Mart 2010, 03:37
ben honda titana binerken shoei kask takıyodum valla :)
Kask motora fazla gelmez olsa olsa takana fazla gelir :)

mertka
02 Mart 2010, 09:12
fazla değil hocam ama yeterli

melocann
02 Mart 2010, 10:16
Kaskın fazlası olmaz. Gücünün yettiği kadarı ile en kalitelisi almalısın. Bu bir aksesuar değil, hayati bir gereçtir

:cat::cat::cat: klavyene sağlık

boy
02 Mart 2010, 10:33
@beykurt

Sizce cbr 125 için agır mı kaçar 280 tl lik kask.
Benim düşüncem en önemli yer olan kafamın en güvenli şekilde korunması yönünde.
Çok sevdiğim bir laf vardır, "önce iyi bir kask al, kalan parayla motor alırsın!"
Alabileceğin en iyi motoru alma ama alabileceğin, paranın yettiği en iyi kaskı almanı tavsiye ederim. Motorun modeliyle kaskın hiçbir alakası yok, ben aynı motora Shark RSR-2 ile biniyordum. Ayrıca 900 EUR gibi fiyatlara da kask olduğunu düşünürsen 280 TL bir kask için çok para değil.

zenon
02 Mart 2010, 10:38
Dedigin kaskı bilmem ama ben LS2 kullanıyorum her yeri kapalı bile olsa 80 km/h da yuzume ruzgar vuruyor ses yapıyor yazları ruzgar guzel olabilir ama toz toprakta girerse kotu. Birde gorsel olarak agır ve buyuk bir kask fiyat/performans olarak sen degerlendir sonucta kaskı motora degil kendine alıyorsun.

Carcharoth
02 Mart 2010, 10:42
Ben Lazer Replica kullanıyorum. Vertigoyla aynı tasarıma sahip. Testleri araştırarak aldım. Lazer vertigo ve replica modeli testlerde gayet güzel yerdeler. Ben 2 sezondur Lazer kullanıyorum. 200+ süratlerede çıkma fırsatım oldu. 160 dan sonra yatmazsan kafanı sallamaya başlıyor. Ama orta sınıf avantajlı bir kask. Tavsiye ederim, pişman olmazsın... 90-120 km arası rüzgar sıfır, ses rahatsız edecek düzeyde değil...

beykurt
02 Mart 2010, 11:24

:cat: katılıyorum sana.en önemli gereç kask gerçekten

emrello
02 Mart 2010, 11:24
Agility 125'im varken Lazer Granville GL kullanıyordum. Sonra Yamaha Xmax geldi. Şimdi de Transalp var, yine aynı kaskı kullanıyorum. :)

beykurt
02 Mart 2010, 11:27
@beykurt

Çok sevdiğim bir laf vardır, "önce iyi bir kask al, kalan parayla motor alırsın!"
Alabileceğin en iyi motoru alma ama alabileceğin, paranın yettiği en iyi kaskı almanı tavsiye ederim. Motorun modeliyle kaskın hiçbir alakası yok, ben aynı motora Shark RSR-2 ile biniyordum. Ayrıca 900 EUR gibi fiyatlara da kask olduğunu düşünürsen 280 TL bir kask için çok para değil.

Bende öyle yaptım:mrgreen: önce ekipman fiyat listemi hazırladım.sonra motorun parayı:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:25 ----------

Dedigin kaskı bilmem ama ben LS2 kullanıyorum her yeri kapalı bile olsa 80 km/h da yuzume ruzgar vuruyor ses yapıyor yazları ruzgar guzel olabilir ama toz toprakta girerse kotu. Birde gorsel olarak agır ve buyuk bir kask fiyat/performans olarak sen degerlendir sonucta kaskı motora degil kendine alıyorsun.

Fuarda çok hoşuma gitmişti LS2 de Allahtan yanıma nakit fazla almamıştım da o an araştırmadan kask sahibi olmadım:P nete bi girdim aman allahım o da ne herkes saymış sövmüş kaska:cyclopsan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:26 ----------

Agility 125'im varken Lazer Granville GL kullanıyordum. Sonra Yamaha Xmax geldi. Şimdi de Transalp var, yine aynı kaskı kullanıyorum. :)

Motor geçici kask daimi diyosun he:cat:

mertka
02 Mart 2010, 11:58

aynen çok haklısın usta

akarsu41
02 Mart 2010, 12:53
kaskı motora değil kendine alıyorsun

mücahit_89
02 Mart 2010, 13:04
Fuarda çok hoşuma gitmişti LS2 de Allahtan yanıma nakit fazla almamıştım da o an araştırmadan kask sahibi olmadım:P nete bi girdim aman allahım o da ne herkes saymış sövmüş kaska:cyclopsan

bende senın gibi dış görünüsüne aldanıp almıştım ama ne çok pişman oldum böyle dandik bi kask yok ruzgar konusunda dıyorum azım yuzm kask yokmus gibi donuyor sesten kafam şişiyor bende araştıryorum sessiz saglam ve ruzgar almıyan bi kask alıp denedğin kaskı burda da tavsiye edersen bilgi edinmiş oluruz ls2 yi aldım şimdi kask almaktan korkuyorum yine dandik bişey gelmesin diye parasında değilim kask konusunda ama sağlam sessiz ruzgarsız bişey önerin bana :pr::pr::pr::queen:işte dandik kask alınca bu hale geliyosunuz dikkat edin:)

emrello
02 Mart 2010, 14:07

bende senın gibi dış görünüsüne aldanıp almıştım ama ne çok pişman oldum böyle dandik bi kask yok ruzgar konusunda dıyorum azım yuzm kask yokmus gibi donuyor sesten kafam şişiyor bende araştıryorum sessiz saglam ve ruzgar almıyan bi kask alıp denedğin kaskı burda da tavsiye edersen bilgi edinmiş oluruz ls2 yi aldım şimdi kask almaktan korkuyorum yine dandik bişey gelmesin diye parasında değilim kask konusunda ama sağlam sessiz ruzgarsız bişey önerin bana :pr::pr::pr::queen:işte dandik kask alınca bu hale geliyosunuz dikkat edin:)

Lazer Granville GL fiyatına göre çok güzel bir kask. Kendim kulak pedleri yaptım bir de, daha da sessiz oldu. Pinlock buğu camı da var (çift cam).

jason55
02 Mart 2010, 14:14
bende GDR nin kasklarını öneririm ben 2008 fuarından almıştım hala kullanıyorum hemde bütçeye uygun.bu fuarda yeni modellerini gördük ve cbr si olan arkadaşa aldık adamlar kaska siyah gözlük koymuşlar güneş için ama vizör yine beyaz düz vizör.kaskın yanındaki aparatla gözlüğü istediğin zaman açıp kapayabiliyorsun çok kullanışlı yani.fiyat olarak da uygun 115tl.

yüksek hızlardaki performansını bilmem ama 100-120km/h de herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.

beykurt
02 Mart 2010, 14:41

Bence lazer 280 tl fiyatına göre gayet mükemmel bir kask.okuduğum yorumlardan hiç olumsuz bi görüş yoktu.ben yaz başında alacam benden haber gelene kadar sen çoktan almış olursun sanırım:) bence Lazer:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 ----------

bende GDR nin kasklarını öneririm ben 2008 fuarından almıştım hala kullanıyorum hemde bütçeye uygun.bu fuarda yeni modellerini gördük ve cbr si olan arkadaşa aldık adamlar kaska siyah gözlük koymuşlar güneş için ama vizör yine beyaz düz vizör.kaskın yanındaki aparatla gözlüğü istediğin zaman açıp kapayabiliyorsun çok kullanışlı yani.fiyat olarak da uygun 115tl.

yüksek hızlardaki performansını bilmem ama 100-120km/h de herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.

hmm GDR markasını incelememiştim şimdi baktım.Yorum bulamadım fazla çok araştıramadım ama kullanan arkadaşlar varsa onlarda nasıl bir kask olduğunu yazarsa iyi olur

JAKOBEN
02 Mart 2010, 14:55
Arkadaşlar LS2'ye laf edenler hangi modeline laf ettiklerini belirtirlerse daha iyi olur kanaatindeyim. Sizin de bildiğiniz gibi bu markanın da çeşitli kalitede ve çeşitli fiyatlarda kask modelleri mevcut. Ben de fuarda birçok kask inceledim ve en son LS2'nin Garda modelini aldım ayrıca bu modeli almadan önce internette yaptığım araştırmalarda hiç kimsenin de bu kaska kötü bir yorumda bulunmadığını aksine kullananların fiyat/performans oranına göre alınabilecek en iyi kask olduğunu belirttiğini farkettim. Aynı fiyat civarındaki kasklar arasında kullanılan malzeme kalitesi neticesiyle en iyi kask olduğunu düşünüyorum. Lazer Vertigoyu ve Nolan N64'ü incelemiş (ki N64'ün işçilik kalitesi ve kullanılan malzeme tek kelimeyle berbat bence, sırf markaya para alıyorlar) ve bu iki kaskı da alabilecek bütçeye sahip biri olarak ben LS2 GARDA'yı seçtim ve seçimimden de son derece memnunum. Bu demek değildir ki Lazer Vertigo kötü bir kask; Vertigoda gayet güzel ve emin olun Nolan N64'ten kat kat kaliteli bir kask.

__sArSıLmAz__
02 Mart 2010, 15:08
kaskın motorla alakası yok en iyisini alabiliyosan en iyisini al,bende lazer stroke kullanıyorum 3 senedir çokda memnunum 4 yıldız korumalı :cat:

mücahit_89
02 Mart 2010, 16:09
Arkadaşlar LS2'ye laf edenler hangi modeline laf ettiklerini belirtirlerse daha iyi olur kanaatindeyim. Sizin de bildiğiniz gibi bu markanın da çeşitli kalitede ve çeşitli fiyatlarda kask modelleri mevcut. Ben de fuarda birçok kask inceledim ve en son LS2'nin Garda modelini aldım ayrıca bu modeli almadan önce internette yaptığım araştırmalarda hiç kimsenin de bu kaska kötü bir yorumda bulunmadığını aksine kullananların fiyat/performans oranına göre alınabilecek en iyi kask olduğunu belirttiğini farkettim. Aynı fiyat civarındaki kasklar arasında kullanılan malzeme kalitesi neticesiyle en iyi kask olduğunu düşünüyorum. Lazer Vertigoyu ve Nolan N64'ü incelemiş (ki N64'ün işçilik kalitesi ve kullanılan malzeme tek kelimeyle berbat bence, sırf markaya para alıyorlar) ve bu iki kaskı da alabilecek bütçeye sahip biri olarak ben LS2 GARDA'yı seçtim ve seçimimden de son derece memnunum. Bu demek değildir ki Lazer Vertigo kötü bir kask; Vertigoda gayet güzel ve emin olun Nolan N64'ten kat kat kaliteli bir kask.

haklısın kardeş ls2 cartoon single kask benim kötüledğim inan bana isimi gibi kartondan bi kask:cherry:ya ben artık ne alcağımı hepten karıştırdım senın aldığın kask zaten fiyat olarak lazer sınıfında bi kask hepsini alıp deneyen ve en cok menun kaldıgı kaskı soylemesı gerekn birisi lazım mesela sendeki ls2 gardayı ben aldıktan sonra gördüm ve ls2 ler görüntü olarak çok hoşuma gidiyo bu ls2 agrdanın performansı nasıl hava alıyomu ses yapıyomu benı bunlar rahatsız edıyo eğer bu sorunları yaşamıcaksam ondan alırım hem içinde güneş gözlüde var lazer ve nolana göre güzel bir alternetif bi açıklarsan sevinirm.:rendeer:

beykurt
02 Mart 2010, 16:37

haklısın üstat model belirtmedik bizim hatamız.benim baktığım model LS2 Targa Edition Kask .Bu kasktan memnun kalmamış kullanıcılar

GuNMember
02 Mart 2010, 16:44
Bende 150t1 Motor Var Suomy Kaskım Var (:
Kask Motordan Pahalı
Ama Şunuda Unutmamak Lazım Motor Seni Korumaz Sadece A Noktasından B Noktasına Götürür (;

genç kaptan
02 Mart 2010, 16:57
Kaskın kalitesiyle motor hacminin hiçbir alakası yoktur.
50cc scooter kullanıyor olsanız da kaliteli bir kaskınız olmalıdır.
Koşarken düşüp kafanızı kaldırıma vursanız bile ölme riskiniz var.
Bu yüzden kaskınızı kaliteli , güvenlik testlerinden geçmiş olan marka ve modellerden seçmelisiniz.

Kaliteli derken , bu demek değildir ki 600 dolarlık shoei almalı herkes.
Bu tür kasklar güvenlikten öte hafiflik ve ayrodinami hesaplanarak yüksek performans için üretilmiş kasklardır.
Bütçeniz için en hesaplı ama bu derecede en kaliteli marka ve model kaskı seçmelisiniz.
Lazer Vertigo bu bağlamda iyi bir kasktır.

Çok iyi bir açıklama..:cat:

JAKOBEN
02 Mart 2010, 20:19

Arkadaşlar üstteki mesajımda yanlışlıkla Nolan N62 yerine N64 yazmışım hepinizden özür diliyorum. Hakkında istenilen paraya değmeyeceğine inandığım kask NOLAN N62'dir.

Sevgili Mücahit-89 rumuzlu kardeşim (benden yaşça küçük olduğun için kardeşim diyorum yanlış anlamazsın umarım) LS2 GARDA'yı henüz yüksek süratlerde deneme fırsatım olmadı ancak 80-90km/h civarında denediğim kadarıyla içine ses ve rüzgar almadığını söyleyebilirim. Almadan önce okuduğum yorumlarda daha yüksek süratlerde de bu konuda gayet başarılı olduğu söyleniyordu. Hatta forumdan "ketchup" rumuzlu bir arkadaşımız gayet detaylı ve açıklayıcı bir yorumda bulunmuş bu kask hakkında, o başlığı bulup okumanı tavsiye ederim.
Son olarak iyi bir markanın sadece markası olduğu için bence düşük kalitede yapmış olduğu bir kaska değerinden fazla para vermektense (Nolan N62 gibi)ben nispeten yeni ve piyasada daha tam olarak oturmamış ancak kalıcı olmaya çalışan bir markanın üst düzey bir kaskına (kaskı eline al ve her tarafını iyi bir incele ne demek istediğimi anlayacaksın) daha düşük bir para karşılığında sahip olmayı seçtim ve seçimimden de son derece memnunum.

edii
02 Mart 2010, 20:22
Kafanı ne kadar seviyorsan kaskın o kadar değerli olur senin için.

beykurt
02 Mart 2010, 20:24
vay erdem abim de burdaymış.abi yaz başı seni meşgul etcem tamam mı:)