PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik jikle

ktogral
01 Mart 2010, 20:03
merhaba benim motoruma yeni piston sekman silindir atıldı.motor ustası motorun alışması gerekiyor dedi 200-300 km kadar motor boguluyo gibi oluyo sordum dediki otomatik jikle var dedi motor sıfır yapıldıgı için açılana kadar böyle olur jikle kendini kapatır deedi.birde gazı sona yapıştırınca bi ses gelip stop ediyor.nedeni nedir zamanla gecermi?

newceri
01 Mart 2010, 21:15
merhaba benim motoruma yeni piston sekman silindir atıldı.motor ustası motorun alışması gerekiyor dedi 200-300 km kadar motor boguluyo gibi oluyo sordum dediki otomatik jikle var dedi motor sıfır yapıldıgı için açılana kadar böyle olur jikle kendini kapatır deedi.birde gazı sona yapıştırınca bi ses gelip stop ediyor.nedeni nedir zamanla gecermi?

Ustan sana rodaj döneminden bahsetmedi sanırım. Gazı sona dayayarak kullanırsan yeni motorun piston kitler. Motoru fazla zorlamadan bi 500 km kullanman gerekir gerekli bilgileri gidip ustandan öğrenmelisin.

banarlı
01 Mart 2010, 21:21
o ustanın bi boktan haberi yokmus sanırım yada sen anlamıyon diye şişirmiş sana otomatik jikleyle boğulmanın ne alakası var