PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 moto fuarında lütfen üzerine oturmayınız!!!

Sayfa : [1] 2 3

muratgun
01 Mart 2010, 10:13
iyi güzelde herşey taa kalkıp 150km yol yapıpta begendiğim motorun üzerine 5-10sn binemiceksem neden bu fuar ki...üzerine oturmayınız yazan bu zihniyeti kınıyorum...

KyCd
01 Mart 2010, 10:17
öle olunca üzerine çıkıp ayakta durucaksın inat değil mi :P :mrgreen:

cuncun
01 Mart 2010, 10:23
Bende sizin gibi İstanbul dışından kalktım gittim fuara, genelde üzerine oturmayınız yazıyordu geçen seneki fuardan tek farkı bazı firmalar daha akıllıca bir yol bulmuş, sahibi vardır gibi ifadeler yazmışlar, öyle olunca daha az tepki çeker diye düşündüler heralde.

motorcu48
01 Mart 2010, 10:26
valla öyle olduğuna şaşırdım ntv sipikerlere(o da 100e) avrupadaki motosiklet fuarına gitmişlerdi onlar orada her motorun üstüne oturmuşlardı

man4all
01 Mart 2010, 10:35
ben napıyım 850 km öteden geldim :)

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 11:02
bir çok insan üzerine inip binerken ayaklarını kuyruk grenajına, koltuklara vs. sürterek inip biniyor, buna istinaden bu yazıların yazılması normal.

Olcay Avşar
01 Mart 2010, 11:09
Valla firmalar haklı, çünkü bizde fuara sadece motosiklet ile ilgilenen ve ilgilendiği motora binmek isteyen adamlar gitmiyor.

Adam motora nasıl binilir bilmiyor ki, nasıl oturmasına izin vereceksin. Binilmesine izin verilen motoralara ddikkat ettim, kuyruk grenajında sele derisinde filan deformeler başlamıştı.

Adam eşşeğe biner gibi biniyor motora :mrgreen:

Binerken pek zarar veremez ama inerken caaart diye çiziyor kösele ayakkabı ile kuyruğu.

E o motorda nihayetinde bizden birine satılacak, günah değil mi?

Ama gerçekten ilgilendiğiniz bir modelse ve stand görevlisi ile motor hakkında bilgi alışverişine girip bu işten anladığınızı belli ettiğinizde oturmak için izin istediğinizde hala yok kardaş yasak demezler sanırım.

balbar
01 Mart 2010, 11:13
Valla firmalar haklı, çünkü bizde fuara sadece motosiklet ile ilgilenen ve ilgilendiği motora binmek isteyen adamlar gitmiyor.

Adam motora nasıl binilir bilmiyor ki, nasıl oturmasına izin vereceksin. Binilmesine izin verilen motoralara ddikkat ettim, kuyruk grenajında sele derisinde filan deformeler başlamıştı.

Binerken pek zarar veremez ama inerken caaart diye çiziyor kösele ayakkabı ile kuyruğu.

Ama gerçekten ilgilendiğiniz bir modelse ve stand görevlisi ile motor hakkında bilgi alışverişine girip bu işten anladığınızı belli ettiğinizde oturmak için izin istediğinizde hala yok kardaş yasak demezler sanırım.

sana kesinlikle katılıyorum....yamaha standındaki R1 e baktım dün...arka sele yerine beyaz mono kapak vardı...ama adamlar ayağını kaldırmaktan aciz olduğu için bembeyaz kapak siyah ayakkabı boyasıyla doluydu....

hanedan12
01 Mart 2010, 11:22
Ben katılamayacağın ... nedeni de şu ...

Eğer bir teşhir ürününü getirecekseniz furara . o basit çizilmelere takılmayacaksınız ...
Bir iki parça kırılmasına takılmayacaksınız ...

Eğer bunlara takılacaksanız o teşhir ürününü fuara getirmeyeceksiniz veya
daha farklı sergileme yöntemleri seçeceksiniz...

OTURMAYINIZ yazısına uyuz oldum ...

Firmaları bu konuda haklı göremiyorum.... Ne yazıkki ...

Hala EEEE -Firma haklı tabi mantığını kabul etmiyorum ...

sbuyukkilic
01 Mart 2010, 11:24
Dünyanın masrafını yapıp fuara katılıyorlar.
Millette kac km uzaktan gelip o trafıgı cekip fuara geliyor.
Motora otracaksın kı ayaklar rahat yere değiyormu, sele ve oturuş pozisyonu nasıl.

Sele cizilecekmiş. Yahu araba fırmaları sıfır arabalara test sürüşü yaptırıyor. Sen bu motoru senede bir kere yaptıgın stantta sergileyeceksınkı motorunu satacaksın.

Miilette merağından gelmıyor. Birşeylere ilgi duyuyorkı geliyor. Fotograf cektırıyorsa bile bu motosiklet sevgisindendir. Bugun almaz yarın alır.

Onun icin yazı yazanları kınıyorum. Değil oturmak A2 si olanatest ettirmeleri lazım.

Motoru gördüm cok güzel. Al 30000 tl yı . Hadı notere. Ohhhhhhhhhhhhhh

Fotokopi satmak için 70 fırmaya gidip masraf edip teklif verip telefon masrafı yapıp 20 dolar kazanıyoruz. Bizdemı motosiklet satsak . Koy vitrine gelsin alsınlar.Oh iyi iş.

Gürkan Anbarlı
01 Mart 2010, 11:25
Satılmış yazısı üzerine bir anımı aktarayım, sene 2007, fuardan motosiklet aldım, daha ilk günü satılmıştır motorun üzerine lütfen oturmayınız yazısı kondu, bizim stand aşağıda, motor yukarıda, ne zaman çıksam üst salona, motorun üstünde biri, sağını solunu kurcalıyor, derdinide anlatamıyorsun yok şurdan geldim yok alacam bakıyorum, satın alan benim sanane kardeşim diyen bile gördüm. Yukarı salona kendi çıktığım bir seferde oldukça iri yapılı 2 kişinin aynı anda satın almış olduğum motora binip zıpladıklarına şahit oldum, gerekçeleri amortisörleri test etmeleriydi. Motora tersten düzden binmeye çalışırken depoyu kuyruğu çizenler cabası.

Diğer konu ise fotoğraf mevzusu, dün bir kaç fotoğraf çekeyim dedim, motosiklet başında oturmak için sıra bekleme kuyruğu var, haliyle fotoğraf işide yalan oldu :mrgreen:

Ben bu uygulamayı yadırgamıyorum, büyük firmalar son zamanlarda özellikle önemli modeller için yüksek stand yapmaya başladılar hatta yüksek stand yapıp platforma çıkmayın diye not eklemek durumunda kalanlar bile var, bu noktada durup biraz düşünmemiz gerekiyor bence, neden bu tip uygulamalara ihtiyaç duyuluyor.

sbuyukkilic
01 Mart 2010, 11:36
Yanı koskoca Türkıyeye o motoru satacakları hallleri yok.
Fuardakı motorlar acılmış ve sergi amaclı motorlardır.
Teşhir amaclı motorlara yurdışı özel ındırım yapar.
Zaten Fuardakı motoru neden alayım.
Teşhir amaclıdır. Rengini sevmem. Bir defa artık saten o sıfır değildir. Acılmış ve km sı 1 km olsa bile ilerlemiştir. Ama onu yazan o motoruda sıfır dıye satar.

Bence bunlar ufak hesaplar.Hepsi cızılse ne olur. Fuara kac para vermişler kac para masraf yapmışlarda motor selesine boyasına gelecek 300-500 tl nın hesabını yapıyorlar.

Çok ayıp ve yanlış.

Olcay Avşar
01 Mart 2010, 11:37
Gerçekten alacağınız motorun her yerini kurcalayabilirsiniz arkadaşalr, hatta deposunu kaldırıp çiğerine de bakabilirsiniz seleyi söküp bagajına akü konumuna filan da bakabilirsiniz.

Hem üstüne oturursunuz hemde artçınızıda oturtup iki kişi nasıl durduğuna bile bakarsınız.

Satıcı gerçek alıcı olduğunuza inanırsa kendinize çay bile ısmarlatabilirsiniz standda :P

hanedan12
01 Mart 2010, 11:43
Satılmış yazısı üzerine bir anımı aktarayım, sene 2007, fuardan motosiklet aldım, daha ilk günü satılmıştır motorun üzerine lütfen oturmayınız yazısı kondu, bizim stand aşağıda, motor yukarıda, ne zaman çıksam üst salona, motorun üstünde biri, sağını solunu kurcalıyor, derdinide anlatamıyorsun yok şurdan geldim yok alacam bakıyorum, satın alan benim sanane kardeşim diyen bile gördüm. Yukarı salona kendi çıktığım bir seferde oldukça iri yapılı 2 kişinin aynı anda satın almış olduğum motora binip zıpladıklarına şahit oldum, gerekçeleri amortisörleri test etmeleriydi. Motora tersten düzden binmeye çalışırken depoyu kuyruğu çizenler cabası.

Diğer konu ise fotoğraf mevzusu, dün bir kaç fotoğraf çekeyim dedim, motosiklet başında oturmak için sıra bekleme kuyruğu var, haliyle fotoğraf işide yalan oldu :mrgreen:

Ben bu uygulamayı yadırgamıyorum, büyük firmalar son zamanlarda özellikle önemli modeller için yüksek stand yapmaya başladılar hatta yüksek stand yapıp platforma çıkmayın diye not eklemek durumunda kalanlar bile var, bu noktada durup biraz düşünmemiz gerekiyor bence, neden bu tip uygulamalara ihtiyaç duyuluyor.

Teşhir ürünlerinin dezavantajı da bu olabiliyor :)
Bende bir dizüstü bilgisayar almıştım teşhir ürünü . :)
Ufak tefek çizikleri vardı :) ancak fiyatı % 50 indirimliydi ... :wiinkk:

Motosikletler içinde iyi bir indirim istenebilir :) :wiinkk:

mt_tutkunu
01 Mart 2010, 11:46
fuar güzeldi.. :)

chopperrider
01 Mart 2010, 11:49
Eyong'a katılıyorum.
triumph standında motorların üzerinde oturmayınız yazısı vardı ancak satış görevlisiyle konuşup bilgi aldıktan sonra o davet etti buyrun oturup bi bakın dedi. güldüm ama yazı koymuşsunuz dedim. cevaben:
"beyefendi biz motorla ilgilenen bilgi sahibi olan sizin gibi müşterileriimize karşı böyle birşey söylemeyiz o yazı sadece iş olsun diye motora inip binmek isteyenleri engellemek için" dedi.
hatta almayı düşünmediğimi sadece yakından görmek ve incelemek istediğimi baştan söylememe rağmen bu yaklaşımı hoşuma gitti.

hanedan12
01 Mart 2010, 11:50
fuar güzeldi.. :)

TTCUSTOM olmayınca biraz yavan gibi geldi :)

sbuyukkilic
01 Mart 2010, 12:02
Gerci yinede masraf edip Fuara katıldıkları için haklarınıda yememek lazım. Ancak hıc kagıt koymayan bayılerde vardı.
Sonucta motosiklet fuarına o kadar km kat edip gelen sadece motor göreyım diye gelip mastaf yapmaz. Benzin harca, yemek ye , su iç, vakıt harca . Sonra gel fuara oturamazsın yazısı ile karşılaş. Saten internette her motor bilgisi ile mevcut. O zaman ne gerek var fuara. Bunun bence anlatılacak izah edilecek bir tarafı yok.

Bir fuar zıyaretcisi motora en fazla ne yapabilir.

Selesını ayagıyla cızer, kaportasını cizer. Anca motoru iterse devirir. Ama motoru cebine koyup götüremez. Amartısörunu patlatır. Zaten binerek patlayacaksa orda patlasın.

O zaman söylede bir başlık acamak lazım.

Bir fuar zıyaretcısı fuardakı motora en fazla ne yapıp zarar verebilir.

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 12:53
hanedan12,
ismail, fuarda sana indirim yaptılar parasını ödedin yanlız firma sana fuar çıkışı motorunu alırsın dedi ve üzerindeki manzara içler acısı, ne düşünürdün, biliyorsun ikinci el bölümünde bizde 40-50 motor vardı ve sahipleri yerinde görüp incelesin diye emanet etti satılmayan motoru cizikler içinde sahibine teslim etsek ne düşünür?

OGLUMVE BEN
01 Mart 2010, 12:55
http://img6.imageshack.us/img6/8281/fuarvekahvalt070.jpg (http://img6.imageshack.us/my.php?image=fuarvekahvalt070.jpg)

yorumsuz:mrgreen:

hanedan12
01 Mart 2010, 12:57
hanedan12,
ismail, fuarda sana indirim yaptılar parasını ödedin yanlız firma sana fuar çıkışı motorunu alırsın dedi ve üzerindeki manzara içler acısı, ne düşünürdün, biliyorsun ikinci el bölümünde bizde 40-50 motor vardı ve sahipleri yerinde görüp incelesin diye emanet etti satılmayan motoru cizikler içinde sahibine teslim etsek ne düşünür?

Kastım 2. el bölümü değil zaten ... Selçuk abi...
motosiklet kullanan kişi için zaten sıkıntı değil .
Bir makineye nasıl oturup kalkacağını bilir.

Kastettiğim bu işteki büyük oyuncular .

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:01
gürkan abi, senin yüzünden erhan akşam rahatsızlandı

jesse
01 Mart 2010, 13:01

ismail .. benim resmi eklesene üstüne oturmayınız konulu .. tam uygun buraya :d :queen::queen::queen::queen:

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:04

o motorlar benim olsa mankenlerin bile üzerine oturmasına izin vermem:queen:

OGLUMVE BEN
01 Mart 2010, 13:04
gürkan abi, senin yüzünden erhan akşam rahatsızlandı

ben dedim ona o kadar tatlı yedirme bana seni rahatsız ederim diye dinlemedi :queen:

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:06
ismail .. benim resmi eklesene üstüne oturmayınız konulu .. tam uygun buraya :d :queen::queen::queen::queen:

oturanın halini düşünemiyorum:queen::queen::queen:

Hakki
01 Mart 2010, 13:07
Öncelikle amerika ve batı avrupa ülkeleri kadar motosiklet kültürümüzün olmadıgını düşünüyorum.

Halkımızın alım gücü batı avrupa ve amerikaya gore düşük. keza alım gücü yüksek olan amerika'da motosiklet fiyatları da bizim ülkemize gore çok çok düşük. çünkü amerika büyük pazar. o yüzden amerikaya özel renk seçenekleri vs. var.

neyse biz konumuza dönelim,
ülkemizde özellikle vergileriden dolayı motosiklet fiyatları diğer ülkelere gore yuksek. alım gücümüz de düşük olunca lüks motosiklet diye adlandırdgımız büyük motosikletler bizim için çok pahalı duruma geliyor. boyle olunca kedinin cigere baktıgı gibi bakıyoruz bir çogumuz.

ben motosiklet tercih ederken üstüne oturmaktan ziyade test sürüşü olmasını isterim. üstüne oturunca (oturuş pozsiyonundan başka) neyi gozlemleyebildiginizi veya karşılaştırma yapabildiginizi soylerseniz sevinirim.

bir gün borusan istinye'ye başka amaçla gidip kafeteryada beklerken BMW motosikletleri incelemeye başladım vakit geçmesi açısından ve o gün ogrendimki motosikletlerle test sürüşü de yapılabiliyormuş. BMW'nin fiyatı japonlara gore yuksek oldugu için ve turkiye'de servis noktası az oldugu için BMW motosikletlere pek yaklaşmıyordum.

BMW motosikletlere o kadar uzaktım ki adını ilk defa duydugum modelleri vardı ve o modellerle bile test sürüşü yaptım.
Akabinde modelini ilk defa duydugum bir motosikleti almak için hemen finans durumumu ayarlamaya başladım.
finans durumumu ayarlamak bazı aksiliklerin yüzünden epey bir uzun sürdü ve bu sürede de borusan istinye'nin yıl sonunda nasıl motosiklet sattıgını ve borusan istinye servisinin tutumunu ogrendim bir şekilde. tüm bunlara ragmen yine de alacaktım motosikleti fakat kısaca nasip olmadı deyip geçelim.

hyosung global motor ile turkiye'ye geldiginde körfez pistinde test günü düzenlemişti ve o günden sonra bir çok kişi GT250R modelini satın almıştı.

geçen sene suzuki.com.tr'de test sürüşü yapılacagı duyrulmuştu. fakat bir türlü gerçekleşemedi. özel müşterileri için gerçekleşmişse onu bilemeyecegim (italyan markası da değil ki özel müşterisi olsun)
eger geçen sene (2009) gsx-r 1000 ile test sürüşü yapmış olsaydım şu anda %99 mavi-beyaz bir gsx-r 1000 sahibiydim.

vakit ayırıp okudugunuz için teşekkür ederim.

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:11
ben dedim ona o kadar tatlı yedirme bana seni rahatsız ederim diye dinlemedi :queen:

aydemir, kardeşimize ne kadar teşekkür etsek azdır:rendeer:

seni ihtiyar seni, anladın sen onu:P

OGLUMVE BEN
01 Mart 2010, 13:16
aydemir, kardeşimize ne kadar teşekkür etsek azdır:rendeer:

seni ihtiyar seni, anladın sen onu:P

anladım anladım aydemir saol canımmmm:queen:

Hakki
01 Mart 2010, 13:16
ayrıca büyük markaların test sürüşü yaptırabilecek kadar imkanı olmayınca fuarda sergilenen motosikletin kızıltoprakta showroom'larda sergilenen motosiklet ile aynı muameleyi hakettigini düşünebilmek lazım. hele bir de motosiklet fuarına gelenlerin yarısı (bilhassa pazar günü) motosikletin M'sinden anlamayan tipler olunca "Lütfen Üstüne Oturmayınız" yazısı kaçınılmaz oluyor.

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:20
Nemrut,
yazdıklarında sana tamamen katılıyorum, sizlere bir şey hatırlatayım, bir çok büyük marka piyasaya yeni bir ürün sunduğunda mutlaka tanıtım amaçlı büyük satıcılarına test için bir adet gönderiyor! ama işin aması o galerilere gittiğinizde insanın cebindeki paraya göre muamele + samimiyetinize göre davranıyorlar. maksat test aracını fazla kimseye kullandırmayıp ucuz paraya ithalatçı firmadan ucuza alıp karlı bir satışla para kazanmak, işte durum böyle olunca BMW nin yaklaşımınla diğer firmaların hiç test aracı yokmuş gibi davranmaları BMW firmasını yüceltiyor.
unutmayın arkadaşlar her şey talepler doğrultusunda gelişir.

hanedan12

bu mu ? :wiinkk:

http://img41.imageshack.us/img41/4797/10022618688107.jpg

aYe
ayrıca büyük markaların test sürüşü yaptırabilecek kadar imkanı olmayınca fuarda sergilenen motosikletin kızıltoprakta showroom'larda sergilenen motosiklet ile aynı muameleyi hakettigini düşünebilmek lazım. hele bir de motosiklet fuarına gelenlerin yarısı (bilhassa pazar günü) motosikletin M'sinden anlamayan tipler olunca "Lütfen Üstüne Oturmayınız" yazısı kaçınılmaz oluyor.

Demek pazar günü fuara ondan gitmedin.:queen:

aSuBaYaH
01 Mart 2010, 13:25
bu mu ? :wiinkk:

http://img41.imageshack.us/img41/4797/10022618688107.jpg

bu adamlar çok tehlikeli:mrgreen:

hanedan12
01 Mart 2010, 13:25

Erhan daha tehlikeli :) hehehe

kurubuz
01 Mart 2010, 13:26
İşini bilen firmalar sorun çıkartmıyor. Millet test sürüşü için motor ayırıyor , tabi ki oturmalarına izin vermeleri lazım. Yok grenaj kırılırmış sele çizilirmiş. Kırılanın çizilenin yerine yenisini takacaksın o da senin pazarlama giderin olacak . Millet o kadar yolu uzaktan bakmak için yapmıyor. Honda ve Yamaha herkese motora oturma izni verdi, onların standları diğerlerinden kat be kat doluydu. Yaklaşım böyle olunca bu iki firmanın fuarda daha çok iş yapması çok doğaldır. Harley Davidson göya en prestijli üretici,oturmak dokunmak YASSAH, millet şöyle bir uzaktan bakıp gidiyor. Nereye gidiyor ? tabi ki honda ve yamaha standına. Bindikleri dalı kesiyorlar daha uyanamadılar.

Özer
01 Mart 2010, 13:34

Kesinlikle katılıyorum.
Yetkililerin zaten beklediği de bu...bilgili,ilgili ve potansiyel müşteri ile muhatap olmak.Motosikleti bilen ve aktif kullanıcısı olan bilgi edinmekten kaçınırsa '' herkes '' olarak sınıflandırılır ve herkese müsaade etmezler tabii olarak motosikletlere oturmaya:wiinkk:

OGLUMVE BEN
01 Mart 2010, 13:45

başka bişe dicende yerin dar :queen:

sbuyukkilic
01 Mart 2010, 13:48
Tabiki olayı 2 ayırmak lazım. Ama Parayla imanın kımde oldugu belli değil. Nasıl ayıracaksınız. Adam gelmış standa alıcımısınız bakıcımı denecek.

O yazının orda olması bile HELE fuarda olacak iş değil.
Gerekırse tek gerekırsede artcılı bınerım. Üstündede yaylanırımkı amartısörlerıne bakarım.

Bundan sonra oturmayınız dıyen fırmalar gitsin internetten satış yapsın. Fuara neden katılıyorlarkı.

GKN
01 Mart 2010, 13:54
Oturmayın kardeşim sizde elalemin motoruna :cherry:
Ben BMW s1000rr ın tüm işçiliğini aşşa yukarı 1 saat incelememe rağmen dokunmadım bile..
Kıyamadım :rendeer:

ilhan YAZICI
01 Mart 2010, 13:54
Eyong'a katılıyorum.
triumph standında motorların üzerinde oturmayınız yazısı vardı ancak satış görevlisiyle konuşup bilgi aldıktan sonra o davet etti buyrun oturup bi bakın dedi. güldüm ama yazı koymuşsunuz dedim. cevaben:
"beyefendi biz motorla ilgilenen bilgi sahibi olan sizin gibi müşterileriimize karşı böyle birşey söylemeyiz o yazı sadece iş olsun diye motora inip binmek isteyenleri engellemek için" dedi.
hatta almayı düşünmediğimi sadece yakından görmek ve incelemek istediğimi baştan söylememe rağmen bu yaklaşımı hoşuma gitti.

bu uygulama zaten oturmasını kalkmasını bilmeyen kişiler için olsa gerek..

tigermbz
01 Mart 2010, 13:59
http://img6.imageshack.us/img6/8281/fuarvekahvalt070.jpg (http://img6.imageshack.us/my.php?image=fuarvekahvalt070.jpg)

tam olarak bu yüzden yazdılar o yazıları :queen:

hanedan12
01 Mart 2010, 14:14

buyur buradan yak.:cherry::bounce:

satanvenom
01 Mart 2010, 15:12
Piyasada bi düzine koruma materyali var..Çizileceğini kirleneceğini bildiğin yere yapıştırırsın filmi; hiçbirşeycik olmaz motora...Adı üstünde fuar alanı.. bilen bilmeyen gelmiş demek olmaz..Bilmeyen de gelecek oturacak elbette..Oturacak ki anlayacak nasıl bir his olduğunu; yanından arabasıyla geçerken bi düşünecek...Birkaç ay evvel İstanbul Parkta VW tanıtımında poloların scirocco ların anasını ağlattık kukaların arasında..Hiç kusura bakmayın hamama giren terler.Teşhir ürünü diye birşey var, alanda bilir aldığı malın bakire olmayacağını...

boy
01 Mart 2010, 15:16
@Nemrut

ben motosiklet tercih ederken üstüne oturmaktan ziyade test sürüşü olmasını isterim. üstüne oturunca (oturuş pozsiyonundan başka) neyi gozlemleyebildiginizi veya karşılaştırma yapabildiginizi soylerseniz sevinirim.
Motor almadan önce kesinlikle yapılacak en doğru şey budur. Test etmediğiniz bir motoru alıp üstüne oturduğunuzda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bence de her marka her model için test sürüşü hizmeti verebilmeli.

@GKN

Ben BMW s1000rr ın tüm işçiliğini aşşa yukarı 1 saat incelememe rağmen dokunmadım bile.. Kıyamadım
Abi bir saat inceleyecek ne buldun? Ben bu motor için iyi bir beklenti ile gitmeme rağmen 2-3 dakikadan fazla incelemek için zamanımı boşa harcamaya kıyamadım. İşçilik rezalet! Ne kadar güçlü olursa olsun, bir motora 50 bin TL üzeri bir para verecekseniz detaylar çok önemlidir bence. Özellikle kafa grenajındaki kalitesiz vidalar çok kötü görünüyordu. Baştan aşağıya kalitesizlik hissediliyordu motorda. S1000RR'dan sonra Honda standında duran VFR1200'ü gördükten sonra biraz kendime geldim doğrusu. BMW beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı.

alp_tunay
01 Mart 2010, 15:56
Kesinlikle katılıyorum.
Yetkililerin zaten beklediği de bu...bilgili,ilgili ve potansiyel müşteri ile muhatap olmak.Motosikleti bilen ve aktif kullanıcısı olan bilgi edinmekten kaçınırsa '' herkes '' olarak sınıflandırılır ve herkese müsaade etmezler tabii olarak motosikletlere oturmaya:wiinkk:

Özer kardeş..Fuarlar motorculardan ziyade motosiklet kültürünüde yayabilme amaçlı kurulurlar... Hiç bir zaman eldeki mevcut motosiklet potansiyeli hesap edilmez.... Zaten fuarda satılan motorların en az yarısı ilk motorunu fuardan alıyor olanlardır...

Sadece bilgili , motorculuk geçmişi olanlara motor satmak kolay değil... İnciğini cinciğini kurcalar mutlak bir eksik bir bahane bulur...:cat:

O yüzden motorculuğa yeni başlayanlara daha da ağırlık vermeleri lazım....:cat::cat:

Üzerine oturmayın yazılasına gelince...

Bence haksızlar... Orasını pazar olarak düşünürsek halkımız ellemeden sıkmadan mıncıklamadan meyve sebze almayacağı gibi, oturmadığı iki ara gaz vermediği (durduğu yerde:queen:), debriyajı sıkıp frenlerini kontrol etmediği makinayı almaz...:cat::cat:
Türkiye de fuar yapıyorsan bunları aşıcaksın... Motoru oraya çıkarmışsan gözden çıkarıcaksın... Ki ne kadar hasar oluşur orası ayrı muamma...
Lütfen oturmayınız yazısı koyana kadar birebir posterini koysunlar o zaman...:cat::cat::cat:
Akşama kadar tozlandıkça yırtıldıkça değiştirsinler... :cat::cat:

yunuskocak
01 Mart 2010, 16:11
Ben de tavsip etmiyorum bu zihniyeti... Motosikleti anlamak için üstüne oturmak lazım. Karşılaştırma yapmak lazım. Değişik oturuş pozisyonları var, hangisi size uygun. Motorun büyüklüğünü anlamak için oturmak lazım. Motorun üstüne oturmak için onu almayı düşündüğüne mi inandırıcaz firmaları? Film kaplarsın belli bölgelerini, yada uyarırsın.. Ama oturtmamak bence fuar anlayışına tamamen ters........

satoyama
01 Mart 2010, 18:19
özellikle honda standında dikkat ettim ve başka bi kaç markada, ayakkabılar seleyi ve yan çanta boyasını mahvetmişti :farao:

kanucan
01 Mart 2010, 18:20
seçen sene v max ın üzerine oturtmuyor bırakın dokundurmuyolardı
şimdi siftahı açmışlar ama :P
üzerinden inene para vericeklerdi neredeyse :P

m.şanveren
01 Mart 2010, 18:27
kaz gelen yerden tavuk esirgenmez...:queen: