PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü marj sorunu

huaua
28 Şubat 2010, 17:23
2 gün önce 125 rr motorum jant patlattı yenisi gelene kadar 10 gün kadar yattı jantı aldıktan ve taktıktan sonra aküyü ters bağlamışım yani eksiyi artıya artıyı eksiye sonrasında marj basmadı ve şarja gönderdim şarj yapıldı ve bir kere motorum çalıştı ama ertesi gün yine çalışmadı tekrar gönderdim bu sefer motorun aküsü bozulmuş dendi ve yenisini aldım dün ve taktım çalıştı sorunsuz ama bu gün tekrar çalıştırmak istedim ama aynı sorun devam ediyor yine marj basmıyor pedalla çalışıyor sorunsuz. Ne olduğunu çözemedim bir bilğisi olan varsa paylaşsız lütfen

motorcu48
28 Şubat 2010, 22:21
motorun kontagı açıkken farı yada kornası sorunsuz çalışıyormu önce bunları kontrol et.aküde sorun yoksa motorun sigortasına bak patlamış olabilir.küçük bi ihtimal marş motoruda arızalanmış olabilir he bide sonradan akün eğer şarj etmiyorsa şarj dinamosu arızalanmıştırki motor yol yaparken aküyü şarj etmiyordur

yunusus
01 Mart 2010, 13:20
motorunun konjektörünüde yakmışsın hocam.. bi 5-10 liraya takarlar.. taktır konjektörünü akünü sonkez bi şarj ettir devam et kolay gelsin