PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sym hd 200 e rakip hangi motor olabilir?

Sayfa : [1] 2

acun0
24 Şubat 2010, 16:34
kendi katogorisinde 150 ile 200 cc arası rakibi hangi motordur?
daylan 150 aynı beygir fakat buna göre yavaş geliyor.
kaymco çok daha yavaş geliyor. diger motor ları deneme şansım olmadı :)

-ibrahim-
24 Şubat 2010, 16:39
hd 200 adı gibi 200 cc değil 170 cc bunun en büyük rakibi de asfalt canavarı denilen Honda ps150i görülüyor.

selçuk sezer
24 Şubat 2010, 17:15
hd 200 e maelesef rakip yoktur!...:P:P:P

Cem 1958
24 Şubat 2010, 17:16
aprilia scarabeo ve piagio carnaby . 21 hp

Deryali
24 Şubat 2010, 17:17
aprilia scarabeo ve piagio carnaby . 21 hp

Asla saydıkların rakip olamaz. Saydığın motorlar bahsi geçen motordan çok daha üstünler. Dylan'ı bile bu motora rakip olarak görmüyorum. Çünki 150cc olmasına karşın bu motordan beygir olarak üstün.

reak41
24 Şubat 2010, 18:21
gilera runner en iyisi bence hepsini tokatlar

Cem 1958
24 Şubat 2010, 19:46
runner tipi biraz farkli. ne desem yanlis olur. benim favorim Carnaby . Bir sorun cikmazsa ay sonuna kadar Carnaby motorumun uzerine binmis olacagim. Bende HD 200 mu alsam acaba diye teredutte kaldim ama Carnaby ile aralarinda 6-7 beygir gucu farkediyor ve 2. elleri nedense ayni fiyattan satiliyor bu yuzden Carnaby uzerinde karar kildim. HD 200 de bence iyi bir motor. ( Servis konusunda sym nin servis kalitesi Italyanlardan 3 demiyeyim 10 gomlek ustun ) ... bence tabi. Gorusler farkedebilir.

acun0
25 Şubat 2010, 12:02
Asla saydıkların rakip olamaz. Saydığın motorlar bahsi geçen motordan çok daha üstünler. Dylan'ı bile bu motora rakip olarak görmüyorum. Çünki 150cc olmasına karşın bu motordan beygir olarak üstün.

yanlış anlama ama senin sattıgın daylanın kırank yamulmamışmıydı. sattıgın adamın elinde patlamıştıyı hani bu arada daylan sym ye göre torku çok düşük artı 20 hp lik motorlarla bir gidebilen sym 15,5 hp lik gücün tekerdeki hissedilen kadarıyla gidebilmektedir. 20 hp lik piaggo x8 4,5 hp fazla güce sahip olmasına rağmen niye sym nin ardında kalıyor.ben kafadan sallamıyorum deneyerek konuşuyorum. cabarny yada runner ile kapıştırmadım denk gelse onuda yaparım. ruhmumda var altımda 1200 kawa olunca 200 km de arka tekeri patanaj yaptırmış ben niye ise dayanamıyorum. düz bir yoldan ve ustalık istemeyen sadece motor gücünün denenmesinden bahsediyorum işte buralar çok önem li.
daylan yada ps 150 sym yi geçsin geçen adama motorun anahtarını veririm

:cat: bu kadar net söylüyorum.

myagdi
25 Şubat 2010, 13:15
bir marka/model fanatikliği var sanki.

acun kardeşim, forumun her yerinde sym hd200'e övgüler dizmişin. motorundan memnun olman güzel bir şey, herkes kendi motorunu üstün görür, biz de anlayışla karşılarız ama; biraz insaflı ve tutarlı olmak lazım.

madem bu kadar üstün, neden tek-tük rastlayabiliyoruz? piaggio'dan, honda'dan üstün fiyatları arasındaki farkı (hem sıfır, hem ikinci el) nasıl açıklarsın?

acun0
25 Şubat 2010, 14:34
bir marka/model fanatikliği var sanki.

acun kardeşim, forumun her yerinde sym hd200'e övgüler dizmişin. motorundan memnun olman güzel bir şey, herkes kendi motorunu üstün görür, biz de anlayışla karşılarız ama; biraz insaflı ve tutarlı olmak lazım.

madem bu kadar üstün, neden tek-tük rastlayabiliyoruz? piaggio'dan, honda'dan üstün fiyatları arasındaki farkı (hem sıfır, hem ikinci el) nasıl açıklarsın?

niçin övdüğümü sormuşsun işte asıl fanatiklik zamanı evvelde benim yapmış olduğum gibi honda yada 4 japondan şaşmayıp hep o motorları övmem dünyada sanki başka marka yokmuş gibi at gözlügüyle olaylara bakmam dan kaynaklanıyor. sym yi tanımam da bir okadar ilginçdir ki 600 km lik bir yol güzargahında sym si olan bir arkadaşla yola çıkmamızdan sonra olmuştu.bende cbf 250 2006 model arkadaşta 250 cc 170 kg agırlıgında olan SYM gts 250 tabi bilgim yok motor hakında çünkü çok ortalarda yok benim gibi düşünen çok olduğu için fakat 20 hp olamsına ve motorun kendi agırlıgını da sayarsak benim cbf yi yollarda hep beklemek zorunda kaldıgı o gün gözlerim açıldı. aslında konu çok uzun ama kısa kesmek istiyorum sym honda yada başka motorlar seviyesinden üstün yada bazılarıyla aynı ayardadır. bunu ben seneler sonra farkettim. bak hala buna inan mayan at gözlügüyle olaylara bakan insan sayısı oldukca çok bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıptır.

satoyama
25 Şubat 2010, 14:49
sym hd 200; ibre doğru gösteriyor ihtimali içerisinde saat 140km/h hızı aşıyorsa honda dylan a tokatlar:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

niçin övdüğümü sormuşsun işte asıl fanatiklik zamanı evvelde benim yapmış olduğum gibi honda yada 4 japondan şaşmayıp hep o motorları övmem dünyada sanki başka marka yokmuş gibi at gözlügüyle olaylara bakmam dan kaynaklanıyor. sym yi tanımam da bir okadar ilginçdir ki 600 km lik bir yol güzargahında sym si olan bir arkadaşla yola çıkmamızdan sonra olmuştu.bende cbf 250 2006 model arkadaşta 250 cc 170 kg agırlıgında olan SYM gts 250 tabi bilgim yok motor hakında çünkü çok ortalarda yok benim gibi düşünen çok olduğu için fakat 20 hp olamsına ve motorun kendi agırlıgını da sayarsak benim cbf yi yollarda hep beklemek zorunda kaldıgı o gün gözlerim açıldı. aslında konu çok uzun ama kısa kesmek istiyorum sym honda yada başka motorlar seviyesinden üstün yada bazılarıyla aynı ayardadır. bunu ben seneler sonra farkettim. bak hala buna inan mayan at gözlügüyle olaylara bakan insan sayısı oldukca çok bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıptır.

imla yüzünden pek anlayamadım!? sen cbf250 ile gts250yimi bekledin? yoksa tam tersimi bu bekleme sebebi arızamı yoksa yetişemememi? tam açıklarmısın

acun0
25 Şubat 2010, 14:58
honda daylan ile bire bir yarış sonucu zaten tokatlıyor oldugu meydana çıktı asıl sorun bu degil zaten insanların bu motoru tanımadan yorum yapabilmesi motorun su sogutmalı oldugunu bile bilmeden karar kılabiliyor.

cbf 250 yi sıfır almıştım. düz yolda sym gts 250 rahat rahat yaklaşık 7 km hızla devamlı hondaya fark atmasıdır.

-BSI-
25 Şubat 2010, 15:15
Başlık hd200 e kim rakip olabilir. İçerik hd200 düz yolda hepsini geçer. Bu mu yani rakiplikten anlayış? Yakıt,bakım,servis,viraj,fren,tip vs.. bunların hiçmi etkisi yok. Herkes kendi beklentilerini karşılayan motoru kullanabilir. Krank eğilmesi, motor arızası her motorda olabilecek şeyler. Yağı zamanında değişmezse, yağ eksilirde tamamlanmazsa eğilirde kırılırda. Ben kendi dylanımla 40000 km ye geldim. Başka dylanlarıda iş için en az 20000 km kullanmışımdır. Eğilen bükülen birşey görmedim. Sym, kymconun kalitesini biliyorum. Honda kadar kaliteli olduklarına da inanıyorum. Ama bu rakipsizlik düz yolda 10 km daha fazla gidiyor diye olmaz. Şimdi Sym ile ilgili bilgi almak için googlea SYM yazıyorum osym.gov.tr çıkıyor. hd 200 yazıyorum forum siteleri çıkıyor. Buda benim için hondanın rakipsizliği. Ya da bir viraja aynı hızlarla girelim bakalım hangisini viraj içerisinde daha kısa sürede durdurabileceğiz? Ya da virajlı bir güzergah seçelim hangimiz daha çabuk gidebileceğiz? Sym yide tercih eden olabilir, Hondayıda, Kymcoyuda bu herkesin bütçesine, zevkine, güvenine kalmış bişey.

satoyama
25 Şubat 2010, 15:27
honda daylan ile bire bir yarış sonucu zaten tokatlıyor oldugu meydana çıktı asıl sorun bu degil zaten insanların bu motoru tanımadan yorum yapabilmesi motorun su sogutmalı oldugunu bile bilmeden karar kılabiliyor.

cbf 250 yi sıfır almıştım. düz yolda sym gts 250 rahat rahat yaklaşık 7 km hızla devamlı hondaya fark atmasıdır.

honda innova ile temde (levent çıkışı edirne yönü) kaptırmış 125-130km arası gidiyorum hiç rüzgar yok! 2 kişi cbf250 yanımdan ıkınarak 5km farkla anca geçti, elemanların bana ve motora bakışını hiç unutamıyorum

sym hd 200 ortalama kaç km hıza sabitliyor rahat sürüşte :silent:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:19 ----------

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/iGga4iL4Yyw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/iGga4iL4Yyw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

herif güzel modifiye yapmış o gövedeye gidona vidaladığı saatten bende istiyorum

acun0
25 Şubat 2010, 15:44
Başlık hd200 e kim rakip olabilir. İçerik hd200 düz yolda hepsini geçer. Bu mu yani rakiplikten anlayış? Yakıt,bakım,servis,viraj,fren,tip vs.. bunların hiçmi etkisi yok. Herkes kendi beklentilerini karşılayan motoru kullanabilir. Krank eğilmesi, motor arızası her motorda olabilecek şeyler. Yağı zamanında değişmezse, yağ eksilirde tamamlanmazsa eğilirde kırılırda. Ben kendi dylanımla 40000 km ye geldim. Başka dylanlarıda iş için en az 20000 km kullanmışımdır. Eğilen bükülen birşey görmedim. Sym, kymconun kalitesini biliyorum. Honda kadar kaliteli olduklarına da inanıyorum. Ama bu rakipsizlik düz yolda 10 km daha fazla gidiyor diye olmaz. Şimdi Sym ile ilgili bilgi almak için googlea SYM yazıyorum osym.gov.tr çıkıyor. hd 200 yazıyorum forum siteleri çıkıyor. Buda benim için hondanın rakipsizliği. Ya da bir viraja aynı hızlarla girelim bakalım hangisini viraj içerisinde daha kısa sürede durdurabileceğiz? Ya da virajlı bir güzergah seçelim hangimiz daha çabuk gidebileceğiz? Sym yide tercih eden olabilir, Hondayıda, Kymcoyuda bu herkesin bütçesine, zevkine, güvenine kalmış bişey.

virajdan bahsetmememin sebebi motor dönemiyor. yatamıyor. duramıyor . olduğundan degil di.:)

viraj ustalık isteyen teknik ve yetenek isteyen bir olaydır. her ne kadar motorda önemliysede en büyük etken üstündeki sürücüdür. bu bir ölçüm olamayacagı için bunu yazmadım. fakat sağ viraja yattıgım zaman eksozu deyirdigimi bilirim hala izi var foto çekince koyarım
viraj benim işimdir. 900 rr ile 140 lık viraja 180 ile girince sol bastığım ayak kenarını yere degirmiştim.
sym düz yolda 2 kişi devamlı 135 gidebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

firen konusunu atladım. şu sizin hondada orjinalden çelik firen hortumu varmı? sym de var. kombine firen mekanik mi olmalı yoksa hidrolik mi arka firene basarken taşa basıyor gibi mekanikte ama sym de sadece arkaya basınca hidrolik basıçla çalışan kombine firen var yag gibi LÜTFEN binelim deneyelim kullanalım. bu güne kadar sayısını bilmediğim motora bindim. 400 bin km civarı tecrubem var ve hala bunu yeterli görmüyorum.

-BSI-
25 Şubat 2010, 16:20
Sonuç olarak ne viraj, ne son sürat, ne hızlanma, ne servis, ne de tarz tek başına motorun iyi oladuğunu göstermez. Bence hepsi bir bütündür. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Dylan bence kullanım amacına göre sınıfının en iyisidir. Sen kendi motorun olduğu için böyle düşünüyorsun diyenler olabilir. 3 senedir dylan kullanıyorum, hemen hemen bütün marka model scooterları uzun veya kısa kullanma şansım oldu. Hd 200de kullandım. Motorum dylan olduğu için böyle düşünseydim şu ana kadar satıp ona geçerdim. Ben daha büyük bir motoru bile dylanı satmadan almak istiyorum. Hd200ün benim için önemli olan bütün maddeler göz önünde bulundurulduğunda Dylandan iyi bir motor olacağını düşünmüyorum. Bu dediğim gibi benim açımdan böyledir. Başkası açısından olmayabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:54 ----------

Ben mekanik kombineyi bir eksi olarak görmüyorum açıkçası. Örnek olarak iki freni birbirine kombine eden bir karışlık bir tane çelik tel çok basit bir sistem. En kötü kopabilir. Değiştirirsin düzelir. Hidrolik kombinenin sıkarken yumuşak olması güzel birşey ama arıza durumunda ne olacağını bilemiyorum. Birde ben fren maşalarını devamlı wd 40larım. Hiç sertleşmez. Herzaman pamuk gibidir. :)
Diğer bi konu bildiğim kadarıyla foresight 250de de fren sistemi hidrolik kombine. Denemedim ama Hd 200den daha süratli gidebileceğini düşünüyorum. Konfor olarak hd200 den daha konforlu olduğuna eminim. Mesela rakip olarak neden bunu baz almıyorsunuzda dylanı baz alıyorsunuz?

acun0
26 Şubat 2010, 11:51
bir emekli arkadaşımız, daha dogrusu abimiz var 2006 yılında sym hd 200 almış. o günden beri emekliliğin tadını çıkarıyor. motoruyla gitmediği sahil gitmedigi dağ tepe kalmadı. o kötü yollara bana para verseniz gitmem. hatta bazen laf atıyoruz sen yanlış motora biniyorsun. kros tipi lazım sana keçi gibi dağlardasın diye. motoruna bakım yapıyormu peki diye soracak olursanız. malesef hayır. geçen sene yazın yine beraber asvalt olan bir dag yolu tırmanırken hd 200 de olan bu abimizin motoru ara ara teklemeye başladı.noluyor diye durduk.sorun bujide mi benzin de mi diye bakarken hava filitresine kadar sökmüştük aman Allahım! bu da ne hava filitresi ancak bu kadar dolabilir. hava filitresinin üzeri çamur gibi oldugundan motor hava alamıyormuş. temizlemeye kalktık fakat yaglı hava filitresi oldugundan tozlar gözenekleri iyice kapamış hava filitresini çıkararak yola devam ettik bu arada motor ne kadar toz varsa içine çekti tatlı tatlı.bu motorun 3 tane kazası var. bagalitlerin bazı yerleri kırık bazı yerlerine fener amblemi yapıştırmış motorun yürüyeninde bir sorun yok bir defa devir daim motoru degişmiş 1 defada kayışı 3 kez de buji geçen yaz ise hava filitresi yerine sünger taktı işte böyle çile çekerek acımadan kullanılan bu motor 143 binde birde adam gibi kullanılsa ne olacagını siz düşünün.
niye yırtınıyorum biraz olsun anlamışsınızdır.kendimin ise çok honda yamaha ve suzuki motoru oldu. bu kadar çilede çektirmedim. erkenden yagını degiştirir. bakımları gelmeden yaptırmama ragmen cg 125 imin eksozunun içinde bir parça kırılmış garantiye sokmadılar. eksoz 300 tl idi 5 viteste ugultu inleme yaptı 16 binde normal saydılar.yamaha rzx135 motorum vardı.motor kitlettim kıran bilyası bozulduğu için 40 binde.
mz 301 motorum vardı 100 km uzak bir yola gittim yolda kadım geri gelemedim. akü şarj etmiyormuş. motorda manyotolu degilmiş.ön firen sorunu yaşadım.suzuki bandit aldım. 5 binde 8bine gelince senkron ayarları yüzünden 4 silindirin biri çalışmaz oldu buji bozmuş bunu bulana kadar atla karayı seçtik. honda cbf 250 aldım. motoru düşürmekten korktum motorun parçaları en ucuzu 1000 tl 10 binde eksantirik zinciri yüzünden traktör gibi çalışmaya başladı. servise gittik eksantirik otomatigi degişti olmadı. 250 tl eksantirik zinciri degişti debriyaj tasında bir parça böyle hondanın...... derken 600 f aldım 20 binde onunda eksantirik zinciri ses yaptı usta birşeyler yaptı.yayı mı ters taktı öyle birşey düzeldi derken sağ amartüsör yag kaçırmış motor kafa sallamaya başladı az kalsın ölüyorduk.900 rr vardı. zincirin baklalarını kırmış yeni zincir ateş pahası. arkadaş istemişti bir kez bineyim diye geldiginde debriyaj balatasını yarım debriyajda tuttugu için balatayı bitirmiş sipariş ettik takarken farkettik debrijay tasını çatlatmış adamı motordan sogutacaktı bu olaylar. daha nice aklıma gelmeyen konular var.biz artık motor sarrafı olduk. ne iyidir ne kötüdür biliriz.

Cem 1958
26 Şubat 2010, 12:58
PIAGIO CARNABY motorumu dun aldim. Daha onceden yazdigim gibi HD 200 almak konusunda epey tereddut yasadim. HD 200 fiyatlari bu kadar UCUK olmasaydi kesinlikle alirdim . Neden mi ? SERVIS .Servisleri arastirdim. Gercek servisler SYM ve Hondada var .Bence SYM Turkiyede taninmiyor ve tanitilmiyor. Hyundai arabalara burada burun kivirilrken Hundai tum avrupa ve abd de satis rekorlari kiriyordu. hyundai jeepler kac yil ust uste avrupada yilin arabasi secildigini kim biliyor ? . ( 4 ceker jeep sinifinda ) . Acun arkadasimiz memnunıyetini ve marka tanitimini SYM firmasindan daha iyi yapiyor. ( takdir ediyorum ve devam diyorum ) .Ancak kendi motorunu savunurken diger motorlari kucumseyerek yapmamasi lazim. Bugun motosiklet ve araba teknolojileri birbirlerinin kopyasi oldu. Zaten bircogunun uluslararasi ortaklari var. Teknoloji alisverisleri oluyor. 1-2 yil gecmeden yenilikler firmalarca kopyalaniyor veya daha ust noktalar tasiniyor. Tayvan Kore de Japonlarla Italyanlarla hem kalite hem fiyat olarak dunya piyasalarinda rekabet ediyor. SYM yi tanimayanlari ulkemizde 1990 larda Hyundaiyi Mitsibushi yi tanimayanlara benzetiyorum . Hata tabiki onlarda degil tembel ve tanitim yapamayan distributerlerde. Fuar zamani tanitim yapmakla is bitmiyor. Acun arkadasimiz gibi markasina sahip cikan distributor lazim. Tabiki HIZ hersey degildir. Birazdaha SAKIN ve TEKNIK konusalim. Genc arkadaslarimizi HIZ takintisindan kurtaralim . Uzun gezilerdeki PERFORMANS gozlemlerimizi paylasalim. SERVISLERDE yasananlari IBRETI ALEM cekinmeden ifsa edelim ki onlarda kendilerine cekiduzen versinler .

myagdi
26 Şubat 2010, 12:59
sym hd200'de kombine fren olduğunu bilmiyordum. scooterda bence çok önemli bir ayrıntı.

hidrolik kombine fren çok sağlam ve basit bir mantıkla çalışıyor. foresight'taki sistem şöyle;

ön fren diskinde çift kaliper var, bunlardan biri arka frenin hidrolik düzenine bağlı. ön fren maneti ise diğer kalipere kumanda ediyor. arka frene basınca, ön frene de yarım basmış gibi oluyorsunuz; veya sadece ön frene yüklenmek durumunda, kısıtlı bir fren gücü kullanmış oluyorsunuz.

satoyama
26 Şubat 2010, 13:44
sym hd200'de kombine fren olduğunu bilmiyordum. scooterda bence çok önemli bir ayrıntı.

hidrolik kombine fren çok sağlam ve basit bir mantıkla çalışıyor. foresight'taki sistem şöyle;

ön fren diskinde çift kaliper var, bunlardan biri arka frenin hidrolik düzenine bağlı. ön fren maneti ise diğer kalipere kumanda ediyor. arka frene basınca, ön frene de yarım basmış gibi oluyorsunuz; veya sadece ön frene yüklenmek durumunda, kısıtlı bir fren gücü kullanmış oluyorsunuz.

fes. bu dünyadaki en kadersiz en sağlam en yumuşak ve rahat maxiscooterdir :)

tamyak
26 Şubat 2010, 13:54
forumun tamamını okumadım ama bu arkadaş sym hd 200 ü övecem diye diğer markalara çamur atmaktan başka bişi bilmez hatta üşenmez tek tek diğer markaların şikayetlerini toplar....vs... vs... uzar gider...

vfr
27 Şubat 2010, 12:57
forumun tamamını okumadım ama bu arkadaş sym hd 200 ü övecem diye diğer markalara çamur atmaktan başka bişi bilmez hatta üşenmez tek tek diğer markaların şikayetlerini toplar....vs... vs... uzar gider...

sana katılmıyorum. belliki senin motorların hakında da bilgi sunmuş kuyruk acın olduğunu zandediyorum.:pale:

tamyak
27 Şubat 2010, 15:51
sana katılmıyorum. belliki senin motorların hakında da bilgi sunmuş kuyruk acın olduğunu zandediyorum.:pale:

Forumu araştırırsak beraber sym reklamı yaptığınızı bilmeyen yok...+ benim kuyruk acım yok sadece bu arkadaş kendi motorumu övücem diye başka motorlara bunların içinde x-max ta var , çamur atıyo yoksa istediği kadar övsün kendi motorunu ama binmediği motorlara çamur atmasın...

bir de senden başka kimseden böyle bi cvp gelmeyeceğini biliyordum ...:pr:

sadece arkadaşımın tarafını tutacan diye mantıklı bi cvp vermeden yazmışssın yazık sana ...

alp_tunay
27 Şubat 2010, 16:24
acun arkadaş koyu sym fanatiği..... :P Hala sym diye sayıklıyor... Ama uzun zamandır ortalıkta görükmüyor... Motoru bozdu sanırım....

Ne motormuş hd200..Mübarek yer uçağı...Tipide hiç öyle değil ama?...
Bir yerlerden runner bulup yollarda hd arasam mıki..Macera olsun...:P:P

acun0
27 Şubat 2010, 18:40
sym ile ortaklığım yok ama x maxdan da kaliteli olduğu kesin. yamaha x max ın kirlilerini önünüze dökünce niyeyse cızıklıyorsunuz. bu arada runner al da soluğunu keseyim sym ile
biz motor sarrafı olduk. neyin neyi geçecegini biliriz.

alp_tunay
27 Şubat 2010, 18:48
sym ile ortaklığım yok ama x maxdan da kaliteli olduğu kesin. yamaha x max ın kirlilerini önünüze dökünce niyeyse cızıklıyorsunuz. bu arada runner al da soluğunu keseyim sym ile

Offff.......... Kesildi şimdiden..... :queen::queen::queen::queen:

selçuk sezer
27 Şubat 2010, 18:52
http://img651.imageshack.us/img651/2782/unkunk5.jpg (http://img651.imageshack.us/i/unkunk5.jpg/)
arkadaşın motoru polis motoru bile olmuş

kingcüneyt
27 Şubat 2010, 18:54
bu hd 200 kaç görüyo en son :silent: benim king deler gibi duruyo :P

selçuk sezer
27 Şubat 2010, 18:56
arkadaşın motoru 150 160 arası görüyo herhalde:P

alp_tunay
27 Şubat 2010, 18:57
arkadaşın motoru 150 160 arası görüyo herhalde

Evet...Rüyasında....... :queen::queen::queen::queen::queen:

selçuk sezer
27 Şubat 2010, 19:00
bursa taraflarına yolu düşsede görsek hd yi dediğin gibi bunlar rüya olmasın:cherry:

alp_tunay
27 Şubat 2010, 19:04
bursa taraflarına yolu düşsede görsek hd yi dediğin gibi bunlar rüya olmasın:cherry:

senin dylan haydi haydi deler.... Yorma kafanı.... :cat::cat::cat:

SolakSelim
27 Şubat 2010, 19:08
tartışmayın arkadaşlar ya :)

acun0
27 Şubat 2010, 19:17
yazın 15 20 gün sonra bursaya yolum düşecek işallah görüşürüz. kesin geliyorum işim düşmese düşürücem

osmaniyeli
27 Şubat 2010, 19:18
yazın 15 20 gün sonra bursaya yolum düşecek işallah görüşürüz. kesin geliyorum işim düşmese düşürücem

Osmaniyeye de gel . ama bak alırım anahtarını demedi deme:P

selçuk sezer
27 Şubat 2010, 19:19
gelmeden önce haber verirsin artık yazın gelmesine daha çok var ama!...

ethemm76
27 Şubat 2010, 19:28
Cbf 150 yi bi kaç sene daha kullandıktan sonra bende sym gts 250 ye geçmeyi düşünüyorum. Şikayet eden bir kişiyi dahi duymadım.

tamyak
27 Şubat 2010, 21:05

İsteyen arkadaşlar xmax topiğinin son 2-3 sayfasına bakabilirler...bu arkadaş 2007 öncesi ilk x-maxların bi kısmında olan şikayetleri toplamış oraya yollamış...Bu arkadaşa 2007 sonrasını gönder dedim ancak 2 tane şikayet bulabilmiş o kadar satılan motordan anca 2 tane :mrgreen:...Bu arkadaş binmediği motoru şikayet ederken 5-6 kişi ki bunların hepsi binen motoru savunmuş..Kendisine 1 tane bile destek bulamamış topic te...Hala çamur atmaya dvm...Ona anca seviyesi belli olmayan vfr arka çıkar başka da bulamayız....

Kendi motorunu beğenmesine bişey dediğim yok ama kendi motorunu övücem diye başka motorlara çamur atınca bende haliyle tepkimi ortaya koyuyorum...

mete_han
27 Şubat 2010, 21:48
kendi katogorisinde 150 ile 200 cc arası rakibi hangi motordur?
daylan 150 aynı beygir fakat buna göre yavaş geliyor.
kaymco çok daha yavaş geliyor. diger motor ları deneme şansım olmadı :)

bence rakibi yok...belki Kymco people 200 ardından kalite bazında tercih olabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

Cbf 150 yi bi kaç sene daha kullandıktan sonra bende sym gts 250 ye geçmeyi düşünüyorum. Şikayet eden bir kişiyi dahi duymadım.

kanka doğru tercih..sym kalitesi tartışılmaz...x max 250 yi blue whıte barış kardeşime sorun kullandı ve başına bela olacağını hissettiği an sattı...

blue white
27 Şubat 2010, 22:19
sym hd 200 ü övende var yere sokanda.kullanmadığım için yorum yok...
sehir içinde her zaman scooter aklımdadır. bazen cbf yi satıp scooter alayım diyorum hep.
vee x max ı kimse övmesin. özellikle tamyak nicki arkadas. 2006 model daha 4500km de tertemiz x max aldım.onun hakkında duyduğum tüm olumsuzluklara rağmen,,,kullanıcı düzgün kullanmamıştır ,,bana sorun yapamaz (teknik bilgim olmasından dolayı) diyerek aldım. 2 ayda yaklaşık 5500km yol yaptım.ilk önce olumlu yönlerini yazayım size.
1-müthiş rahat,uzun yol için harika ve ötesi
2-çok büyük bagaj hacmi
3-ağırlığına rağmen seriliği,son sürati ve az yakıtı.

ama eksiler fazla olunca artıları götürüyor.
en baştaki problemleri:::
1-motor ısısından dolayı devirdaim pompasını bozması.(keçeyi bozuyor ve motor su damlatmaya başıyor.pompayı söktüm fakat keçeye ulaşmak için etrafını saran parçaların kırılması gerekiyor. haliyle keçeyi değiştiremiyorsun. bu da sana servise götürdüğün zaman 200 tl pompa fiatı + işçilik olarak giriyor!!!
ben kendim aldım ve taktım...
2-sorunlu elektrik tesisatı....soketlerin kalitesizliği yüzünden bir müddet sonra sonra olan kablo erimesi ve kısa devre sonucu oluşan arızalar. en başta aküye elveda diyorsunuz...
bu bende olmadı çünkü bunu daha önceden bıldığım için komple elden geçirdim..
3-debriyaj balatası daha 10,000km de takırdamaya başlayarak beni değiştir demeye başlıyor!!! her 10,000km de balata değiştirirsek vay halimize :)
daha önce bir ara 15,000km kullandığım çin malı mondial bile bana böyle sıkıntılar yaşatmadı.(canını çıkarana kadar hor kullandığım halde)
4-fan müşhiride belli kmden sonra sapıtmaya başlıyor...

tekirdağda şuan bu arızalardan dolayı yatan,,sahiplerinin uğraşmadığı 3 adet xmax250 var..
kısacası xmax kronik sorunları olan bir maxi scooter. kimse bana yok düzeltildi demesin.2006 olsun yada 2008 ler hepsinde var!!
yetkili serviste teknisyen arkadasımda bunları doğruladı. bugün fuarda bulunan yamahanın teknısyenı bır abıyle konustum. o da bastan hayır desede,anlattıklarımdan sonra haklısın öyle demek zorunda kaldı.ama 2010 modelde düzeltilmiş bunlar.inş öyledir. çünkü 2010 kasasına resmen hayran kaldım.işçilik kalıtesı yüksek,devir saati eklenmiş vs vs...
ama o rahatlığı o çekişi o seriliği her zaman ararım. keşke bunlar olmasaydı. o zaman asla ve asla satmazdım x maxı ....

tamyak
27 Şubat 2010, 22:29
sehir içinde her zaman scooter aklımdadır. bazen cbf yi satıp scooter alayım diyorum hep.
vee x max ı kimse övmesin. özellikle tamyak nicki arkadas. 2006 model daha 4500km de tertemiz x max aldım.onun hakkında duyduğum tüm olumsuzluklara rağmen,,,kullanıcı düzgün kullanmamıştır ,,bana sorun yapamaz (teknik bilgim olmasından dolayı) diyerek aldım. 2 ayda yaklaşık 5500km yol yaptım.ilk önce olumlu yönlerini yazayım size.
2-çok büyük bagaj hacmi

1-motor ısısından dolayı devirdaim pompasını bozması.(keçeyi bozuyor ve motor su damlatmaya başıyor.pompayı söktüm fakat keçeye ulaşmak için etrafını saran parçaların kırılması gerekiyor. haliyle keçeyi değiştiremiyorsun. bu da sana servise götürdüğün zaman 200 tl pompa fiatı + işçilik olarak giriyor!!!
2-sorunlu elektrik tesisatı....soketlerin kalitesizliği yüzünden bir müddet sonra sonra olan kablo erimesi ve kısa devre sonucu oluşan arızalar. en başta aküye elveda diyorsunuz...
3-debriyaj balatası daha 10,000km de takırdamaya başlayarak beni değiştir demeye başlıyor!!! her 10,000km de balata değiştirirsek vay halimize :)
daha önce bir ara 15,000km kullandığım çin malı mondial bile bana böyle sıkıntılar yaşatmadı.(canını çıkarana kadar hor kullandığım halde)

tekirdağda şuan bu arızalardan dolayı yatan,,sahiplerinin uğraşmadığı 3 adet xmax250 var..
kısacası xmax kronik sorunları olan bir maxi scooter. kimse bana yok düzeltildi demesin.2006 olsun yada 2008 ler hepsinde var!!
yetkili serviste teknisyen arkadasımda bunları doğruladı. bugün fuarda bulunan yamahanın teknısyenı bır abıyle konustum. o da bastan hayır desede,anlattıklarımdan sonra haklısın öyle demek zorunda kaldı.ama 2010 modelde düzeltilmiş bunlar.inş öyledir. çünkü 2010 kasasına resmen hayran kaldım.işçilik kalıtesı yüksek,devir saati eklenmiş vs vs...
ama o rahatlığı o çekişi o seriliği her zaman ararım. keşke bunlar olmasaydı. o zaman asla ve asla satmazdım x maxı ....

Slm , benim ki de 2006 şu an için 13,000 de nazar değmesin sorunsuz kullanıyorum...O şikayetlerden benim de haberim var.hatta o şikayetleri bile bile bu motoru çok istediğim için riske girip aldım... ama inanın forumları takip ediyorum bir de arkadaşlarım var başka kullanan özellikle enjeksiyonlulardan şikayet edene pek rastlamadım...Ama 2006 ların bir kısmının sahiplerine illallah dedirttiğini bilirim...Zaten forumları takip ederseniz enjeksiyonlu x-max kullanıp ta şikayet edene pek rastlayamazsanız...Sonuç olarak ilk sene satılanların dışında bence x-max genel olarak oldukça iyi bir makine diyebilirim...

2010 u yarın görücem sıfırı beni aşar eğer 2. ele düşerse düşünebilirim özellikle göstergeleri harika olmuş...

Not : Bu arada benim sym ile alıp veremediğim yok sym iyi makinadır...

GP500-1st
27 Şubat 2010, 22:59
Hd 200 ün uzun yol yeterliliği ve 16 cantlar ve sym olması tercih edenlerin en önemli öncelikleri ama 250 cc ler gibi yakması hatta bazılarından daha fazla yakması ve tipinin bi hayli demode ve yetersiz kalmsıda insanları uzaklaştıran bi konu

aslında yazın tatil beldelerini gezmek için ve çok uzun olmayan geziler için en iyi seçeneklerden biri. ama motorun kötü görüntüsünü sorun etmemek ve ikinci eldeki hareketsizliğini göze almak lazım

acun0
28 Şubat 2010, 12:26
2-çok büyük bagaj hacmi

benim tarafımda kimse yok arkadaş herkes görüş yazmakta özgürdür. fakat dogruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış senin yaptığın bu

işte xmax ile bu yazıyı ben yazmadım. sen hala kendi dünyandasın benim x max la alıp veremdiğim yok senin tavrın yanlış yok yandaşların yok vfr şöyle dedi yok çamur bunlar fasa fiso şurda motorcu olarak 3 ,5, kişi varız. niye insanları kırayım ki?_

tamyak
28 Şubat 2010, 21:21
Neyse uzatmaya gerek yok ama dikkat edersen blue white arkadaşımız da 2006 x-max tan bahsediyor...2006 lardan şikayet eden çok bulursun...2006 ların bir kısmının sorunlu olduğunu zaten herkes kabul ediyor...ama 2007 sonrasında (enjeksiyonlu 2007 ler) ciddi sorun ve şikayet eden çok az azdır ya da ben pek rastlamadım... diğer markalarda olduğu kadardır...Dikkat edersen x-max forumlarında da senin yazına karşın bi sürü arkadaş şu kadar km yol yaptık diye yazdılar...
Kalın sağlıcak la

Not : bu arada bugün fuardaydım yeni x-maxı gördüm ama yeni favorim kymco downtown dur...Sanırım x-max tan sonra alacağım motor o olucak ...300 cc 29 hp...

Cem 1958
28 Şubat 2010, 22:29
Keske SYM distributorleride markalarina ve motorlarina Acun arkadasimiz ( bence dogru yapiyor ) kadar sahip cikabilse. Motorun kalitesinin yaninda SERVISIN KALITESINI de onemli bir faktor olarak dusunmek gerekir. HD 200 ve Piaggio CARNABY arasinda uzun sure teredutte kaldim . Bence gercek servisler SYM ve Honda da var. 2. el fiyatlari yuksek oldugu icin SYM den vazgectim. 2008 -900 km de Carnaby aldim ( servislerinin kotu oldugunu bilmeme ragmen Piaggio nun teknik gucu beni bu tercihe yonlendirdi ). Gercek su ki scooter diyari avrupada SYM kendisine hem fiyat hemde servis kalitesiyle guzel bir yer edindi. 300 cc lik modeli epey tutuluyor ...XMAX da uzun sure inceledim ama elektrik problemleri ve servis sikayetleri nedeniyle aninda elimine ettim. Bence maxi scooter icinde en guzel cizgiler X MAX da.PSi 150 de kaliteli ama kucuk tekerlekli oldugu icin vazgectim. Uzun yol yapmayi dusundugum icin..16 inc tekerlekli ve su sogutmali modeller arasinda HD 200 ve Carnaby tercih edilebilecek modeller. Bana kaliırsa HD 200 2.el fiyatlari gercegi yansitmiyor. Sıfir fiyatlarida HD 200 ( 17 HP ) ve Carnaby ( 21HP) de esit. Bence SYM yanlis bir fiyat ve tanitim politikasi izliyor . HD 200 hakikaten iyi ve dayanikli bir makine . Tercih yapmak zor. Distributorler uzerlerine dusuni yapmiyor kanisindayim. Test surusu istediginizde yuzunuze bos bos bakiyorlar.

motorcu48
28 Şubat 2010, 22:53
bu motor modeli hondanın sh 150 modeliyle tanındı diğer markalarda bunu geliştirip bir kaç bg daha iyisini yapıp piyasaya suncaklardır tabikide çünkü albenisi olsun diye.kaç bg olduğunu bilmiyorum ama 165 vs olsada 200cc damgasını yedimi o motor 200cc dir ve 150 cclik bir motordan bir kaç bg fazlaymış diyede övülürse çok komik olunur.

tamyak
28 Şubat 2010, 22:57
Keske SYM distributorleride markalarina ve motorlarina Acun arkadasimiz ( bence dogru yapiyor ) kadar sahip cikabilse. Motorun kalitesinin yaninda SERVISIN KALITESINI de onemli bir faktor olarak dusunmek gerekir. HD 200 ve Piaggio CARNABY arasinda uzun sure teredutte kaldim . Bence gercek servisler SYM ve Honda da var. 2. el fiyatlari yuksek oldugu icin SYM den vazgectim. 2008 -900 km de Carnaby aldim ( servislerinin kotu oldugunu bilmeme ragmen Piaggio nun teknik gucu beni bu tercihe yonlendirdi ). Gercek su ki scooter diyari avrupada SYM kendisine hem fiyat hemde servis kalitesiyle guzel bir yer edindi. 300 cc lik modeli epey tutuluyor ...XMAX da uzun sure inceledim ama elektrik problemleri ve servis sikayetleri nedeniyle aninda elimine ettim. Bence maxi scooter icinde en guzel cizgiler X MAX da.PSi 150 de kaliteli ama kucuk tekerlekli oldugu icin vazgectim. Uzun yol yapmayi dusundugum icin..16 inc tekerlekli ve su sogutmali modeller arasinda HD 200 ve Carnaby tercih edilebilecek modeller. Bana kaliırsa HD 200 2.el fiyatlari gercegi yansitmiyor. Sıfir fiyatlarida HD 200 ( 17 HP ) ve Carnaby ( 21HP) de esit. Bence SYM yanlis bir fiyat ve tanitim politikasi izliyor . HD 200 hakikaten iyi ve dayanikli bir makine . Tercih yapmak zor. Distributorler uzerlerine dusuni yapmiyor kanisindayim. Test surusu istediginizde yuzunuze bos bos bakiyorlar.

enjeksiyonlu x-max bakabilirdiniz ama 2. elleri sanırım 7 - 8 bin tl civarı.pahalı gelebilir size...Bu arada carnaby niz hayırlı olsun..Motorun için bence iyi bi servis var pgo merkez servisi yenilendi şu an gidenler çok memnun şahsen piaggio ailesinden bi motorum olsa merkez servisten başka yere götürmezdim...

alp_tunay
28 Şubat 2010, 23:43
benim tarafımda kimse yok arkadaş herkes görüş yazmakta özgürdür. fakat dogruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış senin yaptığın bu

işte xmax ile bu yazıyı ben yazmadım. sen hala kendi dünyandasın benim x max la alıp veremdiğim yok senin tavrın yanlış yok yandaşların yok vfr şöyle dedi yok çamur bunlar fasa fiso şurda motorcu olarak 3 ,5, kişi varız. niye insanları kırayım ki?_

Yani ben ve çevremdeki 3-5 kişi motorcuyuz diğerleri fasa fiso ...diyorsun .:bounce::wiinkk:
Burda 70 bin üye tırt.... :wiinkk: motorculukla alakamız yok....:bounce::wiinkk:

Cem 1958
28 Şubat 2010, 23:59
enjeksiyonlu x-max bakabilirdiniz ama 2. elleri sanırım 7 - 8 bin tl civarı.pahalı gelebilir size...Bu arada carnaby niz hayırlı olsun..Motorun için bence iyi bi servis var pgo merkez servisi yenilendi şu an gidenler çok memnun şahsen piaggio ailesinden bi motorum olsa merkez servisten başka yere götürmezdim...

tesekkurler. servisin adresi nasil ?

tamyak
01 Mart 2010, 01:53
tesekkurler. servisin adresi nasil ?

...Piaggio Merkez servis...

Atatürk Sanayi 100. Yıl Sanayi Sit. G 52. Sok. No: 30 Maslak - İstanbul
0212 346 43 81

Engin bey var servisin yöneticisi iyi bir insandır...Adresinizi forumdan aldım dersin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

2-çok büyük bagaj hacmi

bu arada sizi x-max topiğinden hatırladım...Size ilginç gelebilir ama sizin motoru sizden ben aldım...Valla ben çok memnunum daha beni hiç üzmedi...:) Pek üzücek gibi de görünmüyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:43 ----------

bence rakibi yok...belki Kymco people 200 ardından kalite bazında tercih olabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

kanka doğru tercih..sym kalitesi tartışılmaz...x max 250 yi blue whıte barış kardeşime sorun kullandı ve başına bela olacağını hissettiği an sattı...

Bela olucağını sandığı motor bende şu an...Tesadüf işte bana satmış yeni anladım...Daha bela olmadı nazar değmesin...:)