PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet alıcam yardım

xpixiesx
23 Şubat 2010, 22:20
Şu anda 16 yaşındayım.Seneye ehliyeti alıp motorsiklet almak istiyorum.Ama inanın hiçbir fikrim yok motorsikletler hakkında.1 sene daha okulda servis çekmek istemiyorum.18 ime kadar bekleyip araba almayı bekleyemem bunun ötesinde arabalarda 4 x 4 istediğimden :P yaklaşık bir 70 bin olduğundan çalışma hayatına girdikten sonra sanırım bir 4 yılımı geçirmem gerekecek.Kısaca şimdi motorsiklet alacağım.Kız olduğum için açıkçası biraz tereddütlerim var umarum birşey çıkmaz.Neyse 2.el alacağım.3 bin lira civarı bütçe ayırırım çünkü ben alınca arkadaşlarımda alacak.Hepimiz ancak 3 bin çıkabiliriz.Böyle güvenli ama aynı zamanda sadece yol için kullanmak istemiyorum getirsin götürsün işim bu kadar demek istemiyorum motorsiklet binenler çok eğlenceli olduğunu söyledi bende aynı zamanda eğlenebileceğim bir motorsiklet almak istiyorum.Bu scooterlere baktım biraz ne değişik fark edemedim.Kısaca bana hangi motorsikleti önerirsiniz bu arada tabiki benzin için falan ekonomik olsun ki öğrenci insanız :mrgreen: Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Edit:Bu arada cc falan ne demek oluyor acaba ? :)

raven71
23 Şubat 2010, 22:31
öncelikle sitemize hoşgeldin. umarım kalıcı olursun çünkü gerçekten bilgi sahibi olabileceğin bir site. motosiklet almak için daha zamanın var ve ehliyetini alana kadar alacağın motosikletin model ve sınıfı sürekli değişecek. :) zamanı gelince zaten hangi tarzı benimsediğin iyice oturur. siteyi takip et ki hevesin sürekli artsın.

cc motorun hacmini ifade eder. cc kısaltmadır ve açılımı: Cubic Centimeter.
:cat:

sergiowanni
23 Şubat 2010, 22:38
h. geldin.. ehliyetini alana qadar bu siteyi takip et bence çunku alana qadar coq zamanin olucak..fikrin oluşur.bence çin malı alma.honda dylan tavsiye edebilirim.o paraya bulabilirsin sanirim..

xpixiesx
23 Şubat 2010, 22:42
Teşekkürler.Alana kadar mecbur takipteyim artık.Ben ağustos doğumluyum seneye ağustosa kadar mı beklicem :(

sergiowanni
23 Şubat 2010, 22:47
sanirim evet:)olsun..

aras1925
23 Şubat 2010, 23:52
sitemize hoşgeldin.Ehliyeti alana kadar burayı takip edersen hem hevesin bilgiye dönüşür hemde ne tarz bi motosiklet alacağınada karar vermiş olursun...

barok34
24 Şubat 2010, 00:19
evet hoşgeldin takibe devam bence de bu arada tarzını seçmiş olursun 25-28 şubat motosiklet fuarını da kaçırma istanbul da üzerine oturup dene motorları daha da pekişir kafanda hyosung rt 125 tavsiye ediyorum ben de başlangıç için geniş lastikleri yol tutuşu tipi ve bir kız için hoş bir motosiklet bence

kwsk-boy
24 Şubat 2010, 00:57
hoşgeldin genç motorcu. motorcu diyorum çünkü bu siteye girip yardım istediğine göre ruhen motorcu olmuşsundur artık. her ne kadar motorun olmasada:D bence şimdilik today 50 veya kymco scooter 50 tarzında bişeler kullan. kullan derken trafikte değilde bilen birinin nezaretinde trafiğe kapalı yerlerde alıştırma yap ehliyetini cebine koyduğunda hemen direksiyona geçebilesin. unutmadan motosiklet öcü değildir. belli bi süre sonra senin bi parçan olacak. kısacası motosiklet kullanırken kendine zarar vermek veya vermemek tamamen senin elinde. bunu zamanla daha iyi anlayacaksın :)

pequeninho
24 Şubat 2010, 01:02
honda today çok tatlı motorla aynı remk kask alıcan süper olur. üzeine paranızada kalır sizede yeter bence...

Birkannn
24 Şubat 2010, 01:07
h. geldin.. ehliyetini alana qadar bu siteyi takip et bence çunku alana qadar coq zamanin olucak..fikrin oluşur.bence çin malı alma.honda dylan tavsiye edebilirim.o paraya bulabilirsin sanirim..

Yazılarımıza dikkat edelim :)Türkçeyi iyi kullanmalıyız
Şaka bi yana sitemizin abileri görmesin bak kızarlar

Sinan Aksu
24 Şubat 2010, 15:18
Hoş geldin kardiş. Ehliyetini alana kadar siteyi takip et. Motosiklet aldığın zaman daha çok bilgi sahibi olmuş olursun. Bu arada senin aradığın motor Honda Today..

zenon
24 Şubat 2010, 15:24
Şu anda 16 yaşındayım.Seneye ehliyeti alıp motorsiklet almak istiyorum.Ama inanın hiçbir fikrim yok motorsikletler hakkında.1 sene daha okulda servis çekmek istemiyorum.18 ime kadar bekleyip araba almayı bekleyemem bunun ötesinde arabalarda 4 x 4 istediğimden :P yaklaşık bir 70 bin olduğundan çalışma hayatına girdikten sonra sanırım bir 4 yılımı geçirmem gerekecek.Kısaca şimdi motorsiklet alacağım.Kız olduğum için açıkçası biraz tereddütlerim var umarum birşey çıkmaz.Neyse 2.el alacağım.3 bin lira civarı bütçe ayırırım çünkü ben alınca arkadaşlarımda alacak.Hepimiz ancak 3 bin çıkabiliriz.Böyle güvenli ama aynı zamanda sadece yol için kullanmak istemiyorum getirsin götürsün işim bu kadar demek istemiyorum motorsiklet binenler çok eğlenceli olduğunu söyledi bende aynı zamanda eğlenebileceğim bir motorsiklet almak istiyorum.Bu scooterlere baktım biraz ne değişik fark edemedim.Kısaca bana hangi motorsikleti önerirsiniz bu arada tabiki benzin için falan ekonomik olsun ki öğrenci insanız :mrgreen: Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

Edit:Bu arada cc falan ne demek oluyor acaba ? :)

Nerde yasıyorsun bilmiyorum ama tam zamanı bu hafta sonu fuar var gidip kendine bir tarz secersen daha kolay olur ve kendine guzel bir kask almakla başla hem fuarda o havayı solursun ve felsefesini kaparsın, hoş geldin aramıza bu arada

kanucan
24 Şubat 2010, 16:55
getirip götürsün ve az yaksın ucuz olsun hemde kızsın
honda today'e bir bak istersen küçük ebatlı,motor hacmide küçük yakıtıda sorun etmez
bayır aşağı en fazla 70 civarında bişey görürsün ama seni götürüp getirmeye yeter.

Sinan Aksu
24 Şubat 2010, 17:44
getirip götürsün ve az yaksın ucuz olsun hemde kızsın
honda today'e bir bak istersen küçük ebatlı,motor hacmide küçük yakıtıda sorun etmez
bayır aşağı en fazla 70 civarında bişey görürsün ama seni götürüp getirmeye yeter.

70 yaparmi o ya :)

sergiowanni
24 Şubat 2010, 18:27
bilgisayarimin klavyesi bozuldu..o yuzden boyle yaziyorum..ayrica pc laptop..ole değişmiyo yani hemen..!

vioLence
24 Şubat 2010, 18:36
hoş geldin bence direk git bi yamaha rx 135 king al kafan rahat oLsun :)

şaka tabiki Yamaha Ybr 125 en ideal motor :cat:

bluebox
24 Şubat 2010, 18:36
http://www.sahibinden.com/28_10_2008_trafige_cikisli_2009_sayilir_-68WQQaXQQ21931037WQQpXQQdisplayitem

al ufaklık bu size ii gider kız işi bunlardan bir kaç kızda görmüştün 2 kişi biniyorlar sağdan sağdan yavaş yavaş gidiyorlardı baya gülmüştüm ganlarından geçip bizar da korkutmuştum

huska
24 Şubat 2010, 18:40
1 yıl bu siteyi takıp edersen dogru karar verebılecegını dusunuyorum.bir kıza en cok yakısan motor bence vespa et4

room
24 Şubat 2010, 18:58
h. Geldin.. Ehliyetini alana qadar bu siteyi takip et bence çunku alana qadar coq zamanin olucak..fikrin oluşur.bence çin malı alma.honda dylan tavsiye edebilirim.o paraya bulabilirsin sanirim..

.. ..

freestyle__
24 Şubat 2010, 19:17
Hoş geldin kardiş. Ehliyetini alana kadar siteyi takip et. Motosiklet aldığın zaman daha çok bilgi sahibi olmuş olursun. Bu arada senin aradığın motor Honda Today..

Aynen :) :cat:

Maximilyan
24 Şubat 2010, 19:33
Honda dylan kullanmış biri olarak tavsiye edebilirim çok harika bir motor satarken çok üzülmüştüm. Ama bir bayan için biraz ağır olabilir mi emin değilim. Fakat today'dan daha güvenli olduğunu söyleyebilirim.