PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KGS kazığı böyle olurr!!!

cihantavuz
23 Şubat 2010, 17:05
merhaba arkadaşlar bugün başıma ilginç birşey geldi.Sabah kardeşim aradı,kaçak köprü geçişi yaptığıma dair ceza gelmiş.07/11/2008 tarihinde köprüden kaçak geçtiğimi iddaa ediyor tutanakta.

Devamlı kopru kullanan bırı degilim.Kırk yılda bır gecerım.Olayın aslı şu o tarihi hatırlıyorum zaten.Derbi grubundan arkadaslarla sahil yolundan tuzlaya kadar gidelim diye planlayıp yola cıkmıstık.kopruden gecme asamasındada KGS'si olan arkadasların KGSlerine para doldurduk.Neyse geçiş sırası bana geldi KGS kartını okuttum, paranın tahsıl edıldıgıne daır uyarıyı gordum ekranda ve devam ettim.O aşamada sanki kaçak geçmişim gibi uyarı alarmı vermeye beşladı.(salak sistem motorsikletleri fiziki olarak algılayamıyormuş) ama motorla geçen herkese aynı uyarıyı verıyordu.Deneyımlı arkadaslar bunun sorun yaratmadıgını sıstemın ödeme yaptıgımızı tespit edebildiğini söylemişlerdi ama galiba bende patlatı o durum dıye tahmın etmekteyim.Nasıl bir yol izlemeliyim enayi gibi işlemediğim suçun cezasını ödemek istemiyorum.Kendi hatalarını bize ödetiyorlar böyle saçmalık olaz.Hem yanlış yapıyorlar hemde ceza yazıyorlar.
Şimdi bu cezanın yanlış oldugunu kanıtlamak için ugraş dur derdini anlatabıılırsen anlat.yok su evragı getır yok bu evragı gotur.

Daha once basına boyle bır durum gelmıs arkadas varmı???

alp_tunay
23 Şubat 2010, 17:08
merhaba arkadaşlar bugün başıma ilginç birşey geldi.Sabah kardeşim aradı,kaçak köprü geçişi yaptığıma dair ceza gelmiş.07/11/2008 tarihinde köprüden kaçak geçtiğimi iddaa ediyor tutanakta.

Devamlı kopru kullanan bırı degilim.Kırk yılda bır gecerım.Olayın aslı şu o tarihi hatırlıyorum zaten.Derbi grubundan arkadaslarla sahil yolundan tuzlaya kadar gidelim diye planlayıp yola cıkmıstık.kopruden gecme asamasındada KGS'si olan arkadasların KGSlerine para doldurduk.Neyse geçiş sırası bana geldi KGS kartını okuttum, paranın tahsıl edıldıgıne daır uyarıyı gordum ekranda ve devam ettim.O aşamada sanki kaçak geçmişim gibi uyarı alarmı vermeye beşladı.(salak sistem motorsikletleri fiziki olarak algılayamıyormuş) ama motorla geçen herkese aynı uyarıyı verıyordu.Deneyımlı arkadaslar bunun sorun yaratmadıgını sıstemın ödeme yaptıgımızı tespit edebildiğini söylemişlerdi ama galiba bende patlatı o durum dıye tahmın etmekteyim.Nasıl bir yol izlemeliyim enayi gibi işlemediğim suçun cezasını ödemek istemiyorum.Kendi hatalarını bize ödetiyorlar böyle saçmalık olaz.Hem yanlış yapıyorlar hemde ceza yazıyorlar.
Şimdi bu cezanın yanlış oldugunu kanıtlamak için ugraş dur derdini anlatabıılırsen anlat.yok su evragı getır yok bu evragı gotur.

Cezanın kessildiği kamera kayıtlarını iste... Orda gözükecektir ödeme yaptığın... :cat::cat:

Onlar da kameradan okuyor plakaları... :cat:

htmetin
23 Şubat 2010, 17:12
0212 444 111 7 nolu telefonu ararsan onlar sana yardımcı olacaklar.

cihantavuz
23 Şubat 2010, 17:31
0212 444 111 7 nolu telefonu ararsan onlar sana yardımcı olacaklar.

teşekkür ederim arayıp bilgi almaya çalışacağım umarım tatminedici cevap verebilirler.Şunu getir bunu götür yaparlarsa zaman kaybedeceğime para kaybedeceğim gibi gözüküyor.

storm150_mmk
23 Şubat 2010, 17:33
kartın kullandığın tarih ve saatini bankandan omnaylı oalrak iste. cezaı ödemeye gittiğinde tarih saat tuttuğu icin yasal islem yapamazlar..

kurubuz
23 Şubat 2010, 17:42
Geçiş yaptığın kgs kartını köprüdeki karayolları binasına götür. Onlar numarayı bilgisayara girip ceza kesilen tarih ve saatte kurallara uygun geçiş yapıldığını görürler. Kamera kaydına gerek kalmaz.

alp_tunay
23 Şubat 2010, 17:47
Geçiş yaptığın kgs kartını köprüdeki karayolları binasına götür. Onlar numarayı bilgisayara girip ceza kesilen tarih ve saatte kurallara uygun geçiş yapıldığını görürler. Kamera kaydına gerek kalmaz.

Kgs kartı kendi kartı değil..Aynı anda bir kaç tane geçilmiş aynı kartla.... :cat::cat::cat:

draggy
23 Şubat 2010, 18:08
Geçiş sayısı ve karttan çekilen tutarlar görülür...

NoVaRiX
23 Şubat 2010, 18:31
Kapa plakayı geç usta yaa..

Devlet o parayı zaten herhalukarda alıyor! :)

mmucit
24 Şubat 2010, 07:32
Kapa plakayı geç usta yaa..

Devlet o parayı zaten herhalukarda alıyor! :)

Buda bir fikir :queen:
Aslında köprünün biri ücretsiz olacak, ne iyi olurdu.

aggressive
24 Şubat 2010, 15:11

burada yanlış bilinen bir olayı açıklığa kavuşturmak isterim kgs geçişinde 6.sınıf kart kullanan her aracın fotoğrafı çekilmekte sebebi aracın motorsiklet olup olmadığının tespitidir 6.sınıf kgs ile geçen otomobil ve kamyonlara bu şekilde ceza kesilmektedir.karayollarına yazdıgım ve cevabı gelen bır yazısmadan bu bilgileri aktarıyorum herkes motorsikleti sistem algılamıyor desede bu gibi bir durum söz konusu değil otomobil kgs si ile geçildiğinde sistem uyarı vermemektedir dikkatinizi çekerim.

senin cezayla ilgili bir kanıtlayacağın evrakın olmadıgından yapacak cok seyın yok gibi gorunuyor karayollarına motor için ayrı kulvar oluşturmaları için öneride bulundum fakat değerlendiren olmadı onca otomobili beklemek hiçde reva değil heleki taksicilik yapan (....) kgs kullanmayan insancıkları beklemeye hiç tahammul edemıyorum.

bu arada hergün boğaziçi köprüsünü 6.sınıf kgs kullanarak geçen birisiyim(kurye değilim sadece işe git gel)

ekteki dosyayı incelemenizi tavsiye ederim

http://s4.postimage.org/qkShJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aVqkShJ)