PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine zam!

Sayfa : [1] 2

DeJaVu_91
23 Şubat 2010, 11:49
Arkadaşlar bir haber sitesinde şimdi karşılaştığım haberi aktarıyorum, benzine yine zam gelmiş.
''95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 3.61 liradan 3.69 liraya çıktı. 98 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı ise 3.64 liradan 3.72 liraya yükseldi.''
kaynak:mynet

DeJaVu_91
23 Şubat 2010, 12:03
Herseye eyv. tamam zam olabilir ülke için gereklidir flnda surekli benzine zam olayını anlamıyorum, anlamaya çalışıyorum cok alakasız seyler yuzunden ulkemizde benzinin çıkış rafineri fiyatı dunyaya göre 250 kat pahalı geliyor.

AYBERK
23 Şubat 2010, 12:11
y u h !!!!!!!!!!

kasvet
23 Şubat 2010, 12:20
anlamıcak bir şey yok akaryakıta zam yaparsın her şey otomatikman zamlanır yakında herkez at arabası alır ama 1 sene içinde saman balyasında patlama yaşatır bizi yönetenler dünyadaki en madur ve en sesi kıçmayan halkı sanıyorum biziz

Szman!
23 Şubat 2010, 12:27
İshal olan Temel hastaneye gitmiş. Doktor dahiliye servisine sevk etmiş.

Ancak evrak karıştığı için Temel'i psikiyatriye yatırmışlar.

Bir süre sonra, sevki yapan doktor Temel'e rastlamış:

"Yahu sen ne arıyorsun psikiyatride?"

"Bilmem, buraya yatırdılar işte..."

"Peki ishalin geçti mi?"

Temel'den yanıt:

"Yoo, aynen devam ediyor ama artık kafama takmıyorum.

Artık takmıyom zamı filan :cyclopsan

satoyama
23 Şubat 2010, 13:01
seçimlerde görüşürüz:cat:

avkan65
23 Şubat 2010, 13:05
seçimlerde görüşürüz:cat:

inanıyormusun etki edeceğine ?:)

solevendef
23 Şubat 2010, 13:16
konya da 1 aydır 3.70 den alıyorduk biz zaten.bu fiyatada zam geldiyse yuh artık.
yakında 5 tl olur benzin

Evrim Ergin
23 Şubat 2010, 13:19
ooh misss..

Ante
23 Şubat 2010, 13:22
Vezirler padişaha çıkmışlar: "Efendim, hazinede
para yok, yeni vergilere ihtiyacımız var" demişler .
"Eee iyi ne vergisi koyalım" "Köprülere adam koyalım
gelip geçenden 1 akçe alalım" Aradan bir süre geçmiş
padişah merak etmiş halktan bir tepki var mı diye.
Hiçbir şey yok demişler. "İyi o zaman köprülerin
çıkışına da adam koyalım 1’er akçe daha alalım" demiş.
Aradan bir süre daha geçmiş "Var mı tepki, şikayet "
"Yok!" Padişah kızmış: "Ulan demiş, köprülerin
ortasınada birer adam daha koyun gelip geçeni öpsün"
Bir kaç gün daha geçmiş gene bir tepki yok. Padişah
çok kızmış . Köyün birine gidelim halkı dinleyelim demiş.
Neyse vatandaşı toplamışlar meydana... Padisah sormuş:
"Var mı bir şikayetiniz, derdiniz" Ses yok...
"Var mi bire deyyuslar konuşun yoksa taş üstünde taş
omuz üstünde baş bırakmayacam" Biri çekine çekine
elini kaldırmış . "Hah" demiş padişah söyle.
"Padişahım su köprünün ortasindaki adam var ya"
"Eeee" "Akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor,
bir kişi daha koysanız..."

Yorum yapmaya gerek yok...

Seçimler mi? Belli zaten "Padişahım çok yaşa!"

FEROTEP.EKO
23 Şubat 2010, 13:42
yazık yazık benzinin fiyatı 4 tl olucak ama kimse daha sesini çıkartmıyor buna durdemek düşer ben işlerimde pankart açmaya karar verdim açıyorum

eftelya
23 Şubat 2010, 13:59
bir gün herkes bisiklete binecek : ) bakın ben simdiden başladım : D

eftelya
23 Şubat 2010, 14:17
koşarız bizde , koşu yolu yaptılar buraya : )

Taner YILMAZ
23 Şubat 2010, 14:26
Filozof eşek....""
Bir inek, bir beygir, bir eşek, dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye ve beş yıl sonra buluşmaya karar verdiler.
Her biri başka yöne yola çıktılar.
Beş yıl sonra buluşma yerine önce inek ile beygir geldi.
ikisi de perişan bir halde, zayıflamış, dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış, adeta çökmüşlerdi.
Beygir sordu: 'Nedir bu halin inek?..'
inek iç çekerek anlattı:
'Bu insanlar merhametsiz. Beni durmadan birbirlerine sattılar. Alan sütümü sağdı. Bir inek daha varmış, onu yanıma koyup çifte koştular, aç bıraktılar. Canımı zor kurtardım be kardeş...'
Sonra beygir anlattı:
'Benim de ağzıma bir demir parçası geçirdiler, ağzımı açamadım. Üzerime bindiler. O indi öbürü bindi, o indi öbürü bindi...
Binmedikleri zamanlar zincire vurdular... Belim çöküp de onları taşıyamaz bir hale geldiğimde arkama kocaman bir araba bağladılar, bu sefer birçoğunu birden taşımaya başladım. Ben onları taşıdıkça kırbaçladılar. Canımı zor kurtardım yav inek kardeş...'
Ve uzaktan eşek gözüktü.
Eşek; ıslık çala çala, taşlara tekme ata ata geldi. Mutluydu.
Şişmanlamıştı, tüyleri parlıyordu, gözlerinin içi gülüyordu, üzerinde lacivert takımlar vardı.
İnek ile beygir, 'Nedir bu halin, neler oldu' diye merakla sordular, eşek anlattı:
'Bir memlekete vardım, birisi bağırdıkça insanlar onu alkışlıyordu.
Ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım. Benim bağırmamı bilirsiniz, duyan benim yanıma koştu, duyan koştu. Onlar geldikçe ben daha çok
Falan-filan diye bağırdım...'
'Sonra?..'
'Sonra beni başkan seçtiler...'
'Yani sen başkan mı oldun ?..'
'Evet... Bir şey yapmama gerek kalmıyordu, ben bağırdıkça onlar 'Memleket seninle gurur duyuyor' diye alkışladılar. Yiyecek birçok şey vardı.
Ben ise yedim ve bağırdım, yedim ve bağırdım...'
'Pekiii... Senin eşek olduğunu anlamadılar mı?...'
Eşek yanıtladı:
'Yarısı anladı, ama diğer yarısına anlatamadı !!!!!

Bilin bakalım buradaki eşek kim?

hanedan12
23 Şubat 2010, 14:47
Filozof eşek....""
Bir inek, bir beygir, bir eşek, dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye ve beş yıl sonra buluşmaya karar verdiler.
ikisi de perişan bir halde, zayıflamış, dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış, adeta çökmüşlerdi.
inek iç çekerek anlattı:
'Bu insanlar merhametsiz. Beni durmadan birbirlerine sattılar. Alan sütümü sağdı. Bir inek daha varmış, onu yanıma koyup çifte koştular, aç bıraktılar. Canımı zor kurtardım be kardeş...'
Sonra beygir anlattı:
'Benim de ağzıma bir demir parçası geçirdiler, ağzımı açamadım. Üzerime bindiler. O indi öbürü bindi, o indi öbürü bindi...
Binmedikleri zamanlar zincire vurdular... Belim çöküp de onları taşıyamaz bir hale geldiğimde arkama kocaman bir araba bağladılar, bu sefer birçoğunu birden taşımaya başladım. Ben onları taşıdıkça kırbaçladılar. Canımı zor kurtardım yav inek kardeş...'
Ve uzaktan eşek gözüktü.
Şişmanlamıştı, tüyleri parlıyordu, gözlerinin içi gülüyordu, üzerinde lacivert takımlar vardı.
İnek ile beygir, 'Nedir bu halin, neler oldu' diye merakla sordular, eşek anlattı:
Ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım. Benim bağırmamı bilirsiniz, duyan benim yanıma koştu, duyan koştu. Onlar geldikçe ben daha çok
'Sonra?..'
'Evet... Bir şey yapmama gerek kalmıyordu, ben bağırdıkça onlar 'Memleket seninle gurur duyuyor' diye alkışladılar. Yiyecek birçok şey vardı.
Eşek yanıtladı:

::biggrinn ::biggrinn alkışlarım...

::biggrinn

::biggrinn bende alkışlarım bu fıkrayı....

nankör
23 Şubat 2010, 14:50
bir gün herkes bisiklete binecek : ) bakın ben simdiden başladım : D

valla , çok iyi fikir...
ama ev-iş git gel 105 km .......
şans işte.

The Dude
23 Şubat 2010, 14:53
az yapmışlar.
neden elleri bu kadar korkak anlamıyorum.
zaten kimsenin umrunda değil zamlar.
ben olsam 4 lira yaparım bir hafta sonra da 5 lira.
kim ne diyecek.

tüyü bitmemiş yetim mi hele bir tüyü bitsin tek tek yolarız.

dediğim gibi az bile yapmışlar. kimden korkuyorlar halen anlamadım ?

Deryali
23 Şubat 2010, 14:54
Bugun fulledim depoyu 3.73TL den 43 TL ödedim :pr::pr::pr:

ugurapay
23 Şubat 2010, 14:59
Hadi bakalım nereye kadar dayanacağız

Kibele
23 Şubat 2010, 15:29
yeter artık ama yakında arabanın yada motorun anahtarını benzin isatasyonuna bırakacağız:pr:

avkan65
23 Şubat 2010, 15:34
yeter artık ama yakında arabanın yada motorun anahtarını benzin isatasyonuna bırakacağız:pr:

motor yok demişsin, arabanınkini benzincinin değilde bizim tükkanın önüne bıraksan daha sevaba girersin :P

choconut
23 Şubat 2010, 15:37
valla söylemeyeyim dedim ama kızıcaksınız biliyorum ama sussamda içim rahat etmicekti..arkadaşlar motosiklet sitelerini yaklaşık 4-5 senedir filan takip ediyorum bu tarz benzin zammı topikleri hep oldu bundan sonrada olucaktır..ama benim takıldığım nokta şu bu topiklerde zamlara hükümetlere sövüp sayan arkadaşlar bir diğer topikte motorun yakıtıda neymiş canım keyfin bedeli olmaz..motor dediğin bastın mı 280 diyecek..yada 500cc küçük geliyo acaba 1000cc mi alsam tarzında konuşmalarda bulunuyo ki ben bunu doğru bulmuyorum..ikilik var bu işin içinde..bune perhiz bune lahana turşusu kesinlikle..eğer zamları beğenmiyorsanız eğer hükümetten memnun değilseniz ki bende öyleyim..o zaman bi şekilde daha az yakıt tüketmenin a noktasından b noktasına giderken ez az yakıtı harcayan araçları tercih etmeliyiz..ben 150cc motosiklet kullanıyorum ve yakıt fiyatları bu şekilde olduğu sürecede büyütmeyi düşünmüyorum..evet zamlara karşıyım ama gidipte bir diğer topikte 150cc ufak geliyo 500cc mi alsam demiyorum..lütfen tutarlı olalım..herkese kazasız belasız sürüşler..

ugurapay
23 Şubat 2010, 15:40
[QUOTE=avkan65;1971277]nereye kadar olacak usta Babalarımız mezara kadar dayandı ,şimdi sıra bizim nesilde ,sonra ondan sonrakinde ,sonra ....diye uzar :)[COLOR="Silver"]

Gercek ten tarih tekerrür ediyor.
Cipli nüfus kartları cıkıyor yakında yani karneye de gerek yok bir yazılımla kime oy verdiğini de yüklerler sen bana oy vermedin benzin zana 15 tl derler mi derler :queen:

hell_rideRR
23 Şubat 2010, 15:47
haftada 1 biniyorum artık içimdende gelmiyo 20 liraya 5 litre benzin belki daha azdır şimdi yeni zamla

Kibele
23 Şubat 2010, 15:50
motor yok demişsin, arabanınkini benzincinin değilde bizim tükkanın önüne bıraksan daha sevaba girersin :P

tabii sizin tükan nerede :P

Ante
23 Şubat 2010, 15:58
valla söylemeyeyim dedim ama kızıcaksınız biliyorum ama sussamda içim rahat etmicekti..arkadaşlar motosiklet sitelerini yaklaşık 4-5 senedir filan takip ediyorum bu tarz benzin zammı topikleri hep oldu bundan sonrada olucaktır..ama benim takıldığım nokta şu bu topiklerde zamlara hükümetlere sövüp sayan arkadaşlar bir diğer topikte motorun yakıtıda neymiş canım keyfin bedeli olmaz..motor dediğin bastın mı 280 diyecek..yada 500cc küçük geliyo acaba 1000cc mi alsam tarzında konuşmalarda bulunuyo ki ben bunu doğru bulmuyorum..ikilik var bu işin içinde..bune perhiz bune lahana turşusu kesinlikle..eğer zamları beğenmiyorsanız eğer hükümetten memnun değilseniz ki bende öyleyim..o zaman bi şekilde daha az yakıt tüketmenin a noktasından b noktasına giderken ez az yakıtı harcayan araçları tercih etmeliyiz..ben 150cc motosiklet kullanıyorum ve yakıt fiyatları bu şekilde olduğu sürecede büyütmeyi düşünmüyorum..evet zamlara karşıyım ama gidipte bir diğer topikte 150cc ufak geliyo 500cc mi alsam demiyorum..lütfen tutarlı olalım..herkese kazasız belasız sürüşler..

Oldu paşam...
Benzine zam geliyor motor cc'lerini düşürelim. Hatta satalım. Bisiklete binelim.
Doğalgaz zammı var bırakalım, odun sobasına dönelim.
Elektirik zammı var, mum ışığı kullandığımız günlere dönelim.
Sigaraya zam, içmeyelim.
Hayat pahalılığı mı, o ne ya? Enflasyon tek rakamlı hanelerde.
Elbiseler, ayakkabılar pahalandı, giymeyelim.

Ama ne olursa olsaun sesimizi çıkarmayalım. Hükümetin sana benzini % bilmem kaç yüz zamla satarken ve üzerine zam yaparken susup sadece motor cc'ini düşürelim.

Olur tabi, neden olmasın.

Emrah.ark
23 Şubat 2010, 16:01
Ben motoru satip bi bisiklet alıcam.
Zaten çin mali olduğundan %50 zarar güzel bi bisiklet parası çıkar.
Zamla ilgilide söylencek pek bişey yok aslında ya bu deveye öptürcen yada bu diyardan gidicen.
Daha çok zamlar topikler açılır.
Ama malesef bu konuştuklarımızın hepsi sözde kalıp böyle devam edicek.

Başlıca topikler açıldı istanbulda metrobüs bariyerleri,yoldaki çukurlar,Motosikletleri farkedin projesi vs.

Ne değişti?
Hiçbişey:wiinkk:

sularseller
23 Şubat 2010, 16:04
Filozof eşek....""
inek iç çekerek anlattı:
Sonra beygir anlattı:
Ve uzaktan eşek gözüktü.
'Sonra?..'
Eşek yanıtladı:

:mrgreen: :mrgreen: :cat:

avkan65
23 Şubat 2010, 16:06
Gercek ten tarih tekerrür ediyor.
Cipli nüfus kartları cıkıyor yakında yani karneye de gerek yok bir yazılımla kime oy verdiğini de yüklerler sen bana oy vermedin benzin zana 15 tl derler mi derler :queen:

o değilde umudumda tükendi biliyormusun ,hani kimse de heves etmesin yarın bir gün yeni nesil geçer başa bu ülke düzelir diye :mrgreen:

buyrun haksızmıyım :rendeer:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9l8IJX093_4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9l8IJX093_4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

choconut
23 Şubat 2010, 16:06
Oldu paşam...
Benzine zam geliyor motor cc'lerini düşürelim. Hatta satalım. Bisiklete binelim.
Doğalgaz zammı var bırakalım, odun sobasına dönelim.
Elektirik zammı var, mum ışığı kullandığımız günlere dönelim.
Sigaraya zam, içmeyelim.
Hayat pahalılığı mı, o ne ya? Enflasyon tek rakamlı hanelerde.
Elbiseler, ayakkabılar pahalandı, giymeyelim.

Ama ne olursa olsaun sesimizi çıkarmayalım. Hükümetin sana benzini % bilmem kaç yüz zamla satarken ve üzerine zam yaparken susup sadece motor cc'ini düşürelim.

Olur tabi, neden olmasın.

ben ne anlatmışım ne sen ne anlmışsın dostum bence bir kere daha oku..:)

dreamdark
23 Şubat 2010, 16:08
Benzin önce 4, sonra da 5 lira olsun!!!

gezgin_33
23 Şubat 2010, 16:11
Daha once zaten 3.68 idi bir kısa bir ara 3.61 e düştü. Şimdi yine 3.68 olmuş oylemi...

avkan65
23 Şubat 2010, 16:32
enflasyon hesaplaması ,kıştan yaza geçerken ,bollaşan meyve sebze fiyatlarının, düşmesi döneminde yapılıyor bence .. :)

mondial50tt
23 Şubat 2010, 16:50
3.73 den aldım bugün :farao:

genç kaptan
23 Şubat 2010, 17:01
Nereye kadar zam yapılacak acaba ?

Deryali
23 Şubat 2010, 17:16
Nereye kadar zam yapılacak acaba ?

yan onlar ölene kadar yada vatandaş ölene kadar...
yada benzin bitene kadar...

Sovereign_Kh
23 Şubat 2010, 17:29
Enflasyonist bir ortam oluşturulmaya çalışıldığından dolayı benzine zam yapılıyor. O kadarda kötümser olmaya gerek yok.

Bundan 10 sene önce benzin bu fiyatın çok altındaydı ama belkide benzin tüketimi daha azdı, sürekli zam yapıldı benzine sigaraya ekmeğe, şimdi daha az ekmek yiyip daha az sigara tüketmiyoruz, aynı şekilde daha az da giyinmiyoruz hatta marka tüketimi arttı, araba sayısı arttı. Yani değişen bir şey olmayacak çokta fazla. Bazen düşer bazen yükselir ama her sana biraz yükselmek zorunda zira büyüme için biraz enflasyon olmalı... Onuda en iyi benzin yansıtır diğer kardeşlerine...

draggy
23 Şubat 2010, 17:41
enflasyon hesaplaması ,kıştan yaza geçerken ,bollaşan meyve sebze fiyatlarının, düşmesi döneminde yapılıyor bence .. :)

Bence buda değil, taze sebze meyve fiyatlarında 5 senelik artış %100 e yakın ama açıklanan enflasyon %5... Yunanistan şu an neden batıyor arkadaşlar yıllarca rakamlarla oynadılar enflasyonu düşük göstermek, borç dengesini düşük göstermek için hesaplarla oynadılar, mevcut iktidar gitti, dünya krizi çıktı ne oldu iflas ettiler...

Benzer sonu bizde de bekliyorum artık, hesaplamalarıma göre şu an olması gereken maaşımdan %60 daha az bir tutar alıyorum ve açıklarımı borçlanarak kapatmışım...

MkD
23 Şubat 2010, 17:44
10 sene önceye göre yapılan zamlar maaşlarada yapılıyorsa sorun yok tabi

GP500-1st
23 Şubat 2010, 18:39
Ne kadar artarsa artsın nasıl yinede kullanmaya mecburuz araçlarımızı. Vergisini sigortasını bakımını kaskosunu yaptırdıktan sonra kapıda yatırmak da çare değil.

Devlet de vatandaşını inek gibi sağsın!

Bu yüzden sıfır aldığım kalitesinden ve konforundan çok memnun olduğum WV Bora Comfortline sanrooflu full aracımı ikinci el Punto dizel ile değiştirmek üzereyim. Alındığından beri tüm bakımlarını da yetkili servislerde yaptırmıştım:pale: hem kalite hemde segment olarak düşürüyorum adeta içim yanıyor:salut: off off...

Yakında onuda satar ybr125 alıp çoluk çocuk hepberaber bineriz karda kışta:farao:

nankör
23 Şubat 2010, 19:08
Ne kadar artarsa artsın nasıl yinede kullanmaya mecburuz araçlarımızı. Vergisini sigortasını bakımını kaskosunu yaptırdıktan sonra kapıda yatırmak da çare değil.

Devlet de vatandaşını inek gibi sağsın!

Bu yüzden sıfır aldığım kalitesinden ve konforundan çok memnun olduğum WV Bora Comfortline sanrooflu full aracımı ikinci el Punto dizel ile değiştirmek üzereyim. Alındığından beri tüm bakımlarını da yetkili servislerde yaptırmıştım:pale: hem kalite hemde segment olarak düşürüyorum adeta içim yanıyor:salut: off off...

Yakında onuda satar ybr125 alıp çoluk çocuk hepberaber bineriz karda
kışta:farao:

lpg tavsiye ediyorum.

tigermbz
23 Şubat 2010, 19:29
uzaydan mı geldiniz memlekete bilemiyorum
kendimi bildim bileli bu zamlar hep var bu ülkede
çok daha kötülerini gördüm
alıştım mı? hayır! kabul mü ediyorum?o na da hayır!
peki bu ülkede devlete faiz ödetmeyecek bunun yükünü halkının sırtına vurmayacak biri yönetici olabilir mi? ya da orada barınabilir mi?
peki aynı durum dünyanın birçok ülkesi için geçerli midir?
işte bu soruların cevapları gerçeğin karanlık dünyasında gizli.
buyrun düşünün, size kolay gelsin.

abdullah_03
23 Şubat 2010, 19:42
motosikleti satıp beygir alacam bedava sal bahçeye hem hızlıda olur istediğin yere git:queen::queen::queen:

sergiowanni
23 Şubat 2010, 19:52
diceq bişi bulamiyorum..şiştim ama artiq...

DeJaVu_91
23 Şubat 2010, 20:17
Abicim ne önemli konuya parmak basmışız, baksanıza herkez bu konudan müzdaripmiş :)

Unique693
23 Şubat 2010, 20:18
Nerde o eski günler :farao:

ferotr
23 Şubat 2010, 20:29
Bu haberlere bünye alıştık artık

askon
23 Şubat 2010, 20:43
yaşasın yıne zam gelmiş yuppiiiii:P

siyahatmaca
23 Şubat 2010, 20:55
Eskiden arada sırada bir kere geçiriyorlardı, şimdi devamlı parmaklıyorlar sinir bozucu...

Sinan Aksu
23 Şubat 2010, 21:12
Bu ne ya! Döviz düşüyor ama benzin yükseliyor mübarek..