PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korumaların Önemi...

GuNMember
22 Şubat 2010, 17:24
Arkadaşlar Birkaç Saat Önce Zincirlikuyu Mezarlıgının Kapısının Orada Dıreksıyon Hakımıyetımı Kaybedip Refüje Çarptım
Allah Korudu Sol Dızımdekı Ufak Bır Agrı Ve Sıyrıklar Dısından Hıcbırseyım Yok..
Başlığa Korumaların Önemi Yazdım Çünki Dizlikleri Görünce Sizlerde Anlayacaksınız Yaklaşık 50-55 Km Suratle Orta Şeritte Ilerlerken Sağımdakı Arabanın Uzerıme Dogru Gelmesıyle Sola Kaçtım Bu Esnada Virajı Alamayıp Refüje Sürtündüm Dengem Bozulunca Kendimi Refüjün Üzerinde Takla Atarken Buldum

Resimleri AKsama Dogru Yukeleyecegım Bır Sorun Oldu..

huska
22 Şubat 2010, 18:18
kardesım sende bu aralar amma kaza yapıyorsun nedır senın bu basına gelenler anlayamadım?neyse gecmıs olsun ucuz atlattın ve bırkez daha korumaların onemını anlamıs olduk aman kardesım cok dıkkat et kendıne))

siyahatmaca
22 Şubat 2010, 18:20
Geçmiş olsun. Allah tekrarını nasip etmesin inşallah...

UmARsIZ
22 Şubat 2010, 18:21
Çok geçmiş olsun refüjü aşıp karşı tarafa da geçebilirdin :(

KRAL1146
22 Şubat 2010, 18:24
bu sayede trafikte tecrübe kazanıyorsun bedava tecrübe işte ...........daha nolsun

mondial50tt
22 Şubat 2010, 18:30
geçmiş olsun. . .

muratx22
22 Şubat 2010, 18:32
gecmis olsun abicim dediğin gibi korumaların çok büyük bir önemi var kazalarda.

Emrah.ark
22 Şubat 2010, 18:58
Geçmiş oLsun.Allah Tekrarını yaşatmasın.

Osbourne
22 Şubat 2010, 19:02
Geçmiş olsun, o virajı bilirim aniden hızlanan arabalar, sağa yanaşıp mecidiyeköy'e sapmak isteyenler..Sakat bir yer..

GuNMember
22 Şubat 2010, 19:12
kardesım sende bu aralar amma kaza yapıyorsun nedır senın bu basına gelenler anlayamadım?neyse gecmıs olsun ucuz atlattın ve bırkez daha korumaların onemını anlamıs olduk aman kardesım cok dıkkat et kendıne))

Ya Sorma İşim Geregi Sabahtan Aksama Kadar Motor Uzerındeyım

Dizliği Resmini Ekleyememiştim Resimler;

http://www.taygun.org/IMG_0124.jpg
http://www.taygun.org/IMG_0123.jpg
http://www.taygun.org/IMG_0125.jpg
http://www.taygun.org/IMG_0122.jpg

semihg
22 Şubat 2010, 19:19
Öncelikle çok geçmiş olsun.Bende hemen mezarlığın yanındaki okulda okuyorum İSOV Yapı Meslek Lisesi.Okula sabah gidip gelirken oralarda çok sık arabalar sıkışıyo ama şuana kadar o kadar büyük kazalar olmadı,olmazda inşlh ama oraya özellikle mezarlığa gelmeden yaya geçidine yetkililerin bir an önce bi müdahale etmesi gerekir...

xph
22 Şubat 2010, 19:22
Geçmiş olsun, korumalar gerçekten de görevini yapmış görünüyor...

Osbourne
22 Şubat 2010, 19:25
Sağlam dağılmış dizlik gerçektende..
Yalnız ortadaki ızgaralardan yırtılmış hee baştan sakat bir dizlik gibi..Belki yekpare bir plastikten olaydı kırılmazdı diyeceğim ama o darbeye dayanacak dizlikte zor bulunur herhal..

Pro-sev mi marka?

GuNMember
22 Şubat 2010, 19:32
Sağlam dağılmış dizlik gerçektende..
Yalnız ortadaki ızgaralardan yırtılmış hee baştan sakat bir dizlik gibi..Belki yekpare bir plastikten olaydı kırılmazdı diyeceğim ama o darbeye dayanacak dizlikte zor bulunur herhal..

Pro-sev mi marka?

Çok Sağlam Düştüm Sol Dizimin Üstüne Tam Diz Kısmını Vurmuş Olabilirim Çünki Mafsal Kısmında Buyuk Bır Parca Yok Zaten Dizlik Olmasa Ayağa Kalkmam İmkansızdı...
Evet Dizlik Pro-Sev Marka

peyami
22 Şubat 2010, 19:38
çok geçmiş olsun. dizlikleri görünce Allah seni korumuş , dizinde birşey yok değilmi

Kill_zone
22 Şubat 2010, 19:39
çok geçmiş olsun arkadaşım görüldüğü üzere dizlik bayaa gitmiş yani Allah tan korumalıklarını takmışsın. bunun önemini bize birkez daha hatırlattın!!..korumasız ark.lara burdan duyurulur!!:cat:..resmen seni görmemiştir o araç malum ist. trafiği:farao:_ tekerimiz iki ama gözümüz 4 açık olsun hepimizin..

GuNMember
22 Şubat 2010, 20:05
çok geçmiş olsun. dizlikleri görünce Allah seni korumuş , dizinde birşey yok değilmi

Çok İnceden Bir Ağrı Var Ama Önemli Değil Hissetmiyorum Bile (:
Bırakın Kasksız Bınmeyı Korumalıksız Motora Binmem Ve Şiddetle Tavsiye Ederim 3-5 Kurusluk Seyler Icın Hastanelerde Ugrasmaya Deymez
Korumalıkların Fıyatı dizlik:40 Bellik:40 Korumalı Eldiven:30 = 110Tl Hastanede Bir Film Çektirme Bir Alçı = En Kötü 250-300 TL Çekiceğiniz Acıda Cabası
Yarın Gidip Yeni Bir Dizlik Alıcam Ayriyetten Anahtarımda Kontağın İçinde Kırıldı Yeni Bir Kontak Almakta Şart Oldu

aras1925
22 Şubat 2010, 20:13
çok geçmiş olsun kardeş dizlik olmasa şimdi bi dizin olmayabilirdi.

serhan123
22 Şubat 2010, 20:20
büyük geçmiş olsun...:rendeer: biraz daha dikat et kendine abicim...

sularseller
22 Şubat 2010, 20:42
Geçmiş olsun çok sakat biryer orası.

osmaniyeli
22 Şubat 2010, 21:16
o dizlik olmasa diz kapağını kaybedebilirdin. çok ucuz atlatmışsın. geçmiş olsun

GuNMember
22 Şubat 2010, 22:13
Konuyu Açmamdaki Sebep;
Korumanın Sadece Kask Olmadıgını Söylemek İstedim Arkadaşlarında Söylediği Gibi Bu Kazada Dizimde Dizlik Olmasaydı Bundan Sonra Takacak Bir Dizim Olmayabilirdi Gerçekten Sert Bir Şekilde Düştüm Ve Düştüğüm Yerde Büyük Taşlar Vardı Belliğim Olmasaydı Belki Belimdede Hasar Oluşabilirdi Eldivenleri Söylememe Gerek Yoktur Zaten...

acemi2009
22 Şubat 2010, 22:27
iyi ya sevindim (yalnız olmadığıma)
bende bugün ince tozun üzerinde ön frene dokundum
ilk düşüşümü yaşadım
kafayı bir güzel asfalta vurdum kask sağolsun
eldiven sağolsun montun sağ üst tarafında hafif açılma oldu mont sağolsun kollarda koruma olmasına rağmen bir parça kolum sıyrıldı korumalar sağolsun amma kalkınca ilk yaptığım şey gülmek oldu:P , niye mi ?
düştüm ve halen ayağa kalkabiliyorum ALLAH a şükürler olsun
çok doğru korumalar olmasaydı bilmiyorum kazasız şürüşler iyi akşamlar

denizcimuzaffer
22 Şubat 2010, 22:33
Arkadaş:rendeer:

Büyük geçmişı olsun. Umarım bu son olur:cat: korumalar çalışmış, kendilerini ispatlamışlar:cat: Ben de kendi tecrübelerimden biliyordum ama acaba uygun açı ile mi yere çarptıkları için güzel korumuşlardı diye sormuştum. Ama görünen o ki bu denli bir darbede bile sağlam iş yapmışlar:cat:

Herkese kazasız belasız sürüşler.

GuNMember
22 Şubat 2010, 23:13
Arkadaş:rendeer:

Büyük geçmişı olsun. Umarım bu son olur:cat: korumalar çalışmış, kendilerini ispatlamışlar:cat: Ben de kendi tecrübelerimden biliyordum ama acaba uygun açı ile mi yere çarptıkları için güzel korumuşlardı diye sormuştum. Ama görünen o ki bu denli bir darbede bile sağlam iş yapmışlar:cat:

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Açıyı Maçıyı Pek Bilmiyorum Matematik Hep 0 Gelirdi(: Çarptıgım Yer Yerden 20Cm Fılan Yuksekte kaldırım Taşıydı (Meyilli Cinsinden) Motorun Sol Alt Tarafını Vurunca Hakimiyet Tamamen Kayboldu Bı Anda Kendımı Refujun Icıne Doğru Attım Motoru Hafıf Sola Yatırarak Toprak Zemınde 5-6 Metre Takla Atarak Durabildim Kalktıgımda İlk Yaptıgım Sey Arkadasıma Bakmak Oldu Baktım O Benden Once Kalkmıs Bana Bakıyor Bende Birşey Yok Sende Varmı Dedım Bu Esnada Sağolsun Karsı Serıtten Geçen Bir Moto Kurye Yardıma Koştu Motoru Kaldırdık Fılan Baktık Motor Stop Bıle Etmemiş Yola Dogru Baktım Benım Ruhsat Ve Anahtarlık Duruyor Anahtarlıgı Aldıgımda Anahtarı Gordum Motora Bırdaha Baktım Anahtarın Kırıldıgını Gordum Aksilik Olacak Ya İşte İlk Yardım Çantasıda Bagajda Oldugu Icın Arkadaşın Eli Biraz Kanadı Sagdan Soldan Peçete Mendıl Bulduk İlk Benzıncıye Gırdık Elımızı Yuzumuzu Yıkadık Arkadaşın Yaralarını Yarabandı İle Kapattık (Bu Esnada Kendıme Hıc Bakmıyorum) Eve Geldiğimde Pantolonumun Bile Yırtıldıgını Gördüm Hemen Çıkartıp Dizime Baktım Ve Sol Dizimin Diz Kapagının Altında Bir Yerin Sürtünmeden Ötürü Derisinin Kalktıgını Gordum Yine Aynı Şekilde Sol Kolumun Alt Tarafında Buyuk Bır Kısmın Surtunmeden Dolayı Dersının Kalktıgını Gördüm
Ama Allaha Çok Şükür Ne Arkadasımda Nede Bende Ne Kırık Ne Çıkık Var Sadece Ufak Sıyrıklarla Atlattık...

ahmet93
22 Şubat 2010, 23:26
Geçmiş olsun.Dizliklerin aynısı bende de var.Kaza anında dizliğinin olmadığını düşünemiyorum.Her zaman için tam koruma giymekte fayda var.