PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafiğe Çıkış Tarihi ne anlama geliyor?

Sayfa : [1] 2

sysroot
21 Şubat 2010, 20:36
Merhaba Arkadaşlar,

Benim Kawasaki ER5 1999 Model.
Trafiğe çıkış tarihi 2004 yazıyor ruhsatta , bu ne anlama geliyor?
1999 Model bir motorda neden trafiğe çıkış 2004 yazıyor ,
İlanlardada görüyoruz 2000 model 2002 trafiğe çıkışlı falan yazıyor tam olarak ne anlama geliyor?

HAZER
21 Şubat 2010, 20:40
cevap zaten soruda dostum...1999da üretilmiş fakat trafiğe 2004 te çıkmış...2004 te satılmış yani

Ante
21 Şubat 2010, 20:43
Satılamamıştır.

Trafiğe çıkış tarihi ruhsat çıkardığınız tarihtir. Tersi de olabilir. Yani 2011 model ama trafiğe çıkış tarihi 2010 olabilir.

Akileos
21 Şubat 2010, 20:49
Satılamamıştır.

Trafiğe çıkış tarihi ruhsat çıkardığınız tarihtir. Tersi de olabilir. Yani 2011 model ama trafiğe çıkış tarihi 2010 olabilir.

bu dediğin nasıl olabilir olmayan bir mal nasıl satılır .......

benim bildğim önce üretilir sonra satılır ama ...

sysroot
21 Şubat 2010, 20:52
Bu 5 sene boyunca satılmamışmıdır , 5 sene plakasızmı gezmiştir nasıl olur sizce?

mete_han
21 Şubat 2010, 20:55
1996 da faturasıyla motor aldım...trafiğe kayıt ettirmedim...plaka çıkartmadım...10 yıl plakasız veya sahte plakayla gezdim...mesela yani...2007 de bir terslik oldu...Trafiğe gittim plaka çıkarmak için...ee nolcak...yani bu motor satılamamışmıdır...

arac satın aldığınızda mecburi plaka çıartacaksınız diye bir kaidemi var...hayır...faturalı satın aldım...

Sinan Aksu
21 Şubat 2010, 20:57
1996 da faturasıyla motor aldım...trafiğe kayıt ettirmedim...plaka çıkartmadım...10 yıl plakasız veya sahte plakayla gezdim...mesela yani...2007 de bir terslik oldu...Trafiğe gittim plaka çıkarmak için...ee nolcak...yani bu motor satılamamışmıdır...

arac satın aldığınızda mecburi plaka çıartacaksınız diye bir kaidemi var...hayır...faturalı satın aldım...

O zaman bu durumun sebebi nedir peki?

Ante
21 Şubat 2010, 20:57
bu dediğin nasıl olabilir olmayan bir mal nasıl satılır .......

benim bildğim önce üretilir sonra satılır ama ...

Hiç araç satın almadınız mı? Yıl sonuna doğru genelde yeni yıl modelleri gelir. Model ile üretim tarihi farklıdır. 2011 model ve 2010 yılı üretim tarihli olabilir.

Sinan Aksu
21 Şubat 2010, 21:00
Hiç araç satın almadınız mı? Yıl sonuna doğru genelde yeni yıl modelleri gelir. Model ile üretim tarihi farklıdır. 2011 model ve 2010 yılı üretim tarihli olabilir.

Evet.. 6. aydan itibaren bir üst model piyasaya sürülmeye başlar.. Misal ben 2008'in 8. ayında 2009 model araç aldım.

draggy
21 Şubat 2010, 21:01
Nedeni modeli 2004 sonrası ise satılamamasıdır. Örneğin benim motorum 2005 model ama 2007 çıkışlı 2 yıl vitrinde beklemiş. en büyük sebebi ötv nin gelmesi, fiyatının aşırı pahalı muadillerinin ucuz olması (düşünün o dönemde shadow, intruder daha ucuzdu Dragstardan)

Yada,

Gümrükte yatması, gümrüklü mal olması, ithal edilmesi..

sysroot
21 Şubat 2010, 21:03
Ya da plakasız gezmesi diyecemde 1999 - 2004 arası neden plakasız gezsinki..

Arjantinli69
21 Şubat 2010, 21:05
yurt dışından bir araç getirdiniz diyelim araç 2000 model ama siz aracı 2009 da türkiyeye getirdiniz.aracın ruhsatında dogal olarak bu ülke kanunlarına göre trafige çıkış tarihi 2009 olucak ama araç 2000 yılından beri yurt dışında kullanılıyor.siz sanıyormusunuz ki benim aracımın modeli düşük ama bak trafige çıkış tarihi yeni sıfır sayılır.yani o manaya gelmiyor.model nekadar önemliyse esas önemli km.
benim hanımın teyzesinde bir araç var opel astra 1997 model 18.000 km de.arka kapıdan ses geliyordu servise götürdük servis bile şaşırdı,hiç arka kapıyı kullanmadınız mı diye sordu,e açmamışlar kapıyı menteşe paslanmış.:P

Emrah.ark
21 Şubat 2010, 21:05
benim 5 ay önce aldığım scooter'ımda 2006 fakat..
2006'dan beri depoda kutuda beklemiş.(Satılamamış)
Ruhsatta 2006 model 2009 trafik çıkışlı yazıyo..
Budur yani.
Ama alıpta 5-6 sene plaka çıkartmayanlar nasıl olur onu bilemem:)

Akileos
21 Şubat 2010, 21:06

araç çoksatın aldım ama senin demek istediğinle yazdığın aynı şey değil.....

2011 yılında üretilen bi araç 2010 da trafiğe çıkamaz mümkün değil yaniii

Sinan Aksu
21 Şubat 2010, 21:10
Ya da plakasız gezmesi diyecemde 1999 - 2004 arası neden plakasız gezsinki..

Onu yapanlar genelde kırsal kesimlerde yaşayanlar tahminimce... Metropollerde motorlarla o şekilde gezene pek rastlanmaz. Dikkat çekip motorun bağlanmasına sebep olacaktır. Ama kırsal kesimlerde köy yerlerinde bağ bahçe işi ile uğraşanlar için bulunmaz nimet. Motoru trafige kayıt ettirirse bunun muaynesi var, bunun sigortası var, bunun vergisi var. var anam var.. Kırsal kesimlerde yaşayanların zaten geliri nedir ki? Adamda öyle çözüm bulmuş kendince..

sysroot
21 Şubat 2010, 21:12
yurt dışından bir araç getirdiniz diyelim araç 2000 model ama siz aracı 2009 da türkiyeye getirdiniz.aracın ruhsatında dogal olarak bu ülke kanunlarına göre trafige çıkış tarihi 2009 olucak ama araç 2000 yılından beri yurt dışında kullanılıyor.siz sanıyormusunuz ki benim aracımın modeli düşük ama bak trafige çıkış tarihi yeni sıfır sayılır.yani o manaya gelmiyor.model nekadar önemliyse esas önemli km.
benim hanımın teyzesinde bir araç var opel astra 1997 model 18.000 km de.arka kapıdan ses geliyordu servise götürdük servis bile şaşırdı,hiç arka kapıyı kullanmadınız mı diye sordu,e açmamışlar kapıyı menteşe paslanmış.:P

İyide Yurtdışındaki aracı Türkiye'de kayıt ettirirken Yabancı Ülkenin trafiğe çıkış tarihi esas alınmazmı ? Neden trafiğe çıkış tarihi Türkiye'ye girip Ruhsat çıkarma tarihi oluyor dersem kanunlar dersin sanırım.Ama saçma bence.

Ante
21 Şubat 2010, 21:13

Mesajlarımı bir daha okuyun. 2011 yılında üretilen demedim hiç. 2011 model dedim. Üretim yılı ile model yılı farklı şeylerdir. 2011 ile 2010 sayılarından hangisinin büyük olduğunu bilecek kadar matematik biliyorum.

Sizin karıştırdığınız nokta model yılını üretim yılı sanmanız sanırım.

Sinan Aksu
21 Şubat 2010, 21:13
İyide Yurtdışındaki aracı Türkiye'de kayıt ettirirken Yabancı Ülkenin trafiğe çıkış tarihi esas alınmazmı ? Neden trafiğe çıkış tarihi Türkiye'ye girip Ruhsat çıkarma tarihi oluyor dersem kanunlar dersin sanırım.Ama saçma bence.

Soruyu soran sensin cevabı veren yine sensin, hay sen çok yaşa emi, ahahahah

mete_han
21 Şubat 2010, 21:15
bence bu iş hem denildiği üzere satılamayan eski model 0 makinanın sonraki yıllarda tescil durumu...

diğer detayda çakallık yapıp trafiğe geç kayıt ettirme durumu...

bence 2 ihtimalde var...

draggy
21 Şubat 2010, 21:15
Yurtdışı ruhsatı ile bizim ruhsatlar farklı, gümrükten ithal edilen araç için belge düzenlenir ve bu belge ile ruhsat plaka çıkartırsınız, memurlarında yurtdışı ruhsatı önlerine gelse bile okuyabileceğini hiç sanmıyorum :)

sysroot
21 Şubat 2010, 21:18
Yurtdışı ruhsatı ile bizim ruhsatlar farklı, gümrükten ithal edilen araç için belge düzenlenir ve bu belge ile ruhsat plaka çıkartırsınız, memurlarında yurtdışı ruhsatı önlerine gelse bile okuyabileceğini hiç sanmıyorum :)

Doğru söylüyorsun , hemen işin kolayına kaçarlar yazarlar giriş tarihini trafiğe çıkış tarihi olarak :)

draggy
21 Şubat 2010, 21:19
Sadede bağlıyalım, Ruhsatın ilk işlendiği tarih trafiğe çıkış tarihi :)

Arjantinli69
21 Şubat 2010, 21:39

arkadaşım bizim ülke ile o ülkenin kanunları farklı.onu geçelim şöyle özetleyeyim.araç orda üretilmiş ve ya başka bir ülkeden bir şekilde ithal edilmiş ve yurt dışında plaka ruhsat çıkarılıp kullanılmış.sonra siz bu aracı gümrükten ve ya bir şekilde kişiden alıp ülkenize getiriyorsunuz.ülkenizde plaka çıkarırken bizim trafik müdürlüğü araca bu ülkede ilk kez trafige çıktıgı için tafige çıkış tarihini o günkü tarihi yazıyor gayet basit.

Samet Ağır
21 Şubat 2010, 21:42
arkadaşlar kimsenin başına bu gelmemiş demekki..şimdi birinizin 2000 model motoru olsun.ama ankarada olsun.ben de o motoru-aracı 2010 yılında satın alayım.ama istanbula geleyim.yani ankara plakalı motoru istanbul plakalı yapayım.otomatik olarak o 2000 model motor istanbul ruhsatında 2010 trafiğe çıkışlı olarak görünecek.birsürü araba-motosiklet alıp sattım.çok yaşadım.73 model vosvos trafiğe çıkış 2001 ..satılmadımı yani yada ruhsatsızmı gezdi?:queen:

Sinan Aksu
21 Şubat 2010, 21:43
arkadaşlar kimsenin başına bu gelmemiş demekki..şimdi birinizin 2000 model motoru olsun.ama ankarada olsun.ben de o motoru-aracı 2010 yılında satın alayım.ama istanbula geleyim.yani ankara plakalı motoru istanbul plakalı yapayım.otomatik olarak o 2000 model motor istanbul ruhsatında 2010 trafiğe çıkışlı olarak görünecek.birsürü araba-motosiklet alıp sattım.çok yaşadım.73 model vosvos trafiğe çıkış 2001 ..satılmadımı yani yada ruhsatsızmı gezdi?:queen:

Trafiğe çıkış tarihi değil.
Tescil tarihi 2010 yazar.

Trafiğe çıkış tarihi değişmez.

Arjantinli69
21 Şubat 2010, 21:47
o dediğinizde var tabiki.mesela bir örnek başka bir siteden alıntı kardeş site motordelisi bberksan arkadaşın yazısı bilgi sahibi yapacaktır sizi aynen aktarıyorum

Bakiyorum da 95 model makine 99 trafige cikis tarihli diye ilanlar var. Hatta ilanda 2001 yaziyor gidip bakiyorsun aa ruhsatta 98 model yaziyor. Satana soruyorsun "ne is hoca?" "Efendim bu motor 98 model ama 3 yil galeride yatmis 2001 trafige cikmis" diyor......
Bir kisim arkadaslar diyor ki ooo iyi bak ne guzel kullanilmamis 3 yil yatmis. Ben bu konuda bir uyari yapmak istiyorum. Arkadaslar dikkat edin. Sehir degisikligi yapan motorlarda ruhsatta trafige cikis tarihi son geldigi sehirdeki tescil tarihidir.
48 ve 07 plakali motorlara cok dikkat edilmeli?. NEden rent a car motoru olma itimalleri vardir. Bu motorlardan yeterli ekmek yenilince bu motorlar buyuk illerimize yollanir ve hali ile trafik sube degisir. 48 plaka 34 oldugu gun trafige cikis tarihi de degisir.
Tabi trafige cikisi gercekten ilk kullanildigi gun olan motorlari iyi ayirmak lazim ama tecrube ile sabittir trafige cikis tarihi 2-3-4 yil ileri olan motorlarin cogu benim yukarida anlattigim tarz genclik asili motorlardir. Dikkat ediniz.

Samet Ağır
21 Şubat 2010, 21:50
şu an kullandığım araç 16. arabam.ve bunun yanında 12-13 tanede motosikletim oldu.plakanın değişmediği durumlarda sadece tescil tarihi değişir.plaka başka bir şehire geçerse tarih sıfırlanır...bu kadar aracımın 3 te biri şehirdışındandı .oradan biliyorum...

draggy
21 Şubat 2010, 22:04
Şehir değişince trafiğe çıkışında değiştiğini bilmiyordum, benim bildiğim tescil tarihi değişir, çıkış tarihi değil...

Arjantinli69
21 Şubat 2010, 22:11
normalde aynı ülke içinde araç şehir degiştiginde trafige çıkış tarihi degilde tescil tarihinin degişmesi lazım mantık öyle diyor ama,devlet işi akıl sır ermiyor.:)

Samet Ağır
21 Şubat 2010, 22:15
normalde aynı ülke içinde araç şehir degiştiginde trafige çıkış tarihi degilde tescil tarihinin degişmesi lazım mantık öyle diyor ama,devlet işi akıl sır ermiyor.:)

aynen katılıyorum..en :queen:son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

ennginn
21 Şubat 2010, 22:33

Herkesi kendin gibi bilme.

35 sene çalıştım. TC ruhsatından çok yabancı ruhsat gördüm.

Ne demek istedim anlarsın artık.

ozaktasi
21 Şubat 2010, 22:54
Aracın Tescil tarihidir..

alp_tunay
21 Şubat 2010, 22:56

Alabilirsin kimsenin itirazı olmaz... Ama 1 ay içinde tescilini yaptırmassan cezalı duruma düşersin.... Çünkü, daha ilk aldığın anda vergi dairesine kaydı yapılıyor...

Haa ben plaka çıkarmayacağım evde saksı yapıcam dersen emniyetten plaka çıkarıp sonra trafikten geri çekiceksin... Malesef bu böyle... Ama motorlu taşıtlar vergisini gene her halükarda ödeyeceksin... :cat::cat: Plakan yok ama vergi numaranla ödeyeceksin... :cat::cat:

Ben 2007 model suzukimi 2008 de aldım..Tescil tarihim 2008..Yani trafiğe çıkış tarihi... Aradaki zaman da mağazada beklemiş... :cat::cat:

Şu detay çok önemli...Fatura kesildiği tarihten itibaren 1 ay içinde (en son değişmişti sanırım 2 aya çıkarmışlardı) mutlak surette tescil edilmeli..Yani plaka çıkarılmalı... :cat::cat:

draggy
21 Şubat 2010, 22:59
Herkesi kendin gibi bilme.

35 sene çalıştım. TC ruhsatından çok yabancı ruhsat gördüm.

Ne demek istedim anlarsın artık.

Ben gördüğümü derim, 1996 gümrük işletmeyi bitirdim adımı içeri attım,karneyi 2002 de aldım, allahıma bin şükür bankaya girdimde gümrüğü yalan ettim.. o kadar sene çalıştım gümrükte, gördüklerimi yazsam cilt cilt ansiklopedi olur... Onu da siz anlarsınız...

mogli
21 Şubat 2010, 23:08

6. aydan sonra satılan araşlar bir sonraki senenin modeline işleniyor. Hatta yeni modeller tam Ocakta değil bir önceki yılın ayarında çıkar genelde. Arkadaş 2011 de üretilip 2010 da satılmıştır dememiş. 2011 model bir araç 2010 çıkışlı olabilir demiş. Üretim tarihi ve model yılı aynı şeyler değildir.

sysroot
21 Şubat 2010, 23:45
Şimdi yazmışlar şehir değişikliğine dikkat edin diye , benim motorum İzmir'den Antalya'ya geldi plaka değişti fakat TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ değişmedi.Öyle birşey yok yani.

Sadece TESCİL TARİHİ değişir , İLK TESCİL TARİHİ yine sabit kalır şehir değişse bile , en azından bende böyle oldu başka saçmalıklar olduysa bilemem.

mete_han
21 Şubat 2010, 23:59
Alabilirsin kimsenin itirazı olmaz... Ama 1 ay içinde tescilini yaptırmassan cezalı duruma düşersin.... Çünkü, daha ilk aldığın anda vergi dairesine kaydı yapılıyor...

Haa ben plaka çıkarmayacağım evde saksı yapıcam dersen emniyetten plaka çıkarıp sonra trafikten geri çekiceksin... Malesef bu böyle... Ama motorlu taşıtlar vergisini gene her halükarda ödeyeceksin... :cat::cat: Plakan yok ama vergi numaranla ödeyeceksin... :cat::cat:

Ben 2007 model suzukimi 2008 de aldım..Tescil tarihim 2008..Yani trafiğe çıkış tarihi... Aradaki zaman da mağazada beklemiş... :cat::cat:

Şu detay çok önemli...Fatura kesildiği tarihten itibaren 1 ay içinde (en son değişmişti sanırım 2 aya çıkarmışlardı) mutlak surette tescil edilmeli..Yani plaka çıkarılmalı... :cat::cat:

kanka beni yazsdırma şimdi...ybr aldım uzun zaman plaka çıkartacak param olmadığı için risk alıp gezdim...sonraki sene ise trafiğe tescil tarihi olarak o yıl yazıldı...yani bu durumun farklı bir versiyonu...

alp_tunay
22 Şubat 2010, 00:00
kanka beni yazsdırma şimdi...ybr aldım uzun zaman plaka çıkartacak param olmadığı için risk alıp gezdim...sonraki sene ise trafiğe tescil tarihi olarak o yıl yazıldı...yani bu durumun farklı bir versiyonu...

Yazamaz... Yazdıysa da bir yanlış yapmış.... Senin aracının tescili plaka için başvurduğun tarihtir.... :cat::cat::cat:

Araç 2005 model..Satılmamış... 2010 da satılınca tescili 2005 yılımı oluyor?...
Olmaz işte.. :cat:

mete_han
22 Şubat 2010, 00:07
2004 yazı faturalı aldığım motoru 2005 model olarak tescile geçti...

yani 2004 sonu alsaydımda 05 olarak geçebilirdi ama 1 yıl var arada nerden nereye...ve motoru satarken 2005 model olarak sattım...bu ne şimdi...hacı yatıcam yarın devam ederiz sabahcıyım bu aralar...

Arjantinli69
22 Şubat 2010, 00:10
Şimdi yazmışlar şehir değişikliğine dikkat edin diye , benim motorum İzmir'den Antalya'ya geldi plaka değişti fakat TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ değişmedi.Öyle birşey yok yani.

Sadece TESCİL TARİHİ değişir , İLK TESCİL TARİHİ yine sabit kalır şehir değişse bile , en azından bende böyle oldu başka saçmalıklar olduysa bilemem.

konuyu açıp soruyu soran sensin,cevaplara itiraz eden yine sensin anlamadım birtürlü arkadaş.madem biliyorsun iş olsun diyemi topic açıyorsun bize kafa yorduruyorsun.arkadaş yukarıda yazmış başından geçeni.örnegi altta :)
samatagir
aynen katılıyorum..en son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

örneklerle sabit ama senin başından geçen farklı sana kısa ve öz burası Türkiye bizim memurlar başka yerde bulunmaz.:cat:

alp_tunay
22 Şubat 2010, 00:15
2004 yazı faturalı aldığım motoru 2005 model olarak tescile geçti...

yani 2004 sonu alsaydımda 05 olarak geçebilirdi ama 1 yıl var arada nerden nereye...ve motoru satarken 2005 model olarak sattım...bu ne şimdi...hacı yatıcam yarın devam ederiz sabahcıyım bu aralar...

Olm tescil tarihi ile modeli karıştırma.... Tescil tarihi trafiğe çıkış tarihidir..O ruhsatın öteki yaprağında yazar... :cat::cat::cat:
Tescil tarihi ayrı şey modeli ayrı şey... :cat::cat::cat:

sysroot
22 Şubat 2010, 00:20
konuyu açıp soruyu soran sensin,cevaplara itiraz eden yine sensin anlamadım birtürlü arkadaş.madem biliyorsun iş olsun diyemi topic açıyorsun bize kafa yorduruyorsun.arkadaş yukarıda yazmış başından geçeni.örnegi altta :)
samatagir
aynen katılıyorum..en son 2008 de izmirden mct 250 almıştım.2005 modeldi.tabi istanbul plakalı oldu.trafiğe çıkış 2008 oldu tabi.sattığımda adam abi 1,5 sene de ne çok yol yapmışsın demişti

örneklerle sabit ama senin başından geçen farklı sana kısa ve öz burası Türkiye bizim memurlar başka yerde bulunmaz.:cat:

Soru soruyorum diye yorum yapamayacağım anlamınamı geliyor bilmediğim konuda soru sordum cevaplar aldım senden öğrenemem nasıl davranmam gerektiğini :wiinkk:

Ayrıyetten lütfen sen kafa yorma çık topicten rahatsız olduysan.
Sadece bildiğim konuda cevap verdim oda bizzat kendi ruhsatımda yazıyor arkadaş şehir değiştirmekten bahsetmiş Trafik Çıkış tarihide değişebilir yazmış bende öyle şey yok diyorum bizzat kendi ruhsatımdan baktım açıklık getirdim sadece o yönde.

Konuyu anlamadan saçma sapan polemik yaratma.

Rahatsız oluyorsan kafan yoruluyorsa cevaplamassın olur biter.

Arjantinli69
22 Şubat 2010, 00:44
Soru soruyorum diye yorum yapamayacağım anlamınamı geliyor bilmediğim konuda soru sordum cevaplar aldım senden öğrenemem nasıl davranmam gerektiğini :wiinkk:

Ayrıyetten lütfen sen kafa yorma çık topicten rahatsız olduysan.
Sadece bildiğim konuda cevap verdim oda bizzat kendi ruhsatımda yazıyor arkadaş şehir değiştirmekten bahsetmiş Trafik Çıkış tarihide değişebilir yazmış bende öyle şey yok diyorum bizzat kendi ruhsatımdan baktım açıklık getirdim sadece o yönde.

Konuyu anlamadan saçma sapan polemik yaratma.

Rahatsız oluyorsan kafan yoruluyorsa cevaplamassın olur biter.

dikkat ediyorum yazılarına ters yorum ve ya ögretici yorumlarda hemen agresif oluyorsun ,kötü bir durum senin adına üzülüyorum.
çık demek sana mı kaldı onu da anlamak isterim,o cümleyi yazarken kendini hangi vasfa koyuyorsun merak ettim dogrusu.
sen yazmadınmı yukarıdaki yazıyı hem diyorsun motorum 99 model trafik çıkıl tarihi 2004 hem diyorsun benimki farklı,yazdıklarını okuyarak yaz derim o zaman.insanların başından geçenleri yazıyoruz olmaz öyle diyorsun madem biliyorsun makaramı yapıyorsun.ayrıyeten yazılarında daha yapıcı samimi yazmanı agresif cevaplar vermemeni öneririm.

m.şanveren
22 Şubat 2010, 12:58

çok basit reklamlarda bile duymuşsunuzdur.mesela 2009'un 10. ayda aracın reklamlarında ''2010'' model helebilmemne....model...araçlarımız yetkili showrumlarımızda,fırsatları kaçırmayın...reklamlar bitti:P

şimdi sonuç: yıl-2009...model-2010.

2010 ocak-1 dediğinde ithalata başlansa taaaaaaaa atıyorum fransadan hangi ara getirsin hangi ara satışa sunsun,bayi gidip aracı alsın reklamlarını hazırlasın illere dağıtılsın...vs.vs.vs.uzarda uzar toplam süre 4 ay..yani bir önceki yılın sonuna doğru bu hazırlıklar yapılır yılsonuna ancak yetişir.

bilmem anlata bildimmi...

Akileos
22 Şubat 2010, 13:05
çok basit reklamlarda bile duymuşsunuzdur.mesela 2009'un 10. ayda aracın reklamlarında ''2010'' model helebilmemne....model...araçlarımız yetkili showrumlarımızda,fırsatları kaçırmayın...reklamlar bitti:P

şimdi sonuç: yıl-2009...model-2010.

2010 ocak-1 dediğinde ithalata başlansa taaaaaaaa atıyorum fransadan hangi ara getirsin hangi ara satışa sunsun,bayi gidip aracı alsın reklamlarını hazırlasın illere dağıtılsın...vs.vs.vs.uzarda uzar toplam süre 4 ay..yani bir önceki yılın sonuna doğru bu hazırlıklar yapılır yılsonuna ancak yetişir.

bilmem anlata bildimmi...

çok basit olan ne onu anlamadım...

2011 de üretilen bir araç 2010 da nasıl trafiğe çıkar zaten daha imal edilmemiş ki:pale::pale:

sysroot
22 Şubat 2010, 13:12

2011 de üretilen bir araç 2010 da nasıl trafiğe çıkar zaten daha imal edilmemiş ki:pale::pale:

Hocam şimdi 2010 ayındayız , yılbaşına doğru 2011 modeller gelicek ülkemize.Biz Kasım ayında satın aldık 2011 model araç trafiğe çıkmak istiyoruz mecbur trafiğe çıkış tarihi KASIM 2010 olucak.

m.şanveren'de dediği gibi yıl sonuna doğru hazırlıklar yapılıyor anca reklamdır vs. yapılır o yüzden bu durum ortaya çıkıyor.

m.şanveren
22 Şubat 2010, 13:13

yuhhhhhh.daha birşey demiyorum..senin iş ferhat ve şirin hikayesi oldu...

temel dursuna sormuş bu ferhat şirinin nesi oluyor.dursun başlamış anlatmaya ...işte şirin ferhatın manitası aşkından dağları deldi teknaşına yolları aştı kız başına.falan fıstık.tammm 1 saat anlatmış..anladınmı temel şimdi demiş..temelin cevabı''herşeyi anladımda...eeee bu ferhat şirinin nesi oluyo orayı anlamadım...:pr::pr::pr:

Ante
22 Şubat 2010, 13:17
http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3365

Başka da bir şey demiyorum. Temel'le sanayi bakanlığı uğraşsın.

m.şanveren
22 Şubat 2010, 14:01
http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3365

Başka da bir şey demiyorum. Temel'le sanayi bakanlığı uğraşsın.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

eftelya
22 Şubat 2010, 14:48
plakanın takıldığı gün yani .