PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : notere sevinirken sigortadan yedik

satoyama
21 Şubat 2010, 18:25
arkadaşlar bildiğimiz gibi noterdeki alım satım vergisini devlet kaldırmıştı eski masrafın 4/1 gibi bir mebla ödemeye başlamıştık bu çok sevindirici bir durumdu..
fakat tabi bu sevinç ruhsatı üzerinize almaya gittiğiniz zaman bitiyor:) çünkü zorunlu trafik sigortası almış başını gitmiş..

ankara sigorta: 500 küsür tl (ama yapmıyorlar zaten)
başak groupama: 120tl
güneş sigorta:140tl
aksa sigorta 89tl

malesef hükümet sigorta olayını serbest bırakmış yani olay şu, biraz kafayı çalıştırınca ortaya çıkıyor! noterden aldığı vergiyi kaldırıp sigortaya yansıtmış bunu neden yapmış anlayayım (ben öyle yorumluyorum)

çünkü eskiden kayıt dışı taşıt sorunları, devletin bunu takip etmesi bi takım adli ve hukuki davalar sahibi belirsiz araçlar bu olayların önüne geçmek ve tabiki yine bizleri vergiye mecbur bırakmak için. (muayene gibi) nasılmı? eskiden noter masrafı yüzünden satış yapılmayan araçlar şimdi cüzi noter masrafı ile daha kolay ve teşviki durumuma geldi tamam aracın satışı aldınız şimdi 1 ay içerisinde aracın ruhsat devrini üzerinize almanız gerekli yoksa hem ceza var hem bağlanma sorunu!! gidip bu işlemleri yapmanız gerek bu işelmlere başlamak için sgorta şart ve ordan kaçarınız yok yani önceki noter olayına yanaşmayan kişi şimdi satışı aldığı için devire mecbur bırakılıyor:rendeer:

gittiğim 4-5 sigorta şirketi ağış birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyor "bu para hazineye gidiyor!!" bende; hela-ı hoş olsun diyorum :cat:

trgy
21 Şubat 2010, 18:42
arkadaşlar bildiğimiz gibi noterdeki alım satım vergisini devlet kaldırmıştı eski masrafın 4/1 gibi bir mebla ödemeye başlamıştık bu çok sevindirici bir durumdu..
fakat tabi bu sevinç ruhsatı üzerinize almaya gittiğiniz zaman bitiyor:) çünkü zorunlu trafik sigortası almış başını gitmiş..

ankara sigorta: 500 küsür tl (ama yapmıyorlar zaten)
başak groupama: 120tl
güneş sigorta:140tl
aksa sigorta 89tl

malesef hükümet sigorta olayını serbest bırakmış yani olay şu, biraz kafayı çalıştırınca ortaya çıkıyor! noterden aldığı vergiyi kaldırıp sigortaya yansıtmış bunu neden yapmış anlayayım (ben öyle yorumluyorum)

çünkü eskiden kayıt dışı taşıt sorunları, devletin bunu takip etmesi bi takım adli ve hukuki davalar sahibi belirsiz araçlar bu olayların önüne geçmek ve tabiki yine bizleri vergiye mecbur bırakmak için. (muayene gibi) nasılmı? eskiden noter masrafı yüzünden satış yapılmayan araçlar şimdi cüzi noter masrafı ile daha kolay ve teşviki durumuma geldi tamam aracın satışı aldınız şimdi 1 ay içerisinde aracın ruhsat devrini üzerinize almanız gerekli yoksa hem ceza var hem bağlanma sorunu!! gidip bu işlemleri yapmanız gerek bu işelmlere başlamak için sgorta şart ve ordan kaçarınız yok yani önceki noter olayına yanaşmayan kişi şimdi satışı aldığı için devire mecbur bırakılıyor:rendeer:

gittiğim 4-5 sigorta şirketi ağış birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyor "bu para hazineye gidiyor!!" bende; hela-ı hoş olsun diyorum :cat:

arkadaşım bana kazıklandığımı söylemişti ama şimdi belli oluyor bu fiyatlardaki artış,ben de 75 lira verdim sigorta için.

GOKHAN42
21 Şubat 2010, 18:47
arkadaşlar geçmiş olsun diyelim çok üzücü bi durum ama sigorta 35TL..... ergo isviçre den motoruma sigorta yaptırdım geçen haftalarda... durum bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

sigortacıdan sigortacıya da bu fiyat aralığı değişiyor arkadaşlar.. tanıdığınız sigortacılar çok kolaylık sağlayabilir. Aksigorta bana 75 tl demişti. ama araştırınca 35 tlye yaptırmış bulunuyorum.

satoyama
21 Şubat 2010, 18:49
arkadaşlar geçmiş olsun diyelim çok üzücü bi durum ama sigorta 35TL..... ergo isviçre den motoruma sigorta yaptırdım geçen haftalarda... durum bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

sigortacıdan sigortacıya da bu fiyat aralığı değişiyor arkadaşlar.. tanıdığınız sigortacılar çok kolaylık sağlayabilir. Aksigorta bana 75 tl demişti. ama araştırınca 35 tlye yaptırmış bulunuyorum.

bu durum konyada senin içinmi yoksa bütün ergo isviçre içinmi geçerli :silent:

mücahit_89
21 Şubat 2010, 19:04
walla bende yeni motor aldım noter 35 tl mi ne tutumuştu sevndim ama sigorta 80 aldılar okdar yere sordum en ucuzu bunu buldum banada dedikleri sen motoru yeni aldgıın için sana sıfırdan açıcaz yoksa daha ucuz dedi.

satoyama
21 Şubat 2010, 19:10
walla bende yeni motor aldım noter 35 tl mi ne tutumuştu sevndim ama sigorta 80 aldılar okdar yere sordum en ucuzu bunu buldum banada dedikleri sen motoru yeni aldgıın için sana sıfırdan açıcaz yoksa daha ucuz dedi.

hiç farketmiyor ister yeni ister 2. el ister 20bin € luk ister 1000tl lik motor hepsi aynı

NoVaRiX
21 Şubat 2010, 22:03
Istanbul plakalı motorlar için daha pahalı bu sigorta olayı..

speirs
21 Şubat 2010, 22:10
Istanbul plakalı motorlar için daha pahalı bu sigorta olayı..

bu konuda haklısın arkadaşım

ennginn
21 Şubat 2010, 22:20
Dün yatırdım. Ergo isviçre 53.TL

Şair Sigortadan

motoseyyah
21 Şubat 2010, 23:48
Arkdaslar bi yanlışınız olmasın .07 .01. 2010 da motosıkletime zorunlu trafik sigorta yaptırdım 23.61 TL tuttu.Otomobilimi de o tarihlerde zorunlu trafik sigortası yaptırmıstım o bile 135 TL tuttu.Yalova ya mahsus indirim olsa bile farklar %15 leri geçmez .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

Arkdaslar bi yanlışınız olmasın .07 .01. 2010 da motosıkletime zorunlu trafik sigorta yaptırdım 23.61 TL tuttu.Otomobilimi de o tarihlerde zorunlu trafik sigortası yaptırmıstım o bile 135 TL tuttu.Yalova ya mahsus indirim olsa bile farklar %15 leri geçmez .

hatta bi hatam varmı diye sigorta poliçesini inceledim herhangi bir hata yok. Tamı tamına 23.61 TL.

osmaniyeli
22 Şubat 2010, 00:01
45 te ben verdim

mete_han
22 Şubat 2010, 00:04
kanka bende 13 Ocakta yaptırdım 45 lira tuttu...

GOKHAN42
22 Şubat 2010, 00:15
bu durum konyada senin içinmi yoksa bütün ergo isviçre içinmi geçerli :silent:

sanmıyorum kardeş... aksigortadan 70tlyi duyunca dayıma haber verdim fiyatı soledim. 2 dk bekle dedi.. tekrar aradı,dayım araba da alır satar hep sigorta işini bi arkadaşına yaptırır onu aramış sormuş.. gittik ve ona yaptırdık.. yani diyeceğim o ki tanıdıklarınıza yaptırın.. sigortacıların elinde bu fiyatlardaki oynamalar..

RunemagicK
22 Şubat 2010, 00:36
2 hafta önce 75tl verdim, o kadarda araştırmıştım

alp_tunay
22 Şubat 2010, 00:41
Motorların cc ve modeline göre belirleniyor demişlerdi bana...
Arabalarda bile aynı sistemi uyguluyorlar....

Üretim yılı ve Motor hacimleri....
Mesela ben kartal marka arabama 197 lira ödedim.... :cat:
Bu kanun gelmeden önce 159 ödemiştim..:pr:

GOKHAN42
22 Şubat 2010, 01:09

senin bahsettiğin vergisi olabilir kardeş senelik ödediğin.. 2000 model 2000 motor bir lagunayı 135tlye sigortalatmıştık.. verdiğin fiyatlar çok yüksek..

speirs
22 Şubat 2010, 01:11
50 ye yapan da sigorta yapıyor 150 yapanda. birileri fırsattan istifade edip soymaya çalışıyorlar.

euro79
22 Şubat 2010, 01:15
ya ben arabamı yaptırdım eylul ayında tam 305 tl tuttu nasıl oluyorda 120 tl tutan araclar oluyor bılen varmı .motorum 40 tl tutmustu hadı onu anladık 305 tl ne iş ya

motoseyyah
22 Şubat 2010, 01:16
Megane : 135.00 TL
Yamaha YBR: 23.61 :) TL
Yazılanlara bakılırsa trafik sigortalarını Yalova da bedavaya yaptırmışız.

serkanADH13
22 Şubat 2010, 01:20
Arkadaşlar Gazi Osman Paşa ve yakınında olanlara,
veya yakınlaşırım ne varmış yani diyenler için,

küçükköy vergi dairesinin alt katında bulunan,
ESER TRAFİK MÜŞAVİRLİĞİ'ni önerebilirim.

telden bilgi alabilirsiniz.
0 532 764 78 56
0 212 477 58 76

bu arada bana burayı gökhan tavsiye etti derseniz.
daha tanıdık olabılırsınız...

firmalar motosikletlerin kaza rısklerı daha fazla oldukları ıcın sıgorta yapmak ıstemıyorlarmış,
fakat yapmak zorunda oldukları ıcınde,
müşteri başka firmaya yaptırsın dıye fıyatları tavanda tutuyorlarmış,

Kolay Gelsin...

satoyama
22 Şubat 2010, 01:20

hangi firma? gidip yarın sorucam :)

euro79
22 Şubat 2010, 01:22
megan kac model ybr kac model

jada82
22 Şubat 2010, 01:25
Motosikletimi 2 ay önce axa sigortadan (5 gün gecikme ücreti dahil) 35 tl ye yaptırdım, ama serbest piyasa olduğu için sigorta şirketlerinin ücretleri birbirlerini tutmadığı gibi çok fahiş ücretler karşımıza çıkıyor. Bu yüzden araştırmadan sigorta yapmamak lazım.
Sigorta yaptırdığım yer İstanbul seyrantepede ki "ispar iş merkezi" o semte yakın olanlar için adres vereyim dedim...

Arjantinli69
22 Şubat 2010, 01:30
bende 75 tl demişti anadolu sigorta kaç allianz poliçe yaptı 41 tl.sigortacım senelerdir aynı ama fiyatlarda farklılık olabiliyor diyor.birde reno mais te fiyatlar baya uygun.anadolu yakasında çok yerde fiyatlar düşük.

alp_tunay
22 Şubat 2010, 01:32
senin bahsettiğin vergisi olabilir kardeş senelik ödediğin.. 2000 model 2000 motor bir lagunayı 135tlye sigortalatmıştık.. verdiğin fiyatlar çok yüksek..

Fiyatları ben vermedim.... :bounce::bounce::bounce:
Konumuz vergi değil sigorta.... :wiinkk::cat::cat:
Lagunayı 135 liraya sigortalattım diyorsun.... İmkansız... :cat::cat::cat:
Bence git bir poliçeni kontrol ettir.... Sahte olmasın... :cat::cat::cat:

Bilgisayardan baktığımda en düşük araç sınıfında idi aracım... 1994 model ve 1600cc....

Dediğim gibi naylon poliçe olmasın aman..Bir kontrol ettir sen... :cat::cat::cat::cat:

tuyra
22 Şubat 2010, 01:44
Yarın 2 tane motosikleti üzerime alacağım. Eğer böyle bir durum varsa yandık :)

ARBETUS
22 Şubat 2010, 09:24
geçen hafta ben yaptırdım sigorta 90 TL geçen sene %40 cezalı ödediğim için bu sene %20 cezalı ödedim artık sigorta primlerinde aracın bağlı olduğu il ve araç sahibinin yaşıda risk olarak gözönünde bulunduruluyormuş. benim aldığım en ucuz fiyat aksigortadaydı onu aldm. yoksa 130 150 190 lar havada uçuşuyordu :d bu plaka olayına kafayı taktım plakayı 25 yaptırcam :P 700 liraya yakın para harcadım ama hala motorumun eksikleri var. Kırılan plakayı bastırıcam daha :)

Sağlıcakla.

aSuBaYaH
22 Şubat 2010, 10:05
yakında insanlar plaka ruhsat çıkarmadan motorlara binmeye başlarsa hiç şaşırmayacağım

NoVaRiX
22 Şubat 2010, 10:08
yakında insanlar plaka ruhsat çıkarmadan motorlara binmeye başlarsa hiç şaşırmayacağım

Anadolunun pekçok köşesinde süreç hala böyle..

motoseyyah
22 Şubat 2010, 11:02
hangi firma? gidip yarın sorucam :)

Yalova da Oba turizm in bünyesinde Başol haraç sigortacılık.ergo isviçre sigorta.Kasım bey e selamımı söyleyin işinizi halleder.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:59 ----------

megan kac model ybr kac model

megan 1999 model
yamaha city 2009 model

yaptırdığım sigorta : başol haraç sigortacılık yalova

VaScO1925
22 Şubat 2010, 11:28
31,75 tl ye yaptırdım ybr 2006 model :s

NoVaRiX
22 Şubat 2010, 13:44
Arkadaşlar, özellikle yazdım yukarıda..

İzmirde, Kırklarelide, Diyarbakırda, Cartta Curttaki arkadaşların sigorta masraflarının 30 lira seviyelerinde olması gayet normal!!

ISTANBUL pahalı. Otomobillerde de durum böyle. Aynı otomobil istanbul plakalıysa 2 katı sigorta masrafı oluyor..

motoseyyah
22 Şubat 2010, 13:57
Arkadaşlar, özellikle yazdım yukarıda..

İzmirde, Kırklarelide, Diyarbakırda, Cartta Curttaki arkadaşların sigorta masraflarının 30 lira seviyelerinde olması gayet normal!!

ISTANBUL pahalı. Otomobillerde de durum böyle. Aynı otomobil istanbul plakalıysa 2 katı sigorta masrafı oluyor..

otomobilimin plakası 34......yani istanbul plaka. 1999 model 135 TL Ödedim.
motosıklet ise 77..... yani yalova plaka 2009 model ve ödediğim ücret 23 TL .Sigortacılar arasında inanılmaz fiyat farklılıkları var.İyıce arastırın sorun soruşturun varsa tanıdık bildik ona yaptırın.

Slayerrr
24 Şubat 2010, 23:28
Sigorta şirketleri arasında fark var ancak asıl fark şehirlerden oluyor. Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği bir tarife yayınlıyor. Sigota şirketleri buna bağlı almak zorunda değil ama yaklaşık olarak bu tarife üzerinden gidiyorlar. Buna göre mesela Balıkesir'de motosiklet sigortası 25 TL, İstanbulda ise 131 TL. Merak edenler için tam liste http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/tarife.xls

GOKHAN42
24 Şubat 2010, 23:45
Fiyatları ben vermedim.... :bounce::bounce::bounce:
Konumuz vergi değil sigorta.... :wiinkk::cat::cat:
Lagunayı 135 liraya sigortalattım diyorsun.... İmkansız... :cat::cat::cat:
Bence git bir poliçeni kontrol ettir.... Sahte olmasın... :cat::cat::cat:

Bilgisayardan baktığımda en düşük araç sınıfında idi aracım... 1994 model ve 1600cc....

Dediğim gibi naylon poliçe olmasın aman..Bir kontrol ettir sen... :cat::cat::cat::cat:

kardeşim yalan mı söylüycem. 2000 model pirivilage 2000 motor 16W laguna. sigrtalattık 135tl. az mı buldun çok mu?
hiç bir şekilde yalan dolan veya sahtelik söz konusu değil sigortadan sonra trafikte işlemleri hallettirdik(motosikletim için)
hiç bi resmi işlem nayllon poliçe üzerinden yapılmaz:bounce::farao:
sen sigortacını kontrol ettir ne dersin:bounce::bounce::cherry:

satoyama
25 Şubat 2010, 00:11
arkadaşlar istanbul plakalalı araçlarda sigorta fiyatları fazlaymış durum bu

NoVaRiX
25 Şubat 2010, 00:52

Yukarıda kendimi yırttım ISTANBUL PAHALI diye.. :pr:

mete_han
25 Şubat 2010, 01:41

beter ol sato...:Pinnovanın lanetine uğradın bence...:P

demirgursel
25 Şubat 2010, 12:59
dün 2006 cbf500 ümü 26400 liraya sigortalattım, bence aldığınız fiyatlar uçuk

hayyam19
25 Şubat 2010, 13:37
Merhaba,
Trafik sigortalarında devtetin serbest bıraktığı oran % 15 . Sigorta şirketi bunu aşağıda çekebilir yukarı da. Plakanın 34 veya başka olması poliçeyi risk faktöründen dolayı etkiler.

satoyama
25 Şubat 2010, 14:12
dün 2006 cbf500 ümü 26400 liraya sigortalattım, bence aldığınız fiyatlar uçuk

sence neden öyle bi fikrin varmı :queen:

By Mükemmel
25 Şubat 2010, 15:39

Verdiğin rakam çok yüksek, bir yanlışlık olmasın.:bounce:

Hakikaten İstanbul pahalı, ben 2005 Megane'ı 130 TL'ye sigortalattırdım.:cyclopsan

demirgursel
25 Şubat 2010, 22:42
sence neden öyle bi fikrin varmı :queen:

benim fikrim yok senin varmı:bounce: :queen: