PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye !!!

elegance45
17 Şubat 2010, 22:02
http://www.sahibinden.com/al-bin-git_regal_raptor_2006_model-20WQQaXQQ15876192WQQpXQQdisplayitem

ARKADAŞLAR MONDİAL 150 ZAT'IMI SATIP BAŞKA Bİ MODEL ALMAK İSTİYORUM VİTESLİYE GEÇMEK İSTİYORUMDA DENEBİLİR ŞU LİNK'DEKİ MOTOR NASILDIR MARKA MODEL KALİTE OLARAK NASILDIR KULLANANLAR BİLENLER VARSA BURAYA İNCEDEN Bİ AÇIKLAMA YAPABİLİRMİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN TEKERİNİZ DÜZ BASSIN İNŞALLAH :):cat:

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:04
ragal iyidir.
açıkçası ben bile bu motoru almayı düşünürdüm. ama 10 000 km yi geçmiş olması biraz sakat bence.
imkanın varsa 10 000 km yi geçmemiş motor almanı tavsiye ederim.

elegance45
17 Şubat 2010, 22:06
teşekkürler :)

Sinan Aksu
17 Şubat 2010, 22:09
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/?pp=20&daysprune=-1&prefixid=1_Regal_Raptor_Motosiklet

İsterseniz link'e bi göz atın.

elegance45
17 Şubat 2010, 22:12
saol :):):)

Sinan Aksu
17 Şubat 2010, 22:15
saol :):):)

:rendeer::rendeer:

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:20
o motor için o kadar para vermek bence anlamsız. Virago 250 modeline bakmanı tavsiye ederim

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:22
virago kaç para?

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:24
sahibindende bakacak olursan 250 lik viragolar 2800 den başlıyor.

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:25
http://www.sahibinden.com/paraya_ihtiyactan_acil_satilik-45WQQaXQQ19069347WQQpXQQdisplayitem

bunu diyorsun herhalde
1993 model 59.00 km de.(tabi gerçek KM si mi?)
sana da mantıklı geliyor mu bunu almak?

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:29
o 93 model virago 10 tane ragali götütür getirir hadi tamam egzoz ları falan kötü duruyo o zaman buna bak madem öyle

http://www.sahibinden.com/21447_km_de_1992_model_yamaha_virago-45WQQaXQQ14133596WQQpXQQdisplayitem

Recaİ
17 Şubat 2010, 22:29
http://www.sahibinden.com/paraya_ihtiyactan_acil_satilik-45WQQaXQQ19069347WQQpXQQdisplayitem

bunu diyorsun herhalde
1993 model 59.00 km de.(tabi gerçek KM si mi?)
sana da mantıklı geliyor mu bunu almak?

Yamaha olduğu için 60.bindede alınır :)

ol_gu87
17 Şubat 2010, 22:30
virago 250 honda cmx 250 onlara bakmanı tavsiye ederim ilk önce ulamazsan regal raptor al bunlarda çok güzel motordur kulananlar genelde çok memnunlar pek arıza çıkartmıyor

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:31
1992 MODEL 21447 KM`DE

sana inandırıcı geliyo rmu?
bence bi sıfır eksik yazmışlar.

regali bu kadar kötüleme.
bende biliyorum japon motora binmeyi satın almayı hava atmayı. ama paramız buna yetiyor!

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:31
dostum paramız buna yetiyorluk bir iş yok ki ortada regal e istenen fiyat 2.900 benim gösterdiğim virago da 2.900

Recaİ
17 Şubat 2010, 22:34
1992 MODEL 21447 KM`DE

sana inandırıcı geliyo rmu?
bence bi sıfır eksik yazmışlar.

regali bu kadar kötüleme.
bende biliyorum japon motora binmeyi satın almayı hava atmayı. ama paramız buna yetiyor!

:cat: Km 'si Doru değildir..Arada kaç yıl var. Oynama vardır. Çin motora bende bindim 6 ay..Hatta bugun onu geri alırken kaza yaptım..ama gerçekten 3 4 marka dışında motorlara guvenmıyorum artık.. 2.800 e de arkadaş güzel bir şey bulur diye düşünüyorum:cat:

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:34
birisi 2006 model. diğeri 92-93 model.
hadi aldı diyelim arkdaş bu motoru. ikinci el sonra satabilcek mi?
türkiye şartlarında o çinli daha çabuk satılır emin ol
93 model olan 2009 mayısta verilmiş ilan. hala satamadıysa. bi iş vardır.

elegance45
17 Şubat 2010, 22:37
model eskiliği ve km çokluğu kafamı karıştırıyo dediğiniz motorlarda

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:40
birisi 2006 model. diğeri 92-93 model.
hadi aldı diyelim arkdaş bu motoru. ikinci el sonra satabilcek mi?
türkiye şartlarında o çinli daha çabuk satılır emin ol
93 model olan 2009 mayısta verilmiş ilan. hala satamadıysa. bi iş vardır.

regal o fiyata gidermi sence 2900 tl :sunny: yedek parça konusunda sıkıntısı bir motor istanbulda ali usta ankarada redline motor bakıyor regale yedek parça fiyatlarıda dudak uçuklatır ve en sonunda çin malı ve yığınla kronik sorunu var . viragoların piyasası bitmez onlar birer klasiktir ve far çerçevesinden arka stop lambası kapağına kadar her parçasında made in japan yazar tekrar söylüyorum 92 model bi virago 2006 model bir regali 10 kere cebinden çıkartır

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:41
he dostum he

elegance45
17 Şubat 2010, 22:41
dead rider sen sanırım virago kullanıcısısın modeli falan kaç km si

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:43
model eskiliği ve km çokluğu kafamı karıştırıyo dediğiniz motorlarda

dostum benim bundan önceki motorum jinlun 250 idi 2005 modeldi . geçen yaz onu satıp 93 model virago aldım üstelik arızalıydı . eski motorumdada çok şükür hiç yolda kalmadım bundada daha şimdiye kadar çok şükür bi sorun olmadı motora nası bakarsan oda aynı şekilde karşılık verir ki sattığım jinlun 58.000 km deydi sen düşün . ama şu var 2005 şahin mi 93 mercedes mi ?

elegance45
17 Şubat 2010, 22:44
dostum benim bundan önceki motorum jinlun 250 idi 2005 modeldi . geçen yaz onu satıp 93 model virago aldım üstelik arızalıydı . eski motorumdada çok şükür hiç yolda kalmadım bundada daha şimdiye kadar çok şükür bi sorun olmadı motora nası bakarsan oda aynı şekilde karşılık verir ki sattığım jinlun 58.000 km deydi sen düşün . ama şu var 2005 şahin mi 93 mercedes mi ?

ewt mantıken doğru konuşuyosun ama insan olur olmaz korkuyo markada olsa eski diye bi soru işareti belirmiyo değil :S şaşırdım

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:45
sen virago 535 i kaç paraya aldın?
kaç km dedi?
şimdi kaç km?
bende almak istiyom virago.

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:46
he dostum he

tartışma çıkartmaya ne luzüm var arkadaşım 'he dostum he' nedemek. bu forumda her konuya yorum yazan bir üye değilim sadece iyi bildiğim konularda yorum yazıyorum arkadaşlarımızı yanıltmamak . nerden iyi bildiğimi soracaksın ev arkadaşımın motoru regal raptor 250 T gidon olanından class modeli 2006 model . başına gelen sorunları biliyorum ondan burda arkadaşı uyarıyorum

elegance45
17 Şubat 2010, 22:48
senin viragoyu kaç km de aldın şimdi kaç km de

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 22:48
Ferhat Usta'ya 2 ay önce Yamaha Vigaro geldi. Motoru kaldırıma çarpmışve motor kapağını kırmış. Binerek gelince motoru yakmış netice 2 küsür bin lira hadi bu normal ama 2 aydır parça bekleniyor...

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:49
sen virago 535 i kaç paraya aldın?
kaç km dedi?
şimdi kaç km?
bende almak istiyom virago.

1500 tl ye aldım arızalı şekilde muayenesi yapılmamış halde
28.000 deydi aldığımda şu an 32000 km de

Tundzhay
17 Şubat 2010, 22:49
bir çinliye sorun geldi diye bütün çinlilere sorun gelecek diye bi kanun mu var?
''nası bakarsan oda aynı şekilde karşılık '' senin sözün
bende çinli kullanıyorum. çevremde de çinli kulllanan var. evet sorun yaşayn oluyor. ama genelde sürücülerden kaynaklanan

elegance45
17 Şubat 2010, 22:51
ya aga tartışma olmasın güzel bi fikire ihtiyacım var kafam karışıyo

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:52
Ferhat Usta'ya 2 ay önce Yamaha Vigaro geldi. Motoru kaldırıma çarpmışve motor kapağını kırmış. Binerek gelince motoru yakmış netice 2 küsür bin lira hadi bu normal ama 2 aydır parça bekleniyor...

motorun kapağının kırılması sonucu motorun yanması gayet normal her motorda bu olur .virago 250 nin parçaları internette sahibinden de ebayde ve bu işi yapan motosikletçilerden kolaylıkla bulunabilir. regalde aynı sorun olsaydı ne kadar masraf çıkardı sizce.

ferotr
17 Şubat 2010, 22:56
Eski japona bineceğime yeni çinliye binerim :rendeer: virago diyorsunuz ama bir arıza çıkarırsa donup kalırsınız,ne yapacağınızıda şaşırırsınız :wiinkk: Başına gelmeyen bilmezmiş ''derler'' arkadaşımızı yanlış yönlendirmeyelim..

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 22:58
motorun kapağının kırılması sonucu motorun yanması gayet normal her motorda bu olur .virago 250 nin parçaları internette sahibinden de ebayde ve bu işi yapan motosikletçilerden kolaylıkla bulunabilir. regalde aynı sorun olsaydı ne kadar masraf çıkardı sizce.

Parçaları kolay bulunur. Ayrıca hangi motor olursa olsun ikinci el alınınca mutlaka ufak tefekte olsa masraf yapmak lazım olur. :wiinkk:

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 22:58
Eski japona bineceğime yeni çinliye binerim :rendeer: virago diyorsunuz ama bir arıza çıkarırsa donup kalırsınız,ne yapacağınızıda şaşırırsınız :wiinkk: Başına gelmeyen bilmezmiş ''derler'' arkadaşımızı yanlış yönlendirmeyelim..

yeni çinlilerden kaç tanesinin yedek parça ve servis desteği var söylermisiniz.

Tundzhay
17 Şubat 2010, 23:01
servis ne ki?
hemenhemen bütün motor tamir ustaları 250 cc ye kadar olan motorları tamir ederler. bakımlarını yaparlar.
yedek parça konusunda ise hemen hemen hepsini internette rahatlıkla bulabilirsin?
ben 1 senedir çinliye biniyorum tek yedek parça gaz teli ihtiyacım oldu. tek arızası o idi...
sürücüde bitiroy herşey. bakarsan motora o da sana bakar..

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:05
Parçaları kolay bulunur. Ayrıca hangi motor olursa olsun ikinci el alınınca mutlaka ufak tefekte olsa masraf yapmak lazım olur. :wiinkk:

illaki ikinci el motora masraf yapılır hemde büyük bi heyecanla yapılır almışsınız motoru ya şurasına bunu alıcam şurasını söyle güzelleştirsem balata takımını değiştireyim kafanızda bir sürü şimşekler çakar o heyecanla . ama hocam ben sana soruyorum 2900 tl bir regal için uygun bir fiyat mı regal kullanıcısı olarak sen söyle .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

servis ne ki?
hemenhemen bütün motor tamir ustaları 250 cc ye kadar olan motorları tamir ederler. bakımlarını yaparlar.
yedek parça konusunda ise hemen hemen hepsini internette rahatlıkla bulabilirsin?
ben 1 senedir çinliye biniyorum tek yedek parça gaz teli ihtiyacım oldu. tek arızası o idi...
sürücüde bitiroy herşey. bakarsan motora o da sana bakar..

ederler . ama bi piston segman yenilemek istesen iş orda kalır . 250cc sıralı çift silindir tipi motorlar jinlun regal ramzey bu tip motorların bu tip parçaları genelde zor bulunuyor. mondialinde 250 lik aynı tip motoru var onların servisleri biraz daha iyi ama onun parçaları bir şekilde jinluna ramzeye uydurulur ama regalin motoru su soğutmalı olduğu için çoğu parça uymamaktadır . ilk motorumu alırken caracal a çok bakmıştım hatırlıyorum daha ikinci eli yoktu yeni çıkmıştı. sonra ondan vaz geçip regale baktım fiyatları 4500 4900 tl lerdeydi . ama sorna vaz geçip ikinci el bir jinlun aldım az para verip acemiliğimi atar daha iyi bir motora geçerim diye.

ferotr
17 Şubat 2010, 23:05
yeni çinlilerden kaç tanesinin yedek parça ve servis desteği var söylermisiniz.

yokmu? ilk defa senden duyuyorum !

Yamaha'nın parça fiyatları hakkında bilgin varmı (bende yamaha kullanıcısıyım) :bounce: Özellikle bu virago ise!!

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:08
yokmu? ilk defa senden duyuyorum !

Yamaha'nın parça fiyatları hakkında bilgin varmı (bende yamaha kullanıcısıyım) :bounce: Özellikle bu virago ise!!

hocam arızalı virago aldım diyorum yazın parça fiyatlarını iyi biliyorum

geçen yaz virago ya beyin aldım 350 tl ertesi gün elimdeydi . benzin pompasına 50 tl verdim . mesela.

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 23:10
illaki ikinci el motora masraf yapılır hemde büyük bi heyecanla yapılır almışsınız motoru ya şurasına bunu alıcam şurasını söyle güzelleştirsem balata takımını değiştireyim kafanızda bir sürü şimşekler çakar o heyecanla . ama hocam ben sana soruyorum 2900 tl bir regal için uygun bir fiyat mı regal kullanıcısı olarak sen söyle .

Pazarlık payı vardır içinde ve yanında verdiği montu, kaskı, belliği falan düşününce hepsine 2400, 2500 olabilir diyorum, ama iyi bir motorcuya göstermek lazım, tabii. Ayrıca motoru yürütmekte önemli, yani ben de japon alabilim ama parçaları pahalı derken bana pahalı. Gerçi verdiğin paranın karşılığını alıyorsun ama yine de iş paraya bakıyor. Yoksa kim istemez ki adam akıllı makinaya binmek?:wiinkk:

elegance45
17 Şubat 2010, 23:12
ya en iyisi linkteki motordan bahsedelim diğer motorlarda tartışma oldu çok

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:20
Pazarlık payı vardır içinde ve yanında verdiği montu, kaskı, belliği falan düşününce hepsine 2400, 2500 olabilir diyorum, ama iyi bir motorcuya göstermek lazım, tabii. Ayrıca motoru yürütmekte önemli, yani ben de japon alabilim ama parçaları pahalı derken bana pahalı. Gerçi verdiğin paranın karşılığını alıyorsun ama yine de iş paraya bakıyor. Yoksa kim istemez ki adam akıllı makinaya binmek?:wiinkk:

bence aksesuarlar sadece satılmasını kolaylaştırır fiyatını yukarı çekmesi gerekmemeli T gidon olsa hadi yine belki ama bence normal kasa regal için bu fiyat çok yüksek. yanlış anlaşılıyorum heralde regal kötü bir motor değil çinlilerin içinde gerçekten en kaliteliye oynayacak bi motor regal ama 3000 liram olsa gidip regal almam ben bunu diyorum sadece. ustam regalinde yedek parçaları japondan aşşağıya kalmıyor 1-1.5 sene önce regalin 2. vites dişlisi kırılmıştı istanbul ali ustadan sadece ikinci dişliye 120 tl vermiştik . gaz teli koptu ali usta 70 lira istedi :pale: orjinaline bizde kendimiz yaptık :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

dostum benim sana tavsiyem o motor için o fiyat çok fazla ki ilk defa vitesli motor kullanıcaksın şanzımanında sorun olması sebebiyle iyi bir tercih gibi durmuyo tabiki bana göre

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 23:28
Parçaları pahalı doğrudur...:cat:

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:35
bir tartışmadır aldı gitti :)

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 23:36
bir tartışmadır aldı gitti :)

Muhabbet oldu...:wiinkk:

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:38
Muhabbet oldu...:wiinkk:

akşam akşam heyecan oldu :) olan arkadaşa oldu ama pek yardımcı olamadık

siyahatmaca
17 Şubat 2010, 23:43
akşam akşam heyecan oldu :) olan arkadaşa oldu ama pek yardımcı olamadık

Yoo motorların parçalarına kadar her türlü bilgiyi aldı. Beşiktaş'ta ki Ali Usta'ya gitmemesine kadar. :cat:

DeaD_Rider
17 Şubat 2010, 23:47
ali ustayla telefonda konuşmak bir sanattır :)

ferotr
17 Şubat 2010, 23:51

bisan roadstar 250'ye bakmanıda şiddetle tavsiye ederim eski bir kullanıcısı olarak,virago ile aynı kasa v2 motor titreşim çok azdır :rendeer: