PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üstadlar Yardımınıza İhtiyacım Var

freestyle__
17 Şubat 2010, 18:06
Merhaba ben 14 yasındayım motosiklet tutkum var :cat: her baba gibi babam beni canından fazla sever bi dediğimi iki etmez :) Biraz maço dur ::pala:: Ama babam motorlara çok karşı :pale: Büyük boy Midibike istemişyim ona bile karşı :silent: Babamı nasıl ikna edebilirim ? Aşağıdaki mini chopperi almaya Hayır süratta yapmıyo küçük kalıbına uygun birşey bana kalırsa tehlikeside yok zaten bizim bulunduğumuz yerde trafikte yok :) bos bir alan hayır gercek motorda istemiorm onada hak veriorm bnm için endişelenior ama bende gercek motor istemiorm ki :silent: Acil Yardımlarınızı bekliyorum

İstediğim araç video yu lütfen izleyin zaten uzun birşey deil :cat:
http://video.libero.it/app/play?id=ee989e927cc8980bb4ec9806396755bb

Hidrolik Ön Frenler
Motor: 110cc, tek silindirli, 4 zamanlı, Hava Soğuk, CDI
Sağlam Çelik Gövde ve Vücut
Paslanmaz Çelik Muffler
Elektrik ve Kick Start
El-Kontrollü Twist Grip Handing
Gelişmiş Zinciri Drive Sistemi Otomatik Zinciri Gergi ile
:cat: Lütfen Yardım :rendeer:

cihan_kavsak
17 Şubat 2010, 18:54
oo ben üç yıldır istiyorum ama sonuç yok

bu yaz çalışmaya karar verdim bence senden çalışma kararı vermeyi üç yıl bekleme bu yaz çalış kendi motorunu al :)

deo
17 Şubat 2010, 19:00
bende L1 gidiyorum karnemdeki zayiflar gidince abimin depodaki cbr 125ligini verecekler cok calışıyorum duzelticem :cat:

freestyle__
17 Şubat 2010, 19:02
oo ben üç yıldır istiyorum ama sonuç yok

bu yaz çalışmaya karar verdim bence senden çalışma kararı vermeyi üç yıl bekleme bu yaz çalış kendi motorunu al :)

Haklısın ustam :) ya para sorun değil kazanmasına kazanırım ama bu yasımla nasıl alırım :) alsam bile izinsiz ::stretche :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

bende L1 gidiyorum karnemdeki zayiflar gidince abimin depodaki cbr 125ligini verecekler cok calışıyorum duzelticem :cat:
İnş. verir abin :)

deo
17 Şubat 2010, 19:08
Haklısın ustam :) ya para sorun değil kazanmasına kazanırım ama bu yasımla nasıl alırım :) alsam bile izinsiz ::stretche :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

İnş. verir abin :)

hacı onların gozunde motor hiçbişey sana bişey olmasından korkuyorlar ben bunu geçte olsa anladım gıttım para biriktirdim 2 kere mobilet aldım geri verdirdiler ama anladılar gecenlerde babam eger motor tutkun varsa bekle yaza abinin motorunu verelim veya crypton gibi ufak bişey alalım dedi bende bu lafı duyduktan sonra derslere asıldım :cat:

çalış taktır getir bak baba hak ettim motor alın diyebilesin

İHTİYAR
17 Şubat 2010, 19:40
Bütün gelişmiş ülkelerde gençler 10-12 yaşlarına kadar bisiklet,sonrasında kros tipi motorlar ile kırlarda trafiğe kapalı alanlarda eğitmen ya da bir yetişkin gözetiminde sürüş tecrübesi edinirler.En önemlisi trafik dışı alanlarda kullanılması sebebiyle EHLİYET alacak yaşa gelene kadar sürüş keyfini ve eğitimini almasını sağlar.
Bu tip motorlar hafif,düşük süratli,manevra kabiliyeti yüksek ve genç insanın enerjisini deşarj edebilmesi için uygun motorlardır.
Ne yazık ki bizde uygulanan satış politikaları,daha pahalı ve kar marjı yüksek olan modelleri pazarlamakta reklamlar bu yönde olmaktadır.
Gençlerin neredeyse tümünün gönlünde VVVOOOOOOOVVVVVVVVVVVVVVV diye giden bir motor vardır.Neden acaba? :) :)
Kros tarzı motorlar beden hareket ve yeteneklerinin gelişmesi için idealdir.kaza ve sonrasında oluşabilecek sakatlıklar daha azdır.Ayrıca kros motorların düşmesi halinde neredeyse hiç masraf çıkarmaz.Ancak diğer tip motorlar sehpadan düşse bile an az sinyal manet vb parçalar kırılır.
Neyse ben kimsenin kafasını karıştırmayayım.

İyi akşamlar.

freestyle__
17 Şubat 2010, 19:45
Bütün gelişmiş ülkelerde gençler 10-12 yaşlarına kadar bisiklet,sonrasında kros tipi motorlar ile kırlarda trafiğe kapalı alanlarda eğitmen ya da bir yetişkin gözetiminde sürüş tecrübesi edinirler.En önemlisi trafik dışı alanlarda kullanılması sebebiyle EHLİYET alacak yaşa gelene kadar sürüş keyfini ve eğitimini almasını sağlar.
Bu tip motorlar hafif,düşük süratli,manevra kabiliyeti yüksek ve genç insanın enerjisini deşarj edebilmesi için uygun motorlardır.
Ne yazık ki bizde uygulanan satış politikaları,daha pahalı ve kar marjı yüksek olan modelleri pazarlamakta reklamlar bu yönde olmaktadır.
Gençlerin neredeyse tümünün gönlünde VVVOOOOOOOVVVVVVVVVVVVVVV diye giden bir motor vardır.Neden acaba? :) :)
Kros tarzı motorlar beden hareket ve yeteneklerinin gelişmesi için idealdir.kaza ve sonrasında oluşabilecek sakatlıklar daha azdır.Ayrıca kros motorların düşmesi halinde neredeyse hiç masraf çıkarmaz.Ancak diğer tip motorlar sehpadan düşse bile an az sinyal manet vb parçalar kırılır.

İyi akşamlar.
:rendeer: Ne demek hocam :)

deli_mavi
17 Şubat 2010, 19:45

İyi akşamlar.

Daha ne diyecen yafu...tekere comagi soktun gittin...:mrgreen:

BiLaL_22
17 Şubat 2010, 20:24
aHH aHH aLLah inŞ Sana bir tane kısmet eder aynı babalara sahibiz galiba kardesm benimkide maço xD benimkide motosiklet tutkunu senin yasındayken bana cup aldı suan 16.5 yasındaym ^^ hala motora biniyorum babaları ikna etmek zorduk o konularda anneni devreye sok dicemde annede kolay kolay motosiklete evet diyeceğini sanmıyorum ^^ muhabbet et bende yrdm ederm fiLan de.. aLLah yardımcın olsun kolay deiLdir beLirtiyim ^^

freestyle__
17 Şubat 2010, 20:45
aHH aHH aLLah inŞ Sana bir tane kısmet eder aynı babalara sahibiz galiba kardesm benimkide maço xD benimkide motosiklet tutkunu senin yasındayken bana cup aldı suan 16.5 yasındaym ^^ hala motora biniyorum babaları ikna etmek zorduk o konularda anneni devreye sok dicemde annede kolay kolay motosiklete evet diyeceğini sanmıyorum ^^ muhabbet et bende yrdm ederm fiLan de.. aLLah yardımcın olsun kolay deiLdir beLirtiyim ^^

Saolasın Ustam :)

Ercanbg
18 Şubat 2010, 01:55
:cat:....................

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

merhabalar .... bende bi simson hastasıyım we almayı dşünüorum :) bu konuda yardımlarınızı bekliorum :)

Recaİ
18 Şubat 2010, 02:01
1-2 yıl beklemeni öneririm

freestyle__
18 Şubat 2010, 16:12
1-2 yıl beklemeni öneririm

:silent: Olmaz istediğim araç Tr de tek adam yurt dısından getittirmiş Hocam Satılması An meselesi :pale: :rendeer:Teşekkürler.

Sinan Aksu
18 Şubat 2010, 16:16
ya kardeşim nedir bu milletin babasından çektiği :)