PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farkı fiyatı!

songiden
17 Şubat 2010, 01:21
Canım TDM'imi yakında büyük bir bakıma sokacağım. Zincir dişli takımı da bakımda değişecek.

Orijinal zincir dişli takımının bir fiyatını öğreneyim dedim ve birkaç telefon ettim. Aldığım cevap "hobarey" dedirtecek cinstendi: 850TL!

7500 liraya aldığım motor için 850 liralık zincir dişli takımı...:)

Tabii olayın böyle olmadığını biliyordum. Hemen wemoto.com'a baktım. DID zincir ve dişli takımı (hem de x ring, o ring değil) 140 sterlin, gönderim dahil. yani haklaşık 320 TL

Siteye biraz daha göz arttım. Geçenlerde 40 liraya aldığım debriaj manetinin de 8 sterlin olduğunu gördüm. Ondan da getirtiyorum, bulunsun.

Şimdi kim açıklayacak bana bu farkı?

yürekçe
17 Şubat 2010, 01:24
Avrupa Birlik olup açıklar...

avare rulman
17 Şubat 2010, 01:27
Canım TDM'imi yakında büyük bir bakıma sokacağım. Zincir dişli takımı da bakımda değişecek.

Orijinal zincir dişli takımının bir fiyatını öğreneyim dedim ve birkaç telefon ettim. Aldığım cevap "hobarey" dedirtecek cinstendi: 850TL!

Tabii olayın böyle olmadığını biliyordum. Hemen wemoto.com'a baktım. DID zincir ve dişli takımı (hem de x ring, o ring değil) 140 sterlin, gönderim dahil. yani haklaşık 320 TL

Siteye biraz daha göz arttım. Geçenlerde 40 liraya aldığım debriaj manetinin de 8 sterlin olduğunu gördüm. Ondan da getirtiyorum, bulunsun.

ben açıklayayım: bu fark işini bilen adam farkı.

yalnız 200 euro üstünde gümrükte problem yaşayabilirsiniz. dişlileri ve zinciri ayrı ayrı getirrmek de durumu çözebilir.

GuNMember
17 Şubat 2010, 01:28
Orda Çinli Motorların Parçaları Ücretsizdir Herhalde (:
Ülkemız Sağolsun Uçana Kaçana Vergi Koyuyor...
%18 Kdv %Bilmemkaç Uçtu Kaçtı Vergısı %Bilmemkaç Neye Baktın Vergısı %Bilmemkaç Çok Para Kazandın Senın Neyıne Vergısı V.s V.s ....
Tahminimce Sebep Vergiler Ve Hobarley Sıpor (Spor Değil (: ) Malzemeciler (3ü5i Arama Gelene Daya Gitsin Taktiği) (:

speirs
17 Şubat 2010, 01:35
vergilerden ve kar fiyatlarından kaynaklanıyor

draggy
17 Şubat 2010, 01:43
işini bilen yurtdışı çalışır sadece motor malzemesi değil :) 1 tane Nolan Cruse Outlaw, 1 tane Z1R Drifter açık kaskı nakliye dahil toplam 44 $ a aldım, o fiyata Tr de safebet bile almam... Aldığım montların , eldivenlerin fiyatlarını hele bir görseniz... EBAY kullanmayı öğrenmekten başlayın önce...

mrock
17 Şubat 2010, 02:10
bana kalsa benzinide yurtdışından getirtmek gerek...

titanxxx
17 Şubat 2010, 02:10
valla kısaca bi özetini yapacak olursam yanı başımızda ırakta benzin ve mazot sudan ucuz türkiyede neden litresi 3,80 belki daha fazla ???
sen ona göre kafanda canlandır neden bu kadar fark oldugunu

UmARsIZ
17 Şubat 2010, 02:14

Hocam sen grenajı ne yaptın ?

Arjantinli69
17 Şubat 2010, 02:16
evet yurt dışında fiyat farkı neredeyse yarı yarıya.geçenlerde e-bay da gs500 motoru buldum komple sadece 240 dolar.bakalım getirte bilirsem süper olucak.burda sadece çıkma üst kapak 550 tl istiyorlar.

onur35
17 Şubat 2010, 02:34
dolandırıla dolandırıla bugünlere geldik...bakalım biz ne zaman dolandırmayı öğrenicez:silent:

excavatus
17 Şubat 2010, 10:05
valla kısaca bi özetini yapacak olursam yanı başımızda ırakta benzin ve mazot sudan ucuz türkiyede neden litresi 3,80 belki daha fazla ???

evet.. dunyada akaryakitin en ucuz oldugu 2. ulke Irak, 600 Lt`lik motorin deposunu 50$`a dolduruyorduk :)

Daha beteri, dunyada en ucuz akaryakitin oldugu ulke olan iran`da bizim komsumuz :)

Ahmedinejad: Petrol bizim kendi urunumuz, ve bu bir luks degil ihtiyac. Ben kendi halkima petrol`u maliyetinden satarim..

Simdi adam tamam sevilecek adam degil ama, mantalite duzgun :)

zamisli
17 Şubat 2010, 10:07
aga peki gümrük için kaç para istiyorlar ??

Gökhan
17 Şubat 2010, 10:15
Umarım gümrükte takılmaz aksi halde bu 320 tl bi miktar daha artar gerçi en fazla %10-15 artar o haliyle bile burdaki tutara göre hala çok ucuz:)

draggy
17 Şubat 2010, 11:10
Benim tüm deneyimlerim adi postanın hiç bir şekilde gümrüğe takılmadığı oldu... Ama yine de EBAY ile ilgili Türkçe alışveriş forumları var, bir inceleyin derim...

aya
17 Şubat 2010, 11:12

yahu burda rafine edip, tüpraş'tan çıkartıp kıbrıs'a gönderdiğimiz benzin bile orda 1,5 lira civarı. aynısı burda 3.8 lira. bunu nasıl açıklayabilir birileri bilmiyorum doğrusu...

excavatus
17 Şubat 2010, 11:25
yahu burda rafine edip, tüpraş'tan çıkartıp kıbrıs'a gönderdiğimiz benzin bile orda 1,5 lira civarı. aynısı burda 3.8 lira. bunu nasıl açıklayabilir birileri bilmiyorum doğrusu...

aciklama: ben kodum oldu vergisi

Detay: 3.8 TL olan bir litre kursunsuz benzin sizin deponuza girerken, bunun yaklasik 2.5TL+ si devletin kasasina giriyor :)

necatik35
17 Şubat 2010, 12:37
ötv+kdv+aç gözlü ithalatçı+çabuk köşeyi dönmeye çalışan satıcı=850 tl.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:35 ----------

Bu arada gümrük vergisi,gümrkçü rüşvet vs.:queen:

satoyama
17 Şubat 2010, 12:55
türkiye ayrıcalıklar ülkesidir :farao: ve şuna inanıyorum dünyada en çok haram yiyen ülkedir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:54 ----------

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 11:35 ----------[/sıze]

bu arada gümrük vergisi,gümrkçü rüşvet vs.:queen:

+1

tigermbz
17 Şubat 2010, 12:56
hala çok fazla
kıyası diğer fiyata göre yapıp yarı fiyatına diye sevinmektense bir zincir dişli takımın 320 lira etmesine bile razı değilim.

songiden
17 Şubat 2010, 15:08
Yurt dışından mal getirme limiti 150 Avro'ya çıktı. yanılmıyorsam, 1500 Avro'ya kadar olan miktarı da %18 KDV vererek almak mümkün. Bir de dün yanlış hesaplama yaptığımı farkettim. Sterlin kuru, tahminimin altındaymış. Total rakam 300 TL'nin altında kalacak.

Yaptığım tek yanlış, o değilmiş. Size verdiğim zincir dişli fiyatı, sadece dişli fiyatıymış. Sadece zincir için 850 TL!

Hocam sen grenajı ne yaptın ?

Hocam hafta sonu burdan usta olan bir arkadaşın arkadaşına gideceğiz. Bu arada bana PM'den bir isim - telefon da yollasana. Bakarsın uğrarım Kadıköy'e hafta sonu.

ultraukala
17 Şubat 2010, 15:16
Toplamda %52civarında vergi bunun sebebi...

songiden
17 Şubat 2010, 15:46
sadece %52 vergi olsaydı, fiyat 500TL civarı birşey olurdu. ki, kaldı ki, benim bahsettiğim fiyat, perakende fiyatı. perakende fiyatı üstüne yaklaşık 50TL de ben kar koydum:)

Bu hesabı nasıl yaparsam yapayım, mantıklı bir açıklamaya varamıyorum. Bunun tek açıklaması %50 oranında kar marjlarıyla çalışılması.

Bir de dikkatimi çeken, model büyüdükçe yüzdesel olarak fiyat farkı da büyüyor. ybr125'in parçalarının arasında böyle bir yüzdesel fark yok. merak ettiğim, var olan zihniyet, "bu adam büyük motor kullanıyor, para da b+k gibidir bunda, gemçirdikçe gemçireim" mi?

Eğer böyle bir zihniyet varsa, MOTODER ne kadar "Motosiklet kullanmamak delilik" diye kampanya yaparsa yapsın, motosiklet kullanmayı delilik haline getiren kendileri.

300 TL'ye yurt dışından alınabilen bir parçaya yaklaşık 900 TL'yi anca deliler verir.

aSuBaYaH
17 Şubat 2010, 15:54
bunun adı çabuk zengin olmak:farao:

yucika
18 Şubat 2010, 00:34
sadece %52 vergi olsaydı, fiyat 500TL civarı birşey olurdu. ki, kaldı ki, benim bahsettiğim fiyat, perakende fiyatı. perakende fiyatı üstüne yaklaşık 50TL de ben kar koydum:)

Bu hesabı nasıl yaparsam yapayım, mantıklı bir açıklamaya varamıyorum. Bunun tek açıklaması %50 oranında kar marjlarıyla çalışılması.

Bir de dikkatimi çeken, model büyüdükçe yüzdesel olarak fiyat farkı da büyüyor. ybr125'in parçalarının arasında böyle bir yüzdesel fark yok. merak ettiğim, var olan zihniyet, "bu adam büyük motor kullanıyor, para da b+k gibidir bunda, gemçirdikçe gemçireim" mi?

Eğer böyle bir zihniyet varsa, MOTODER ne kadar "Motosiklet kullanmamak delilik" diye kampanya yaparsa yapsın, motosiklet kullanmayı delilik haline getiren kendileri.

300 TL'ye yurt dışından alınabilen bir parçaya yaklaşık 900 TL'yi anca deliler verir.

Hesaplar doğru görünsede çarşıya uymayabilir. Bir malın sürümü ne kadar az olursa stok maliyetide o kadar fazla olacaktır. Elbette vergi yükü çok fazla ancak Türkiyenin genel piyasa şartlarınıda göz önünde bulundurmak gerekir.

songiden
18 Şubat 2010, 12:18
Hesaplar doğru görünsede çarşıya uymayabilir. Bir malın sürümü ne kadar az olursa stok maliyetide o kadar fazla olacaktır. Elbette vergi yükü çok fazla ancak Türkiyenin genel piyasa şartlarınıda göz önünde bulundurmak gerekir.

Euro düşerken, faizler yüksek değilken bir zincir - dişli kitinin stok maaliyeti ne olabilir? Üstelik bu firmalar stok da tutmuyorlar. Sıklıkla "Japonya'dan parça bekliyoruz" yanıtını alıp beklediğimiz oluyor. Tutsalar bile, yine hesap tutmuyor. 300 liraya İngiltere'den bu malı perakende alsam, %100(!) gümrük vergisi versem, aylık da hem fiziksel hem hem ekonomik olarak 50lira versem (ki depomun etilerde bir sitede olduğunu ve yatırım portföyümün de Türkiye'nin en iyi portföy yöneticileri tarafından yönetildiğini farzediyorum:)) yine hesap tutmuyor.

Olay gerçekten böyleyse, yedek parça işine girmeye karar vereceğim yakında..:)