PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza anında gözün gördükleri...

siyahatmaca
16 Şubat 2010, 10:55
Allah muhafaza diyerekten, kaza anında gözün gördüğünü anlatan bir video...
Kazada bana göre bir an motorcu arkadaşlarına bakayım derken, önündeki ufak çukuru göremeyip, motoru toparlayamaması. Bir anlık olay...

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-fun/wheely-und-dann-sturz-11412.htm

korkut 250
16 Şubat 2010, 10:59
Allahtan yeşilliğe düşmüş darbe azalmış.

edii
16 Şubat 2010, 11:37
tank slapping e düşmüş alet. tekerden indirince toparlıyamamış. direksiyon amortisörünün faydasını ve tekerin zararını anlatan ders çıkarılıcak bir video. :)

aykan
16 Şubat 2010, 11:56
orada bir lastik izi ve yağ gibi bir birikinti var motor üzerinden geçerken kayıyor ve kontrolü kaybediyor teker veya çukur olayı değil...

lagax
16 Şubat 2010, 12:06
tankslapping...

mete_han
16 Şubat 2010, 12:37
kazalarım esnasında tek hatırladığım gökyüzü...bulutlar mavi beyaz karışımı gök rengi ve bir nötr hissiyat...

kaza sonrasıda baygın kalmak isterdim şahsen...kol bacağımı kopuk şekilde veya kemiklerimin dışa çıkmış halini görmek istemezdim...yerde yatan kuryenin kaval kemiğini dışarda gördüğüm günden beridir bi tuhaflaştım zaten hayata dair...

kanucan
16 Şubat 2010, 12:40
zoru neki adam gibi sürse düşmiycek
rahatlamıştır.:farao:

mtk
16 Şubat 2010, 12:58
direksiyon amortisörü eksikliğinden düşüyor doğru.. ama video eksik; adam yerden kalkmadan bir de arkadaşları gelip kırık var mı diye muayene ediyorlardı.

asfalt meleği
16 Şubat 2010, 12:58
en azından olanı biteni anlamış olduk. demek böyle dönüyormuşuz :)

şahsen bir kere kaza yaptım onda da sadece durduğumda bişiler görmeye ne olduğunu anlamaya başlamıştım.

UmARsIZ
16 Şubat 2010, 13:02
tank slapping e düşmüş alet. tekerden indirince toparlıyamamış. direksiyon amortisörünün faydasını ve tekerin zararını anlatan ders çıkarılıcak bir video. :)

Yahu şu terimleri bir de türkçeleştirsek mi acaba? Hani çok havalı oluyor böyle biliyorum ama

mete_han
16 Şubat 2010, 13:09
Yahu şu terimleri bir de türkçeleştirsek mi acaba? Hani çok havalı oluyor böyle biliyorum ama

TDK daki içi geçmiş proflara özendin herhalde...:P

otomobil = dort tekerlekli oturgacli goturgec ...gibi

ne desin şimdi adamceiz...bu motosiklet kültürünü terimlerini Türkçeye nasıl zorla sokalım...hangi kelamla tarif edilebilir...:P

UmARsIZ
16 Şubat 2010, 13:27
Metehan tank slapping'in Türkçesi olamayacaksa kapatalım bu dili kullanmayalım. Saracak yer mi arıyorsun?

pg13
16 Şubat 2010, 13:36
otomobil = dort tekerlekli oturgacli goturgec ...gibi

hahaha ne güldüm be :mrgreen:

yürekçe
16 Şubat 2010, 13:44
Metehan tank slapping'in Türkçesi olamayacaksa kapatalım bu dili kullanmayalım. Saracak yer mi arıyorsun?

tartışmayın lütfen yaaaa, zaten huzur arıyom ve bulmak için buradayım :salut:

necatik35
16 Şubat 2010, 13:45
Ön teker yere indikten sonra çırpmaya başlıyor ve vatandaş düşüyor.En Türkçesi bu oldu herhalde :P

tigermbz
16 Şubat 2010, 13:48
tank slapper yani tank tokatlayan
neyi tartışıyoruz?

wert_35
16 Şubat 2010, 13:58
Tankslapping=Depo tokatlaması olarak çevrilebilir:cat:

Ayrıca bu video bikez daha verilmişti orada devamı var arkadaşı gelip gayet bilinçli bi şekilde yerde yatan adamın kolunu bacağanı yoklayıp kırık çıkık olmadığını kontrol ediyo ondan sonra kaldırıyolar:cat:

mete_han
16 Şubat 2010, 14:03

yok be abi...özü bu terimin...dil senin dilin ama terim senin terimin değil...sana ait olmayan birşey yani sende güzel durmuyor...ne motorunda ne dilinde...:Pkızma hemen...:cherry:

gezgin_33
16 Şubat 2010, 14:04
Paylaşım için tesekkürler.

mete_han
16 Şubat 2010, 14:04
Ön teker yere indikten sonra çırpmaya başlıyor ve vatandaş düşüyor.En Türkçesi bu oldu herhalde :P

bravo abi...çırpmayamı başlıyor..yumurta çırpıyosun galiba...ilahi...:P

Arjantinli69
16 Şubat 2010, 14:06
arada sırada her motorcunun başına gelir.adam gibi sürmezsen motoru bir gün tadarsın

necatik35
16 Şubat 2010, 14:11
bravo abi...çırpmayamı başlıyor..yumurta çırpıyosun galiba...ilahi...:P

Meteciğim bizim buralarda bu olaya gidon veya tekerlek çırpması denir.Cahilliğimize ver,taşralıyız nede olsa:salut:

UmARsIZ
16 Şubat 2010, 14:24
Tank tokatlayan yerine depo tokatlayan daha doğru olur.
Metehan Drift için yanlamak, yan vermek gibi deyişler cuk oturuyor bunun için de kulanabiliriz ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 ----------

Meteciğim bizim buralarda bu olaya gidon veya tekerlek çırpması denir.Cahilliğimize ver,taşralıyız nede olsa:salut:

Çırpınmak doğru bir kelime olabilir oltadaki balık, ökseye tutulmuş kuş gibi çırpınmak...
Direksiyon çırpınması çok daha düzgün oldu bence

mete_han
16 Şubat 2010, 14:27

Anadolu üyeleri olmasa tadı tuzu kalmayacak forumun..f:Puarda ben sana bi kenarda sahanda yomırta çırparım abicim...:P

Tank tokatlayan yerine depo tokatlayan daha doğru olur.
Metehan Drift için yanlamak, yan vermek gibi deyişler cuk oturuyor bunun için de kulanabiliriz ;)

yanlamak tam tdklık çeviri...:P komik işte usta kızma hemen...:wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

bizim Manisada BİYO derler oralarda varmı...BİYO GELSENE...BİYO BAKIVER falan...:)

birde domatese DOMAT derler...Salihlide...

UmARsIZ
16 Şubat 2010, 14:29
Metehan kızmıyorum yahu ama yanlamak, yan vermek TDK'nın değil bilakis bu halkın hatta gençlerin kullandığı bir deyiş ve dile yerleşti. Dilin geliştiğini evrildiğini gösterir bu ;)

necatik35
16 Şubat 2010, 14:31
Anadolu üyeleri olmasa tadı tuzu kalmayacak forumun..f:Puarda ben sana bi kenarda sahanda yomırta çırparım abicim...:P

yanlamak tam tdklık çeviri...:P komik işte usta kızma hemen...:wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

bizim Manisada BİYO derler oralarda varmı...BİYO GELSENE...BİYO BAKIVER falan...:)

birde domatese DOMAT derler...Salihlide...

Ayın 26 sında yani cuma günü fuar da olacağım.Yumurtayı bol tut 4 kişi olacağız.Ben ekmekleri alıp gelecem:queen:

mete_han
16 Şubat 2010, 14:53
Metehan kızmıyorum yahu ama yanlamak, yan vermek TDK'nın değil bilakis bu halkın hatta gençlerin kullandığı bir deyiş ve dile yerleşti. Dilin geliştiğini evrildiğini gösterir bu ;)

usta evrilmek falan gogıla baktırma şimdi bize...:)gel bi ortasını bulalım anlaşılır bir şekilde yazışalım...comon baby...:P

Ayın 26 sında yani cuma günü fuar da olacağım.Yumurtayı bol tut 4 kişi olacağız.Ben ekmekleri alıp gelecem:queen:

benim kısmet artık...geçen fuarda inanırmısın sabah yattım akşam uyandın telimde 15-16 çağrı vardı...fuara gelen nerdesin len Kamil hesabı beni aramış...ama ben takımları giyip lanet işime gitmek zorunda kaldım...:pale: gelince beni göremezsen demeki bu artiz nazlanıyor...iş ev ev iş...arada uyku olmadımı dengeler altüst hacı abi...

scuderia06
16 Şubat 2010, 15:25
kalsık tek teker kazası, race motorlarda tekerden ınerken motoru duz ındırmek zorundasınız eger lastık acılı yere ıner tank slap kacınılmaz bu kazada cok basarılı bır ornek olmaz ne cukur var ne yag var atmayın lutfen