PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : düştüm

MFM
15 Şubat 2010, 00:59
:pale: kırmızı ışıkta geçti gözümün içine baka baka yerler ıslak başta anladım geçiceğini kornaya bastım selektör yaptım durdu ben yaklaşınca tekrar gaza bastı 4 metre mesafe ya kalmıştı yada kalmamıştır belki 5-6. 2 şeritli yol u dönüşü yapıyor frene basıp yatırdım moturu öyle görünce bide panikledi durdu motorla birlikte vurdum arabaya :pale::pale: arkadaşa bişey oldu diye çok korktum ona seslendim ben kaldırımla motor arasında sıkışmıştım arabaya çarpınca kaldırıma doğru sürüklendik ben sıkıştım kalkamadım arkadaşa seslendim ona bişey oldu diye kask olduğu için göremedim burdayım burdayım dedi tepemde motoru kaldırmaya uğraşıyomuş. kalktım sen iyimisin dedim iyim dedi bende pek acı hissetmiyordum biyerimde adam arabadan indi abi kusura bakmayın ya diyince tutamadım kendimi ne kusura bakmaması lan napıyosun sen diye yürüdm üstüne 5-6 belki 7-8 yumruk attım suratına tabi bi yandanda küfür edip bağırıyodum abi görmedim dedi neyi görmedin lan kırmızı ışığıdamı görmedin tependeki u dönüşü yapıyosun dedim abi ben yabancıyım ben dedi s.... lan seni hangi dünyada yaşıyosun dünyanın heryerinde kırmızı ışıkta durulur deyip bir iki daha vurduktan sonra kendime geldim motora baktım :pale:

korumalar sağ olsun hiç bişeyim yok kolumda nedenini bilmediğim bi kızarıklık var sol bacağımda kasılmış sağ bacağımda kaval kemiğimde sıyrılmadan dolayı biraz şişlik var onun dışında hiç bişeyim yok kaskta biraz çizik var arkadaşın elinde biraz sıyrık var çok şükür kanamalı kırık çıkıklı bişey yok. adamın suratında belki biraz vardır. benim motorun ön cam kırıldı sağ palet şeklindeki ayaklık yukarı kalktı ve ayna kırıldı adamın arabasının da sağ kapı çıtası kırılmıştı gördüğüm kapısında hasar varmı bilmiyorum. herşeyden çok tuhafıma giden telefon numarasını almak için arabanın camına gittiğimde önde karısı kucağında da 9-10 aylık bi bebek vardı :silent: adamı dövdüğüm için üzüldüm ama o cocuğun kadının kucağında önde olmasına çok şaşırdım Allah beni değil onları korumuş ben motoru yatırmayıp o kapıya direk girseydim daha ciddi hasar olabirdi. hızım 40-50 civarıydı herkese şimdiden teşekkürler

speirs
15 Şubat 2010, 01:12
geçmiş olsun

GOKHAN42
15 Şubat 2010, 01:15
:pale: kırmızı ışıkta geçti gözümün içine baka baka yerler ıslak başta anladım geçiceğini kornaya bastım selektör yaptım durdu ben yaklaşınca tekrar gaza bastı 4 metre mesafe ya kalmıştı yada kalmamıştır belki 5-6. 2 şeritli yol u dönüşü yapıyor frene basıp yatırdım moturu öyle görünce bide panikledi durdu motorla birlikte vurdum arabaya :pale::pale: arkadaşa bişey oldu diye çok korktum ona seslendim ben kaldırımla motor arasında sıkışmıştım arabaya çarpınca kaldırıma doğru sürüklendik ben sıkıştım kalkamadım arkadaşa seslendim ona bişey oldu diye kask olduğu için göremedim burdayım burdayım dedi tepemde motoru kaldırmaya uğraşıyomuş. kalktım sen iyimisin dedim iyim dedi bende pek acı hissetmiyordum biyerimde adam arabadan indi abi kusura bakmayın ya diyince tutamadım kendimi ne kusura bakmaması lan napıyosun sen diye yürüdm üstüne 5-6 belki 7-8 yumruk attım suratına tabi bi yandanda küfür edip bağırıyodum abi görmedim dedi neyi görmedin lan kırmızı ışığıdamı görmedin tependeki u dönüşü yapıyosun dedim abi ben yabancıyım ben dedi s.... lan seni hangi dünyada yaşıyosun dünyanın heryerinde kırmızı ışıkta durulur deyip bir iki daha vurduktan sonra kendime geldim motora baktım :pale:

korumalar sağ olsun hiç bişeyim yok kolumda nedenini bilmediğim bi kızarıklık var sol bacağımda kasılmış sağ bacağımda kaval kemiğimde sıyrılmadan dolayı biraz şişlik var onun dışında hiç bişeyim yok kaskta biraz çizik var arkadaşın elinde biraz sıyrık var çok şükür kanamalı kırık çıkıklı bişey yok. adamın suratında belki biraz vardır. benim motorun ön cam kırıldı sağ palet şeklindeki ayaklık yukarı kalktı ve ayna kırıldı adamın arabasının da sağ kapı çıtası kırılmıştı gördüğüm kapısında hasar varmı bilmiyorum. herşeyden çok tuhafıma giden telefon numarasını almak için arabanın camına gittiğimde önde karısı kucağında da 9-10 aylık bi bebek vardı :silent: adamı dövdüğüm için üzüldüm ama o cocuğun kadının kucağında önde olmasına çok şaşırdım Allah beni değil onları korumuş ben motoru yatırmayıp o kapıya direk girseydim daha ciddi hasar olabirdi. hızım 40-50 civarıydı herkese şimdiden teşekkürler

çok büyük geçmiş olsun arkadaşım cana geleceğine mala gelsin

siyahatmaca
15 Şubat 2010, 01:17
Yanında hanımıyla hele bir de bebeği ile bunu yapıyorsa daha çok dayağı haketmiş....
Sana çok geçmiş olsun, ellerine sağlık..

grognard
15 Şubat 2010, 01:28
eline sağlık...gecmiş olsun...

MFM
15 Şubat 2010, 01:44
hepiniz çok sağolun Allah razı olsun herkese kazasız sürüşler dilerim biraz ağrı sızı dışında bişeyim yok karsının yanında dövdüğüm için üzüldüm ama hakketi pişman değilim.

fthinky
15 Şubat 2010, 01:51
MFM geçmiş olsun ama ayıp etmişin, hele hele karısının çocuğu önünde yapılanlar insanın gururunu incitir.

MFM
15 Şubat 2010, 02:12
MFM geçmiş olsun ama ayıp etmişin, hele hele karısının çocuğu önünde yapılanlar insanın gururunu incitir.

karısını ve çocuğunu dövdükten sonra gördüm dövmeden önce zaten o sinirle görmem mümkün değildi adam bizi öldürüyordu sıkışmışım motorla kaldırımın arasında indi ya kusura bakma ya diyo :silent::silent: sanki yolda yürürken çarptı bana kaldırımda öyle bi tepki :S ya insan bi koşar ya bişeyin varmı iyimisin falan der... neye ayıp etmişim hiç pişman değilim hocam az bile yaptım emin ol...

teknoali
15 Şubat 2010, 02:19
çok geçmiş olsun , nerde ne olacağı hiç belli olmuyor dikkat etmek lazım yinede...

fthinky
15 Şubat 2010, 02:29
karısını ve çocuğunu dövdükten sonra gördüm dövmeden önce zaten o sinirle görmem mümkün değildi adam bizi öldürüyordu sıkışmışım motorla kaldırımın arasında indi ya kusura bakma ya diyo :silent::silent: sanki yolda yürürken çarptı bana kaldırımda öyle bi tepki :S ya insan bi koşar ya bişeyin varmı iyimisin falan der... neye ayıp etmişim hiç pişman değilim hocam az bile yaptım emin ol...

Türkün türkten başka dostu yoktur deriz.. en ufak bi hatada affetmeyiz.. MFM yazılarından anladığım kadarıyla eğitimli bi insana benziyorsun, senin yaptığın onun hatası kadar ayıp değil mi? Devleti, devletin kolluk kuvvetlerini hiçe saymak değil mi?
Trafikte senin hata yapmayacağının garantisi var mı?

Ya senin tepkine o da karşılık verseydi, veya bıçağını çekip, silahını konuştursaydı? Kendi hakkımızı kendimiz aramak zorunda kalıyoruz, ya devlet idaresinde bi sıkıntı var ya millette..

Ztn yaralanmışsın bende canını çok fazla sıkmayım, tekrardan büyük geçmiş olsun:rendeer:

hasanpinar0537
15 Şubat 2010, 02:32
çok geçmişş olsun...

Ante
15 Şubat 2010, 02:55
Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız gerçekten.

HAZER
15 Şubat 2010, 03:25
büyük geçmiş olsun..verilmiş sadakanız varmış

Birkannn
15 Şubat 2010, 04:02
Hepimize denk gelir böle insanlar...yanında sevgilisi olur artislik yaparlar ..nerdeyse her gün denk geliyor ama bölelerine bulaşmiyorum tek olsa dayak yicek ama ynnda karısı çocuğu kız arkadaşı olan adamlara bir şey demeden geçiyorum..ee İstanbulda yaşıyoruz hepimiz trafikteyiz her gün adam dövmeyle uğraşamayızki

Arkadaşım sanada geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin haklı olarak sinirlenmişin tek olsa acımazdım ama karısı çocuğ olunca acımadım değil

mertka
15 Şubat 2010, 04:27
geçmiş olsun usta üzücü bir durum
ama iyi yapmışsın ellerine sağlık karsının önünde dövmesen iyiydi ama neyse

€nergy
15 Şubat 2010, 04:48
geçmiş olsun hocam.
Şanslısınızki sizde herhangi bir sorun yok.ufak tefek sıyrıkla atlatmışsınız.
siz nekadar dikkat etsenizde karşınızdaki sizin kadar dikatlimi ? bunuda düşünerek hareket etmek lazım.

canicellat
15 Şubat 2010, 09:06
cok gecmis olsun

mondial50tt
15 Şubat 2010, 11:06
büyük geçmiş olsun . . .

barsgamze
15 Şubat 2010, 11:10
geçmiş olsun dostum aynı olay benimde başıma gelmişti geçen sene
allahtan kimse de bişey yok

kurubuz
15 Şubat 2010, 11:12
Ellerine sağlık. Bide kafa koyup kırsaydın bununu.

aya
15 Şubat 2010, 11:54
geçmiş olsun. ailesinin yanında dayak yemesi gerçekten şanssızlığı olmuş. ama neyse artık olan olmuş. bundan sonra eminim tüm kırmızılara hayatında etmediği kadar riayet edecektir. bir musibet bin nasihatten iyi hesabı...

barış52
15 Şubat 2010, 12:04
çok geçmiş olsun.

bu olay zaten ona da iyi bi ders olmuştur. bi daha yapmaz böle bi hata. tabi dogru olan bu gibi tecrubeleri kötü yoldan öğrenmek degilde, olabilecekleri önceden tahmin etmeye çalışmak bizleri bi çok sıkıntıdan kurtarır.

özellikle ülkemizde trafik kavramı gerçekten rezil durumda. saçma sapan araba ve motor süren insanlarla dolu ortalık. geçenlerde buna bezner bi olay benimde başıma geldi. bana yeşil yandıktan sonra orta kavşaktan kırmızı ışıkta bi at arabası fırladı yola. bana yeşil yandıgında gaza köklesem dürek üzerindeydim. allahtan adamın cıkacagını gördüm bi problem olmadı.

şeridinde gidemeyen insanlar bile var trafikte. adam sag seritten yavas yavas sola kayıyor ama farkında degil. çizgiyi ortalamış gidiyor. arkasına kadar girmeme ragmen bi aynaya bakma zahmetine bile girmiyor. sonrasında tabi acı bi korna ile hoplatıyorum yerinden:)

eftelya
15 Şubat 2010, 12:59
geçmiş olsun ...

Aragorn78
15 Şubat 2010, 13:04
Cok cok cok gecmis olsun, kazasiz surusler

zeda3000
15 Şubat 2010, 13:16
Gecmis olsun ama biraz sinirli cikismissin , eger surucu sana karsi ukalalik yapmis olsaydi , belki haklisin bir nebze diyecektim , ama sanirim arabadan inip durumunu sormus.

mete_han
15 Şubat 2010, 13:50
geçmiş olsun Allah korumuş...

MFM
15 Şubat 2010, 14:01
Gecmis olsun ama biraz sinirli cikismissin , eger surucu sana karsi ukalalik yapmis olsaydi , belki haklisin bir nebze diyecektim , ama sanirim arabadan inip durumunu sormus.

öncelikle hepinizie teşekkür ediyorum çok sağlun. durumumu sormadı arabadan indi ya kusura bakmayın ya dedi karısını farketmedim hatta o esnada arabada başkası varmı ona bile bakmadım yani ben bu adama vururum başkası iner falan diye düşünmedim açıkçası pekte umrumda değildi benim canım yanmıyodu o an bişey hissetmiyodum eğer kendimde acı hissetseydim zaten o adamı elimden devlettin kolluk kuvvetide gelse alamazdı. karısı ve çocuğunu görseydim belki o davranışı yapmazdım. ama adamın yaptığı resmen cinayete teşebbüs kimse kusura bakmasın polis devlet falan demiş bi arkadaş polis çağırsam ne olucak yapmayın böyle şeyler tutanak tutun diyip gidicek ne değişicek? bi sonraki kavşakta yine aynısını yapıcak unutucak gidicek.. en azından durumun ciddiyetinin farkına varmıştır şimdi ununutmaz.

whampir19
15 Şubat 2010, 14:24
çok büyük geçmiş olsun adamın hayvanlığı demekki kusura bakmayın ne olursa olsun eşin yanında ve cocugunuda ön koltuğa almışşın kendini düşünmesen bile onları düşünmen lazım haketmiş dayağı ama eşinin yanında yemesi kötü olmuş neyse kardeş en kötü kazan bu olsun diyelim geçmiş olsun

tikos
15 Şubat 2010, 14:32
geçmiş olsun. Her ne olursa olsun kurallara uymak gerek. araçların arasından gitmeye çalışmak sol şerit çizgisinin solundan veya kaldırımdan gitmek de bence buna dahil. Keşke yapılabilse herkes kurallara uyabilse sadece çok sıradışı durumlarda kaza olsa. Bence zaten ehliyet almak gerçekten zor olmalı ve her 3 senede bir sınava girip yeterlilik kanıtlanmalı, ayrıca psikolojik testlere de insanlar tabi tutulmalı. Özellikle mesleği şöförlük olan (taki, minibüsi, servis şöförü...) sürücüler için ayrıca bir sertifika olmalı.....

gezgin_33
15 Şubat 2010, 14:33
Her ikinize de Gecmiş olsun.

banarlı
15 Şubat 2010, 14:35
var böyle dengesizlerrr

MFM
15 Şubat 2010, 16:34
hepinize çok teşekkür ederim saolun :rendeer:

sdt
15 Şubat 2010, 16:41
Allah daha beterinden korusun. Kazasız belasız günler nasip etsin.

yeschim
15 Şubat 2010, 16:42
Çok geçmiş olsun, karısının önünde yediği iyi olmuş yumrukları, belki bir daha yapmaz da kendi çocuğunu da tehlikeye atmaz, bırak yabancıyı ..

Tolme
15 Şubat 2010, 17:59
çok geçmiş olsun büyük bir sakatlık olmaması işin tek sevindirici yanı,adamın dayağı hakettiği ortada ama keşke fazla hırpalamasaydın karısının çocucuğunun yanında,sanırım senide rahatsız eden kısmı bu olmuş,geçmiş olsun tekrar

vitalx
15 Şubat 2010, 18:15
Büyük geçmiş olsun, ama motorsikletleri görmüyorlar, gerçekten görülmüyoruz! daah büyük araçları arıyorlar trafikte, bu nedenle motorsikletleri farketmiyorlar, bunu bilerek motor kullanmalıyız.

sularseller
15 Şubat 2010, 18:32
Geçmiş olsun yine tekrarlanmaması dileğiyle.

denizcimuzaffer
15 Şubat 2010, 18:59
Geçmişolsun arkadaş:cat:

Böyle bir badireyi atlatanlar bilir tabi insanın o anda ne durumda olacağını. Sinirlenmek bile denemez aslında. İçgüdüsel kendini koruma refleksi ile adeta çılgın gibi olur insan. Bu yüzden verebileceğimiz tepkiyi bilemeyiz. Bana da adamın biri neredeyse göz göre göre arkadan çarpıp yıkmıştı yere. Ayağa kalktığımda bu beklenmedik absürd düşüş ile o kadar şaşkındım ki adama birşey demek bile gelmedi aklıma.

Geçmiş olsun tekrar:cat:

mustafa3265
15 Şubat 2010, 19:14
çok geçmiş olsun abicim önüne gelene ehliyet verirlerse bunla da kalmaz daha da kötüleri yaşanıyo ne söylesek boş.

acemi2009
15 Şubat 2010, 19:15
geçmiş olsun
yazdığına göre önde karısı ve küçük bebek
zaten bu yanlış
anlaşılan karşılaştığın kişi arabanın acemisi
arabada ufak bir çarpmada (fren demiyorum) annesi o çocuğunu tutamaz
aslında cehalet diz boyu
okumuşuda zenginide fakiride hiç farketmiyor
tekrar geçmiş olsun ALLAH hepimizi bu ayucuklardan korusun

YÖRÜK
15 Şubat 2010, 19:21
geçmiş olsun arkadaşım.allah korumuş sizleri..cana geleceğine mala gelsin..:rendeer:

remzi_39
16 Şubat 2010, 03:36

Gecmis olsun arkadasim....

BU topigi basindan beri izliyorum..
Simdi yazacaklarimi en basta yazacaktim ama mahsus yazmadim..
Bakalim birisi cikipta senin hatani görecekmi diye ama kimse görmemis yada yazmak istememisler..
Bana kalirsa o arabanin altina girmenin suclusu sensin..
Nedenmi?
Trafikte tehlikeyi sezmek diye birsey vardir.. Sen bunu yapamamisin..
Bak yukarida kendin yaziyorsun..
Korna yaptim selektör yaptim ama kirmizidan gececegi belliydi..
O kisinin kirmizida gectigi anda sende bütün ikaz lambalarinin yanmasi gerekliydi..
O kisi kirmizida geciyorsa ya sarhos yada kafasi baska yerlerde ama trafikte degil.. Bunu anlamaliydin hemen..
Benim önümde birisi telefonla konusuyorsa yada yanindaki ile elleri ve kollari ile konusuyorsa bende hemen ikaz lambalari yanar.
Dikkat et. Adam yolda ama kafasi trafikte degil..

O kisi sucsuz demiyorum. Tabiki suclu. Kirmizidan gecmek ve U dönüsü..
Ama sen bu kazayi önleyebilirdin.. Kirmizida gectigi an dikkat et demeliydin kendine..
Uzak durmaliydin bu aractan.. Ama sen altina giriyorsun????

Birde su var.. Her hata yapani yumruklaycaksak isimiz var..
Kasten yapilmamissa yada hakaret yoksa olmamali böyle seyler...

Yeniden cok cok gecmis olsun..

ferhat uçank
16 Şubat 2010, 03:54
kaçınılmaz olay.. ne kadar çekinsende buluyo.. şükür ki ucuz atlatmıssın...
her kötü olaydan bi ders çıkarmak lazım... eminim bu sana başka bi yerde daha temkinli olman için yardımcı olacaktır.. dolayısıyla başka musibetten koruyacaktır.. tekrar geçmiş olsun..

starblazer
16 Şubat 2010, 10:47
Bebeğini düşünmeyen adamın gururu incinse ne olur , adamı dövmek kısmını
tasvip etmesemde boyle bir durumda sanırım aynı tepkiyi verirdim .

İnsanı çilerden çıkardıklarında artk geri donus olmuyor .

korkut 250
16 Şubat 2010, 11:06
Geçmiş olsun.

myagdi
16 Şubat 2010, 11:50
büyük geçmiş olsun.

maalesef trafikte böyle tiplerle sıkça karşılaşıyoruz.

bağdat caddesinden u dönüşü yapmaya kalkışanına dahi rastladım. üstelik bu hayvanı kornayla uyardığımda panikleyip, yola dik vaziyette ve iki şeridi birden tıkar halde durdu... :pr:

aman arkadaşlar, daha dikkatli olalım ve daha yavaş gidelim. dört teker sürücüleri bizi görmüyor.