PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezon açılışında ve sezonda..

sularseller
14 Şubat 2010, 21:39
Sezon açılışında ve sezonda 2. el motosiklet fiyatları yükselir mi? Alçalırmı?

ozrace
14 Şubat 2010, 21:41
tabiki yükselir bunu bilmen lazım

sularseller
14 Şubat 2010, 21:42
Bazı arkadaşlar düşer rekabet çıkar dedi de,bende yükselir diye tahmin ediyorum.

aya
14 Şubat 2010, 21:43
sizce??? :cat:

bazı arkadaşlarınız saçmalamış. onlara ekonominin çok basit bir kuralını "arz-talep" durumunu öğretmek lazım...

sularseller
14 Şubat 2010, 22:42
sizce??? :cat:

bazı arkadaşlarınız saçmalamış. onlara ekonominin çok basit bir kuralını "arz-talep" durumunu öğretmek lazım...

Kesinlikle katılıyorum :)

Terrorizer
14 Şubat 2010, 22:46
Birşey alacaksan şimdi al =) Yaza kalma ben sana söyleyeyim

sularseller
14 Şubat 2010, 22:49
Birşey alacaksan şimdi al =) Yaza kalma ben sana söyleyeyim

Beğendiğim bir kaç model varda biraz daha sıkıyım dişimi diyorum eğer beklediğim yerlerden para gelirse güzel bir makine çekeceğim altıma beraber gideceğiz zaten :) :)

Terrorizer
14 Şubat 2010, 22:51
Beğendiğim bir kaç model varda biraz daha sıkıyım dişimi diyorum eğer beklediğim yerlerden para gelirse güzel bir makine çekeceğim altıma beraber gideceğiz zaten :) :)

İhtimalleri paylaşırsan net birşey çıkarmaya çalşrz

sularseller
14 Şubat 2010, 22:57
İhtimalleri paylaşırsan net birşey çıkarmaya çalşrz

Ezelden beridir nakedlara bakıyorum fiyat olarak alttaki model;

http://www.sahibinden.com/uygun_fiyatli_hyosung-51WQQaXQQ20441804WQQpXQQdisplayitem

Biraz daha pahalısı;

http://www.sahibinden.com/2006_model_kawasaki_er_6n_cok_cok_temiz_ve_degisen _parcasi_bulun-89WQQaXQQ21502673WQQpXQQdisplayitem

Eğer beklediğim olursa senin moto çok hoşuma gidiyor;

http://www.sahibinden.com/acillll_masrafsiz_bakimli_mukemmel_-30WQQaXQQ21445397WQQpXQQdisplayitem

İnşallah :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:54 ----------

Şu fuarıda bekliyorum yakın fiyatlarda sıfırda olabilir daha düşük güçlü motosikletler

Terrorizer
14 Şubat 2010, 23:01
600F i zaten geç de =) Er6n güzel makina çok sorun çıkartmaz...

zaferkarizma
14 Şubat 2010, 23:05
600F e bi onluk veririz :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

hyo o fiyata degmez bana fazla geldi.

sularseller
14 Şubat 2010, 23:10
600F i zaten geç de =) Er6n güzel makina çok sorun çıkartmaz...

Örnek olsun diye linkleri verdim.Er6/n evet benimde çok hoşuma gidiyor temizlere bakıyorum devamlı.
Fuarda Kawasaki standında bayaa zaman geçireceğim.
600 f benide ürkütmüyor değil :) Belki alternatif GSR 600 de olabilir..
Buarada birazdan saldırılar başlar 600 cc diye ben topğici bu yüzden açmadım konu oraya geldi :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 ----------

600F e bi onluk veririz :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

hyo o fiyata degmez bana fazla geldi.

Yani üstüne 2-3 bin olursa Er6 daha mantıklı haklısın.Extraları fazla ama.

zaferkarizma
14 Şubat 2010, 23:11
yemişim extrayı ya :) motor olsun cikitanın gazına dokundunmu gitsin yolda bırakmasın lastik hariç yeter :) sen scooter kullanıyodun demi?

sularseller
14 Şubat 2010, 23:16
Şimdi 2. motosiklet diye düşündüğüm geçen sene aldığım scooterdaki hatayı tekrar yapıp yine alım satımla uğraşmak istemediğim için çok fazla detayları inceliyorum.
İlerde pişman olacağım bir motosiklet keyiften çok huzurumu bozar herkezde böyledir sanırım.
Ama biraz daha beklersem cebimdende fazla para çıkacağını biliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

yemişim extrayı ya :) motor olsun cikitanın gazına dokundunmu gitsin yolda bırakmasın lastik hariç yeter :) sen scooter kullanıyodun demi?

Evet öyle bir hata yapıp scooter aldım.Ama iyide yaptım sanırım kar kış yağmur kullandım bir kaç kerede düştüm. :cat:

zaferkarizma
14 Şubat 2010, 23:18
valla haklısın ama alım satimları sorun etme artık 30 lira noter plaka dert :( ben 4-5 yaşlarında pederde pejo vardı :) 8 yaşımda pejo kullanıyodum sonra babam yasakladı motoru 16-17 yaşımda cup aldım şimdi 1 sene olmadı daha 125cc touring aldım 125uag ben motordan memnunum yaz sonu da 150 cc silindir atcam ohh zaten 140-150 biraz zorlamayla görür daha ne olsun büyük motorum derdi çok aga yagı bakımı benzini vergisi :(

sularseller
Bunları yazdıktan sonra yarın çalışmıyomuş.Hakkını yemeyim daha yolda kalmadım. :D

Unutmuşum bir kere buji arızası çıktı kaldım yolda buji ve kafası değişti.

zaferkarizma
ben bi kere düştüm bu gune kadar oda kaza yaptıgımda :)

sularseller
14 Şubat 2010, 23:20
valla haklısın ama alım satimları sorun etme artık 30 lira noter plaka dert :( ben 4-5 yaşlarında pederde pejo vardı :) 8 yaşımda pejo kullanıyodum sonra babam yasakladı motoru 16-17 yaşımda cup aldım şimdi 1 sene olmadı daha 125cc touring aldım 125uag ben motordan memnunum yaz sonu da 150 cc silindir atcam ohh zaten 140-150 biraz zorlamayla görür daha ne olsun büyük motorum derdi çok aga yagı bakımı benzini vergisi :(

Öyle doğru diyorsunda trafiktede belli limitlerin altında tehlikeli oluyor hafif bir motosiklet rüzgara karşı sıfır savunma ayrıyeten frenleri hiç güven vermiyor.100 KM hızlarda ahaa motor gidermi diye kafanda hep soru işareti.
Bir de bunun hava tava kısmı varki orda zaten mortingen şıtraze. :mrgreen:

zaferkarizma
14 Şubat 2010, 23:22
heheh :) hava istiyorsan naked alma o zman bi ss al dostum aragazın yeter senin beee :)
binmesende olur başında dur yeter :) abi bu kaç yapıyo hahah:mrgreen:

sularseller
14 Şubat 2010, 23:26
heheh :) hava istiyorsan naked alma o zman bi ss al dostum aragazın yeter senin beee :)
binmesende olur başında dur yeter :) abi bu kaç yapıyo hahah:mrgreen:

Er6/n güzel motosiklet hava kısmına gelince aslında bana göre yakışıklı yani.SS aslında tarzım değilde 600-f nin oturuş pozisyonu öbür SS motosikletlere bakarak daha dik tam yatmıyorsun touringe benziyor.gözüm rr larda falan değil.Bu segmentte hayabusada çok hoşuma gidiyor ama bir kaç fırın ekmek yemek bir kaç on bin km yapmak lazım onları kullanmak için şahsi fikrim.

İmza: Bilinçli motosiklet kullanıcısı :bounce:

zaferkarizma
14 Şubat 2010, 23:27
haklısın hayabusa bütün ss cilerin hayallerini ve rüyalarını süsleyen bi manita :rendeer:

Terrorizer
14 Şubat 2010, 23:30
Gsr 600 düşünme. Hem beygir olarak güçlü hem 4 silindir. Er6n iyidir

sularseller
14 Şubat 2010, 23:34
haklısın hayabusa bütün ss cilerin hayallerini ve rüyalarını süsleyen bi manita :rendeer:

Evet efsane olacak bir motosiklet. :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:33 ----------

Gsr 600 düşünme. Hem beygir olarak güçlü hem 4 silindir. Er6n iyidir

Er6/n nin yeni modelleri fuara gelir heralde(siteleri daha açılmadı)fiyat konusunda ne olur eğer avantajlı olursa sıfır düşünülebilir mi?

Terrorizer
15 Şubat 2010, 01:48
Düşünülmez sıfır. Yani sana düşünülmez =) Sana düzgün 2. el bi makina alırız o scooterdan sonra zaten hor kullanacaksın onu kaçınılmaz.

sularseller
15 Şubat 2010, 15:23
Düşünülmez sıfır. Yani sana düşünülmez =) Sana düzgün 2. el bi makina alırız o scooterdan sonra zaten hor kullanacaksın onu kaçınılmaz.

Tamamdır :) Buarada böyle sağlam anket oldumu hiç yaa 24 e 0 :mrgreen:

NoVaRiX
15 Şubat 2010, 19:13
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum; çok bir oynama olmuyor. Özellikle büyük CC'lerde. Çünkü büyük hacimli makina kullananlar zaten yaz - kış biniyor.. Ama Scooter ve Commuter tarzı, küçük makinaların genel kullanıcı profili güzel havalarda binmeyi tercih ettiğinden bu makinalarda biraz oynama olabilir. ama yinede aman aman uçuk rakamlar değil..